En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.013 mesaj var

1 dakika önce, T800 said:

Güle güle kullan, RTX 4070Ti satıldı mı ?

teşekkürler. yok satılıkta halen. 

Bu arada benim eski sistem parçaları da duruyor. ilan açasım yok üşeniyorum. 
aslında isteyen biri olsa hepsini uyguna veririm. hayvan gibi masa üstü çıkar onlardan

i7 7820x

Asus Rampage Apex IV

32 GB Gskill Ram

Corsair 360mm Sıvı soğutma

EVGA 1000W PSU 

Bir de buna 4070Ti eklendi

SSD ve KASA ile yeni sistem hazır. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

RTX 4080 ROG STRIX ile farkettiğim bir şey var. her ne kadar 4070 Ti serin çalışan bir GPU iken nasıl 4080 daha serin çalışır? Strix daha önce kullanmamıştım. Bu kadar farkediyor mu bu hayvan soğutucu? 
Memory ler -10 derece daha serin çalışıyor.
Alan Wake 2 de 55 üstünü görmedim. 4070Ti 60-63 derece arasında gidiyordu üstelik undervolt vardı. 

Cyberpunk da 55-58 arasında. 

daha fazla TDP ama daha az sıcaklık. ilginç gerçekten. 

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

40 bine 48C3 aldık LG'den gayet gözel. Bu sadece monitör onda TV özelliği de var. 

Gerçi Najaz o odadaki ıvırı zıvırı satsa 2-3 oled parası çıkar heralde. :zuh:

Erwin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 dakika önce, Erwin said:

40 bine 48C3 aldık LG'den gayet gözel. Bu sadece monitör onda TV özelliği de var. 

Benim aklımda da 48C3 vardı ama Vatan'da 29 bin'e satıldığı zaman kaçırdık fırsatı. Sonra yine 37 bin'e kadar düştü, ama elim gitmedi zira 29 bin'i gördük bir kere :)

Bu aldığım 28'e maloldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İyi günlerde kullan.

Şöyle bir bilgi var sayfasında:

HDMI2.1 supports PS5 and Xbox Series X at 4K UHD@120Hz (4:2:0)

Monitör haricinde PS5 ve Xbox Series X için her türlü durum buysa hiç iyi değil bu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, T800 said:

Monitör haricinde PS5 ve Xbox Series X için her türlü durum buysa hiç iyi değil bu. 

Teşekkürler abi :)

Monitörün HDMI 2.1 girişlerinin bantgenişliği 24 Gbit/s. 4K@120Hz 4:4:4 görüntüyü DSC ile verebiliyor. XBox Series X'te DSC desteği var ve bu sayede HDMI üzerinden chroma subsampling olmaksızın 4K@120Hz 4:4:4 görüntü alabiliyorsun.

PS5'te ise DSC desteği olmadığı için 4K@120Hz 4:2:0 chroma subsampling ile sağlanıyor imiş. Lakin PS5'teki HDMI 2.1 çıkışı da full bandwidth değil, 32 Gbit/s ve PS5 en fazla 4K@120Hz 4:2:2 çıkış verebiliyor. Monitörü inceleyen RTings gibi yayınlar, 4:4:4 ile 4:2:0 arasında herhangi bir fark gözlemediklerini yazmışlar.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Spoiler

gözlemlemek diye bir şey yok hacı, gözlemek onun doğrusu. ingilizce'den çeviri oalyından böyle bir salakça bir şey türedi dilde. making an observation'ı gözlemlemek diye çeviriyorlar.

konudan bağımsız @Najaz

küfür ettim siz bakmayın.

wazzap tarafından düzenlendi
Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/15/2023 at 09:48, Najaz said:

LG OLED'lere paramız yetmedi, biz de bunu aldık :)

Gigabyte Aorus FO48U

syq1w6n.jpg

Çok güzel hayırlı olsun buda oled işte fiyatıda iyiymiş yalnız burada görüntüye yakışmayan ps5 in o leş kulaklığı hayatımda kullandığım en dandik kulaklıklardan biriydi hemen iade etmiştim amazona..

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Squall said:

Çok güzel hayırlı olsun buda oled işte fiyatıda iyiymiş yalnız burada görüntüye yakışmayan ps5 in o leş kulaklığı hayatımda kullandığım en dandik kulaklıklardan biriydi hemen iade etmiştim amazona..

Bir ara almayı düşünmüştüm o kulaklığı iyi ki bulaşmamışım.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.amazon.com.tr/FSP-Hydro-Platinum-PCIe5-0-Supply/dp/B0BNYW7LR1

FSP fena değildir ancak bu model özelinde durum nedir bilemiyorum, 1000W PCI Express 5.0 destekli, MSI MAG serisinden farkı Platinum bu. Gold değil. MSI’ın bendeki modelinin de 1000W Platinum olanı var ancak burada hiç göremedim o modeli. Bu yukarıdaki FSP 7959 TL görünüyor şu anda, satıcı da Amazon’un kendisi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 dakika önce, T800 said:

https://www.amazon.com.tr/FSP-Hydro-Platinum-PCIe5-0-Supply/dp/B0BNYW7LR1

FSP fena değildir ancak bu model özelinde durum nedir bilemiyorum, 1000W PCI Express 5.0 destekli, MSI MAG serisinden farkı Platinum bu. Gold değil. MSI’ın bendeki modelinin de 1000W Platinum olanı var ancak burada hiç göremedim o modeli. Bu yukarıdaki FSP 7959 TL görünüyor şu anda, satıcı da Amazon’un kendisi.

Ben bunu 5100 e aldım şimdi fiyatı artmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acayip ozeniyorum konsol ve desktop pc gorunce, gule gule kullanin. Bizim ufaklik dogdu dogali evde oyun isi bitti, yalnizca ipadde oldugu kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 16.11.2023 at 11:48, Squall said:

Sağolasın. Kulaklık konsolun yanında hediye gibi gelmişti, para ödemedim yani. "Beleş sirke baldan tatlı olur" hesabı :)

Sennheiser Game One kablolu kulaklık almıştım @emre666'dan. TV'nin kulaklık çıkışına bağladım, hem PS5'te hem XBOX'ta bunu kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Game One bana uymuyor, ağrı yapıyor, benim Game One’ın kablosu gitti, earpad’leri gitti, Aliexpress’ten aldım onları. Buradaki Sennheiser’da da yedek parçaları olabiliyor o anda orada bulamayınca Aliexpress’ten almıştım. Ses açma kapama potansiyometre mi deniliyor o parçanın adına o da bozuk, cızırtı yapıyor vb.

Çok dayanıklı bir ürün olduğunu söylemeyeceğim.

Şu anda kullandığım Steelseries Arctis Nova Pro’dan gayet memnun kaldım, umarım sıkıntı olmaz. Hyperx Cloud II’den de memnun kalmamıştım. 

Arctis Nova Pro’nun earpad iyi değildi o kadar, onları da Wicked Cushions diye bir marka var, o markanın bu modele uygun ürettikleri ile değiştirdim gayet iyi oldu. Wicked Cushions’ın başka kulaklık modelleri için de üretimi var, merak edenler bakabilir. Amazon üzerinden geliyor buraya da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu psu yu çıt çıt sesler yapıyor diye değiştirmiştim. Böyle hani power relay faz değiştirir ses çıkar ya.

Yeni psuyu taktım dün baktım gene aynı sesler.. Dedim ne oluyor arkadaş. Yani kapanıp açılırken ses çıkartır normal ama bu ekran kartı özellikle yükten çıkarken seri şekilde 2 kere çıtlıyor. 

Neyse kasanın kapağını açıp dinlemeye başladım psuyuda olabildiğince uzağa koydum kafamın bir yanı kasada diğeri psuda bu şekilde ses nereden geliyor anlamaya çalıştım.

Ses psu dan falan gelmiyormuş kasada hdd de yok mekanik birşey yok yani içeride.

Özellikle kasa soğukken ilk açıldığında ekran kartı yüke girip ısındıktan sonra yükten çıkınca yüksek sesle 2 kere faz değiştirme sesine benzer bir ses çıkartıyor..

İşin kötüsü yeni psu yu kasadan sökerken yukarısı çizildi biraz 2 cm falan ama bakalım genede göndereceğim amazon iade alır umarım almazsada ileride eski psum gerçekten bozulursa kullanırım artık.. Sonuçta eskisi 750 watt ve 4 yıllık gücü azalmıştır artık onunda..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

Ben bu psu yu çıt çıt sesler yapıyor diye değiştirmiştim. Böyle hani power relay faz değiştirir ses çıkar ya.

Yeni psuyu taktım dün baktım gene aynı sesler.. Dedim ne oluyor arkadaş. Yani kapanıp açılırken ses çıkartır normal ama bu ekran kartı özellikle yükten çıkarken seri şekilde 2 kere çıtlıyor. 

Neyse kasanın kapağını açıp dinlemeye başladım psuyuda olabildiğince uzağa koydum kafamın bir yanı kasada diğeri psuda bu şekilde ses nereden geliyor anlamaya çalıştım.

Ses psu dan falan gelmiyormuş kasada hdd de yok mekanik birşey yok yani içeride.

Özellikle kasa soğukken ilk açıldığında ekran kartı yüke girip ısındıktan sonra yükten çıkınca yüksek sesle 2 kere faz değiştirme sesine benzer bir ses çıkartıyor..

İşin kötüsü yeni psu yu kasadan sökerken yukarısı çizildi biraz 2 cm falan ama bakalım genede göndereceğim amazon iade alır umarım almazsada ileride eski psum gerçekten bozulursa kullanırım artık.. Sonuçta eskisi 750 watt ve 4 yıllık gücü azalmıştır artık onunda..

Tüh üzüldüm şimdi. Böyle durumlar sık oluyor maalesef. En azından sıkıntının kaynağını bulmak iyi olmuş.

Tahminen görüntü kartının fanlarıyla ilgili bir durum. İlk harekette ve dururken çarpma veya başka bir sebepten dolayı yapıyor olabilirler o sesi. Göbekleri arızalı olabilir bir ihtimal. Bir kablo değip değmediğine de bakmışsınızdır tahminen.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok