Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.007 mesaj var

On 10/2/2017 at 11:06 AM, TiesTorN said:

"herşey" başlıklarının ne kadar lüzumsuz olduğunu gösteren bir örnek daha şekil 1a... tüm mesajlar kaybolup gidiyor tozlu sayfalarda...

Bunun alternatifi her monitor ,model, panel için ayrı başlık açmak , türmden çorba olur. Şöyle bir yola gidilebilir. Monitorler, monitor olarak kullanılabilecek tv ler ve paneller için ayrı başlıklar açılablir. Yine "herşey " başlığı olur ama daha kategorize olmuş olur.  

1 hour ago, epi said:

Bu 4K 144hz monitorleri 2018'e ertelemeseler iyiydi.

şu haber mi?

https://www.hardocp.com/news/2017/10/08/au_optronics_4k_144hz_panel_production_update

En azında 32' bir model var. 4k için zaten 30' ten aşağısı çok gerekli değil. 27' için 1440p iyi. 

Alırken TN paneller çok gelişti, eskisi gibi değil görüntü kalitesi iyi yazıyordu incelemelerde ancak aynı youtube videosunu hem monitorde hem tv de izliyorum. Samsung 55' teki görüntü çok daha etkileyici. Nerde fark bilemiyorm. Belki postprossing den (gaming mode 'da tv) , belki renk profilinden ama çok fark var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dell U2718Q gibi 4K bir monitor 163 ppi sagliyor. Keskinlik iyi olacaktir.1.07 milyar renkle birlikte masaustunde hareketli sanat eseri olur. Nadiren bir oyuna daldigimda 144hz gormek icin bu kaliteden vazgecmeye degecegine ikna olamadim. Masaustunde oyuna ayirdigim vakit daha cok olsaydi belki farkli dusunurdum. Ama hem hiz, hem kaliteyi saglayan bir monitorde masaustunu de 120+hz kullanmak ilgimi cekmisti. 4K 144hz'ler 384-zone local-dimming backlight ile gelecegi icin de ilgi cekiciydi, yorumlardan gordugum kadariyla backlight leak de keyif kacirici olabiliyor bu tip monitorlerde. Listeye bakiyorum da, AHVA technology, 1000 cd/m2 peak, HDR support, Quantum Dot film (DCI-P3 coverage 95%) falan. Yok yok. Ama 27 inch'ler 2018'e, 32 inch'ler 2018 sonuna ertelenmis. 2019-2020'de OLED monitorlerin gelmesi bekleniyor. Yani tam bunlar piyasaya cikarken bu sefer "seneye OLED'ler geliyor" haberleri olacak.

Kasim sonu indirime girenler olabilir, Black Friday / Cyber Monday hikayesinde. Seneye yeni panellerle urun cikacagi icin eldeki stoktan eritip markasina dikkat cekmek isteyen olursa ilginc olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1500 TL~ civarına 4K monitör bakıyordum, şu iyi görünüyor: LG-27UD58-B. [1] 27" LED IPS, 4K, 5ms, FreeSync mevcut. Reviewları iyi. Benim görebildiğim kadarıyla tek önemli eksiği renk gamutu, ve belki de ikinci DP olmayışı ama çok da sorun değil benim için. Daha çok yazılım işlerinde, okuyup yazmak için kullanacağım monitörü, arada oyun da oynarım diye alıyorum. İlk hedefim ekran alanı kısacası. Benim gibi benzer amaçlarla, yüksek çözünürlüklü, eli yüzü düzgün monitör arayanların bu fiyat aralığında bir göz atmasını önerebilirim. Samsung 'un 28" li benzer fiyatlara bir modeli var, maalesef TN panel olduğundan çok incelemedim onu. Başka önerilere de önümüzdeki birkaç gün içinde tetiği çekene kadar açığım. :)

[1] https://www.amazon.de/gp/product/B01LBQ3QCA/ref=oh_aui_detailpage_o00_?ie=UTF8&psc=1

Paralel bir not olarak, 2016 ve üzeri MBP 'dan HDMI 2.0 ile 4K@60fps görüntü alma peşindeyseniz linkteki adaptörü öneriyorlar. Ben desktopuma DP bağlayacağım için bunu da laptopa alacağım:

https://www.amazon.com/gp/product/B01K9S0VYM/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, AranelSurion said:

1500 TL~ civarına 4K monitör bakıyordum, şu iyi görünüyor: LG-27UD58-B. [1] 27" LED IPS, 4K, 5ms, FreeSync mevcut. Reviewları iyi. Benim görebildiğim kadarıyla tek önemli eksiği renk gamutu, ve belki de ikinci DP olmayışı ama çok da sorun değil benim için. Daha çok yazılım işlerinde, okuyup yazmak için kullanacağım monitörü, arada oyun da oynarım diye alıyorum. İlk hedefim ekran alanı kısacası. Benim gibi benzer amaçlarla, yüksek çözünürlüklü, eli yüzü düzgün monitör arayanların bu fiyat aralığında bir göz atmasını önerebilirim. Samsung 'un 28" li benzer fiyatlara bir modeli var, maalesef TN panel olduğundan çok incelemedim onu. Başka önerilere de önümüzdeki birkaç gün içinde tetiği çekene kadar açığım. :)

[1] https://www.amazon.de/gp/product/B01LBQ3QCA/ref=oh_aui_detailpage_o00_?ie=UTF8&psc=1

Paralel bir not olarak, 2016 ve üzeri MBP 'dan HDMI 2.0 ile 4K@60fps görüntü alma peşindeyseniz linkteki adaptörü öneriyorlar. Ben desktopuma DP bağlayacağım için bunu da laptopa alacağım:

https://www.amazon.com/gp/product/B01K9S0VYM/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

60Hz oluşu kötü. Artık 60Hz monitör ben şahsen almam. Tabi tercih meselesi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4k 144Hz monitörleri besleyecek ekran kartı yok ve SLI ve CF'yi her oyun desteklemiyor diye biliyorum. Dolayısıyla şu aşamada böyle bir monitörü almanın mantığı nedir?

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, rammstein said:

4k 144Hz monitörleri besleyecek ekran kartı yok ve SLI ve CF'yi her oyun desteklemiyor diye biliyorum. Dolayısıyla şu aşamada böyle bir monitörü almanın mantığı nedir?

4k 27'' ve 32'' besler gibi geliyor 1070ti 1080 ve 1080ti yalnız fps oranları ucu ucuna olur oyununa göre değişir tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, RFID said:

4k 27'' ve 32'' besler gibi geliyor 1070ti 1080 ve 1080ti yalnız fps oranları ucu ucuna olur oyununa göre değişir tabi.

4k 42" olursa besleyemez mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, Whooosh said:

4k 42" olursa besleyemez mi?

Size sormak gerek. Levent hocanin 1070 te forza update oncesi fps yi yakalayamadigini dile getirdigini gorduk. 

Hz olayi onemli ebatta problem yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@lazsa  699TL'ye TEKNOSA'da var bu monitör, 75hz freesync olması ve yeni nesil panel kullanması dışında bir numarası yok olmasınada gerek yok, Bu seviyede al kullan ürünler olduğundan ve için yurt dışı fiyatına göre çok fark olmadığından TR'den almanız daha isabetli olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

peki sizce 24" oyuncu monitörü mü yoksa 27" standart oyuncu olmayan monitör mü? siz olsanız nasıl bir seçim yaparsınız?

http://www.lg.com/tr/monitor/lg-27M47VQ

http://www.hepsiburada.com/aoc-g2460vq6-24-75-hz-1ms-analog-hdmi-display-amd-freesync-full-hd-oyuncu-monitoru-pm-bd805569

fiyat olarak çok yakınlar, sizce hangisi alınır?

lazsa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@lazsa Verdiğiniz LG modele bakıyorum ve birde AOC markalı model tecrübelerime, bana AOC daha yakın gibi geliyor. 75Hz vermesi ve ucuz olması bence tercih sebebi, 1080P için monitör olarak 24" tam sınır oluyor, üstüne çıkmak her açıdan maliyet demek. AOC alın geçin derim bana sorarsanız. 1080P'de her şartta 75FPS alabiliyorsanız güzel tecrübe olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam ona alternatif   " Viewsonic VX2457-MHD 23.6" 1ms 75hz (Analog+HDMI+Display) AMD FreeSync™ Full HD Oyuncu Monitör "  de mevcut .

http://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2457-mhd-23-6-1ms-75hz-analog-hdmi-display-amd-freesync-full-hd-oyuncu-monitor-p-BD804851

Bunun 22" olanını kullanıyorum ağırlık oyun olarak , gayet tatmin edici , freesync amd kartımla iyi iş çıkarıyor. Keşke 24" olanını alaymışım iyiymiş :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben teknoloji markette lg nin linkteki 27" modelini biraz denedim görüntüler biraz tırtıklı oyunlarda falan, yani fxaa gibi teknolojilere abanmak gerekiyor düzgün bir görüntü elde etmek için o da ekran kartını üzer biraz. aoc 24" daha mantıklı gibi. viewsonic modelide güzel ama alacağım yerde yok ondan

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu 1500 dolar istenen eizo monitör herhalde şimdiye kadar gördüğüm en gereksiz, en çöp monitör. rakama gel verdiklerine gel. 

milleti nasıl söğüşlerim derdinde firma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok