İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

The Big Short güzeldi. Bu yıl ödül alabilir. Finans ,ekonomi konularına meraklıysanız, izleyin derim.

Şöyle bir yanı dikkatimi çekti. Kurumlarla ilgili , varsayımlarda bulunuyoruz, sonra da onu gerçek zannediyoruz. Mesela kritik kurumların çok ciddi çalıştığını, sert kuralları olduğunu düşünüyoruz, oysa gerçek tersi olabilir.

geçen Netflix'te görünce, Matrix Reloaded ı biraz izledim. Zamanı için iyi olan özel efektleri bir kenara bırakırsak, çok abartılmış filmmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dabbe zehri cin - berbat bir şey bekleyerek oturdum başına, kapatıp geçemedim. film beklediğimden daha iyi çıktı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Room; http://www.imdb.com/title/tt3170832/  bazı yerlerde hafif kalmasını gözardı edersek sırf çocuk rolündeki eleman için bile seyredilir.

Simdi Room u bitirdim...Agla agla icim cikti... hakkaten cocuk elaman cok guzel oynamis.... ama icim disima cikti aglamaktan ... filmin konusu Avusturya da zasanan olaydan alinti degil mi? O olay aslinda bundan da vahimdi zira kadinin babasi yapmisti bunu... ooof yaaa icim sisti yeminlen ama guzel filmdi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni çekilen Steve Jobs filmini izleyen oldu mu?

SJ 'u yakından tanıyanlar tarafından , film gerçeği yansıtmadığı gerekçesiyle çok eleştirildi. O nedenle izlemedim. 

imdb puanı iyiymiş . izlesek mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Room'u izledik geçen gün. Fena değildi ama filmin ikinci yarısı olmasa da olurmuş diyeyim.

Odadan kurtulduklarında film bitip "Son" yazsa "Bitti mi ya, anlatsaydınız biraz daha" demezdim. İkinci yarıda anlatılmayıp açıkta kalan o kadar çok şey var ki, oraları boşuna koymuşlar sanki. Filmi 10 dakika daha uzatıp o kısımların cevaplarını verseydiniz bari. Kadın nasıl kaçırıldı, kadın kurtulmalarının ardından hastanede doktorla ne konuştu, babası çocuğa bakmakta neden o kadar çok çekindi, kadının anne babası niye ayrılmış vs. vs. bir sürü konu var açıkta. Bir saatin sonunda "Odadan çıktılar, kurtuldular" deseler yadırgamazdım, o derece.

Oyunculuklar güzeldi ama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SJ 'u yakından tanıyanlar tarafından , film gerçeği yansıtmadığı gerekçesiyle çok eleştirildi. O nedenle izlemedim. 

Onun bunun dediği çok önemli değil, sen seviyorsan aldırma. İzle bence.Gerçek hayatına dair güzel kısımlar var,perde arkası falan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Room'u izledik geçen gün. Fena değildi ama filmin ikinci yarısı olmasa da olurmuş diyeyim.

Odadan kurtulduklarında film bitip "Son" yazsa "Bitti mi ya, anlatsaydınız biraz daha" demezdim. İkinci yarıda anlatılmayıp açıkta kalan o kadar çok şey var ki, oraları boşuna koymuşlar sanki. Filmi 10 dakika daha uzatıp o kısımların cevaplarını verseydiniz bari. Kadın nasıl kaçırıldı, kadın kurtulmalarının ardından hastanede doktorla ne konuştu, babası çocuğa bakmakta neden o kadar çok çekindi, kadının anne babası niye ayrılmış vs. vs. bir sürü konu var açıkta. Bir saatin sonunda "Odadan çıktılar, kurtuldular" deseler yadırgamazdım, o derece.

Oyunculuklar güzeldi ama.

hmm enteresan bence bu sorularin yanitlari hep var alt metinlerde

ha bir seye soyle katiliyorum filmin ilk yarisi

odadan kurtulana kadar

gerilim, ikinci yarisi dram. Farkli türlerde filmler olabilirlermis yani..

Sorulara gelince....

Kadin nasil kacirildi:Kadin okuldan eve dönerken kacirilmis, nasil kacirildigi bence o kadar da önemli degil cünkü bu cok kolay yapilabilcek bir sey ki gercek hayatta da oluyor kolaylikla. Bir sey sormak gibi yaklasip hop diye atiyorsun kadini arabaya ya da 17 yasindaki bir kiz tanimadigi birinin arabasina da kolaylikla binebilir iki güvenilir laf edilirse. Bindim, binen bir cok arkadasim oldu, o yaslarda bu tür seyler yapiliyor maalesef. biz sansliydik basimiza bi is gelmedi. Bence kadinin nasil kacirildigi o kadar da onemli bir soru degil bu film icin.

Hastanede doktorla ne konustu: Kadin travma geciriyor. Yani tek basina kalmaya ihtiyaci vardi. Gitti klinikte yatti. Bence bu kisim ole 10 dk da anlatilabilecek bisi degil. Burasi ayri bi filmin konusu sahsi fikrim. Bu film icin bu kadar bilgi yeter bence.

babası çocuğa bakmakta neden o kadar çok çekindi: Bir erkek olarak olani biteni kabullenmek zor. Erkekler bu tür durumlarda kadinlar kadar metanetli olamiyor genelde. Yani cocuk kadinin tecavüzcüsünden olan bir cocuk. Baba 'kiz cocugunu' koruyamamis, olana bitene engel olmamis. Bu psikoloji bir erkek icin cok zor.

kadının anne babası niye ayrılmış: Bence bu sorunun cevabi da cok acik. Bu tür travmalarda ciftlerin beraber kalabilmeleri gercekten cok zor oluyor. Cocuklarinin herhangi bir sebep ile kaybeden ciftlerde (ölüm, vs) bosanma cok sik görülür. Taraflar birbirinden kopar. Genelde beraber kalmayi becerebilen ciftlerde taraflardan biri travmadan daha cabuk siyrilmis olur ki öbürüne destek verebilsin. Taraflar kendi vicdanlarini dindirmek, kendilerine gecerli bir sebep bulmak icin birbirlerini suclamaya baslayabilirler. O zaman da bosanma tek cozum olur

bence zaten bu filmin konusu kadin üzerine degil. Filmin konusu cocugun ve onun annesiyle olan iliskisi üzerine. Benim bu kadar aglamamin sebebi de oydu. 5 yasindaki bir cocuk icin annesi onun dünyasiydi. Onun dogal ortami o kücücük odaydi. Zaten filmde de orayi özledigini falan söylüyor. Film 5 yasindaki bir cocugun boyle isole bir ortamda annesiyle olan iliskisini anlatiyor

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerizekalı sinemalar yüzünden Hateful Eight seyredememiştim. Blu Ray çıkınca atladım direkt. Film çok iyi olmuş hiç sıkılmadan tam 2saat 40 dakika izletiyor kendini.

Açıkçası sonlara doğru ters köşe yaptı gayette hoşuma gitti.

9/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerizekalı sinemalar yüzünden Hateful Eight seyredememiştim. Blu Ray çıkınca atladım direkt. Film çok iyi olmuş hiç sıkılmadan tam 2saat 40 dakika izletiyor kendini.

Açıkçası sonlara doğru ters köşe yaptı gayette hoşuma gitti.

9/10

sonunda ben de cok heyecanlanmistim.. sonu su gibi akip gidiyor di mi? pat pat pat hahahah

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence izlemeyin :) Film daha çok baba-kız ilişkisi üzerine kurgulanmış.

Aslında benzer bir eleştiri, bizzat Wozniak tarafından ilk çekilen film için de yapılmıştı. Hoş ben ilk filmi beğenmiştim, daha epik bir anlatım vardı ve filmin bu yönünü sevmiştim. Ama ilk filmde (ve belki bundan sonra çekilecek filmlerde) tespit ettiğim husus, Jobs'ın uzun soluklu Apple macerasının 2 saatlik bir filme sığdırılmasının mümkün olmadığıydı. Jobs'ın hayatının belli bir dönemine, mesela kanserle mücadele ettiği döneme odaklanan bir film çok daha başarılı olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence izlemeyin :) Film daha çok baba-kız ilişkisi üzerine kurgulanmış.

Aslında benzer bir eleştiri, bizzat Wozniak tarafından ilk çekilen film için de yapılmıştı. Hoş ben ilk filmi beğenmiştim, daha epik bir anlatım vardı ve filmin bu yönünü sevmiştim. Ama ilk filmde (ve belki bundan sonra çekilecek filmlerde) tespit ettiğim husus, Jobs'ın uzun soluklu Apple macerasının 2 saatlik bir filme sığdırılmasının mümkün olmadığıydı. Jobs'ın hayatının belli bir dönemine, mesela kanserle mücadele ettiği döneme odaklanan bir film çok daha başarılı olabilir.

Lisayı merak etmiyormusunuz? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dabbe zehri cin - berbat bir şey bekleyerek oturdum başına, kapatıp geçemedim. film beklediğimden daha iyi çıktı. 

Dabbe serilerini ben hep izledim. Son filmleri güzel izleniyor, paranormal activity gibi saçmalıkları izlemektense böyle şeyleri izlemek daha keyifli oluyor. Birde bizim dinimizce bir ağırlığı olduğu için diğer genel korkulara göre daha hatrı sayılabilir bir etkileyiciliği oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dabbe serilerini ben hep izledim. Son filmleri güzel izleniyor, paranormal activity gibi saçmalıkları izlemektense böyle şeyleri izlemek daha keyifli oluyor. Birde bizim dinimizce bir ağırlığı olduğu için diğer genel korkulara göre daha hatrı sayılabilir bir etkileyiciliği oluyor.

Dabbeler dandikti bence ama o Turkce korku filminde ekstra korkma olayi bana musallat 2 de oldu anormal korkmustum o filmde.  :mrgreen:

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MV5BMTQ4MjgwNTMyOV5BMl5BanBnXkFtZTgwMTc1

.
http://www.imdb.com/title/tt3152624/
.
Brijit Jons'un Günlüğü'nün günümüz versiyonu diyebiliriz.
Kendini hayatın akışına bırakmış zevk düşkünü kızımız , açık saçık espriler olaylar, romantik bir aşk hikayesi vb. ve mutlu son.
Klişe fakat üzerinde çalışılmış bir film  , başrol oyuncusu aynı zamanda filmin yazarı ,  o yüzden sıkı çalışmış bence başarmış.
.
Hoş bir film tavsiye ederim.
.
Yönetmenin diğer filmlerini de tavsiye ederim.
Knocked Up
This is 40
Bridesmaids
Funny People
The 40 Year Old Virgin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hateful Eight Tarantino hayranları için güzel. Tam Tarantino filmi . 

Benim gibi Tarantino'nun favori filminiz Jackie Brown ise , o zaman çok sarmayabilir. Reservoir Dogs ise , o zaman aradığınızı buldunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tarantino hayranıyım , Rezervuar Köpekleri bence en iyi filmi , Pulp Fiction ondan sonra geliyor listemde , fakat bu adamın çektiği son 3 filmi beğenmedim.
Ingloryus Bastards
Django
bir de bu film Hateful Eight.
Hele ki Tim Roth'un sazı eline alıp konuşmaya anlatmaya basladığı sahnede Django'daki Christoph Waltz'ı izliyormuş gibi hissettim kendimi.

Sanki o rol Christoph Waltz için yazılmış da aktörün programına uymadığından oynayamamış onun yerine  rol Tim Roth'a (ki çok sevdiğim bir oyuncudur) verilmiş gibi.
Son 3 filminde aradığım zeka pırıltısını bulamadım .

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tim Roth'un giyim kuşamı da konuşması da Django'daki Waltz'un karakteri ile birebir aynı. Büyük ihtimal rol onundu zaten, başka film yüzünden çıkmak zorunda kaldı.

Aynı Tom Hardy'nin Revenant sebebiyle Suicide Squad'dan ayrılması gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok