İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.248 mesaj var

11 hours ago, ormancini said:

Te allam Jennifer Lawrence'a da body shaming yapiyosaniz oha diyorum size.. kimseye yapmayalim zaten de, bence sahane guzel bir kadin.. okuduklarima inanamiyorum yaniiiiiiii.. simdi filmi de merak ettim, aciyim de jenifer ablami seyredeyim. Ayrica kendisi dunya guzeli, cok yetenekli bir kadin laf soletmem ona gore :mrgreen:

Beğenerek izliyoruz kendisini ama o role olmamış valla, izle de kendin gör bak :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ormancinio suratla biraz şahan güzel bir kadın değil. evet, sokaktaki kadından çok daha güzel ama sonuçta sinema standartları için konuşuyoruz.

Bu arada, Zvana hocam beğenmemiş ama Annihilation gayet güzel film. Aslında tek film olarak bakarsanız kötü ama üç filmlik serinin ilk halkası olduğu düşünülünce seriy için güzel bir başlangıç filmi olarak değerlendirilebilir kanımca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, wazzap said:

@ormancinio suratla biraz şahan güzel bir kadın değil. evet, sokaktaki kadından çok daha güzel ama sonuçta sinema standartları için konuşuyoruz.

Bu arada, Zvana hocam beğenmemiş ama Annihilation gayet güzel film. Aslında tek film olarak bakarsanız kötü ama üç filmlik serinin ilk halkası olduğu düşünülünce seriy için güzel bir başlangıç filmi olarak değerlendirilebilir kanımca.

sinamada oynamak icin bir kadinin güzel olmasi gerektigini düsünmüyorum. Hatta bunun bir standati oldugunu hiiiiiiiiiiiiiiiic düsünmüyorum. Hatta kadinlarin güzellik standarti oldugunu hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiic dusunmuyorum. kadinlara yapilan bu cifte standarttan gercekten cok rahatsiz oluyorum.

ormancini tarafından düzenlendi
ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Annihilation’i bende begendim. Guzel baslangic oldu. 

The Darkest Hour u izledim dun. Gayet keyif aliyordum pat diye bitti. Bitisi disinda guzel film. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ormancinisinemada oynamak için güzel olması gerekiyor; gibi bir cümle kurmadım. sadece kameralar önündeki insanların güzellik standartlarının günlük yaşamdaki standartlara göre çok farklı olduğunu düşünüyorum.

sizin bakış açınızla güzel veya çirkin diye bir kavram da yok. önemli bir rus atasözünü hatırlattı bana niyeyse.

konudan sapış için özür dilerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, ormancini said:

sinamada oynamak icin bir kadinin güzel olmasi gerektigini düsünmüyorum. Hatta bunun bir standati oldugunu hiiiiiiiiiiiiiiiic düsünmüyorum. Hatta kadinlarin güzellik standarti oldugunu hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiic dusunmuyorum. kadinlara yapilan bu cifte standarttan gercekten cok rahatsiz oluyorum.

Dedi çirkin kadın.

Manavdan elma alırken bile şekli şemali düzgün olanını seçiyoruz, bu çok normal bir şey. Hem bu 21. yüzyılda keşfedilmiş bir şey değil, ezelden bir bu böyle. Hatta türküsü de var; "Bizde adet böyledir, güzeli oynatırlar çirkini söyletirler."

İnsan güzel olan şeyi göze hitab eden şeyi izlemeyi seviyor. Bu olaya feminist humanist yaklaşmak gerçeği değiştirmiyor. Çirkine aşık olabilirsin, çirkini sevebilirsin ama çirkini sinemada seyretmek için neden para veresin ki?

Ayrıca kadınlara yapılan bir çifte standart falan da yok. Aynı durum çünkü erkekler için de geçerli. Sanarsın bütün diziler eciş bücüş erkek oyuncularla dolu da kadınlara çifte standart yapılıyor. Maşallah hepsi Atlas gibi delikanlılar.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Feminizm kokan hareketler bunlar :) 

@ormancini kendiniz yazmışsınız “şahane güzel bir kadın” diye , arkadaş da ortalamaya göre güzel sayılabileceğini ama oyunculara göre ortalama veya altı olduğunu söylemiş. 

Söylediğinde bir yanlış var mı? Filmlerdeki kadın ve erkekler ortalamanın üstünde güzel değil mi? Bunu hemen çifte standarda bağlamak doğru mu? 

Ben genelde kimseye çirkin demem, ama güzele de güzel denir, kötü bir şey değil.

Not : lawrance bence tatlı bir kız, hatta güzel de. Ama şahane güzel mi, tartışılır. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vay beeee..... biraz once sahane bi ispanyol filmi izledim onu tavsiye edeyim diye girdim sonra yazilanlari okudum suratim burustu... 500 kere yazdim sildim sonra asagidakini yazdim ama ne desem bos... 

@MilesTeg bizim seninle anlastigimizi dusunuyorum... seni az cok taniyorum.. sana kizarak bisi yazmadim, senin de beni anladigini dusunuyorum.. cunku konuyu kapattin tesekkur edrim sana..

@herkes_gelinim_sen_anla: cisiyetcilik uzerinden saka yapmayin.. ne erkege ne kadina guzellik standartlari koyun... sokaktaki kadin/erkek ya da ekrandaki kadin/erkek guzelligi diye bir ayrim yoktur.. kadin ve erkek oyuncular vardir... bunlar da iki kategoriye ayrilir.. iyi oyuncular kotu oyuncular... ornegin turk sinemasinda fatma girik de turkan soray da aysen guruda da adile nasit de kadindir ve cok iyi oyunculardir... sener sen de tarik akan da kemal sunal da halit akcatepe de erkek iyi oyunculardir. Ozellikle kadinlar icin soluyorum... kilomuz, selilutumiz, formumuz kimseyi ilgilendirmez. ne ekranda olmaya engeldir bunlar ne de film cevirmeye... ha role uymaz o baska bisi... zaten miles teg in dedigi de bu imis 2.mesajinda acikladi anladim... ancak sonraki yorum cok acikli... benim 3 yasinda bir oglum var... esim ayni turden yorumlar yaptiginda ve ozellikle oglanin yaninda yaparsa ona da soluyorum... is yerinde bole yorumlar duyarsam onlara da soluyorum... siz de dikkat edin.. kotu niyetli degiliz ama bu yapilan yorumlarin cinsiyetci oldugu gercegini degistirmez... esiniz var kiz cocuklariniz var.. erkek cocuklarimiz var... ne duyuyolarsa onu ogreniyorlar... cirkin, feminist, alingan kadin olarak benim de bu foruma son yazisim olsun... kisa bir sure icerisinde girdigim ikinci polemik bu forumda... bu tur seyler icin yasli biriyim.. suratim burusunca cildim kirisiyo malum stardartlari yakalama kaygim var....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

konudan saptık bi kere;

@ormancini sizinle anlaşamadığımız nokta şu sanırım; ben birine güzel değil diyorsam, o insanı kötü/yeteneksiz/değersiz olarak mı etiketlemiş oluyorum? yoksa kendim de zaten yakışıklı bir adam değilim mesela. bu açıdan baktığımda yaşamaya değer bir kişi değil miyim? Ben böyle mi düşünüyorum yani?

Güzellik/yakışıklılık sadece fiziksel bir özelliktir ve çoğu insanın bu konuda yapabileceği bir şey yoktur. Birinin güzel olması ile başkasının 1,8 m boyunda olması bence tamamen nitelik olarak aynı şey. Bunlar sadece fiziksel özellikler, bir bireyin kişiliği veya karakteri hakkında bir şey söylemez ki. Olaya çok saçma tarafından bakıyorsunuz bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, ormancini said:

Vay beeee..... biraz once sahane bi ispanyol filmi izledim onu tavsiye edeyim diye girdim sonra yazilanlari okudum suratim burustu... 500 kere yazdim sildim sonra asagidakini yazdim ama ne desem bos... 

@MilesTeg bizim seninle anlastigimizi dusunuyorum... seni az cok taniyorum.. sana kizarak bisi yazmadim, senin de beni anladigini dusunuyorum.. cunku konuyu kapattin tesekkur edrim sana..

@ormancini rica ederim. Aynı dşüncelere sahibiz, endişeye gerek yok :)

Benim bahsettiğim nokta da şuydu. JL filmde Bolşoy'daki baş balerini canlandırıyor. Bilmem hiç gördün mü Bolşoy balerinlerini? Kısa bir aramadan sonra bolca fotoğraflarını bulabilirsin nette. İşte bu farktan bahsediyorum ben. JL'ın sinemada görünmek için yeterince güzel olmaması değildi vurgulamak istediğim nokta, oynadığı rolefiziken uymamasıydı. Onun dışında dediğim gibi ben de beğenirim kendisini. Bu rol için daha zarif bir fiziğe sahip birilerini seçmeleri gerekiyordu diye düşündüm izlerken. Olay bundan ibaret...

@wazzap da fikir ve yargılarına değer verdiğim bir forumdaşım. Genelde (Annihilation hariç :D ) zevklerimiz de oldukça örtüşüyor. Tanıdığım kadarıyla söyledikleri şeyleri yermek veya kötülemek için söyleyen birisi değil ve oldukça da makul bir şekilde ifade ediyor kendisini. O yüzden O'nun yazdıklarını da daha yumuşak bir pencereden değerlendirmek lazım diye düşünüyorum. Kötü niyetli olmadığına eminim. Fiziki hayatta kendisini tanımam ama seninle tanışmışlığımız var biliyorsun. Çok zaman geçti üzerinden gerçi ama terasta birlikte yemek yemişliğimiz var sonuçta :) Yani uzun lafın kısası sanal alemi çok ciddiye alıp da kendini yargılanmış hissetmeni istemem. Burada da böyle bir durum söz konusu değil zaten. Forumlamaya devam :thumbs:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, ormancini said:

@herkes_gelinim_sen_anla: cisiyetcilik uzerinden saka yapmayin.. ne erkege ne kadina guzellik standartlari koyun... sokaktaki kadin/erkek ya da ekrandaki kadin/erkek guzelligi diye bir ayrim yoktur.. kadin ve erkek oyuncular vardir... bunlar da iki kategoriye ayrilir.. iyi oyuncular kotu oyuncular... ornegin turk sinemasinda fatma girik de turkan soray da aysen guruda da adile nasit de kadindir ve cok iyi oyunculardir... sener sen de tarik akan da kemal sunal da halit akcatepe de erkek iyi oyunculardir. Ozellikle kadinlar icin soluyorum... kilomuz, selilutumiz, formumuz kimseyi ilgilendirmez. ne ekranda olmaya engeldir bunlar ne de film cevirmeye... ha role uymaz o baska bisi... zaten miles teg in dedigi de bu imis 2.mesajinda acikladi anladim... ancak sonraki yorum cok acikli... benim 3 yasinda bir oglum var... esim ayni turden yorumlar yaptiginda ve ozellikle oglanin yaninda yaparsa ona da soluyorum... is yerinde bole yorumlar duyarsam onlara da soluyorum... siz de dikkat edin.. kotu niyetli degiliz ama bu yapilan yorumlarin cinsiyetci oldugu gercegini degistirmez... esiniz var kiz cocuklariniz var.. erkek cocuklarimiz var... ne duyuyolarsa onu ogreniyorlar... cirkin, feminist, alingan kadin olarak benim de bu foruma son yazisim olsun... kisa bir sure icerisinde girdigim ikinci polemik bu forumda... bu tur seyler icin yasli biriyim.. suratim burusunca cildim kirisiyo malum stardartlari yakalama kaygim var....

Ben mi yanlış anladım yoksa ilk başta Jennifer Lawrance "şahane güzel" dendiği için laf döndü. 

Ben hala bir kadın veya ERKEK için "güzel" tanımının kullanılmasının yanlış olduğunu düşünmüyorum. Adile Naşit güzel midir? Değildir, ama "çirkin" denmemeli, burada hemfikiriz. 

Tarık Akan çok yakışıklı, her yerde söylenir. Bunun nesi kötü?

Türkan Şoray güzeldir, söylenir, nesi kötü?

4 yaşındaki oğlum gelir "Defne çok güzel baba" der. Nesi kötü bunun? "Cevher  çirkin" derse ama alır karşıma 1 saat anlatırım insanlar için bu tanımı kullanmaması gerektiğini. 

"Jennifer şahane güzel" lafına "ortalama bir kadından daha güzel değil, sinemada çok daha güzel kadınlar" var denmesinin nesi yanlış? Eğer yanlış ise, en baştan bu kadına "şahane güzel" tanımının kullanılması yanlış. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ormancini küsüp gitmeyin ya :) "Güzellik" kavramı bol miktarda kişisel beğeni içeriyor. Yani "güzel bir kadın" nitelemesinin "güzel bir film"den daha farklı olduğunu düşünmüyorum şahsen.

Bir de şu "cinsiyetçi yorum yapmayalım" saplantısından kurtulup sınırlarımızı birazcık esnek hale getirsek diye düşünüyorum. Hiçbirimiz Teletabi yaratıkları değiliz, cinsiyetlerimiz ve cinsel yönelimlerimiz var. Ve bunlar da davranışlarımızdan beğenilerimize kadar birçok şeyi ister istemez etkiliyor. Bununla ilgili en ufak bir imayı bile "kadının karnından sıpayı, sırtından sopayı eksik etmeyeceksin" derecesinde protesto etmeyi çok doğru bulmuyorum.

Najaz tarafından düzenlendi
MilesTeg and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar manasız bir tartışma içerisindesiniz... 

Yalnızca bir kadın erkeğe veya kadına güzel, çirkin betimlemesini kullanabilir...Erkek kadına güzel derse sapıktır, çirkin derse cinsiyetçidir, erkeğe güzel derse gaydir... Bunu şuana kadar anlamanız gerekiyordu.. :icon_kahvekeyfi:

Bunu buradaki herhangi bir insana ithafen falan yazmadım, gayet gerçek hayatımda sevdiklerimden arkadaşlarımdan gördüğümü aktardım..  Ki gayet de basit (ama göreceli) fiziksel bir beğeni ölçütü olduğu gibi forumda güzel olmayanlar ölsün dersek  toplam 1 veya 2 kişi hayatta kalacaktır o nedenle çok da takılmayın ve konudan devam edin bence..  :baba:

SEP and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Narcissus said:

Arkadaşlar manasız bir tartışma içerisindesiniz... 

Yalnızca bir kadın erkeğe veya kadına güzel, çirkin betimlemesini kullanabilir...Erkek kadına güzel derse sapıktır, çirkin derse cinsiyetçidir, erkeğe güzel derse gaydir... Bunu şuana kadar anlamanız gerekiyordu.. :icon_kahvekeyfi:

Bunu buradaki herhangi bir insana ithafen falan yazmadım, gayet gerçek hayatımda sevdiklerimden arkadaşlarımdan gördüğümü aktardım..  Ki gayet de basit (ama göreceli) fiziksel bir beğeni ölçütü olduğu gibi forumda güzel olmayanlar ölsün dersek  toplam 1 veya 2 kişi hayatta kalacaktır o nedenle çok da takılmayın ve konudan devam edin bence..  :baba:

Benim hala kafam almıyor. Bir kadına güzel demek neden kötü?

Bakın çirkin demiyorum, çirkin kimseye söylenmemeli. Ama güzel denebilir, nesi kötü? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

şarkıya "pitbull" başlayınca nasıl frekansı değiştiriyorsak, filmde de "rock" oynuyorsa kanalı değiştiriyoruz.

Niye?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, stardust said:

Dwayne Johnson'ın oynadığı B kalite filmlere ayıracak kadar boş vaktim yok da ondan...

O bakimdan haklisin. onun filimlerini cerezlik seyredeceksin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Deadpool 2'ye mutlaka gidin. Henüz geldim ve tadı damağımda kaldı diyebilirim. İlkinden daha iyi olmuş.

Son zamanlarda izlediğim en keyifli filmdi benim için de. Çok güldüm, duygusal yanları da fena değildi hani... Spoiler vermeyelim :cry:

Forgotten and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok