Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 1.985 mesaj var

Bunlarin $600-800 araligina dusecegini dusunuyorum. Bu gidisle uygun GPU’lar da piyasada olacaktir. Bekledigimden agir ilerledi (her zamanki gibi) ama bunlarin ilgi cekecegine inaniyorum.

VRR yok, renk vasat, mevcut fiyat araci ithalatci eliyle siskin. Bu haliyle tamamen anlamsiz. Ama gelecek urunlerin habercisi.

epi tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında monitör almak gibi bir niyetim yok, hatta 32' curved hiç düşünmem ama yukarıdakinin fiyatı bu dolar kuru göz önüne alınınca fazla cazip değil mi yahu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gün içinde tekrar düşündüm de, 32' bana büyük PC monitörü olarak. Film de seyretmem ben bunda TV varken. Bana uygun en büyük boy 27'. Ama alet casual herkese hitap ediyor, hele film ve dizi de seyredilecekse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Monitorle aranızdaki mesafeyi uzatabiiyorsanız  32’’ 1080de alınabilir.. Tabi internet kafe kantırcısı gibi oynuyorsanız pixelshow a hoşgeldiniz kaçınılmaz..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TiesTorN Bence de olmaz ama işte dilin kemiği yokki, yatay 5120 pixel için dikeyde 1440pixel olması yana doğru çekilmiş gibi görüntü oluşturmaz mı?  yatay'da 1440 değil de 2560 olmalıydı, oyunlarda ölçeklendirme sorunu olmaz mı? hiç görmediğim için sadece yarış oyunlarında yanları görme imkanı sağlar oda FOV yapılmış hissi verir diye düşünüyorum. bence en güzel ekran oranı 4x2 dir.

Bu monitör'deki oranlama  2560x1080 'in berbat edilmiş hali gibi duruyor.

mehmetclk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Modern oyunlar her türlü abuk çözünürlüğü destekliyorlar, hatta çoğunda gui'nin ne kadar alana yayılacağı da ayarlanabiliyor, zaten ayarlanamasa sıkıntı olabiliyor. Misal mini harita gidip ekranın en köşesine yapışıyor, haritaya bakmak için kafanızı çevirmeniz gerekiyor. 

Tabi böyle aşırı ekranlarda ekranın sağındaki solundaki görüntü çok deforme oluyor fov'dan ötürü, objeler ekranın kenarında iyice yamuluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dell'de 49" 5K monitör (U4919DW) kervanına katılmış ama fena olmamış gibi gözüm alışmaya başladı, 40" üstü modeller artık daha çok duyurulmaya başladı, evde kullandığım VP2770'e bakınca yatayda 1600 veya 1800piksel olsa fena olmazmış, bir çılgınlık yapıp 2880piksel deneseler çok gelirdi eminim.

ultrasharp49.jpg

kaynak= https://techreport.com/news/34179/dell-ultrasharp-49-could-literally-let-you-surf-the-web

DH = https://www.donanimhaber.com/Dell-dunyanin-ilk-49-inclik-cift-QHD-monitorunu-duyurdu--104281

Düzenlendi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Philips'den yeni 10-Bit IPS monitör: 

276E8VJSB-15-800x571.jpg

• Display: 27 in, IPS, W-LED, 3840 x 2160 pixels
  • Viewing angles (H/V): 178 ° / 178 °
  • Brightness: 350 cd/m²
  • Static contrast: 1000 : 1, Dynamic contrast: 20000000 : 1
  • Refresh rate: 59 Hz - 61 Hz
  • Dimensions: 613 x 374 x 41 mm
  • Weight: 4.23 kg
  • 4K Ultra HD technology for sharp, clear images
  • 10-bit display for bright, beautiful colours (8bit+FRC)
  • Slim, contemporary design for easy elegance

https://www.guru3d.com/news_story/philips_276e8vjsb_uhd_10_bit_ips_monitor_announced_at_299_eur.html

Dell UltraSharp serisindeki benzer özelliklere sahip monitörden daha güzel ve daha uygun fiyatlı gözüküyor. Ama gerçek 10 Bit değil galiba.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@rammstein Başlığı okurken 8+2bit FRC dir o saf 10bit olamaz diye içimden geçirmiştim ki altta detay'da eklemişsin:thumbs:, Philips son 4-5yıl'da böyle ilginç işlere imza atabiliyor, her ne kadar E serisi eh işte olsada 299€ etiket için 10bit iyi seviyedir bana göre. 

ik aklıma takılan keşke 75Hz'e kadar freesync2 destekli olsaydı o zaman efsane olmasada adı sanı hatırda kalırdı, herhalde bu panelin üreticisi ya LG yada yancısı ki rekabet adına iyi birşeyler vermeyi enayilik olarak gördüler de hızlı üretecekleri panele giriştiler philips'te kaptı bir model çıkardı. 

Neyseki iş 10bit'le bitmiyor. malzeme kalitesi nasıl? siyah başarısı? birde 1000:1 oran sanki şu ilk çıkan ucuz 4k monitörlerdeki saçma 30hz başarısızlığı gibi geldi. 1500-2000:1 yapsaydınız bari. gece gece çok şey yazdım.:facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ara “Ağbi neden 24” IPS 144Hz yok, ben onu istiyorum 1080p” :D diyen birileri vardı sanırım. AU Optronics’in planları dahilinde 24.5” AHVA 240Hz panel olduğu belirtilmiş.

Yine TN olarak 27” 2560x1440 240Hz de var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Viewsonic'in şu monitörünü cidden beğendim, konjöktür gereği olsada en başta fiyatı çok yüksek olmuş diyebiliriz. elimdeki cihazı yenilemek istediğimde herhalde bu büyüklük tipte bir model alacağım. şimdi gördüm TR'de 12-13bin TL  etiketle satın alınabiliyor. :facepalm:  dandikte olsa bir araba fiyatı  istemişler.:kayik: doların yeniden 1.50-2TL bandına gelmesini hayal etmeye başladım.:mrgreen:

eksileri;

- 60hz 

- 5ms Gri

- Nispeten düşük renk gamutu (Delta E2 renk doğruluğu olsada)

- Bu seviyede artık Rec2020 olması gerekli

https://www.viewsonic.com/tr/products/lcd/VP3881.php

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok