Kuracağım yeni sistem hakkında fikirleriniz ve görüşleriniz...
1 1

Bu konuda 161 mesaj var

Buarada HAFX tam bir abomination, hilkat garibesi, yontulmamış fil pisliğinden daha çirkin bi kasa... 

Bu başlık temelde işe yarar bi vazife taşımıyor hiç olmazsa erwin'in kasasını değiştirmesine vesile olsun.. 

:D

Bu gidişle bel fıtığı edecek beni taşıma falan derken.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Buarada HAFX tam bir abomination, hilkat garibesi, yontulmamış fil pisliğinden daha çirkin bi kasa... 

Bu başlık temelde işe yarar bi vazife taşımıyor hiç olmazsa erwin'in kasasını değiştirmesine vesile olsun.. 

abartma çocuum gayet güzel kasa, bende de hafx var...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet çok güzel kasa, bütün değersiz hayatın boyunca kullanıp, ölünce de lanet cesedini taşıtmak için tabut olarak kullanırsın.

LoL

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasa çirkin ama işlevsel olduğu aşikar.

Ne zaman kasalarla ilgili sağa sola bakınsam karşıma hep bu kasa çıkıyor. Atıyorum 280mm rad uyumlu kasa yazıyorum HAFX çıkıyor. Bilmem kaç cm ekran kartı uyumlu kasa yazıyorum HAFX çıkıyor.

Belli ki kasanın güzel olayları var ama çirkin be kardeşim.

Şu Manta da güzel kasa

large_da1fbde23c5cbecb.png

Nispeten küçük bir kasada 2x280mm + 1x 140mm fan/rad desteği var. Yeni kasam bu olabilir.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üçlü, dörtlü SLI, CF yaparken ve XL-ATX anakart gibi sistem bileşenleri kullanırken kullandığım kasaydı HAF-X, başka kasaya öyle bir sistem koyma imkanı yoktu zaten. Şimdi de HAF kullanıyorum, yine başka bir kasada bu şekilde bir sistem toplayamazdım.

Ancak basit bir sistem toplamış olsam bu kasaları kullanmazdım kesinlikle, kasa güzel falan değil elbette, ama bazı işler için de ya tek ya da ucuz alternatiflerden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800 abi senin benim gibi kullanıcılar için Caselabs var ama işte getirtemiyoruz. :mrgreen:

İçinin dışının renginden, kapağına, radyatör konacak yerinden, ızgarasına, düğmesinden, kasada çıkacağın kata kadar herşey opsiyonel. Tabi fiyat da çok opsiyonel oluyor haliyle  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ucuz alternatif diye ondan belirttim zaten.:)

Caselabs buraya da getirtilebiliyordu diye hatırlıyorum, bakmıştım bir ara da ben gerirtmem o kadar paraya.

Şu an aklımda daha egzotik şeyler var da daha sonraya kaldı o iş, Thermaltake Core P5 ile rigid tubing sistem toplama düşüncem var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kırmızı almaya karar verdiğim an stok bitti, bugün sipariş etmek için girince farkettim, böylece bekleyerek bir fiyaskoya imza atmış olduk.

Turuncu olan model var 35-40 TL daha pahalı special edition'mış diye... Erwin gösterdi arka sayfada, aslında onu da beğendim diyebilirim.

Kırmızı olan Kasım'ın ilk haftası gelecekmiş tekrardan stoklara.

Şimdi imzadaki sisteme corsair h115i gelecek bakalım. silverstone rv02'nin alttaki 3 dev 180mm fanlarından 2'sini söküp onların yerine kasanın zeminine takacağım ilk aşamada h115i'yi. Ama açıkçası çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum. En kötüsü alttaki toz filtlerini sökmek gerekiyor bu iş için. kasa yapısı gereği attan hava emdiği için hem toz girecek, hem de radyatörden geçen sıcak hava, ekran kartının üstüne üflenecek.

Gerçi H440 da mükemmel bir kasa değil aslında, soğutma performansı olarak şikayetler okudum, bakalım işte bir kafamı toparlamam gerekecek bu konuda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kırmızı kasayı beklemek zor gelecekti, turuncunun da gideri var, stoktaki son ürün ve daha nadir rastlacak bir kasa olacak diye siparişlerimi şu şekilde tamamladım.

-

1-) Kasa: NZXT H440 Special Orange 

large_994b938a60a10e43.png

-

2-) Anakart: Asus RGB Z170 Pro Gaming/AURA

1469623204813.jpg

-

3-) Ram: Corsair Vengeance LED 16GB DDR4 3200mhz C16

71ZQAKBI%2BJL._SL1500_.jpg

-

4-) İşlemci: Intel Core i7 6700K

intel_01.jpg

-

5-) Su Soğutma: Corsair H115i  

61QxXiunrkL._SL1280_.jpg

Süreçte yorumlarıya ve kasa rengi seçiminde oy kullanarak katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen yazdığım gibi oylama falan bi boka yaramadı yine secenekte olmayan bişeyi aldın... :lol:

ya bak bi kerede dediğim cıkmasın be arkadas.. bu predictable hareketleriniz bu hale getirdi beni, insanlıktan cıktım intikam oldum..

Yine de güle güle kullan tabi tombişim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

nostradamus'un yandan yemişi arkadaşım, haklın oylaması sonucu kırmızı alacaktım, stokta kalmamış diyorum.

kırmızı varken üstüne bir de 30 TL fazla verip turuncu almazdım ama vermeyince Mabut neylesin Mahmut.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Whooosh halkın bağımsız oyuna müdehale etmedim  :D

beni beyaz olayından asıl soğutan durum baldoz'un bahsettiği beyaz saberthooth anakarttaki overclock ramleri desteklememe saçmalığı oldu.

o anakart olsa onla birlikte kasa da kombo beyaz olacaktı. ramlerin de kırmızı ledlisi yerine beyaz olanı alırdım, bu arada ramleri newegg'den aldım baya uyguna geldi.

bu aldığım anakart z170 serisindeki en güncel anakart, ROG serisindeki bütün özellikler var, RGB ışıklandırma var, fiyat da makul, hoşuma gitti kerata.

zaten bunlar bildiğin üzere amerikadan geliyor, kaby lake ve zen bir çıksın bakalım, bunlar değerini yitirmeden satarım gibime geliyor. tabii şanslı bir 6700k'ya da denk geldiysem uğraşmayabilirim de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turuncu güzel ya, kımrızı parçalar da sırıtmaz zaten turuncuda hem de renk olur.

McLaren gibi işte ne güzel, güle güle kullan.

F1LM%20Front.jpg?t=w1440

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim tek uyarım olacak RGB led vs takarsanız Asus'un Aura programında "müzik" ile eşleştirmeyin. Eşleştirirseniz de 1-2 şarkıda takılın ayarı değiştirin. %10-15 cpu kullanıyor,buglı bir özellik. Ai Suite'i de kullanılmaz kılıyor. Ai Suite'i aslında sadece içindeki Fan Xpert için kullanıyorum. Ama program ayrı olarak kurulmadığı için başka çare de yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamam not ediyorum bunu, gerçi müzik ile eşleştirme olduğunu bile bilmiyordum :)

genel olarak bilinen bir sorun ise bir firmware update ile düzeltmişlerdir belki.

neyse zaten çok da içime sinmezse z270 ve kaby lake almak için bahanem olur  :D

ps: @@Bloody şu saberthooth'un ram olayını da uyardığın için ayrıca teşekkür ederim, saf saf gidip alacaktım sırf rengi güzel diye.

ne alaka yani z170 çipset takıp overclock ram'leri desteklemiyorum demek çözemedim henüz  :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust NP. Bu Sabretoothlar Military Grade diye üretiliyor ya. Özünde önemli olan dayanıklılık diye baktıklarından olabilir. Yine de saçma. Gerçi çalışabiliyormuş ama neden risk alınsın. Yoksa anakart süper,hatta aynı anakartın sadece OC'li ram destekleyeni olsun yine alınır. Özellikle toz alabilecek her deliği kapatacak aksesuar olması,ufak fanlar olması toz tutmaması vs için süper. Ama Asus düşünmemiş öyle birşey nedense.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Renk seçimi çok güzel olmuş. Başka bir camiadan örnek vereyim, KTM markası bisikletlerinde turuncu rengi kullanır ve bu renk kadrolarında harikulade durur. KTM hep imrenerek baktığım kadrolara sahip marka olagelmiştir ve kendini bir anda diğerlerinden ayrıştırır. Sizin kasa da böyle olacak umarım.

ktm_bikes_ambassadors-dealers_lg.jpg

scarp-27-elite-3-f-43-carbon-ud-matt-ora

Atrin and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turuncu iyidir iyi. Kırmızı olmazsa Turuncu favorimdir.

Hayırlı olsun. :thumbs:

Kaby Lake beklemeye devam. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok