Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.013 mesaj var

Nereye küçük geliyor :)

LG Flatron 995ft crt monitörümü aldığım gün dün gibi aklımda. Dev gibi monitördü. 19" ömrümün sonuna kadar yetebilecek bir büyüklük gibi gelmişti. Şimdi 65" televizyon bile yetmiyor, 77" Oled sipariş vereceğim yeni eve geçince :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, T800 said:

Vay, W7 mi üleyn yoksa ? :) 

Kalite deyince akla gelen bir isim olarak LG kullanmamı beklemiyorsun umarım Tolga abi :)

Panny'den başka marka tanımayız, model EZ1000 unutursan eğer "ezici" den geliyor ismi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, mehmetclk said:

Bu tip modellerin fiyatlarının biraz daha düşmesi gerekiyor. ayrıca o kadar büyüklüğün dezavantaj olması sebebiyle bu seviyedeki modellerin albenisinin artması lazım ki yeterince talep olsun. yoksa bu ve benzeri monitörleri ancak video tanıtımlarımda görürüz o kadar. hayatın içine girmesi için yaygınlığa ulaşması için değerlenmesi lazım. yoksa bu forumda olduğu gibi etrafımdada 24" üzerini asla almayacak oldukça büyük bir kitle var. :lol: 

Ben son 7 senedir 27" kullanıyorum, iMac'in 21" olan modelleri bana başta da küçük geliyordu halen de minnacık duruyor. Oyun oynamadığım için bilemem ama word-pdf'ler arasında dolaşırken bir de resim-video editle uğraşırken 27" altı çok küçük kalıyor. İki word penceresini yanyana açınca bile yetmiyor bazen, üçüncü adobe reader penceresinde sıkıntı oluyor mesela. Sırf bu yüzden trackpad almayı düşünüyordum bir ara Macbook'taki gibi ekranlar arasında sürekli geçişler için. Ekranın küçüklüğü ancak iki durumda savunulabilir, birincisi maddi olarak pahalı gelmesi, ikincisi ise yer olmaması.

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun oncelikli arkadaslar begenmeseler de masaustunde calisanlar icin bu 32-40 inch 4K IPS monitorler ilgi cekici olacak. Bu gidisle 4K 120hz baglanti arayuzu yayginlasana kadar onu kaldiracak ekran kartlari da gelir. Tum ekran odak alanimda olsun diyen ona gore 21-27 inch arasina yonelir.

32 inch 4K 120hz IPS alip yillarca kullanmayi dusunuyorum. Bunlar piyasayi $600-800 fiyatla sarana kadar gelenler fiyatlarina degmeyecek (benim icin). Belki 60hz $350-400 olabilir, o da daha cok para harcamaya degmeyecegini dusunmekten cok butce ayirmayi uygun bulmadigimdan olur.

Hobim oyun, butcem var diyen beklemeyi mantikli bulmayabilir tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 09/09/2017 at 10:43 PM, stardust said:

Kalite deyince akla gelen bir isim olarak LG kullanmamı beklemiyorsun umarım Tolga abi :)

Panny'den başka marka tanımayız, model EZ1000 unutursan eğer "ezici" den geliyor ismi :D

Türkiye'de Panasonic TV'leri kim satıyor ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Atrin said:

Türkiye'de Panasonic TV'leri kim satıyor ? 

Benim istediğim televizyonu Türkiye'ye getireceklerini sanmıyorum. Her halükarda ben nerde ucuza bulursam gider ordan uçakla alır getiririm kendime. Girişte de ücreti mukabilinde gümrük işlemlerini yaptırırım olur biter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Philips 492P8 display is double-wide and extra-large

492P8.jpg

The 492P8 is built around a 49" VA panel with 1800R curvature, a 32:9 aspect ratio, and a resolution of 3840x1080. Depending on whether one is an optimist or a pessimist, that's either double the resolution of a Full HD display or half that of a 4K panel. Either way, the display's brightness is specified at a sizzling 600 cd/m², the contrast at an impressive 5000:1

http://techreport.com/news/32533/philips-492p8-display-is-double-wide-and-extra-large

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, stardust said:

Benim istediğim televizyonu Türkiye'ye getireceklerini sanmıyorum. Her halükarda ben nerde ucuza bulursam gider ordan uçakla alır getiririm kendime. Girişte de ücreti mukabilinde gümrük işlemlerini yaptırırım olur biter.

Valla helal olsun :) Kesinlikle Panasonic TV ler çok iyi fakat bu kadar uğraşmana helal olsun cidden :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, RFID said:

Philips 492P8 display is double-wide and extra-large

492P8.jpg

The 492P8 is built around a 49" VA panel with 1800R curvature, a 32:9 aspect ratio, and a resolution of 3840x1080. Depending on whether one is an optimist or a pessimist, that's either double the resolution of a Full HD display or half that of a 4K panel. Either way, the display's brightness is specified at a sizzling 600 cd/m², the contrast at an impressive 5000:1

http://techreport.com/news/32533/philips-492p8-display-is-double-wide-and-extra-large

1080p bu dönem için uzak durulması gereken bir çözünürlük, bu büyüklüklerde pikselleri saydırır adama. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben artık oled teknolojisi yaygınlaşana kadar monitör almayacağım. şuan çıkan en kral monitörü de kullansan backlight bleeding ile uğraşıyorsun. saçma sapan bir sistem. 

değmez hiç biri

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 dakika önce, T800 said:

Bir beş sene falan beklersin o vakit en iyi ihtimalle. :) 

napalım bekleriz artık :) ama cidden o kadar para bayılıyorsun. eve getiriyor bir açıyorsun backlight bleeding. parasını haketmeyen yegane teknolojidir bence şuan ki monitör teknolojisi. 

hem haddinden fazla para isterler hemde saçma sapan sorunları ile uğraşırsın.

en güzeli oled. 

veriyorsun baştan parayı sonra arkana yaslan ölene kadar kullan.

bundan sonra zaten böyle. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Bloody said:

Kaliteli bir monitörde backligt bleeding rahatını bozan adamın alnını karışlarım. Gece yarısı ekranı simsiyah yapıp özellikle aramazsan birşey göremezsin.

gel alnımı karışla. özelden yaz görüşelim. 

saçma sapan üsluplar ile yazmayın. en azından burdan. derdiniz varsa, yüz yüze gelin. bıktım artık forumda bazı tiplerin üslubunu yerlere sermesinden. turuncu forum değil burası. adam gibi konuşmayı bilmiyorsan başkaların yaptığı gibi çeker gider oralarda asker arkadaşı muhabbeti yaparsın. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, jackjoker said:

ben artık oled teknolojisi yaygınlaşana kadar monitör almayacağım. şuan çıkan en kral monitörü de kullansan backlight bleeding ile uğraşıyorsun. saçma sapan bir sistem. 

değmez hiç biri

mümkün olsa sonsuz like verirdim :baba:

kesinlikle olay budur, birebir düşüncelerimi yansıtmışsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, TiesTorN said:

mümkün olsa sonsuz like verirdim :baba:

kesinlikle olay budur, birebir düşüncelerimi yansıtmışsın.

niye benim monitöre sulanıyorsun o zaman :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, stardust said:

niye benim monitöre sulanıyorsun o zaman :D

1440P & VA olduğu için, en azından çözünürlük ve renk bakımından biraz gözümüz gönlümüz açılır :8 1080P TN çok eskidi artık.

zaten gidip de 0'ına para vermem, değmez. tanıdıktan uygun alınca daha anlamlı oluyor. :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benimki VA değil ki TN :) pg279q sandın sen heralde, o da VA değil IPS heralde de neyse.

Yeni monitör serilerinin artık 1-2 ayı kaldı, inşallah fahiş fiyattan çıkmaz da bir değişim dalgası yaşarız.

benim monitörü çok istemeye gelen oldu, bakalım ben pg35vq alınca kime yar olacak :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok