İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

Smoke filmini izledim, 8/10 verdim ama niye verdiğimi bilmiyorum. Film bir şekil benim hoşuma gitti ama beğenmezseniz sorumluluk almam :)

sjff_01_img0457.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Smoke filmini izledim, 8/10 verdim ama niye verdiğimi bilmiyorum. Film bir şekil benim hoşuma gitti ama beğenmezseniz sorumluluk almam :)

sjff_01_img0457.jpg

Smoke'u kim bilir kaçıncı kere izledim haftasonu. Bir arkadaşın evindeydik, izlemelerini özellikle istediğim için yanımda getirmiştim.

Aslında bir üçlemenin ilk filmi Smoke. Lulu on the Bridge, Blue in the Face de diğer ikisi. Bunları da izlemek lazım ancak Smoke benim için çok özel bir filmdir.

Hele final sahneleri ve müzik insanı bitirir. "You are innocent, when you dream!" :) İşin ilginci Amerikan-Japon ortak yapımı ama filmde Japon unsuru hiç yok. Sadece finansal katkıları var anladığım kadarıyla.

Kadro sağlam, senaryo sağlam, müzikler sağlam. Hele bir de tütün tüketicisiyseniz doğrudan bağ kuruyorsunuz filmle. Ben sigara içmiyorum ama bu kadar etkilendim filmden.

Film içinde bir sürü hikaye var, çoğu da anlatılan ve muhabbet konusu olan bir sürü küçük hikaye. Oldukça hayatın içinden bir film. Ayakları yere basan bir film izlemek isteyenler için eski olmasına rağmen dolu dolu bir film Smoke.

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sicario 6/10 o da benicio del toro hatrına veriyorum, yoksa direkt "kanunla kanunsuzluğu, iyiyle kötüyü ayıran ince çizginin bla bla bla" tipi klişe yorumlar yapılsın diye çevrilmiş bir film.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Batman Returns u izledim. 1992 yapımı. Benim alıştığım karakterden farklı ama çok farklı bir atmosferi var. İzleniyor. Tabi teknik yetersizlikler iyice göze batıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de cuma aksami bir kez daha rocky i seyrettim ve karar verdim ki ben bu filmi rocky nin adrian a duydugu ask yuzunden seviyorum... yani rock benim icin bir ask filmi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece The Martian' ı izledim. Gayet hoşuma gitti, film 2 saat 20dk civarı olmasına rağmen ben yeterince uzun değilmiş gibi hissettim. Adamlar normal olarak konuyu sıkıştırmak durumundalardı tabi ama marsta tek başına kalıp yaşam mücadelesi konusunu biraz daha uzatıp yayarakta işleseler çok daha etki bırakan bir havası olurmuş. Yinede güzeldi büyük keyif alarak izledim.

Az öncede komedi diye Intern' ü izledim ama daha ağırlıklı dramatizmaymış. Güzel filmdi vesselam dram filmleri nadiren severim, işin içine biraz gırgıriye Robert De Niro falan girince izlendi yine sıkmadı çok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ormancini

Ya tamam da senaryo gerçekten çok kötü yav. Öyle böyle değil. O kadar anlatmışsınız ama geriye dönüp baktığımda bomboş bir senaryo var ortada. Dediğim gibi son 20-30 dakikaya kadar intikam senaryosu olduğu bile anlaşılmıyor. Klişeler ve intikam senaryoları ile bir sorunum yok. Tam aksine çok severim böyle şeyleri. Ama bu kadar da basit olmamalıydı yani. İddia ediyorum şu forumdan 5-6 kişi otursak bundan daha iyi senaryo yazabiliriz. Önceki mesajımdakı dediğim şeyleri tekrarlıyor gibi oluyor ama yine de söyleyeyim. Film süresinde bize Alejandro karakteri hakkında hemen hemen hiç birşey söylenmiyor. Araya sahneler koyup hayatı, karısının ve kızının öldürülmesi vs. anlatılmalıydı kesinlikle. Incendies tarzı yani.  Gerçi ikinci bir film daha çekeceklermiş sanırım Alejandro odaklı. Orda yaparlar artık dediklerimi .  : :D

Film hakkında ekşide falan baya geriyor  denmiş ama beni o kadar etkilemedi açıkcası. Genelde korku, gerilim falan izleyemeyen birisi olarak rahat-rahat izledim diyebilirim. İlk sahne falan az biraz gerdi ancak geri kalanında bir sorun olmadı.  :)  Prisoners bu filmden çok daha karanlık bir filmdi bence.

Yönetmenin Prisoners ve Incendies filmlerini şiddetle tavsiye ediyorum bu arada. Özellikle Incendies. İzlemeyen kalmasın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ormancini

Ya tamam da senaryo gerçekten çok kötü yav. Öyle böyle değil. O kadar anlatmışsınız ama geriye dönüp baktığımda bomboş bir senaryo var ortada. Dediğim gibi son 20-30 dakikaya kadar intikam senaryosu olduğu bile anlaşılmıyor. Klişeler ve intikam senaryoları ile bir sorunum yok. Tam aksine çok severim böyle şeyleri. Ama bu kadar da basit olmamalıydı yani. İddia ediyorum şu forumdan 5-6 kişi otursak bundan daha iyi senaryo yazabiliriz. Önceki mesajımdakı dediğim şeyleri tekrarlıyor gibi oluyor ama yine de söyleyeyim. Film süresinde bize Alejandro karakteri hakkında hemen hemen hiç birşey söylenmiyor. Araya sahneler koyup hayatı, karısının ve kızının öldürülmesi vs. anlatılmalıydı kesinlikle. Incendies tarzı yani.  Gerçi ikinci bir film daha çekeceklermiş sanırım Alejandro odaklı. Orda yaparlar artık dediklerimi .  : :D

Film hakkında ekşide falan baya geriyor  denmiş ama beni o kadar etkilemedi açıkcası. Genelde korku, gerilim falan izleyemeyen birisi olarak rahat-rahat izledim diyebilirim. İlk sahne falan az biraz gerdi ancak geri kalanında bir sorun olmadı.  :)  Prisoners bu filmden çok daha karanlık bir filmdi bence.

Yönetmenin Prisoners ve Incendies filmlerini şiddetle tavsiye ediyorum bu arada. Özellikle Incendies. İzlemeyen kalmasın. 

Incendies'in trailerini seyrettim... oooof bu hafta sonu izlenecekler 1.sirada.

Yine trailer sonrasi Prisioners da listee girdi ama once dizimi bitiricem onu seyretmek icin. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Hateful Eight... Uzun zamandır böyle bir film izlememiştim. Samuel Jackson'ın oyunculuğu iyiydi. 

Sinema çıkışı insanlardan duyduğum genel kanı: "Çok sıkıcıydı, hiç aksiyon yoktu. Örümcek Adam izlerim daha iyi, bu nasıl filmdi böyle?" 

İçimiz dışımız aksiyon filmi olmuş ki Örümcek Adam ile Tarantino'nun filmi kıyaslanıyor. Gerçi bunda yaşadığım şehrin etkisi var mıdır bilmem

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Hateful Eight... Uzun zamandır böyle bir film izlememiştim. Samuel Jackson'ın oyunculuğu iyiydi. 

Sinema çıkışı insanlardan duyduğum genel kanı: "Çok sıkıcıydı, hiç aksiyon yoktu. Örümcek Adam izlerim daha iyi, bu nasıl filmdi böyle?" 

İçimiz dışımız aksiyon filmi olmuş ki Örümcek Adam ile Tarantino'nun filmi kıyaslanıyor. Gerçi bunda yaşadığım şehrin etkisi var mıdır bilmem

ya evet film yavas ilerliyor ama bir süre sonra insanin basi dönüyor sasirmaktan hehe ben cok sevdim o filmi... ayrica tarantino ya yakisir sekilde kan vardi... ben de Jennifer Jason Leigh'in oyunculuguna hasta oldum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uzakdoğu dövüş sanatları (karate filmi  :) ) sevenler için ong-bak ve undisputed serileri güzel. tabii ip-man de iyi. 71 yapımı drunken master'ı da es geçemem, yazmışken onu da yazayım  :8 bu yönde tavsiyeler alınır.  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

revenant'ı yaparken innaritu kendinden geçmiş. daha önce bi başka topic'e de yazmıştım ama şimdi bulamadım; filmi özellikle görsel açıdan acayip beğendim. en iyi görüntü ses bla bla teknik dallarda oscar'ı alır.

yüzeysel ötesi yorum: ayı filan adamı bitirdi, sahne olarak da süperdi. "isa'nın çilesi"nde isa bu kadar çile çekmedi yaw. ne biçim romanmış, ne pis filmmiş arkadaş. hele yardan aşağı düştükten sonra mevta olan atını boşaltıp içine girmesi beni benden aldı, öyle bi sıcak posta giresim geldi benim de  :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bourne legacy: olumsuz yorumlar nedeniyle bugüne kadar seyretmemiştim ama seyredince oldukça beğendim, serinin formatını bozmayan iyi bir film. matt damon'ın yokluğunu önceki filmlerden daha sağlam bir kadroyla kapamaya çalışmışlar, jason'ın yokluğu hissedilmiyor mu, hissediliyor ama rachel weisz'ın olduğu her şeyi seyrederim.  :8

black mass: johnny depp'i pek sevmem, çok abartıldığını düşünürüm ama bu filmde oldukça iyi iş çıkarmış. film genel olarak da çok güzel, organize suç örgütü draması severlere tavsiye. türü sevenleri pişman edeceğini sanmam. 

solace: sırtını anthony hopkins'e yaslamış bir film, buna rağmen beğenmedim, sinema filmi tadı yok. bir filmde prodüksiyon olarak tv filmi veya dizi bölümü tadı alınca geri kalanına odaklanamıyorum, konu filan sarmıyor. filmdeki sarışın aktrisin güzelliğinden başka bir olayı yok, ortağı da çakma javier bardem. colin farrel da gözüme bi bitik göründü. bu filme notum düşük.  

robinson crusoe ve cuma: gürcan yurt'un eserini lemanyak günlerinden bilir ve çok severim. o yüzden seyretmesem olmazdı ama filmden umudum da yoktu, ne yazık ki beklediğim gibi oldu. filmde bizzat gürcan yurt'un imzası da var ama olmamış. keşke daha düzgün bir ekip ve cast olmadan bu projeye girişilmeseymiş :( her türk komedisine gidip gülen şuursuz avm tayfası beğenir belki ama lemanyak mizahından haberdar olanların sevmesi olanaksız. (bu arada şunu da ekleyeyim ki her türk filmini otomatik kötüleyen biri olduğum sanılmasın; ivedik serisini ve kolpaçinoyu severim.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bridge of Spies iyiydi. Hafif propaganda filmi havası sinmişmiş olsa da, 2015 'in iyilerinden.

Spectre 'i ,James Bond filmi olduğundan herkes izleyecek tabii ama bana Daniel Crieg oynadığı James Bond filmlerinin en zayıfı bu gibi geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pan inanılmaz kötü. Neresinden tutsan elde kalan bir film olmuş bence. Hani zaten kötü olduğunu bilerek başlamışdım filme. imdb puanı ve insanların hakkında yazdıkları çok kötüydü çünkü. Ama bu kadar da kötü olabileceğini tahmin edememiştim. Bu kadar büyük bir büdceyle ancak bu kadar batırabilirlerdi zaten. Film zaten batmış. İyi olmuş.

Filmde öyle bir yapaylık var ki anlatamam. Hugh Jackman blackbeard rolüne hiç olmamış bir kere. Hook mudur nedir o daha berbat. Çünki sesi çok yapay. Herkes peterı oynayan çocuğu beğenmiş ama ben onu da beğenmedim. 

Senaryo çok kötü yazılmış. Hiç bir merak uyandırmıyor ve hemencecik bitiyor.  

Şu kabile kısmı çok kötüydü. Renkler falan hiç ortama uymamış.

Valla daha kötüleyecek ne kaldı bilmiyorum. Boşa giden 2 saatime acıdım açıkcası.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta Tomorrowland ve San Andreas filmlerini izledim. İlki Disney'in yapımı. George Clooney hatırına izlenebilir. San Andreas da benim gibi felaket filmi seviyorsanız izleyebilirsiniz. Filmden sanatsal bir yön vs birşey beklemeyin ama vakit geçirmek için aksiyon severler izleyebilirler.  Her iki film için de notum 6/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spectre resmen Skyfall'dan 10 seviye aşağıda. 3 dizi bölümü birleşmiş de film yapmışlar gibi. Hikaye kopuk, karakterler ben burada ne arıyorum gibi, zerre heyecan duymadım filmde. Herkes belirli bir rahatlıkta. Ölen bile doğru dürüst ölmüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Black Mass'ı geçen gün ben de izledim. Hiç fena değildi. Fakat sanki American Hustle filmini izleyip "Biz de bunun gibi bişeyler çekelim yahu" demişler gibime geldi.

Johnny Depp beklediğimden çok daha iyiydi. Cumberbatch çok fazla gözükmese de renk katmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok