Kuracağım yeni sistem hakkında fikirleriniz ve görüşleriniz...
1 1

Bu konuda 161 mesaj var

Anakartın rengine göre al. Sabertooth alıyorsan mesela beyaz kasa banko. Kırmızı mı istedin, o zaman ROG'lar kırmızıydı galiba, ona yönel :)

Kaby Lake ertelenmezse Ocak'ta falan Kaby Lake daha mantıklı, işlemci açısından neredeyse bir fark yok ama anakartın Z270 olması bir avantaj olabilir ilerisi için.

Fakat anladığım kadarıyla kardeşin sayesinde bir al gel harekatı olacak. Bence yine olur. Yılbaşında çıkar çıkmaz patlatırsın Kaby Lake'i (ertelenmezse!).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya işlemci anakart upgrade i şuanda gereksiz kaby cıktıgında da gereksiz olacak değişen bişey yok zaten.. ama madem karar vermiş alsın geçsin..

beklemeyi, kararsızlıgı hiç sevmem.. ya şimdi yapsın yada sonsuza kadar sussun..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ObiWan

Ya aslında kardeşim Airbus 330 pilotu, benim gibi Airbus 320'de sürünmediği için adam 2-3 ayda 1 gidiyor Amerika'ya zaten. O yüzden illa şimdi aldırmam gerekiyor diye bir durum da yok.

Ben galiba Witcher 3'ü bitirdim diye bunalıma girdim, hayatımda oluşan boşluğu upgrade ile doldurmaya çalışıyorum  :lol:

Bir de tabii ömrümde hiçbir işlemciyi 2 seneden fazla kullanmamışken, Sandy Brigde i7 2600k'yı 5 seneden fazla kullandığım için biran önce onu söküp altından heykelini yaptırmayı planlıyorum. 

Amerika'dan aldırdığım için bu yeni parçaları zaten burda maliyetine satarım Kaby Brigde çıkınca en kötü.

Benim asıl çekincem şimdi aldıracağım bu parçaları ama bir daha ki aya Black Friday'de iyi fiyat düşerse asıl o üzücü olacak. Bir dahaki ay da kesin gider mi, giderse de tam black friday'e denk gelir mi bilemiyorsun.

Aslında i7 - 7600k alsam güzel olur, saatlerle ölçülecek bir zaman farkıyla da olsa T800'ün bir konuda önüne geçsem ilerde torunlarıma anlatacak güzel bir anım olurdu  :lol:

Neyse şu kasanın kırmızısını alayım ben olmadı, o bi kenarda dursun, stoğu bitiyor bulunmuyor sonra... aslında beyaz da güzeldi ya  :icon_rolleyes:  :icon_think:

-

İzmir'li tayfa siz de rahat durun bakayım, gerçi ObiWan da İzmir'li ama o bilir zaten lafın kime gittiğini  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Siz oyundan soğumayın diye almıyorum, biraz hevesinizi alın sonra kaybedenlerin ilk kim olacak diye yarışmaya başlayacaksınız.

Momo'nun bir tozunu alayım artık, o da kaç senelik alet, bozulmadı gitti o kadar eziyete rağmen...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beyaz kasalarda hala sararma oluyor mu acaba ? Bu markanın pek sararacağını sanmam.

Benim mavi hoşuma gitti. Beyaz kasa çok kullandım  :baba: kolay kolay hayatıma giremez heralde. İlerde  sırf nostalji olsun diye yaparım belki beyaz bir kasa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben iptal etmeden önce bakmıştım bu memory hızı olaylarına. Anakart incelemerinde overlock kısımlarında vs. Tamam 3200 olmasa da işte 2800-3000 hızlarında çalışıyor ramler. Ama diğer anakartlardaki gibi RAM'i tak,XMP'yi seç 3200'de çalışsın kadar stabil değil olay Sabretoothta. Bir overclock yapıyorsun işte 3000'de sabit mi diye bakıyorsun vs. vs.

Ha belki de hiç sıkıntısız çalışır. Ama o gün ben rami de önceden sipariş verdiğim için anakart değiştirme olayına girmiştim. Kişisel tercih. 3-5 teste bakılabilir ram hızları konusunda emin olmak için.

Mesela burada abi 4000mhz'de bile çalıştırmış. O vakit problem yok demektir.

http://hexus.net/tech/reviews/mainboard/91148-asus-z170s-sabertooth/?page=8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle şey olmaz, üç adet 120mm fandan birşey beklemeyelim falan olur mu ?

Aman aman neler dönüyor bu konuda böyle.:mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ön kapak ızgara tasarımlı olmadığından demiştir Meza. Hava akışı performansını arttırmak için ön kapağa mod yapan kullanıcılara rastladıydım ben de bu kasa için.

Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ön kapak ızgara tasarımlı olmadığından demiştir Meza. Hava akışı performansını arttırmak için ön kapağa mod yapan kullanıcılara rastladıydım ben de bu kasa için.

yanları hep ızgara ya, gerek olmaz öyle işlere.

zaten işlemci su soğutucu olacak, GTX 1080'de öyle abartı ısınan bir kart değil, müthiş bir hava soğutma gerekmiyor, tabii bu kasanın performansı kötü demek de değil, gayet iyi.

benim şuan hedef sıfır sese yakın bir sistem kurmak, o yüzden bu kasa biraz daha öne çıktı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ön taraf açık olmasa bile ki oraya radyatör konuluyor genellikle custom düzen için, yanlardan hava alıyor, bu kasanın esas olayı sessizlik zaten.

Her neyse yani birşey beklemeyelim boyutunda bir durumu olmaz, çok başarılı bir modeldir bu ayrıca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Make votes public" yapmama rağmen kim hangi seçeneğe oy verdi göremiyorum, nerden göreceğiz bunu ?

Göremiyorsunuz. Böyle bir şans yok.

@@stardust

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle şey olmaz, üç adet 120mm fandan birşey beklemeyelim falan olur mu ?

Aman aman neler dönüyor bu konuda böyle. :mrgreen: 

Ya Tolga abi, zamanında halkı bilinçlendiren açıklamalar yapmıyorsun, uğraşıyoruz sonra burda böyle  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust

O imajı nerden buldun? Site 5 sene önce kapandı da domainini başkası almış bile. Eskilere götürdün beni. :D Daha neler var internette korkuyorum :D 

Ayrıca tüm faaliyetleri gizlilik içerisinde yürüttüğümüzden ötürü oy verenler gizli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok