En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.005 mesaj var

13 hours ago, jackjoker said:

Eve Dyson Gen5detect  aldım. İlk izlenim olarak alet çok basit ve çok kolay bir kullanım sağlıyor. Ama ülkemizin içinde bulunduğu muhteşem ekonomik durumdan dolayı verdiğim paraya acısam da ürünün işlevselliği içimi bir nebze rahatlatıyor. 

https://www.dyson.com.tr/dyson-gen5detect-mavi-bakir

Başkan yapma etme dedim yine de aldın mı :icon_eek:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 dakika önce, stardust said:

Başkan yapma etme dedim yine de aldın mı :icon_eek:

he ya aldım. napıyım evde ki bozuk. diğer markalarda aşağı yukarı yüksek rakamlarda. şahsen çok bilindik olmayan markalara yakın rakamlar vermek de istemedim. kablosuz olması şarttı. en yakın rakibi de kablosuzda 22 civarındaydı ama o rakamlara çıkacaksam Dyson alırım demiştim. 

rakam eşek ölüsü gibi. rakamlar bu şekilde mi olmalı? kesinlikle hayır.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hayırlı olsun mu diyeyim, geçmiş olsun mu bilemedim. @jackjoker

ben de dyson V8'in yakında öleceğini öngörerek:

https://www.dyson.com.tr/cinetic-big-ball-absolute-2

bunu 12 bin liraya aldım kasım indirimlerinde.

Dün ilk kez bunla bir temizlik yaptık. çekim gücü efsane.

kablosuzun pratikliği tabii ki yok fakat her kablosuz bir gün ölümü tadacaktır.

kendi başlığında da yazdığım gibi V8 sert zemin başlığının iç hortumu yırtılmış. 4 senelik yoğun kullanım sonucu -olabilir- kabul ettim. uygun fiyata aliexpress'ten temin ettim ama orjinali 4 sene gitmişken yan sanayi 2 bile gitmez diye düşünüyorum. 

ayrıca pilini de takip ediyorum orjinal sitesinden, stoğa gelse alacağım. pil pahalı... ama aleti 4 sene daha kullanabileceksem değer diye düşünüyorum.

fiyatlar çılgınlık ama bunu her beraber yaşıyoruz. Bugün 28 bin liraya süpürge mi alınır derken seneye bugün bu mesajı alıntılarsak eğer iyi ki almışız şimdi 58 bin oldu diyeceğiz... acı ama gerçek.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Definitive said:

Ben fiyatlar alıştım. 1 yıl önce 1000 TL olan ürünlerin 5-6 bin seviyesinde olması normal görünüyor gözüme.

Ben alışamadım. 1 yıl önce 10.000 TL olan maaşların 50-60 bin seviyesinde olmaması normal görünmüyor gözüme…

antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cihanım ona bakarsan aldığımız ekran kartlarının fiyatları da bu rakamlar olmamalı ama yeni TR düzeni maalesef böyle. Elimizi neye atsak patlıyoruz. 24 bine monitör aldık. daha 1 sene olmadan 2,5 katına çıktı. 
maalesef 28 bin bence de anlamsız derecede yüksek bir süpürge için. ama almasaydım ve 2025 e girerken fiyat etiketinin 55 bin olacağından eminim ama ispat edemem. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, jackjoker said:

Cihanım ona bakarsan aldığımız ekran kartlarının fiyatları da bu rakamlar olmamalı ama yeni TR düzeni maalesef böyle. Elimizi neye atsak patlıyoruz. 24 bine monitör aldık. daha 1 sene olmadan 2,5 katına çıktı. 
maalesef 28 bin bence de anlamsız derecede yüksek bir süpürge için. ama almasaydım ve 2025 e girerken fiyat etiketinin 55 bin olacağından eminim ama ispat edemem. 

55 mi .. 100 e yakın olur

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilkom Sony dağıtıcılığını alınca fiyatlar iyice uçmuş. Vatan 4300 TL fiyat koymuş Dualsense için. Fiyatlar daha da artmadan, yedekte dursun diye bir tane alayım dedim. Gürcistan'dan getirip satan birinden, sıfır kapalı kutu aldım; kargo&komisyon dahil 1800 TL'ye geldi. Model kodu A ile biten yeni serilerden.

q4a6zzj.jpg

Squall, Omfs, stardust and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz çok iyi fiyata almışsın ve mantıklı bir hareket olmuş.

Playstation 5’de daha ne oyunlar oynarız bilmiyorum ama enflasyonun bu gidişiyle Playstation 6 yerine sokakta çelik-çomak, uzun eşek ve simit oynacağız gibi gözüküyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, Najaz said:

Bilkom Sony dağıtıcılığını alınca fiyatlar iyice uçmuş. Vatan 4300 TL fiyat koymuş Dualsense için. Fiyatlar daha da artmadan, yedekte dursun diye bir tane alayım dedim. Gürcistan'dan getirip satan birinden, sıfır kapalı kutu aldım; kargo&komisyon dahil 1800 TL'ye geldi. Model kodu A ile biten yeni serilerden.

q4a6zzj.jpg

Çok pahalı..

Ben 1750 den almıştım kara cumada :D 

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, Squall said:

Çok pahalı..

Ben 1750 den almıştım kara cumada :D 

Bizim yok ki yurtdışında eşimiz dostumuz akrabamız, oradan ısmarlayıp getirtelim :( 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Najaz said:

Bizim yok ki yurtdışında eşimiz dostumuz akrabamız, oradan ısmarlayıp getirtelim :( 

Yokyaw diğer herşey daha pahalıydı baktım sadece dualsense vede konsolların kendileri bir tık daha ucuzdu ekran kartları kulaklıklar vs Türkiyede daha ucuz :D Quest 3 getirtecektim aynı fiyat oradada..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 dakika önce, Najaz said:

@Altan Yoklar ne kadar ödedin? Ben ön siparişe ilk çıktığında 85 TL'ye almıştım.

PS için 485 :facepalm:
Psstore'da daha ucuzdu ilk çıktığında , almam dedim belki alırım dedim sonra alırım dedim.
Sonra böyle oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Altan Yoklar said:

PS için 485 :facepalm:
Psstore'da daha ucuzdu ilk çıktığında , almam dedim belki alırım dedim sonra alırım dedim.
Sonra böyle oldu.

Ohş, sertmiş fiyat. 😅

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaş artık bir sıfır atın kafanızda eskiyi unutun bunların hepsi simulasyon zaten. (burada ancak böyle yaşanır)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

On 03.01.2024 at 12:56, jackjoker said:

24 bine monitör aldık. daha 1 sene olmadan 2,5 katına çıktı.

O 60 bin TL (24x2.5) olan hangi monitor?.. 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda 39.000 TL’ye almazdım ben bunu diye düşünüyorum, fazla fiyat artık. Algısı öyle artık en azından.

Bazen bakıyorum arada 7800X3D, B650E veya X670E anakart, DDDR5 RAM falan derken bir anda 30.000 TL’yi aşıyor fiyat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

39k yine ılıman, ara ara itopya da 50 küsürlere çıkıyor sonra geri indiriyorlar. DW ile DWF arasında dönüştürüyorlar. antik kuntik işler çeviriyorlar. bir süredir 39k civarında geziniyor. 

şahsen şuan monitör alınacak olsa IPS ve TN ler 30k civarındaysa kesinlikle OLED alınmasını tavsiye ederim. 
Şu devirde artık ne IPS ne TN ne VA parasını hak etmiyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gigabyte OLED'i almadan önce bu Alienware monitörü ciddi ciddi düşünmüştüm. Lakin kullanım alanı sadece PC ile kısıtlı. Hem ultrawide paneli, hem de HDMI 2.1 girişleri olmaması yüzünden güncel konsollarda kullanılamıyor.

OLED konusunda @jackjoker'e katılıyorum. Özellikle oyun için OLED'i bir kere deneyimledikten sonra diğer monitörlere bakasınız gelmiyor.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

OLED konusu kesinlikle öyle. Ancak bu çözünürlük ve ekran boyutunda keskinlik iyi değil, 4K OLED tam çözüm olur bana göre.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihin tozlu sayfalarına karışan iki Alman grafik kartı üreticisi, miro ve ELSA.

Ne demiş atalarımız? Kamyonda MAN, kartta alMAN :)

miroMagic Premium (NVIDIA Riva128)

ELSA Winner 1000/T3D (S3 Trio 3D/2X)

9492zyr.jpg

qg9bsf1.jpg

Najaz tarafından düzenlendi
wazzap, stardust, TatanQa and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye