İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

Aguirre: The Wrath of God, Aguirre, Tanrının Gazab

werner herzog acayip bir yönetmen, bu filmin başrolündeki klaus kinski de değişik bir tip, nastasya kinski'nin babasıymış bu arada. film aslında hispaniklerin güney amerika sömürgecilik hikayesinin çok yüzeydeki görüntüsü gibi geldi bana. tarihin o tarafını yeterince iyi bilmediğimden olsa gerek, oldukça merak sardım aslında ama okuyacak fırsat çıkmadı henüz. o sefere veya döneme ait eldeki tek belge olan bir rahibin el yazmalarndan derlenmiş filmin senaryosu.. çok gerçek üstü bir havası var filmin, çekimleri de inanılmaz zorlu geçmiş filan..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi IMDB'de baktim da Aguirre: The Wrath of God'a cok ilgimi cekti... hafta sonu izlicem

İspanyol askerleri ve El Dorado diyince aklıma doğrudan Fountain geldi. Filmdeki hikayelerden birisi aşağı yukarı buna benziyor ancak Fountain bundan çok daha "derin" elbette.

İzlemeyenlere tavsiye olunur. Her izleyişimde sarsar beni.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Creed 'i izledim.  Sylvester Stallone kariyerinin son deminde Rocky gibi en azından 2-3 film daha çekebileceği bir film yapmayı becermiş. Rocky serisi gibi efsane olmaz belki ama Creed 2 , Creed 3 diye birkaç filmi arka arkaya kaldıracaktır. Rocky'den hoşlandıysanız bu filmi de izlemek vakit kaybı olmaz.

220px-Creed_poster.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2008'de Amerika'da patlayan kredi krizi ile ilgili bir film. Oyunculuklar muhteşeme yakın Christian Bale ve Ryan Gosling mükemmele yakın oynamışlar. Kurguda bir o kadar taktire şayan.

The Big Short

http://www.imdb.com/title/tt1596363/

Mortgage fonları neymiş , nasıl patlamış ve sonunda ne olmuş çok güzel özetlemişler. Kesinlike izlenmesi gereken bir film, ben de bu hafta izledim ama yazmayı atlamışım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MV5BMTQ4MjgwNTMyOV5BMl5BanBnXkFtZTgwMTc1

.

http://www.imdb.com/title/tt3152624/

.

Brijit Jons'un Günlüğü'nün günümüz versiyonu diyebiliriz.

Kendini hayatın akışına bırakmış zevk düşkünü kızımız , açık saçık espriler olaylar, romantik bir aşk hikayesi vb. ve mutlu son.

Klişe fakat üzerinde çalışılmış bir film  , başrol oyuncusu aynı zamanda filmin yazarı ,  o yüzden sıkı çalışmış bence başarmış.

.

Hoş bir film tavsiye ederim.

.

Yönetmenin diğer filmlerini de tavsiye ederim.

Knocked Up

This is 40

Bridesmaids

Funny People

The 40 Year Old Virgin

Bir ay sonra tekrar izledim de , rom-kom arıyorsanız kaçırmayın , 6,3 değil 7,1'lik film.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

C.tesi aksami Creed'i seyrettim, hani Rocky severler begenir yorumuna seederek... Yani bir Rocky 1 hayrani olarak inanilmaz bir hayalkirilkligi idi. Hatta filmin yarisinda kapatip Rocky 1 i 1235 inci defa tekrar seyredesim dedim. Filmde hicbir sey yok. Bi de cekimler sürekli yakin yapilmis yemin ediyorum gozlerim agridi. Bence seyremeyin özellikle Rocky seviyosaniz seyretmeyin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ay sonra tekrar izledim de , rom-kom arıyorsanız kaçırmayın , 6,3 değil 7,1'lik film.

Bende geçenlerde izlemiştim ama pek hoşuma gitmedi, hani komikliği varda ne desem nasıl etsem saçma geldi ortalardan sonra falan toparlıyordu daha çok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deadpool'u izledim de IMDB puanının yüksekliği kadar iyi gelmedi bana. Sanırım bütçe kısıntıları yaşanmış. Bazı sahneler falan çıkartılmış. Aksiyon üzerine biraz daha durulabilirdi. Kılıç sahnelerinin devamı olsa güzel olurdu. Wade Wilson'ın geçmişini anlatan sahneler, Deadpool'un sahneleri yanında yavan kalmış. Buna rağmen güzel bir Deadpool filmi olmuş. Özellikle intro... :zuh: Kesinlikle izlemeli herkes :icon_starvin:

Not: IMDB puanı hala 8.8 sanıyordum, 8.3'e gerilemiş. IMDB Top 10'de olabilecek bir film değil fakat 8/10'u da hakediyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deadpool iyiydi. O tarzı sevmem ama bunu izledim. Abartıldığı düzeyde değil ama izlenir.

Evil under the sun 'ı tekrar izledim. Çok seviyorum bu film. Çok farklı atmosferi, sinematogrifisi var. Tekrar tekrar izlerim. 

Benzer bir film de Death on the Nile. Aynı seriden Death on the oerient express yine mutlaka izlenmesi gereken filmleden.

Peter Ustinov 'un Poirot 'u oynadığı başka filmler de var , onların blueray 'I çıkmamış herhalde , bulunmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deadpool'u çok beğenmedim ben. Filmde Marvel filmi havasını bulamadım mesela. Gerçi Marvel filmlerinden artık gına geldi de bu sanki bütçe kesintisini fazla hissettirmiş gibiydi.

In the Heart of the Sea'yı izledik geçen gün. Güzel filmdi, daha iyi şeyler çıkarmış ama iyiydi yine.

http://www.imdb.com/title/tt1390411/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deadpool 8/10

Marvel yine casting olayinda ne kadar iyi oldugunu gostermis... Izledigim Marvel filmlerinde neredeyse tum karakterler role son derece uygundu bir iki tane haric... Bu da oyle olmus... Deadpool'dan taksi soforune kadar her aktor gayet iyi is cikarmis... Yalniz tabii oyle Spiderman vs. gibi de cocuklarin izleyebilecegi bir film degil... "Badass" tabiri bu film icin en iyi ozet sanirim... 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

X-Men Apocalypse'e gittim bugün 4DX'de.

Çok değişik bir deneyim oldu.

Reklam falan hiç yoktu, velette yoktu çünkü 1.20 cm'den kısa boylu olanlar alınmıyor salona. :D

Film çok hoşuma gitti, resmen bu senenin şu ana kadarki en iyi Süperkahraman filmi olmuş. Ciddi, ağır iyi işlenen bir film olmuş.

X-Men serilerini beğeniyorsanız bu film bana göre içlerindeki en iyisi.

Oyuncular ve yeni cast çok iyi oturmuş rollerine.

Gidin izleyin bence kaçırmayın. Özellikle gene bir Quicksilver bölümü var ki efsane. :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Triple 9 fena değil . 6.5 veririm. 

Kadrosu iyi filmin ama genel havası aynı düzeyde değil. 

Casey Affleck kas yapmış, dallama halinde biraz daha adama benzemiş. 

Heat klasında bir film gelmedi hala.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Before Sunrise > Before Sunset > Before Midnight  :bigstar:

Buna devam filmi yapılsa, before the other sunrise falan mı olur adı :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok