İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

Star Trek Beyond ile ilgili az yazmışım.

Film aslında çok güzel noktalara değinebilecekken çoğu noktayı üstünkörü geçtiği için ilk bakışta kötü bir film gibi gözüküyor.

Jaylah ve Kaptan Edison'a biraz daha iyi vakit ayırabilse, ilk 10 dakikadaki havayı film boyunca sürdürüp gereksiz action'a sarmasa (müzik sahnesi) çok çok iyi olabilirdi. Sanırım süre yüzünden bu şekilde olmasına karar verildi. Özellikle "Değişmek zorundayız" mesajını çok daha iyi verebilirdi ve böylelikle çok çok iyi bir film olabilirdi. Bu haliyle ne yazıkki bir aksiyon filminden ötesine pek geçemiyor.

Yorktown'a ilk girişi çok çok iyi yapmışlar. Müzik ile birlikte büyüleci bir sahne olmuş.

Yönetmen Justin Lin olunca maalesef o kopukluklar normal. Fast and Furious da aynı böyle.

Ben hala Klingonlarla bir etkileşim bekliyorum. Ciddi ciddi Star Trek 2 ve 3'ü neredeyse aynı konu ile çektiler yahu. Federasyondan intikam almak isteyen birisi. :1pof:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Scorsese 'nin izlenmesi gereken yabancı filmler listesi.

http://i.imgur.com/2yDXgqN.jpg

Agatha Cristie filmlerinden Evil under the Sun, Death on Nile ve Orient Express i her zaman tavsiye ederim. Benim favori filmlerim.

Ancak Peter Ustinov 'un Poirot oynadığı başka filmler de var. Bunları bulamadım.  Gören varsa bize de yardım etsin bir zahmet :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Me Before You

Normalde pek aşina değilimdir bu tarz filmleri izlemeye, geçen dedim hadi hatunda yanımda epeydirde film izlememiştik. Çok daha farklı bir film bekliyorken beklendiğin dışında bir film olarak çıktı karşıma. Sonunda ister istemez üzüldük biraz. Dramatizmanın dibine vuruyorlar tabi ben sevmem pek dram ama biraz komedi falanda barındırıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dr strange i izleyen var mı?

İmax te izlemek isteğindeyim ama şu aralar gitmek istemiyorum avm lere.

Efektsever biri olarak benim çok hoşuma gitti.

Konu fantastik olduğu için yok şurası saçma yok burası saçma triplerine girmeye gerek kalmıyor,fantastik film işte.

Bazen matrix, bazen Inception havası sezilen filmde, diyaloglar iyi kurgulanmış ama kahramanın Amerikanvari esprileri bazen sırıtıyor (en azından ben ısınamadım) ama ortalamada esprilerin de gideri var.

3D olarak seyrettim, keyf aldım. Imax deneyimine dahil olma şerefine henüz erişemedim.

Masal gibi film seyredeyim, sürükleyici olsun, efektler göze bayram ettirsin diyorsanız illaki eninde sonunda seyredeceksiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12 yıllık bir film ama epeydir tekrar izlemek istiyordum, izlemeyen varsa The Terminal filmini öneriyorum.

large_f4Dup6awDfDqAHKgWqNJ2HFw1qN.jpg

Ooo. Bende izleyeyim bu aksam. Bir yerlerde DVD si duruyor olmali... O fotograf olayi cok ilginv bir konuyu ogretmisti bana. Art Kane tarafindan çekilen fotograflar

http://hakancezhifi.stereomecmuasi.com/2011/10/terminal-filmi-ve-harlem-onemli-bir-gun.html

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez :  Bundan yıllar öncesinde bir arkadaşım amerikan filmleri hakkında bir seminer vermişti... Daha sonra örnek bir film tipini (romantik komedi) grafikle anlatmış ve her 11 dakikada bir ilgi çekici bir şey eklenmesini, filmin süresinin tam 2/3 'ünde mutlaka taraflardan birinin ötekisini kırmasını , bitmeye bilmemkaç dakika kala kendisini affettirmesini sadece x/y ekseni üzerinde çizgi olarak anlatmıştı, açıkçası o seminerden bu yada da o grafiğe uymayan filmi çok az gördüm. Pratikte aynı filmi defalarca izliyoruz, başka bir şey değil yani....

Terminal, Catherine Zeta Jones kısımlarında çok az bu kurala uysa da çok "kendine münhasır" bir film... Hem enteresan bir konuyu anlatıyor, hem sıcak, hem de hiç sıkmıyor... Ayakları yere basan, "gerçek olabilecek kıvamda" bir film, dahası 1988-2006 arasında De Gaulle havalimanında yaşamak zorunda kalan iranlı bir göçmenin hayatından esinlendiği de söyleniyor. Tom Hanks dönemin çok iyi bir oyuncusu, Sleepless in Seatle (1993) ile Terminal (2004) arasındaki zaman aralığında çok iyi işler çıkarmış. Çok gerçek ve samimi karakterleri oynuyor.

Bu arada biraz alakasız ama zamanında sinema hakkında verdiğim bir seminerdeki anektodu paylaşmak isterim. Muhabbeti çok sulandırmamak için spoiler'a alıyorum, spoiler yok.

Shawshank Redemption'un (Esaretin Bedeli) gelmiş geçmiş en iyi filmlerden biri olduğu hep söylenir, ama nedense o filmin Oscar'ı yoktur. Muhteşem bir senaryoya sahiptir, az kişinin bildiği şekilde de o senaryoyu Stephen King yazmıştır, fakat çok iyi bir senaryoya ve çok iyi bir yönetmenliğe rağmen o yıl Oscar'ları Tom Hanks'in oynadığı Forrest Gump filmi toparlamış geçmiştir.

Shawshank Redemption'un yönetmeni Frank Darabont  (The Walking Dead'in de yaratıcısıdır aslında) böylesi iyi bir film çıkartmış olmasına rağmen Oscar alamamış olmasına hırslanır, sonraki yıl tekrar Stephen King imzalı senaryoya sahip bir film üretir, bu sefer sağlam olsun diye Tom Hanks'i de oynatır, gene çok güzel bir filmdir, gene Oscar alamaz :) (Green Mile) 

Ha Kubrick, Hitchock , Sergio Leone, Kurosawa , Burton Oscar alamamışken Darabont necidir diye sorulabilir, o da ayrı ... :)

Idefix beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kHanTW dediginiz soyle bir düşününce bile doğru. Bu tarz birkaç film geçirdim aklimdan hemen hemen uyuyor. Tabii senaryosu keyifli olani var olmayani var o ayri konu...

Bu arada yazi diliniz pek keyifi yaziyor musunuz bir blog vs

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok