İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

"Tarihi gerçeklere uymuyor" gibi nedenlerle düşük puan veren çoktur. Yoksa o puanı alacak kadar kötü film değil. 

Bence gayet izlenir filmdi. Klasik olmaz tabii.

Valla konusu o kadar sacmaydiki hic keyif alamadim ben. Cocuk cizgi filmleri bile daha mantiklidir.  :S

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Non ti muovere (Don't Move) filmi listemdeydi, izledim ve etkilendim. Bir aşk filmi denebilir ama bir kısım sakat başlıklar sebebi ile hatunla izlenmemesi daha akıllıca olabilir. O rolü Penelope Cruz'dan başka kim oynayabilirdi onu da bilmiyorum. 

IMDB : http://www.imdb.com/title/tt0330702/?ref_=ttmd_md_nm

locandina.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece Last Knights filmi izledim. http://www.imdb.com/title/tt2493486/?ref_=nv_sr_1

Ortaçağ temalı film arayanlar için fena olmamış. Clive Owen' ı aktif görmeyeli epey olmuş. Filmi baştan biraz kral arthur ve şövalyeleri tipinde bir şey gibi sanmıştım ama değilmiş. :P Morgan amcamada ölmeden olabildiğince bol rol vermeye çalışıyorlar anlaşılan. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanat filmi kadrosundan Tilsammans tavsiye edebilirim. Benim "tek başına izlenecek kılkuyru filmler" klasörümdeydi, bir süredir izlemeyi düşünüyordum.

tillsammans.jpg

Filmi beklediğimden çok daha fazla beğendim, 8/10 çaktım, hollywood filmlerinden bıkanlara tavsiye ederim.

Spoiler sayılmaz, sadece konu hakkında bilgilendirme ama gene de tag'e alıyorum.

1975 yılında bir komün evi, solcusu eşcinseli komunisti sabisi sübyanı ne ararsan var. İçlerinden bir tanesinin kardeşi kocasından dayak yiyincei ki çocuğu ile birlikte bu eve geliyor. Olaylar gelişir.. Dİycem de lolaylar da o kadar çok gelişmiyor.. Gene de güzel film

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Paths of Glory çok güzel filmmiş, yılına ve savaş filmi olmasına bakmamak lazım : http://www.imdb.com/title/tt0050825/

MV5BMTUxNTcxMjI5NV5BMl5BanBnXkFtZTcwNTcy

Senaryosu güzeldi ama teknik yetersizlikle çok göze batıyor. 1957 yapımı sonuçta. 70lerin filmleri bile rahatsız edebiliyor.

The warrior

In the mouth of madness (fena değil gibi, daha önce tavsiye etmişimdir belki.)

Black Book (bu iyi baya. Game of thrones daki kızıl apla oynuyor.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Buradan aldığım tüyo ile Fury' i izledim dün. Kötü film değil, iyi bir film de değil bence, vasat' ın biraz üstü. IMDB puanı biraz yüksek bana kalırsa. Hatta Löpöf' ün oyunculuğuna "iyiydi" diyenler olmuş... Yavvv bırakın gidin... Hatta zirvede bıraksın Löpöf, çıkarabileceğinin en üst noktası bu bence :D.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fury ağır çöp.

Özellikle o Tiger sahnesindeki mantıksızlıklar ve sondaki o biz tek siz hepiniz olayı yüzünden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jurassic World.

İlk film gibi değil elbette ama yine de güzel. Serinin diğer filmlerine yapılan göndermeler de (eğer farkederseniz tabi) hoş detaylar. Kanlı canlı bir Spinosaurus olmamasıysa bence eksiklik olmuş. :)

Yalnız filmdeki en büyük sorun, ses mixinin kötü oluşu. Yani müziklerle ses efektleri birbirlerine karşı o kadar çok baskın olmaya çalışmış ki ne müziği anlıyorsunuz ne de diğer sesleri. Karman çorman olmuş sanki her şey, çoğunlukla gürültü. Belki sinema salonuyla alakalıdır, bilemiyorum. Onun dışında gayet izlenilebilir bir film.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haftasonu yazlıkta yanıma aldığım 3 filmi izledim.

Blackhat - Baştan biraz ilginç başlayan bir film. Başrole şimşek tanrısı koymak pek yakışmamış tip itibariyle hacker adam böyle olmaz dedirtiyor biraz. Yine de birşekilde sürekleyiciliği vardı filmin, tabi konu bizim sevdiğimiz işler üzerinede değindiğinden biraz belkide.

Son of a gun - Epeydir listede bekleyen filmlerimin arasındaydı, puanı düşük izleneside öyle çok yüksek sayılmaz biraz değişik hapishaneden kaçmalı işler falan sevenler izleyebilir.

Diğer film pek izlenesi değil Captive isimli film. Film epey bi bayağı geçiyor. Biraz gizemli bi atmosferi var nolacak acaba diye seyrettim ama saçmalıklar doluydu, sonda çok ucu açık durum kaldı mantıken bakarsan belki doğruydu ama o konuyla ilgili birşeylerden bahsedilebilirdi falan. Filme sıkışmadıysanız çok tercih etmeyin kısaca :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Top 250'deki filmlerden Barry Lyndon'u izledim hafta sonu, açıkçası çok da etkilenmedim. O puanı almasını sağlayan nedir, film nerden gelip nereye gidiyor, çok çözemedim.

İzleniyor izlenmesine ama 3 küsür saati aşan bir film olduğunu da dikkate almak lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Barry Lyndon , çok nadir yarıda bıraktığım filmlerden. Takıntılıyımdır, hiçbir işi, kitabı, filmi kolay kolay yarım bırakmam. 

United 93 'ü başlarını biraz izledim. Güzel görünüyor. 9/11 olayı ile ilgili , film , belgesel tavsiyesi olabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Redirected - Listemde duruyordu, filmler azalınca kalanları izleyeyim dedim. Felekten bir geceye özenip çekelim demişler heralde, konusu biraz saçma ama eğlencelik izlettiriyor.

American sniper; güzel filmdi içeriğinde savaş temalı film izlemeyeli epey olmuş. Sonuda şaka gibiydi yani...

Adamın o kadar savaş ortamlarına girip çıkması üstüne sivile gelip birde kendi emekli askeri vatandaş tarafından öldürülmesi yuh dedirtti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Taken 3 aynen 2. filmde olduğu gibi sıradan olmuş, 1. filmden gelen etkiyle söğüşleme bir film olmuş, kesinlikle vasat bir film.

Gece Takibi  yine liam neeson'la izlenme seviyesine çıkmış bir film, taken 3'e göre daha bir albenisi var ama çokta birşey beklemeyin, hikayesi oradan buradan aşırma ama oyuncuların başarılı tiplemeleri durumu biraz olsun kurtarıyor.

A Walk among the tombstones / Kanunun ötesinde ; bu filmde Liam neeson'la ayakta kalmış ama hikayesi kısır olduğu için çok yüklenmemek lazım, beklentinizi düşük tutmak lazım, idare eder bir film.

Jurassic World  izlemeden önce aldığım yorumlardaki gibi efektin bol olduğu seriden ekmek çıkarmak için yapılmış, seriye kattığı birşey yok.

Mad Max uçuk kaçık bir film olmuş, şu rage oyunundaki tipler gani, filmdeki öğeler baştan savma anlatılmamış sırf değişik olsun diye ucuz bir hikaye devşirmişler, seriye adı dışında bir benzerliği yok.

Spy bir süredir izlediğim en iyi ciddi komedi filmi, james bond filmlerine esaslı bir gönderme ve başından itibaren kaliteli bir film diyebilirim, bu tarz filmler rahmet leslie nielsen'in tiplemesine daha uygun ama bu filmde karakterler harika olmuş. gece vakti epey güldüm. 

Terminatör genisys ; 3. ve 4. filmdeki cinsliklerin olmadığı bir film, seride hikayeyi çok zorladıklarından mıdır nedir senaryosu biraz zorlama olmuş, zamanda git gel değişimler vs iyi güzelde yine seriye bir şey katmama durumu var, ama efektler güzel 80'lerin havası mükemmel olmuş, arnold dışındaki karakterlerde baskın oyuncu tiplemesi mi nedir bir eksiklik olmuş, şu adam  68lik haliyle filmde hala sırıtmıyor ama diğer 2 ana karakter pek yakışmamış, sonuçta sinemada izlenir ama dediğim gibi beklentinizi yüksek tutmamanız iyi olur.

interstellar  burada konu edilmi bilmiyorum ama efsan statüsüne girmiş ve çok ters bir yerde bıraktıkları için işleri zor olsada 2. filme kapı açık bitirilmiş, şimdiye dek izlediğim teknik anlamda en başarılı film diyebilirim, filmin bluray'inide yakın zaman alıp arşivde tutacağım. 10/9

Whiplash sakin bir zamanıma denk getirdim öyle izledim, kesinlikle yıllar geçsede izlenebilir türden güzel bir mesaj veren bir film..10/8

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, tabi kötü olanları pek aklımda tutmadığım için şimdilik boş geçiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burdan aldığım tüyolarla filmleri izlemeye çalışıyorum. Geçen ben de Whiplash' i izledim. Güzel, değişik bir konusu var güzelcene de işlemişler. Gayet keyifle izledim.

Interstellar' ın konusu çok geçti, geçmeye de devam eder. Sağlam film vesselam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Interstellar evde izlemeyi bırakın, dandik bir sinemada bile izlenmemeli, ben sırf onu adam gibi bir yerde izlemek için İstanbul'da Marmara Park'a gittim IMAX diye... Aman diyim 700 MB divx'ini indireyim de evde izleyeyim falan demeyin... 

Müziklerine de ayrıca dikkat... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok