İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.248 mesaj var

Bence de eğlenceliydi. Hayatın anlamını anlatan mükemmel bir film arıyorsanız tabiki beklentilerinizi karşılamaz ama detaylar üzerinde takılmadan seyrederseniz gayet tatmin edici bir aksiyon filmi seyretmiş olursunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vampir klişelerine hakimseniz (true blood, twilight vs) ve bunlarla dalga geçecek bir film arıyorsanız buyrun size What We Do in Shadows.

http://www.imdb.com/title/tt3416742/?ref_=nv_sr_1

Film kesinlikle çıplak silah gibi saçma bir şekilde yapmıyor işini, çok zekice hazırlanmış sahneler var.Ben genelde bu tarz filmeleri izlemesemde bundan zevk aldım. Fakat uyarıyı tekrarlamak gerekirse filmden zevk alabilmeniz için en azından yukarıda verdiğim iki örneği bilmeniz gerekiyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam önce How to Train Your Dragon (IMDB 8,2) ve ardından How to Traing Your Dragon 2'yi (IMDB 8,0) izledim. Eğlenceli filmler, animasyon sevmeyen bir kişi bile sevecektir.

Gündüz ise Der Untergang (IMDB 8,3) izledim. Filmde 2.D.S.'nın son günleri ve Adolf Hitler'in ölümü işlenmiş. Başarılı bir film elbette ama bir eksiklik vardı sanki. Sinema meraklısı arkadaşlar daha iyi açıklarlar belki. Ya da bana öyle geldi bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

John Wick için türkçe altyazı bulamadım  :(

How to train dragon 2 bana biraz kısa geldi biraz da duygusuz buldum.

Mesela alfa öldüğünde kimsenin umrunda değil veya babası öldüğündeki tepkileri az geldi bana. 

BoRa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lucy'yi izledim.

Beni iki arada bir derede koydu. Çok düşündürdü anlamında değil. Beğenmekle beğenmemek arasında kaldım. Üzerine çok kafa yormadan izlenebilir. Film ne zaman başladı ne zaman bitdi anlamadım. Bomboş bir filmdi. Ama çok nefret ettim de diyemeyeceğim.

Ya şu sondakı saçmalık neydi yav... Zamanı hızlandırıp yavaşlata biliyorsun, geleceğe geçmişe gidiyorsun ama bir grup tayvanlı seni neredeyse gelip öldürüyor.  [:lol:] Hele şu sondakı USB bellek olmasına hiç değinmiyorum. [:D]

Deathknight tarafından düzenlendi
Spoiler özelliği var, sol üstten 3. olan special bbcodedan seçebilirsin. Bu seferlik ben iletini düzenledim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu akşam Whiplash (http://www.imdb.com/title/tt2582802/) 'e gittim. Son zamanlarda izlediğim en güzel film idi. Müzikler falan şahaneydi az biraz jazz seven herkesi mest edecektir film. Kesin sinemada gidin izleyin diyemem ama mutlaka izleyin mutlaka.

İnşallah yeni eve geçtiğimde, home theater'ın hoparlör setini tamamladığımda ilk izlemek istediğim filmlerden biri. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce annemi "Bana Masal Anlatma" filmine götürdüm, başka filme götürecektim son dakikada Burak Aksak (yönetmen) için fikir değiştirdim, oldukça da mutlu kaldım. Çok ama çok nadir bir kaç argo dışında sıfır belden aşağı ile komedi yapılmış, güzel de olmuş. 

bana-masal-anlatma-1.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çocuk olduğundan beri 2 senedir sinemayı unutmuştuk, geçen hafta fırsat bulduk hanımla, Bana Masal Anlatmayı tercih ettik. (benim gözüm whiplash'da idi ama hanımı kırmadık) gayet güzel komedi olmuş, bel altı muhabbete girmeden komedi yapabiliriz demişler. 

Hafta sonu'da İçimdeki Ses'i izledim. BMA kadar güzel olmasada izlenir. 

Hanım ve çocuk olmayınca evde de birikmiş filmleri izlemeye başladım. 

Abraham Lincoln Vampir avcısı; beğenmedim vasat geldi. 

Expandaples 3; veteranlar takımını beğendim :) belki de çocukluk döneminin favori oyuncuları oldukları için bilmiyorum ama beğendim. Bazı sahnelerde yuh o kadar olmaz desemde güzeldi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6ZrPo7.jpg

http://www.imdb.com/title/tt2471640/

Şaşırtıyor ,  izleyiniz.

Doğuda askerlik yapan 2 askerin hikayesi , propaganda , siyasi içerik yok, evrensel anlatıma sahip.

Ufuk Bayraktar'ı zaten severim ,  yan oyuncular daha ustalardan seçilmiş çok iyi olmuş.

Mantık hatası çok,  ararsanız daha çok bulursunuz , film güzel  , kurgusu güzel , su gibi akıp gidiyor ; tavsiye ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu Hunger Games serisi nedir ne değildir hiç bir fikrim yok.
Seriye başından başlasam mı acaba?
Maze Runner'ı da izle geç aksiyon filmi kategorisinde merak ediyorum.

Ama izlenecek o kadar çok film var ki sırada bu yazdıklarımı öne alamıyorum.

Ve hala izlenecekler yerine daha önce 5-10 kez izlediğim filmleri tekrar tekrar izliyorum bir kez daha (ya da bölüm bölüm).

Ben O Değilim diye bir filme başladım ilginç bir film , Ecan Kesal başrolde , ikinci yarısını bu akşama bıraktım.
Türk filmlerini çok severim ,Türk filmlerine karşı önyargınız varsa izlemeyin.
http://www.imdb.com/title/tt3228886/

ben-o-degilim-1388855709.jpg

Sırada
Dumb and Dumber To
Whiplash
Birdman (2. yarısı kaldı)
Judge
ve geri kalanları...

Bir de youtube'da Zaman Makinesi 1973'e denk geldim 2014 yapımı , yönetmen kemken  , reklamını görmüştüm bir ara ama unutmuşum, ona da bir ara başlayacağım.
İzlemek isteyen olursa 720p sürümü aşağıda :
https://www.youtube.com/watch?v=7hXLrixV1bo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hunger games serisi izlenebilir, bende epeydir merak ediyordum izlesem mi izlemesem mi ikileminde kalmıştım. Daha evvel bir kaç kez tvde oynarken rast gelmişti öle 5 10 dklık sahneleriyla biliyordum filmi. 2 ya da 3 hafta önce sanırım oturup seriye bağladım. Geçtiğimiz hafta sonuda son filmi Mockingjay filmini izledim. Hani izlenirde ilk filmlerin havası yoktu, biraz alakasız bi benzetme olabilir belki ama harry potterıda mesela izlediğimde son 2 filmini 1 - 2 bölerek vermişlerdi; bunda da sanki o monoton ve bayık olan ölüm yadigarları 1' in havası var gibi adeta...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece The Judge'ı izledik. Güzeldi. Aile ilişkileriyle ilgili bir film, "Muhteşem, harika," falan diyemem tabi ama güzel, izletiyor kendini.

Onun dışında Birdman kurgu ve yönetmenlik açısından çok hoşuma gitmişti (Edward Norton'a hala ısınabilmiş değilim, Keaton ise kraldır :) ). Oscar'ını da haketmiş.

Birdman karakteri Keaton'dan başkasıyla olmazdı zaten (Bkz: Batman & Batman Returns).

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Theory of Everthing'e kim nasıl hangi kimyasalın etkisiyle ödül veriyor anlamış değilim.

Yine övgülere boğulan Boyhood'u üzledim, vasat bile diyemem o kadar kötü, yapmacık, sığ.

12 Monkeys filmini dizi yapmışlar, iğrenç ötesi olmuş. İlk bölümünü izledim, 2-3 bölüm daha indirmiştim izlemeden sildim.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birdman çok ilginç bir film, beğenenin çok seveceği, beğenmeyenin nefret edeceği türden.

Benim çok ilgimi çekti ama diyemem ki mutlaka herkes izlemeli.

Hollywood yapımlarına ve oyuncularına çok aşina olmayan, Michael Keaton'ın 90'larda Tim Burton'ın yaptığı Batman filmlerinden sonra yıldızının bir daha parlamadığını takip edememiş izleyiciler muhtemelen keyif almayacaktır.

Ben kamera tekniğine bayıldım, tek bir kamera, hiç başka bir açıya birden atlamadan, karakterlerin etrafında dönüp dolaşarak çekiyor, filmde başta sona bir seferde çekilmiş izlenimi yaratmış, çok da güzel olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Guney Kore sinemasini takip eden var mi?.. Varsa oneri alabilirim, her ne kadar pek cok film izlesem de arada hala kacirdiklarim cikiyor... Izlediklerimin hepsini ayilip bayildigim icin sadece ilk aklima gelen birkac tanesini yazayim simdilik;

MV5BMTYxODg5ODMxOV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzkw

New World

MV5BMTc1MDYxMjk1Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMjE4

Taegukgi hwinalrimyeo

MV5BNTQzODg4ODQwNF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjA0

The Yellow Sea

MV5BMjIyMzQwNjc2MV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzg4

The Chaser

MV5BMTUyNTczMzE1MV5BMl5BanBnXkFtZTcwNDY1

Dalkomhan insaeng

ve Song Kang-Ho'nun oynadigi TUM filmler ... Adam oynadigi her rolun hakkini veriyor, muthis bir aktor bana gore... "Oynadigi her filmi hic dusunmeden izlerim" diyebilecegim iki kisi var zaten, birisi Song Kang-Ho digeri Di Caprio... 

Bu yazdigim filmler bir kismi sadece, Guney Kore sinemasindan daha bir suru film var izlenmesi gereken... Ozellikle yukarida yazdigim New World'e hastayim, muzigi filan da efsane... Buyuk konusup beklenti yukseltmek istemem o yuzden "izleyin" diyeyim sadece :] ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok