İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.250 mesaj var

Birdman çok ilginç bir film, beğenenin çok seveceği, beğenmeyenin nefret edeceği türden.

Benim çok ilgimi çekti ama diyemem ki mutlaka herkes izlemeli.

Hollywood yapımlarına ve oyuncularına çok aşina olmayan, Michael Keaton'ın 90'larda Tim Burton'ın yaptığı Batman filmlerinden sonra yıldızının bir daha parlamadığını takip edememiş izleyiciler muhtemelen keyif almayacaktır.

Ben kamera tekniğine bayıldım, tek bir kamera, hiç başka bir açıya birden atlamadan, karakterlerin etrafında dönüp dolaşarak çekiyor, filmde başta sona bir seferde çekilmiş izlenimi yaratmış, çok da güzel olmuş.

Birdman'i bende sevdim.. Kamera tekniği benimde dikkatimi çekti aynı şekilde ve çok hoşuma gitti. Micheal Keaton çok güzel oynamış. Yönetmenin ilk izlediğim filmi olan Amores Perros'un yanına yaklaşamaz bence de herkese tavsiye edilesi bir film değil ama 2014'ün akılda kalır filmlerinden biri olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birdman'i sevmeyen bir ben mi varım bilmiyorum. Hani oyunculuğu beğendim tamam da, film abartılacak kadar beni içine çekmedi. Belki de yönetmenin tarzı bana çok karamsar geliyordur, neticede Babel'den de o kadar hazzetmemiştim, 21 grams ı baştan sona izlemedim sanırım falan...  (Amorres Perros Şahaneydi) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Theory of Everthing'e kim nasıl hangi kimyasalın etkisiyle ödül veriyor anlamış değilim.

Yine övgülere boğulan Boyhood'u üzledim, vasat bile diyemem o kadar kötü, yapmacık, sığ.

12 Monkeys filmini dizi yapmışlar, iğrenç ötesi olmuş. İlk bölümünü izledim, 2-3 bölüm daha indirmiştim izlemeden sildim.

12 monkeys o kadar da kötü değil be sayın hocam. son bölüm yani 7. bölüm baya güzel bile. filmden baya bi ayrılıyor ilerleyen bölümlerde.

jeferry (jeniffer) goiens yok ilerki bölümlerde. belki ondan iğrenmişsinizdir.

aslında bruce wills ve brad pitt in karakterleri yerine başka karakterler yapsalarmış daha iyi olurmuş.(mesela başka bir zaman yolcusu cole yerine) çok basit kaçıyor filmdeki oyunculuktan sonra.

Erwin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amorres Perros'u hangi tarihte izledin hocam?

Yakın zamanda izlemiş miydin?

İzleyeli bayağı oldu aslında, o konuda da yargım değişebilir, şimdi izlesem beğenmem belki demek mi istiyorsun? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birdman'i sevmeyen bir ben mi varım bilmiyorum. Hani oyunculuğu beğendim tamam da, film abartılacak kadar beni içine çekmedi. Belki de yönetmenin tarzı bana çok karamsar geliyordur, neticede Babel'den de o kadar hazzetmemiştim, 21 grams ı baştan sona izlemedim sanırım falan...  (Amorres Perros Şahaneydi) 

Bunlar herkesin kaldirabilecegi turden filmler degil cok sert gercekci ve uzucu filmler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The imitation Game bir "A Beautiful Mind" olmasa da ilgiyle izletiyor kendini. Malesef hem kendi içinde hem de tarihsel tutarsızlıklara sahip olduğu için mükemmel değil. 7/10. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12 Monkeys dizisi bu sezonun hit dizisi. 5. bölüm sonrası iyice güzelleşti. Hatta alternatif gelecek falan da geçti ki beni benden aldı. Şu anda tutarlı gidiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The imitation Game 'i çok beğendim. Hatta son birkaç yıldır izlediğim en iyi filmlerden. Filmi izlerken , zaman nasıl geçti anlamadım. 

A beautiful mind ile kıyaslayamam , ikisi de güzel.  Orda biraz daha hastalığı konunun merkezindeydi. 

Tabii hollywood a geçerken , biraz konu renklenmiş herhalde .

Spoiler yok mu burda ??

Misal, adamın kişiliğinin o kadar antisosyal olduğunu sanmıyorum. İnsanlarla anlaşmakta çok zorlanır görünüyor, ancak Churchill 'e mektup yazıp, yönetimi ele geçirebiliyor . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Imitation game keyifliydi. Lafı çok geçince bi beautiful mind takliti gibi algılamaya başlamıştım ama kendine has bir film olması sevindirdi, gerçi konusu az çok bilinen birşey ama olsun film gibi görmekte güzel oldu açıkcası. Dedektifle Turing arasında Turing testine vurgu yapmaları güzel bir detay olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hobbit gayet izlenilcek bir film neden tavsiye edilmesin ki :D Millet daha çok sinemalarda oynadığı dönem izlediği için lafı şu an geçmemiş olabilir. Dhw kapanmadan evvel izlenesi filmler başlığı altında bahsi geçmişti.

Bu arada akşam Exodus: gods and kings filmini izledim. Biraz noah vakası var filmde dinsel açıdan tartışmalara da yol açabileceği durumu var. En basit örneği tanrının fiziksel bir varlık gibi gösterilmesi kavramı var, kişinin kendi yorumuna göre o kişiye öyle görünmüş kavramıda söylenebilir vs vs. Neyse film neticede izlenebilir kıvamda olmuş efekler falan kötü değildi. Savaş sahnelerine biraz daha bol yer olabilirdi 2,5 saatlik uzun bir seyri var. Sonlara doğru biraz uyuklayarak izledim, gerçi o filmden kopmakla çok alakadar değildi de biraz yorgunluğunda üste gelmesiyle yamulmuşuz :D Dinç kafayla adapte olarak izlenmesi gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hobbitin ilk 2 filmi izlememis olsaydim 3. filmi sonuna kadar izlemezdim.. Zaten ilk ikiside iyi degildi ama son film bence en kotusuydu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hobbit ilk iki film bence kötü değildi.

LOTR serisini severek izledim.
Özellikle serinin birinci filmini çok beğenmiştim.

Hobbit serisi çıkınca hiç izleyesim takip edesim gelmedi.

Nedense sıcak hissetmedim kendimi , aylar sonra Hobbit ilk filmi izlemeye başladım ve filmin başındaki evdeki o karmaşadan o kadar sıkıldım ki yarıda bıraktım.
2-3 ay sonra bir şans daha verdim ve Hobbit serisinin ilk iki filmini gözümü kırpmadan zevkle izledim.

3. filmi yakında izleyeceğim.
İlk iki film bence kötü değildi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Black Sea izlenir gibi ,lakin öyle değil gibi de . :)

Denizaltı filmi olduğu için ilginç, ama senaryo oturmamış. 

Hobbit serisi, lotr serisine göre daha bir çocuklara yönelik. İlk ikisi sarmadı beni, bunu da izlerim ama bu seriyi kaçırmamak adına.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sen LOTR'da şaheser savaş sahneleri çek, teknoloji falan fişman gelişsin bu filmde efektin dibine vur ama kimin kiminle savaştığı belli olmasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

interstellar 'ı tavsiyeye gerek yok. Zaten herkes izler .  Söylenecek birşey de yok zaten film hakkında. Adam yapmış. 

3 saatlik uzun filmleri izlerken sıkılırım genelde, bu aktı gitti. 

Ancak benim tavsiyem , iyi bir tv de izlemeniz. Çünkü görsel yönü güçlü. Ufak ekranlı bir tv de etki kaybolur. Şöyle en azından 55' olacak. 

Filmi izlemeden önce , hakkında hiçbirşey okumadım. Böyle daha iyi oluyor. imdb 'den konuya baktın mı, filmin biraz etkisi azalıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de düne kadar filmle ilgili hiçbir şey okumadan bekledim.

filmle ilgili tek söyleyeceğim şey, imdb notunu 10 olarak verdim, ve şuana kadar yaptığım yüzlerce puanlamayı tek tek 1 puan düşürüyorum.

keşke herkese 1 kereye mahsus 11 puan verebilme hakkı tanımış olsalardı, bu kadar uğraşmazdım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 9-10 veririm. Hani illa bir hata bulacaksam, belki başroldeki Matthew McConaughey o role uymuş mu , öyle bir zorlama eleştiri olabilir. Daha çok "tough guy" rollerine gidiyor o adam.

Zorlarsak, belki bir iki eksi daha çıkar ama bu film klasik olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Interstellar acayip bir filmdi. Dün gece izledim ve kafamın basmadığı tonla sahne olmasına rağmen çok beğendim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yakın zamanda bir daha izleyeceğim Interstellar'ı.

Sinemada izlemiştim çoğu noktayı anlamama rağmen ufak tefek şeyler var 2. kez izlerken görülebilecek.

Bu arada filmde sanılanın aksine çok az cgi var. Hatta oha bunu nasıl yapmışlar dediğiniz yerler bile CGI değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında pek izlenesi bir film değil imdbdeki notuda düşük ama geçen akşam wolves isimli filmi izledim. Tür olarak aksiyon, korku diye geçiyor, genelde bu tarz filmler düşük puan oluyor zaten ama iyi birşeyler çıkabiliyor; aynı niyetten izleyeyim dedim ama umduğum gibi değilmiş. Hiç bakmadan kurtların ıssız bir yerde insanlara vahşet saçtığı bir film gibi yaklaşımım vardı ancak daha ziyade film werewolf temalı çıktı. Amcamlar eclipse serisine özenmişler bir nevi.

Korkudan çok komedi gibi geldi birde bana :P Hiç filmsiz kalırsanız zaman geçirmelik bakılabilir, ciddiyet ve ciddiyetsizlik arasında sıkışıp kalmış biraz film. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son zamanlarda izleyip tavsiye edeceğim bazı filmler şunlar:

71 2014 İngiltere

Tür: Aksiyon, Savaş, Dram

http://www.sinemalar.com/film/228313/71

La isla mínima 2014 İspanya

Tür: Aksiyon, Suç

Daha çok Franco döneminde geçen plisiye. Fena değil.

Jake Gyllenhaal'ın Gece Vurgunu / Nightcrawler da güzel bence izlenebilir.

Bilimkurgu olarak izlemeyenler varsa: Gün Işığı / Sunshine 2007 İngiltere,ABD tavsiye ederim. Bence gayet güzel bir film.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok