Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.007 mesaj var

Philips'ten güzel ama enerji canavarı bir monitör gelmiş, bir dünya güzel özellikleri var, 1.si Her ne kadar tam parlaklık ve şartlar altında da olsa 162W güç tüketim değeri bana fazla geldi  2.si VESA adaptive sync'te olsa 60z 75-85-100mhz olmalıydı neticede bu monitörü alan kullanıcı kafadan 3-4 yılını geçirmek isteyecektir.  yanlış okumadıysam ki yanlış tercüme ediyor olabilirim USB-type C monitör olarak kullanılabilir denmiş?  Type-C 100W'a kadar veriyordu? bunu nasıl çözmüşler.:icon_think:

Sonuçta ortada ileride benzerlerini BenQ vb diğer markalardan görürürüz diye düşünüyorum.

philips2.jpg

https://techreport.com/news/33550/philips-momentum-43-pairs-displayhdr-1000-certification-with-ambilight

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@mehmetclk, hocam usb type-c aslında tek yönlü thunderbolt 3 olduğu için muhtemelen Apple uyumludur demek yerine type-c bağlantısı vardır demişler. Hızlı şarj destekleyen usb 3.0 çıkışları da varmış, bunun için çıkış amperlerini belirtmemişler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kısaca yazayım, PG258Q kullanıyorum şu an, 240Hz, 170 kare ve sonrası akıcılık baya iyi oluyor, 200 kare ve sonrası ise mükemmel oluyor.

Yalnız belirtmek gerekir gayet ciddi ekran kartı lazım tabii yararlanmak için.

120-130 civarı ile 180-200 ve sonrası arası fark anlaşılıyor mu denilir ise net anlaşılıyor, ama 60 FPS’den 120 FPS’ye çıkmak kadar dramatik değil elbette ama elbette anlaşılıyor, hareketler çok çok düzgün oluyor.

Monitörün ULMB’si de çok çok iyi, PG278Q’dan falan fersah fersah üstün, tam bir FPS ve aksiyon sever monitörü.

pentaman and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, T800 said:

PG258Q

Tolga abi hayırlı olsun 1080P + 240Hz  

240Hz kulağa çok hoş geliyor.  Şuandaki donanımından haberim yok ama bir 1080ti yeterli olur mu ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sağolun, 1080 Ti yeterli ama her oyunda 200 FPS üstü alayım denilir ise o da yeterli değil.

Bu arada tabii IPS ile falan kesinlikle görüntü kalitesi farkı falan gibi soru olmasın, merak edenler olabilir, onu talep ediyor isen o yolda gitmek lazım, yok ben hareket akıcılığı istiyorum diyor isen bu tip bir ürün bakmak lazım. Hepsi bir arada model yok çünkü.

İyice görüntü keskinliği merakı var ise Benq XL2546 var, 240Hz Dyac. Dynamic accuracy yani. Bu nedir denilir ise ULMB’nin Benq versiyonu ancak ve ancak 240Hz’de bile çalışıyor. Overwatch’ta baya keskin görüntü verdiği, akan yazıların bile gayet net seçilebildiği falan söylenmiş ancak tabii bunlar hep meraklısına yönelik ürünler. Normal kullanıcı ile alakası yok bu tip ürünlerin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TL olarak düşünmeyin fiyatları işin içinden çıkamazsınız.

o panel efsane olmuş, en sevdiğim tabirim ile "evladiyelik"

acımayın yapıştırın diyeceğim de asus da kullansın o panel ona göre bakarsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, wazzap said:

O monitörü hangi ekran kartı destekleyecek ?

GTX 1180...

valla 27" monitöre 2000 dolar vermektense benim gibi uslu uslu PG35VQ bekleyin derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia'nın öyle bir şey yapmasına gerek yok ki. Niye öyle hayvani bir şey üretsinler? Umarım sen haklı çıkarsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, wazzap said:

Nvidia'nın öyle bir şey yapmasına gerek yok ki. Niye öyle hayvani bir şey üretsinler? Umarım sen haklı çıkarsın.

niye mi... fiyatı görünce anlarsın.

1080ti 800 dolar etiketine rağmen yok satıyor. Sence 1000 dolardan ucuza çıkar mı gtx 1180 ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da crypto olayıyla karşılaştırmamak lazım. Oyun için +%25 çıkarsa bile bizim için çok çok iyi olur ama bu bile böyle bir monitörü desteklemeye yetmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yetmez derken neye göre, kime göre.

CS:GO oyanyacak adama fazla bile gelir. Witcher'da da Nvidia Hairworks gibi olmadan da yaşayabileceğin ama çok GPU yiyen 1-2 ayarı kapa mis gibi olur.

ki yani bu olayın daha SLI durumu var. ne kadar para harcamaya niyetli olduğuna bakan işler. 2000 dolar monitöre veren adam SLI yapmaktan da geri durmaz.

ben 27" monitör artık 7 sene olacak nerdeyse kullanıyorum, şuanki monitörüm de 1440p efsane... 4K gibi bir ihtiyacım kesinlikle yok ama ultra-wide çok iyi gelecek 35" bana. IPS olması da tadından yenmez kıvama getirir.

4K merakını henüz çözebilmiş değilim. açıkçası yukarıda @pentaman 'ın yazdığı monitör, 2000 dolar değil, 1000 dolar bile olsa dönüp bakmazdım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

işte CS:GO oynayacak adam için IPS olması veya Gsync olması önemli değil ama witcher konusunda haklısın.

SLI hala oluyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SLI oluyor olmasına da, düşmanıma bile tavsiye etmem yani. paranla rezil olmak gibi bir durum.

tek en güçlü kart kullanmak çok daha sorunsuz bir yöntem, varsın şimdilik bazı oyunlarda 4K 144hz vermesin nolur, monitör zaten 5 sene ve üstünde çok rahat kullanılabilen bir alet. 1180ti beklersin en kötü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orası öyle canım, evladiyelik. Ama işte şu kısmı var, tam olarak o özellikleri kullanamayacaksan şimdiden bu kadar para vermenin alemi ne? Onun özelliklerini tam olarak, her anlamda kullanabilen ekran kartı ile bunu beklemek daha mantıklı değil mi? Olayın mali yönündense bu açıdan bakmak bence daha mantıklı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eskiden bir donanım çıkardı, bir süre bekler biraz daha ucuza alırdın, şuan TL o kadar hızlı değer kaybediyor ki, hem bekleyip hem de daha pahalıya alıyorsun herşeyi. O yüzden ihtiyacın varsa, eninde sonunda alacaksan ya bekleme, ya da parasını dolarda tut öyle bekle...

ayrıca eskisi gibi büyük indirimler de olmuyor donanımlarda kısa vadede.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu fiyata alacak olanlara sattiktan sonra ya ucuzlatirlar ya da ”yeni ekonomik model” olarak yeniden paketlerler ki bi sonraki segment’in de parasini alsinlar.

Her teknoloji dongusunde ayni adimlar: “niye bekliyorsun cok pahali olacak ne gerek var”, “bu fiyata kim alir”, “sart degil bence”, “of ben de aldim super”. 3uncu 4uncu adimlara bir an once gelsin diye ilk adimi bekliyoruz, kosup bu fiyata alacagimizdan degil.

Kore’den uygun fiyatli 4K 120hz IPS furyasi da takip etmeli artik. Basindan beri asil bekledigim sey 120hz calisabilen 4K panelleri adam gibi (gecikmesiz) drive eden board ve yeterli genislikte baglantiyla paketleyerek hazirlanmis, 4K TV’lere benzer fiyatli monitorler.

Crypto ve az rekabetten ekran karti dongusu yavaslayinca ona bagli monitor gelismesi de yavasladi. Consumer’da HBM2’ye gecmediler belki ama ihtiyac da olmadi, ti’a geciste yasanan en yuksek performans artisini bu nesilde verdiler, yani “kirpilmamis 1080 yakinda saglam gelecek” beklentim tuttu aslinda. Ama sonraki nesil gelmedi.

Simdi bu fiyata 1080ti satabilecekleri kitlenin tamamina ulasip onlardan edecekleri kari toparladiklari icin bir sonraki kart gelecek ki ayni adamin yine parasini alsin. Rekabet olmayinca yavasliyor ama yine de durmuyor piyasa. Ama her yeni nesilde fiyatlar tirmaniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Najaz said:

1 Dolar 4.6 TL oldu. Bu kurla monitörleri ancak "takip ederiz" artık :( 

Mevcut monitörümüzden ekrana ekmek banarız....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış anlaşıldım sanırım. "bekleyince daha iyisi geliyor o sırada" bu kısım doğru. Benim söylemek istediğim, "Eğer bunu tam verimle kullanamayacaksan almanın mantığı var mı?".

Örneğin 4 tane 4K monitör de birleştirilip kullanılabilir ancak bunu destekleyecek donanım yoksa yapmanın mantığı ne?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K 144Hz monitör tamamen gereksiz bir ürün kendime göre, yararlanmak gayet zorlu olur yüksek tarama hızından, o özellik kullanılabilse tam anlamıyla tabii efsane bir monitör. Tam okumadım ancak HDR ve full array local dimming de var sayıyorum.

SLI asla ve katiyen tavsiye etmiyorum, son zamanlarda rezil oldu iyice, baş ağrısından başka birşey değil, para ile rezil olma durumuna örnek verilebilir çoğu zaman yaşattıkları ile.

Cihan bir de bildiğim o ultrawide HDR model VA panel olacak ki VA ben sevmiyorum, tercih eden de olabilir ama dezavantajları kontrast avantajını örtüyor bana göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bildiğim kadarıyla bu jenerasyonda 1080Ti ile, 4K'da ortalama 60 FPS'yi tutturabiliyorsunuz. Bir sonraki jenerasyonda 90-100 FPS'leri görürüz gibime geliyor; tabii yine serinin en iyi kartıyla olacak bu. İşte bu durumda, 144Hz ve G-SYNC bir monitör işe yarayabilir. Tam randımanlı kullanılmaz ama yine de 60 ile 100 FPS arasındaki farka değebilir verilecek para.

Kendi adıma konuşursam, 1070 & 2K G-SYNC monitör ile PC defterini kapattığımı söyleyebilirim. Artık ne donanım, ne de çevre birimi anlamında PC'ye para harcamak istiyorum. Geçen bir düşündüm, son birkaç aydır PC'yi sadece BF3 oynamak için açmışım. Arada Tomb Raider serisi gibi mutlaka oynamak isteyeceğim TPS'ler çıktığında, GTX 1070 60-70 FPS performans verse G-SYNC sayesinde akıcı bir oyun deneyimi sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok