Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.009 mesaj var

27 inç 1080p 144Hz ve IPS ise benim için en uygun monitör bu olur; fiyatı uygun olursa çok iyi. Ama şimdi bu monitör piyasaya çıkar, kesin bir sürü adam "aman IPS glow böyle feci, backlight bleeding yüzünden kör olan var" vs. diyerek bizi soğutur  :| 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Var öyle monitörler. Hatta burada bayağı tartışıldı. Benim imzamdaki monitör öyle. Tolga abideki Freesync monitör de öyle. Aynılarının Acer'da eşlenikleri de var. 

Asus PG279Q,Asus MG279qAcer XB270HU,Acer XB271HU,Acer XF270HU

Edit : Pardon siz 1080P demişsiniz. 2K bunlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

27 inç 1080p 144Hz ve IPS ise benim için en uygun monitör bu olur; fiyatı uygun olursa çok iyi. Ama şimdi bu monitör piyasaya çıkar, kesin bir sürü adam "aman IPS glow böyle feci, backlight bleeding yüzünden kör olan var" vs. diyerek bizi soğutur :|

Soğuma sen de.:)

IPS glow o teknolojinin alameti farikası, artık yapacak birşey yok ona, ASUS MG279Q Freesync var bende ve rahatsız edici bir durumu yok, buradan sevdiğimiz bir arkadaşımızın deyişiyle halk arasındaki dedikodularla her zaman hareket etmemek lazım, kendiniz bir görün herşeyden önce, ona göre karar verin.

PG279Q da İhsan'da var ki internet bu monitör ile ilgili şikayetlerden yıkılmaktadır, @@Bloody 'de bakalım bu kadar sıkıntı var mıymış ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle bir durum olsa çoktan geri postalamıştım Amazon'a. Çoğu kişi IPS glow ile backlight bleedingi karıştırıyor zaten. Benimkinde de klasik olarak köşelerde çok az var backlight bleed. Ama ancak gece ve simsiyah sahnelerde dikkat edersem hissediliyor.

Backlight bleedin kesin olmasa hafiften tedavisi var zaten. Elinize yumuşak bir bez alıp,backlight bleed olan yerlere hafif bir basınç uyguluyoruz,ekranı kıracak kadar değil tabi. Çoğu backlight bleed montaj sırasında panelin tam yerine oturmamasından oluyor,bu da en çok köşelerde. Benimkini minimuma indirdi açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O da gelir belki bir gün ama konsept artık 27" 1440p monitörlere doğru kaydı, 24" 1080p giriş seviyesi TN, ehven fiyatlı IPS olarak kaldı, panel üreticilerinin de AU Optronics dışında ilgisi yok zaten yüksek tarama hızlı panel pazarına, Samsung'dan belki bir VA gelecek gördüğüm kadarıyla, LG'den pek ses yok bu konularda.

Şu an piyasa bu şekilde ve yakın zamanda da çok değişiklik olmayacak gibi, 24" 1080p 120Hz IPS talebi yıllardır var güçlü olarak ama arz hiç yok, olmadı da bugüne kadar ilginç bir şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Predator Z1'in 27" 1080p 144Hz olan modeli ihtimal Samsung'un curved 27" VA paneli, başka bir üreticide de gördüm çünkü aynı tarz modeli, AU Optronics dışında ilginç olacak, 1080p TN dışı monitör bekleyenler bu panelle üretilecek modelleri takip edebilirler.

Bu durumda 30 inç 21:9 2560x1080 monitör AU Optronics VA panel olacak bana göre ama 31,5 inç model ile ilgili düzgün bir bilgiye ulaşamadım henüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsi geçen monitör TV'den döndürme bir model olduğu için input lag gayet yüksek olabilir, yine ghosting, overshoot problemleri, overdrive durumu nedir falan hepsine bir bakmak gerekir, gayet büyük olduğu için kargo masrafı cabası, ama direkt kendi fiyatı iyi, ancak şu da var TV'lerden pek farkı yoksa yukarıda bahsettiğim konularda bunun yerine HDMI 2.0 4K bir TV'de alınabilir bahsettiğim şeylerden biri veya birkaçı veya tümü var ise ve problem olmayacaksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Philips tvleri Çinli bir firma üretiyordu galiba kaliteleri nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Philips tvleri Çinli bir firma üretiyordu galiba kaliteleri nasıl?

Android TV'leri çok başarılı değildi. Kanal geçişleri vs. sıkıntılıydı bi ara. Şimdi nasıldır emin değilim. Tabi TV olarak üretilenlerden bahsediyorum, panel mevzusu ayrı. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde Philips var, renk kontrastı çok iyi birde ambient blacklight hoş olmuş. Tabi ek aparatlarlala diğer markalara uygun ürünler de yok değil. Kanal geçişleri @@Lightning McQueen'in dediği gibi biraz yavaş.Sürekli eliniz kumandadaysa pek tavsiye edemiycem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HP 'den ucuz 30' 1440p monitor var.  Fena değil ama bana biraz daha fark verip Envy modelini almak daha mantıklı göründü.

HP Pavilion 32 V1M69A

AMD Freesync için güzel bir sayfa hazırlamış. Monitorlerin teknik bilgileri var , en önemlisi FreeSync range bilgisi de var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu monitör ile hareketli görüntüler ki oyunlar da dahil, problemli olabilir, ghosting ve overshoot problemleri olabilir, 60Hz için belki bir miktar kurtarır, hatta rahatsız edici olmayabilir de ama durağan görüntüler ile çalışılmıyorsa VA panel monitör almadan mutlaka bu tarz problemler var mı, varsa düzeyi nedir, rahatsız edici seviyede mi bir bakmak lazım.

Özellikle siyahtan gri tonlara geçerken problem oluyor, bu da VA panelin yüksek kontrast artısı ile gayet çelişen bir durum esasında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru,kaliteli ürünle Samsung'un ne işi olur. Anca bok ötesi kalitede TV'lerini dayasın insanlara. TV'de Vestel=Samsung. Al birini,vur ötekine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru,kaliteli ürünle Samsung'un ne işi olur. Anca bok ötesi kalitede TV'lerini dayasın insanlara. TV'de Vestel=Samsung. Al birini,vur ötekine.

Hocam öldürmüşsünüz Samsung'u :) Kaliteli ürünleri de var Samsung'un.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok