İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

Bu daha önce paylaşılmamıştı sanırım burada.

http://www.imdb.com/title/tt2582496/?ref_=nv_sr_1 

Bu da hatırlatma olsun,

http://www.imdb.com/title/tt1510938/?ref_=nv_sr_8

Sunset Limited küçük bir kitleye hitap ediyor diye düşünüyorum ancak onları da bir hayli tatmin eder. Aslında bir tiyatro oyunundan uyarlama, zaten filmin her anında bu hissediliyor.

Yoğun bir şekilde simgeler üzerinden gidilmiş. Oyuncular bile siyah ve beyaz şeklinde. Sadece ten renkleri değil, neredeyse herşeyleri böyle bir ayrım içinde.

Felsefe, hayatı ve kendini sorgulama gibi konuları sevenler için izlemeye değer.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

creed fena değil izlenir. Ama Sly 'ın her sıkıştığında Rocky'e, Rambo'a bağlaması iyice zorlama olmaya başladı. 

Senaryoda simetri yaratacaz diye kasmışlar izlenimi de aldım.

Stephen King şu film için şöyle demiş. Uzakdoğu filmlerini sevmem ama bir baksak mı?

http://www.imdb.com/title/tt5700672/

https://twitter.com/StephenKing/status/804727313120264196

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

creed fena değil izlenir. Ama Sly 'ın her sıkıştığında Rocky'e, Rambo'a bağlaması iyice zorlama olmaya başladı. 

Senaryoda simetri yaratacaz diye kasmışlar izlenimi de aldım.

Stephen King şu film için şöyle demiş. Uzakdoğu filmlerini sevmem ama bir baksak mı?

http://www.imdb.com/title/tt5700672/

https://twitter.com/StephenKing/status/804727313120264196

Sen yazinca bulup izledim. Fena degil ama sonlara dogru bayiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bu akşam izleyeceğim Sully'i.

Geçen sene bizim şirketin simülatöründe, "sully kimmiş, o hudson'a indiyse ben de bizim boğaza inerim" diye gaza getirdim bizim simülatör hocasını.

İstanbul 35L kalkış yapıyoruz, normal'de yaptığımız gibi 5 mil sonra sağdan beykoz'a dön, 1-2 mil sonra 2 motoru da patlat dedim hocaya.

Her şey mükemmel gitti, tam olması gerektiği gibi, olması gereken hızda, tam 11 derece ile uçağın kuyruğu boğazın sularına değecekti ki "çaaat" kırıldı uçak, dedim ya nası olur, bir daha al başa, yine kırıldı.

Sokarım böyle işe, teknisyen çağıralım gelsin baksın, bozuk bu alet dedik. Neyse adam geldi meğer simülatör haritasında boğazı görsel olarak su yapsalar da, programlama olarak su yapmaya üşenmiş yapan hıyarlar.

Yani ben suya iniyorum olarak görsem de, aslında alet karaya iniyormuş. Dedim tamam o zaman marmara'ya ineceğim, şöyle b.çekmece koyuna, albatrosun yanına park edeyim ki yolcunun ayağı bile ıslanmasın.

Onda bir sorun olmadı tabi ama oraya Sully dede de iner, önemli olan boğaza inebilmekti  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde Mechanic: Resurrection izlemiştim. Jason Statham filmi izlemeyi özlemişim, film belki çok parlak değildi ama benim hoşuma gitti gayet. Özellikle bana eski zamanlarda oynadığım hitman oyunlarında ki anıları yaşattı biraz. Olay mahalline gizlice git hedefi imha et tabi kaza süsü vererek. Sonra hiç birşey yokmuş gibi uzaklaş falan. :zuh: Jessica Alba zaten seyirin bonuslarından biri :)

Dün gecede Star Trek: Beyond filmini izledim. Diğer serilerinide keyifle izlemiştim, son filminide epey sevdim. Heralde bilim-kurgu keyfi hissimde kabarmış ki tam konsantre izledim soluksuz. Bu tip filmlerde nedense hiç bitmesin istiyorum bazen 2 saat falan az geliyor bana. Allah rahmet eylesin geçen sene eski Spock(Leonard) ölmüştü. Filmde sağolsunlar onu andıkları ve filmede uyarladıkları bi kaç karede yer edinmiş; zaten yeni serilerde de Ambassador Spock olarak yer edinmişti, takip edenler bilir. Bunca sene sonra Star Trek film çizgisinin ve ruhunun bence hala yaşatılabilmiş olması çok güzel. Daha niceleri gelsin isterim. Hani başka serilerde diyebiliyorsunuz belki baydı abicim hep aynı naneler denilebilir ama adamların kalıbı minimalistte olsa yine sürükleyici ve değişiklik barındırıyor. :thumbs:

Ekleme: The shallows Çoğumuzun çocukluğundan, gençliğinden bildiği Jaws türevi bir gerilim. Hani pek bi matrah yönü olmayabilir belki ama biraz kasvet, huzursuzluk ve gerilim hissetmek isteyenler bakabilir yine.

Bonus ekleme: Aslında bir çok film izliyorum bu aralar ama aklımda kalanlardan yazmaya çalışıyorum. Şimdi imdbde neler var diye bakınırken Underworld: Blood Wars' ın trailer izliyordum hatta da onun devamından gelirken geçen izlediğim yine gerilim bir film olan hatta Evil Dead filminin yapımcılarından yine böyle ev içi geçen bir konseptten oluşan kurgu var. Gayette başırılı bir filmde olmuş, işin mantar yönleride vardı ama eskilerde ki oynayan tek mekanda gerip baskı altına alan kurgulu filmlerin olayını yine burda güzel yansıtmışlar. Olaya haliyle az buçuk sos niteliğinde haydee bu ne alaka şimdi dencek birşeyler katmışlar ki seyirci sıkılmasın. Yoksa aynı mekanın içinde saklambaç oynar gibi sürüp gitmesi sıkıcı olabilirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özellikle bana eski zamanlarda oynadığım hitman oyunlarında ki anıları yaşattı biraz.

Banada aynisi oldu. Zaten Hitman filminde Jason in oynamasi lazimdi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sully

heralde kendi mesleğim ve her gün uçurduğum uçak olması sebebiyle tüylerim diken diken, gözlerim dolu dolu izledim.

benim açımdan son derece etkileyici bir filmdi.

uçakları bilgisayarlar yerine niye hala pilotlar uçuruyor sorusunun cevabını açıklamaya uğraşmak yerine artık direkt bu filmi referans olarak gösterebilirim.

bir belgesel olmadığı halde, ticari beklenti ile gişe yapmış olmasına rağmen, bazı kişisel ve aile durumlarını dramatize etmek dışında gerçeğe olabildiğinde sağdık kalınarak çekilmiş olması da ayrıca takdire şayan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Star, filmi izlemedim ama bu film bana yüce(!) ABD'nin her şeyi paraya dönüştürebileceğinin güzel bir özeti. Mesela Django Unchained de aynı olay mesela. "Biz her boku yiyebiliriz, bunun üstünden de gelir elde edebiliriz" mantığının tipik bir örneği. 

Konuyu az buçuk biliyorum, gerçekten dünyada sayılı insanın yapabileceği bir şeyi başarmış ama niyeyse elim izlemeye gitmiyor. Daha olayın ertesinde hemen Hollywood'un bundan deli gibi para kazanabileceği konuşulmuştu zaten. Adamlar ortaya bi emek koyuyor ve haliyle de bundan kazanması doğal; bakış açısı da olabilir ama bence bu yanlış. Belki belgesel olarak çekilse izlerdim ama bu şekilde izlemek benim gözümde tamamen vakit kaybı.

Tekrar söylüyorum filmi izlemedim, ama benim genel görüşüm bu yönde. Önyargı da diyebilirsin.

Snowden'ı izledim 1 hafta kadar önce ve bu da aynı örnek. Film güzel ama yine aynı muhabbet var. ABD her boku yer, üstüne bundan da para kazanır.

Flight her ne kadar kalburüstü film olsa da o film daha içten ve samimi geliyor bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence -mümkünse bu bahsettiğin önyargılar olmadan- izle Sully'i öyle gürüşelim.

gerçekten güzel film olmuş, hala tadı damağımda kaldı, bugün bile kokpitte konusunu açtım.

yönetmen michael bay olsa bu dediklerine ben de katılırdım ama yönetmen clint eastwood.

izlememek kayıp olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında belki vasat bir filmdir ama ben sevdim : http://www.imdb.com/title/tt4719236

MV5BMWY5YzM4MGQtZGU4NC00MzdkLWE3ZjUtYWMz

Bazı yerlerde sürreal bir şeyler olsa da, enteresan sıcak bir hikayesi var. "İzlemeyin kalmasın" diyecek kadar arkasında duramam ama güzel yerleri vardı. (Annem de beğendi) Puanım 7/10 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Magnificent Seven izlenir ama beklediğim kadar iyi değildi.  Senaryo orjinalinin çekildiği yıllarda benzersizmiş. Şimdi özel bir yanı yok. Western -Aksiyon filmi.

Snowden güzel film, izlenmeli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yarın sinemaya gitmeyi düşünüyorum.Vizyondaki filmler şunlar :

Tavsiye alayımda boşa vakit harcamayım.

post-667-0-30845200-1481397891_thumb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yarın sinemaya gitmeyi düşünüyorum.Vizyondaki filmler şunlar :

Tavsiye alayımda boşa vakit harcamayım.

Arrival

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Görümceye annemin zoruyla gittim, heder oldum..

Dağ 2 o türü sevenler için , biraz milliyetçilik sosu ile, bence güzel bir film...  (Ardından ilk filmi de izledim, ilk film siyaseten daha bir renksiz) 

Bence izlediğine üzülmezsin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arrival tavsiyesini bir iki arkadaştan daha aldım, ekşidede olumsuz yorumlara rağmen olumlu yorumlar daha baskın gibi.bu arada dağ biraz militarist kaçar zira o tarz izlediğim filmlerden birisiydi nefes ve hoşlanmamıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok