Death Stranding (PS4)
0

174 posts in this topic

Metal Gear serilerinden tanıdığımız oyun yapımcısı Hideo Kojima geçtiğimiz sene Konami'den ayrıldıktan sonra Sony ile anlaşıp, aynı Konami'de olduğu gibi "Kojima Productions" adı altında yeni projelerine burada devam etmeye başlamıştı. Bu sene E3 2016'da da ilk yapımları olan Death Stranding'i duyurdular.

 

CyrS5X8UUAAack8.jpg

 

E3 2016'da duyurusunun yapıldığı reveal trailer'ı, bugün TGA 2016'da yayınlanan teaser trailer ve Kojima Productions'ın Intro videosu dışında benim bildiğim şu ana kadar elimizde başka bir video kaynak yok oyunla ilgili;

 

E3 2016 Reveal Trailer / 16.08.2016:

 

 

TGA 2016 Teaser Trailer / 01.12.2016:

 

 

Kojima Productions Logo Movie / 23.07.2016:

 

 

Hikayenin konusu henüz belli değil ama internette bir dolu kişi yayınlanan trailerlar üzerinden çok ilginç teoriler üretmeye başladı şimdiden.

 

Trailerlarda görülen 3 karakter de sinema dünyasından bildiğimiz ünlü isimler. Bunlar şu ana kadar; The Walking Dead dizisinden tanıdığımız Norman Reedus (http://www.imdb.com/name/nm0005342/), yönetmen Guillermo del Toro (http://www.imdb.com/name/nm0868219/) ve Mads Mikkelsen (http://www.imdb.com/name/nm0586568/).

 

Oyun Sony yapımı olduğundan PS4 dışında başka platformlara da çıkacak mı henüz belli değil. Sony Interactive Entertainment CEO'su Andrew House, Kojima ile anlaşmalarının sonrasında verdiği bir röportajda planlarında diğer platformların da olduğunu ama önceliklerin PS4 olduğunu söylemişti. Benim şu an için tahminim ilk sadece PS4'e çıkartılıp, bir kaç ay veya 1 sene sonra diğer platformlara da çıkacağı yönünde ama bir diğer ihtimalle PS4 exclusive de kalabilir oyun. Artık bekleyip göreceğiz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben oyun trailerları adı altında bir başlıkta bu görseli paylaştım. İşin aslı oyunu çok bilmesemde trailer harika olmuş. Oyun motorundan sanırım realite üst düzeyde baya emek var.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Son trailer'ın arka planda "Low Roar - Easy Way Out" parçası çalan versiyonu;

 

 

Bir önceki trailer'da yine Low Roar'ın "I'll Keep Coming" parçası kullanılmıştı.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PSX'te Hideo Kojima, Mark Cerny ve Hermen Hulst'un katildigi bir panel yapildi;

 

 

Mark Cerny'nin anlattigina gore; Konami, Kojima Productions ile yollari ayirirken oyun motorunu vs. almasina izin vermemis... Mark Cerny de Kojima'yi alip Sony studyolarini gezdirmis... First-party studyolar hep oyuna ozel motor gelistirdigi icin Kojima'nin planina en uygun motoru aramaya koyulmuslar... Amerika'dan baslamislar ama sonunda Guerrilla Games'in Horizon Zero Dawn icin kullanacagi motorun Death Stranding icin uygun olduguna karar vermisler... Oyun motorunun adini da Decima koymuslar, PS4 logosunun solunda gordugumuz Decima oyunun motoruymus yani... 

 

Sadece oyun motorunu almakla kalmamis Kojima, Amsterdam'da Guerilla Games ofisine bir Kojima Productions ekibi de yerlesmis... Guerrilla Games ile ortaklasa oyun motorunu gelistirmeye devam ediyorlarmis... Kojima Productions Sony first-party studyosu modunda bir bakima... 

 

Kojima trailerda gorduklerimizin realtime oldugunu ve PS4 Pro'da calistigini da soyluyor... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şu grafikleri in-game olarak gelmeyi başarsınlar artık ya. Tek trailerlarla prerender olayları istemiyoruz artık next-gen istiyoruz. Oyunda sağlam birşey olacağa benziyor, MGS' de ki stealth olayları gibi işler olacak anlaşılan hemide sevdiği fantasy-horror türevi üzerinden :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

In game bile olsa oyun görüntüleri genelde tanıtımlardan daha kötü oluyor, tanıtımlarda çarpıcı sahneler falan da kullanılıyor haliyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

 

Partway through the latest clip from Death Stranding, Sam (played by Norman Reedus) watches as an explosion engulfs the giant, Lovecraftian-kaiju that projects through the fog. Suddenly we see an upside-down world submerged in water, where Sam exists among the flotsam and jetsam of the universe around him.

From the sound of it, this is where Sam, and the player, go every time they die. But don’t make the mistake of calling this “game over.” When you die in Death Stranding, you’re transported to this purgatory, where you’re free to explore in first-person. Because of some mysterious “unique” abilities Sam possesses, you can wander outside of your body, recovering items among other things. As Kojima explains, “At that point, you’re not dead or alive. It’s the equivalent of that screen that says ‘Continue?’ and a counter ticking down towards zero.”

 

Quote

 

In the most recent trailer, you might’ve noticed a mystical, unnerving rain that seems to have the ability to manipulate time. It makes plants grow and wilt the second a droplet hits them, and a human body age and deteriorate in a matter of seconds. That rain, which is not of this world, is called “Timefall,” and it is an integral part of Death Stranding’s story and lore.

So how does this affect Norman Reedus’ Sam? As Kojima explains, “Most people in the game are aware of the rain -- and well, Norman is quite unique in this regard… I think I should stop there. I’m spilling the beans.” When we asked if this Timefall had anything to do with the recurring motif of Sam crying, Kojima joked, “…the tears…that’s really only because he’s sad right now.”

 

Quote

From the newest trailer, it seems like the baby is more than just a plot device. As Kojima explained, “The baby relates to game mechanics as well as the story as a whole.” It seemed like the shoulder-mounted robotic arms attached to Sam and his Corpse Disposal Team 6 pals sparked to life when that person came in possession of the baby.

 

http://www.ign.com/articles/2017/12/11/kojima-explains-death-stranding-gameplay-and-lore ]...

Edited by JardeL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nur topu gibi MGS:0'muz oldu.

 

 

Part 2'side var bu videodan sonra onu da izleyin.

 

Ayrıca Diane Kruger'da oyuna dahil oldu. Instagram'dan en son "Joy" diye yazı paylaştı. Boss'un soyismini yani.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ps4 e türkçe altyazılı geliyor. Çıkış tarihi 8 Kasım 2019

 

Kojima hafif bi ''mind fuck'' yapacak bize anlaşılan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yürüme ve kargoculuk similasyonu diyip duruyolardı, harbiden öyle olmuş sanırım.. ama yine de başladıysan sana devam ettiren saçma bi cazibesi var diyorlar.. 

Edited by Narcissus

Share this post


Link to post
Share on other sites

oyunun 10 saat türü birşey yapıp tadında bıraksaymış bence. bu haliyle saçmalıktan başka birşey değil bence. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enteresan bir oyun olmuş gibi. Oyunu inceleyenler ya hiç beğenmiyor ya da ilk 4 saat çok sıkıcı fakat sonra garip bir şekilde oyun kendisine bağlıyor diyorlar. İndirime girmeden ben almam fakat indirime girince Kojima reis hatırına alırız artık. 

egefranco likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oyuna başladım bugün ilk 2 saat nasıl geçmiş anlamadım..

Şunu söyleyeyim oyun kargo simulasyonu falan değil sanat eseri..

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 dakika önce, Squall said:

Oyuna başladım bugün ilk 2 saat nasıl geçmiş anlamadım..

Şunu söyleyeyim oyun kargo simulasyonu falan değil sanat eseri..

Spoilersız biraz daha bilgi alabilir miyiz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.