Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.013 mesaj var

samsungun yeni gözdesi 

QLED-Gaming-Monitor_main-2_F.jpg

https://news.samsung.com/global/redefining-the-game-samsung-introduces-first-hdr-qled-gaming-monitors

Acer Predator X35 with 200Hz, G-sync and 512-zone FALD HDR

acer_predator_x35.jpg

As a direct alternative to the recently announced Asus ROG Swift PG35VQ display, Acer are also set to release their Predator X35 around the same kind of time, at some point during Q4 2017. Like the Asus model, the Predator X35 is a 35-inch UWQHD (3440 x 1440 resolution) curved gaming monitor with High Dynamic Range (HDR) technology. It features a VA-type panel from AU Optronics (AMVA) with a 200Hz refresh rate for stunning and smooth gaming experiences, while the HDR technology delivers a peak luminance of up to 1000cd/m² for brighter images that allow gamers to see even the darkest darks. The LED backlight is dynamically controlled across 512 zones (FALD - Full Array Local Dimming) to further highlight the subtle differences between white and black hues and offer optimal HDR performance. Quantum-dot technology provides a wider colour space and supports the cinema-standard DCI-P3 colour gamut. It also features G-SYNC technology to eliminate screen tearing and to minimize display stutter. While G-sync is mentioned in the press release, there is no word on whether ULMB will feature, although given the high native refresh rate we expect to see it supported at some refresh rates if not the full 200Hz range.

The screen has an ultra-wide 21:9 aspect-ratio curved display that provides an immersive panoramic gaming experience. There isn't a full spec listed yet but the NVIDIA press release talks about the screen using DisplayPort 1.4 which will be needed to power 3440 x 1440 resolution at the very high 200Hz refresh rate.

Release is expected in Q4 2017 at the moment, no official word on price yet but expect it to be expensive. You will also need a very powerful graphics card and system to power this resolution and refresh rate.

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nerde kaldı bu monitörler yav. Hepsiburada kdv indirimine bakıyorum hala aynı çöp TN monitörler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/15/2016 at 1:00 PM, T800 said:

ASUS PG258Q 25" / 1080p / TN / 240Hz

240Hz yalandan, araya kare sokarak falan değil gerçekten saniyede 240 kare gösterebiliyor.

Bir de monitör DP 1.3 istiyor gördüğüm kadarıyla bu kadar yüksek hıza çıkmak için. DP 1.3 ile çılgın tazeleme hızlarına geçiş başlayacak bu şekilde az çözünürlüklü modeller için, görünüş o.

Haliyle G-Sync desteği de var.

Asus'a rakip çıkmış Tolga abi, panel aynıdır sanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aynı panel ile baya bir model çıktı doğrudur, abim geçen LG B6 OLED 55" aldı, HDR olayı muazzam, OLED kalitesinde birşey PC'de asla beklememek gerek ancak şu gelecek HDR modelleri bir görmek istiyorum bakalım.

HDR'da bir de monitörün kandela değeri önemli gerçekten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K 120Hz değidir bu, düşük çözünürlükte çıkabiliyordur o hızlara ihtimal, HDR için brightness değeri çok aşağılık, tepki süresi de aşırı yüksek, foto v.b. dışında gelecek bir model değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, T800 said:

4K 120Hz değidir bu, düşük çözünürlükte çıkabiliyordur o hızlara ihtimal, HDR için brightness değeri çok aşağılık, tepki süresi de aşırı yüksek, foto v.b. dışında gelecek bir model değil.

Ben dün gece yatarken gördüm onu, detayını okumadan mesaj atmışım. Şimdi farkettim 14 ms fiyaskosunu...

120hz tazeleme hızlı monitör yapıp 14 ms tepki süresi koymak nedir ya, 5 para etmez bu durumda.

Neyse benim tek aşkım PG35VQ zaten :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1440p, gsync, 144 Hz, hdr bir monitör var mıdır ufukta? Bende gtx 1070 var 4k ya yetmez. Samsung chg70 var ama onda da gsync yok ve curved. AutoCAD kullanırken nasıl hissettirir bilemedim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, brujah said:

1440p, gsync, 144 Hz, hdr bir monitör var mıdır ufukta? Bende gtx 1070 var 4k ya yetmez. Samsung chg70 var ama onda da gsync yok ve curved. AutoCAD kullanırken nasıl hissettirir bilemedim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@brujah

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peki hem grafik tasarımcıyı çok üzmeyecek hem de oyun için kullanılabilecek 27 inç olan 1440p çözünürlükte olan bir panel arıyorum.

şuan da elimde sadece grafik tasarım için kullandığım ama oyun için 60hz de kalan 27" ASUS ProART PA279Q monitör var.

hatta bunu satıp da alabilirim. Takas da yapabilirim. satamazsam iki paneli yan yanada kullanabilirim bilemiyorum.

IPS yerine daha iyi bir çözüm var mı? Örneğin VA panel nasıl renk doğruluğu olarak? Şuan ki PA279Q da çok doğru sonuçlar alabiliyorum. VA le karşılaştırılabilir mi?

yeni nesil HDR özellikli paneller tasarımcılar için kullanılabilir mi? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forum kullanıcıları açıkcası monitör beklemekte bütçesine uygun bir şekilde piyasadan. Ortalıkta dengeyi fiyat ve özellik uygunluğu  bakımından tutturamıyor firmalar. Onda şu var peki bu varmı diyoruz olmuyor, olanlarda top ürün oluyor dolayısıyla çok pahalı ürünler. Forumda bazı kullanıcıların monitörleri imrenilecebilecek yapıda ben açıkcası bu kadar bütçe ayıramıyorum, konuda uzman arkadaşlar orta segment göze takılan ürünlere denk gelip paylaşırlarsa sevinirim. Bu ürün çok güzelmiş ama LG B6 OLED 55"  pek bir pahalıymış :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, jackjoker said:

Peki hem grafik tasarımcıyı çok üzmeyecek hem de oyun için kullanılabilecek 27 inç olan 1440p çözünürlükte olan bir panel arıyorum.

şuan da elimde sadece grafik tasarım için kullandığım ama oyun için 60hz de kalan 27" ASUS ProART PA279Q monitör var.

hatta bunu satıp da alabilirim. Takas da yapabilirim. satamazsam iki paneli yan yanada kullanabilirim bilemiyorum.

IPS yerine daha iyi bir çözüm var mı? Örneğin VA panel nasıl renk doğruluğu olarak? Şuan ki PA279Q da çok doğru sonuçlar alabiliyorum. VA le karşılaştırılabilir mi?

yeni nesil HDR özellikli paneller tasarımcılar için kullanılabilir mi? 

Böyle bir model bulman kolay değil, IPS olan oyun monitörlerine bakabilirsin en çok ama PA279Q'dan memnunsan oyun için ayrı bir monitör alıp çift monitör kullanımına geçebilirsin.

Bir de sırf renk doğruluğu değil mesele elbette, kalibre edildikten sonra baya iyi delta E değerlerine imza atan TN panelli modeller de var.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu da belirtelim HDR bozuk şu an Windows 10'da, halen tamir edilmedi diye biliyorum, aktive edilemiyor Creators Update ile, görüntü berbat oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yine aklıma gelmişken şu 27" 4K 144Hz HDR modeli bekleyen var ise o panel ile ilgili sanıyorum bir takım sorunlar var, erteleme geldi hep o modellere, 2017 içinde beklenmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok