oyun fiyatları
0

Bu konuda 50 mesaj var

Kutulu oyun ayni fiyat olsada almam o devir gecti arkadaslar oyunlarin icinden hicbirsey cikmiyor ki neden alayim bu devirde dowload etmekte bir sorun teskil etmiyor bence 5 tl atiyorsun kotalari aciyorlar. PC icin ne zaman tukenir bu olay bilmiyorum ama gelecegi yok.

Bunada değinecektim aslında. Misal SO fiber kullanıcısıysan bas turbo buttonuna 1 günlük sınırsız hız ve kota o mantıkta düşününce evet kutulu oyun almak gene gereksizleşiyor. Mağazaya gitgel zaman kaybı yol masrafı vs yine harcıyorsun onu zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turbo butonu ile bir günde 700GB indirmişliğim var steam ve origin ile :D

Full açık bırakmadığım için böyle oldu yoksa daha gideri vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu kadarını söyleyim 25 gb lık downloadı olan bir oyunu indirmem mevcut internetimle 3500 yıl filan sürer , 1 - 2 gb lık updatelere canım kurban o yüzden

Mevcut oyunların güncellemelerini düşününce sizin Internet bağlantısıyla zaten oyun oynamamak lazımmış. :)

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güvenli sitelerden anahtarını alıp geçiyorum, hem ucuz oluyor hem kotasız 50mbit SO Fiberin hakkını veriyorum.

Sadece alacağınız anahtar la.

Sevgiler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha kolayı hiç oyun oynamamak aslında  :zuh:

40 yaşıma doğru girerken iyice oyunlardan sıkılmaya başladım. Birde artık yoruluyorum ne kafa kalıyor ne göz ne bilek ne el  :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kaç pare veriyon sen o fibere :D

169TL'cik.

Tabii işim gereği de gerekiyor çünkü uzaktaki müşterilerin bilgisayarlarına da giriyorum.

Ama asıl Ul gerekiyor ki o da 5Mbit. 10Mbit olsaydı çok iyi olurdu.

Sevgiler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50mbit uydunet akar. 89 tl hem de canım sıkıldı mı 24 saatlik ciks 100 mb alıveriyorum iniyor inecek olan. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

76mbit vdsl2 ile çok memnunum, 240gb kota herşeye yetiyor  :zuh:

169TL'cik.

Tabii işim gereği de gerekiyor çünkü uzaktaki müşterilerin bilgisayarlarına da giriyorum.

Ama asıl Ul gerekiyor ki o da 5Mbit. 10Mbit olsaydı çok iyi olurdu.

Sevgiler...

25mbit sınırsız'ın da upload hızı aynı aslında, 50'ye para vermeye pek gerek yok gibi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

250 GB AKK'lı 50 Mbit Uydunet bana da rahat yetiyor. İki kere AKK'yi geçip 3 Mbit'e inince çalışmayan Internet'in ne olduğunu tecrübe etmiştim birkaç saat için. Ek AKK alıp kurtulmak dışında bir yaşam şekli hayal edemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayar açıkken arka planda steam i bırakıyorum, indiriyor yavaştan . Kotalı internet kullanmıyorsanız, sorun olmuyor. 

Docsis 3.0 modem bulsam , arada ben de açacam Turbo'yu . TP-Link'in cable modemleri yeni çıkmış, son standartları destekliyor ,ama uydunet destekler mi belli değil. Kendi sattıkları dışında destek soru işareti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline Fiber 100 Mb/s kullanıyorum ben de ve oyunların inmesi anlık gibi, en babayiğidi 25 dakikada falan geliyor, ben de baya bir süredir yer vermiyorum optik sürücüye PC kurulumlarımda, kutulu oyun falan da almıyorum doğal olarak.:)

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

76mbit vdsl2 ile çok memnunum, 240gb kota herşeye yetiyor  :zuh:

25mbit sınırsız'ın da upload hızı aynı aslında, 50'ye para vermeye pek gerek yok gibi :)

Tiescan SOL tarifelerinde benim bildiğim 25-25 yok, ama eminsen ona geçebilirim çünkü günümüz şartlarında 50Mbit gereksiz bir İndirim genlşilği bence.

Sevgiler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haha hızlara bak be :D ben resmen köyde yaşıyorum fiber yok, kablonet yok sadece 6 mbit bakır kablo ttnet var bu yüzdende kutu oyun almaktan başka seçenek yok

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kutulu oyun bende çok severim ama koyacak yer sikintisi ve son yıllarda fiyatlardaki mantiksizliklar sonucu bende kutulu almıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Standart oyun kutularından bir malzeme çıksa bence de sevelim. Ama genelde bir DVD bir de tek yaprak kılavuz ve Steam aktivasyonu için kod var kutuların içerisinde. Üstelik DVD'den yapılan kurulumlar çoğu zaman GB'larca güncelleme gerektiren eski sürümler oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Standart oyun kutularından bir malzeme çıksa bence de sevelim. Ama genelde bir DVD bir de tek yaprak kılavuz ve Steam aktivasyonu için kod var kutuların içerisinde. Üstelik DVD'den yapılan kurulumlar çoğu zaman GB'larca güncelleme gerektiren eski sürümler oluyor.

Katılıyorum. Mesela Witcher serisi kutulu olarak var elimde, kutu içeriği olarak bir dünya şey sunuyorlar, almaya değer yani. Aynı şekilde Blizzard'ın oyunları da kutulu alınabilir. Ama bu tarz istisnalar hariç artık kutulu oyunun bir anlamı kalmadı. Kutulu oyunların geneli ufak bir kitapçık, kurulum dvd'si, oyunun origin ya da steam kodunun olduğu gereksiz yer kaplayan materyaller halini aldılar. Oyunu bir kere kurup steam'e attıktan sonra o kutuyu bir daha açıp bakmıyorsunuz bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Koleksiyonculuk diye bir kavram var arkadaşlar. Bu insanlar ellerinde somut tutulabilir malzemeler olmasını seviyorlar. Raflarında görmekten zevk alıyorlar. O yüzden çok da yerin dibine geçirmemek lazım. Sonuçta zevk meselesi bu işler ve kişiden kişiye farklılık gösteriyor, biliyorsunuz. :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Serhan, bence çok iyi yapmışsın. Güle güle oyna. Sonuçta steamden vs indirirken kota-hız vs sorunları bir yandan, beklemek bir yandan. Eğer çok ciddi bir indirim yoksa 180 TL alıp geçeceksin. Belki CE versiyonu da olabilirdi gerçi, keşke ona da bir baksaydın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

steam fan club tarafından yerin dibine sokuldum ama sıkıntı yok şu anki durumumda en uygun olan şeyi yapmak durumundayım oda kutulu oyun alıp sadece güncellemeleri indirmek daha önceki mesajımdada belirttiğim gibi vdsl veya fiber internetim yok 25 - 30 gb lık oyunları indirmek birkaç günümü alır onun dışında dhwdeki linç kültürü burayada sıçramış üzücü...

not : bu arada teşekkürler ozan abi

not : imla

not : kutulu oyun fiyatlarının tr de çok pahalı olduğu gerçeğini belirtmek adına bu başlığı açtım sorun kutulu oyun almak değil yoksa, sorun değeri 180 tl olmayan oyunun 180 tl ye itelenmesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun fiyati konusunda maalesef kotu durumda bir ulkeyiz. Asgari ucret konusunda bizi katlayan ulkelerde oyunlar bizdekinden cok cok daha ucuza satiliyor.

Bu fiyatlandirma Steam gibi servislere de yansiyor. Steam dagitici firmalarla birlikte fiyatlari belirliyor ve bu firmalar genelde Turkiye'deki dagiticilarinin verdigi rakami Steam'e veriyorlar. Bu nedenle abd'de 50$ olan iki oyunun biri 89tl digeri 179tl oluyor.

Kutulunun olayi bitti. Mumkunse kimse kutulu oyun almasin ki aral gibi kan emici dagiticilar batsin gitsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok