Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.007 mesaj var

Bu başlık kapatılamaz mı acaba ? Monitör ne ise ayrı konular altından konuşulsa çok daha iyi olur bence, bu tarz konuları sevmiyorum bu şekilde, masaya yatırdık, hakkında herşey falan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben aynı şeyi 500 kere söyledim de sonra millet elinde döner bıçaklarıyla falan çıkıp protesto ediyor ne karışıyosun diye... her şey kaybolup gidiyor tek başlık altında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yapacak bir şey yok. Halk her şey hakkında her şey başlıklarını seviyor. 

Bunun yerine siz istediğiniz spesifik monitöre başlık açabilirsiniz, ben bir kaç tane açtım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jay reis bunu monitor olarak beğenmiş.

Asus MG278Q nın firmware update gibi birşeyi var mı? Freesync 'te , masaüstünde video oynatırken sadece , alt sınırlarda titreme görüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 dakika önce, ResetButton said:

Jay reis bunu monitor olarak beğenmiş.

Asus MG278Q nın firmware update gibi birşeyi var mı? Freesync 'te , masaüstünde video oynatırken sadece , alt sınırlarda titreme görüyorum.

sayfa arkasına düşmüş konu, paylaşılmıştı. Takip etmiyorsun sanırım @ResetButton paylaşımları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"herşey" başlıklarının ne kadar lüzumsuz olduğunu gösteren bir örnek daha şekil 1a... tüm mesajlar kaybolup gidiyor tozlu sayfalarda...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

S3 Savage 3D bende de vardı, S3’ü Diamond mı almıştı, ne olmuştu onlara hatırlayamadım şimdi, Google’dan şak diye çıkar gerçi. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, T800 said:

S3 Savage 3D bende de vardı, S3’ü Diamond mı almıştı, ne olmuştu onlara hatırlayamadım şimdi, Google’dan şak diye çıkar gerçi. :) 

Monitörler başlığının çöküşü :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Farklı tablarda açınca forumu bu hata yapılabiliyor, Tolga abi "hangi ekran kartlarını kullandınız" başlığına yazacağına buraya yazmış :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080p değil 3840x1080 yada başka bir deyiş ile 2 tane 24" 1920x1080 monitörün yapıştırılmış hali. Piksel yoğunluğu gayet kıvamında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu en son 1080p değil diyen narcissus adlı kullanıcının başına hışmım yağmıştı. O yüzden ilk ona sor, hele bir sana yaşadıklarını anlatsın, ondan sonra tekrar bu monitör 1080p değil de ki boşuna acılara gark olma.

yatay düzlemde 1080 tane piksel çizgisi var, bu yatay çizginin içinde isterse 1920 isterse 3840 tane piksel olsun. dikey çizgide, yakından bakmak için tasarlanmış olan bu büyüklükteki bir monitörün dikey çizgisinde 1080 tane piksel olması, çamur göreceğiniz anlamına gelir.

benim gibi 27" boyutta hem 1080p hem de 1440p monitör kullanmış olan arkadaşlar biliyordur ne demek istediğimi.

zaten artık çözünürlükten öte PPI diye öne çıkan bir kavram var, bu bahsettiğimiz monitör tahmin ediyorum piyasadaki en kötü PPI değerine sahiptir. O yüzden piksel yoğunluğu ne demekmiş bir dersinizi çalışın, öyle gelin konuşalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ps: şu mesajımı paylaşayım da baştan, kimse gereksiz bir tartışma çıkarmaya niyetlenmesin :D sonuçta acımam harcarım demişim peşin peşin.

Mesajı okuyup PPI hesaplamayı gördüyseniz bu monitörün PPI değerine gelelim.

49" 3840*1080 = 81.41 PPI

kısaca çöp.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

24" 1920*1080 = 81 ppi

49" 3840*1080 = 81 ppi

Benim dediğim şey bu. 24" 1080p monitör piksel yoğunluğu olarak ne kadar kötüyse bu monitör de o kadar kötü ki bence kötü bir değer değil.

34" 2560*1080 = 81 ppi (21:9)

34" 2560*1440 = 86 ppi (16:9)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, Whooosh said:

bence kötü bir değer değil.

Polis çağırdım, olay mahalinden ayrılma.

5 minutes ago, Whooosh said:

24" 1920*1080 = 81 ppi

En başta hesap hatan var, bu 81 değil, 92 PPI yapıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de "çok iyi süper manyak gibi" demiyorum ama kabul edilebilecek rahatsız etmeyecek bir değer. Daha doğrusu alt sınır bu, bundan altında pikseller sayılmaya başlıyor.

Diğer taraftan işin performans ve fiyat tarafı var. Ayrıca Windows tarafı ölçeklendirme konusunda hala sıkıntılı. Windows'da sıkıntı yok da üstünde çalışan yazılımlar saçmalıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, RFID said:

Ultrawide 49-inch Samsung gaming monitor (144Hz)

Aslinda bu tam benlik. Tabii teoride. Ben islerimi hallettigim sistemde normalde 1920x1200 boyutlarında 2 adet monitor kullaniyorum. Iki monitorun konumlandırmasi yaklasik bu monitorun egimliligi kadar. Arada çerçeve olmadan tek bir blok cazip gelebilir. Çalışırken ozellikle.. 

Ancak sikinti oyun vesairede basliyor. Sahsim adina bu kadar buyuk ekranda oyun oynayamiyorum gözlerim rahatsiz oluyor. Widescreende windowed modda veya monitorun olcekleme yazilimlarinda mouse un alandan çıkması can sikiyor. 

Eger monitorlerden birisi dikey konumlandırma gerektirmiyorsa iki monitor kullanan insanlar icin ilginc olabilir....

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Size bu başlık üzerinden güzel bir monitör tavsiyesinde bulunayım:

AOC Agon AG271QG

https://www.amazon.com/dp/B01G5JYMNA/ref=ord_cart_shr?_encoding=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

27" 1440p IPS G-Sync...

Kısaca Asus PG279Q ile aynı panel ama fiyat çok daha ucuza.

Asıl bomba ise gümrük vergisi 120 dolar olması gerekir iken amazon $59.88 olarak hesaplamış. Bu ürün gümrüğe girdiğinde masraf 120 dolar çıkar ama amazon sizden asla fiyat farkını istemez. Yani 60 dolarlık kargo ücreti de bedavaya gelmiş olur.

Kaçırmamanızı tavsiye ederim, hatta 35" ultra-wide bekliyor olmasaydım bunu alırdım direk TN paneli IPS ile değiştirmek içini.

Aynı linkten girerek TN ve FreeSync olan modele de 400 dolardan ulaşabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok