Dyson V8 (şarjlı süpürge)
4 4

Bu konuda 181 mesaj var

Apple, Dyson gibi firmaları bizler şımarttık. 3 liralık şeye 33 lira ödemeye rıza göstererek, gönüllü yaptık bunu.

Ondan sonra herifler çıkar, hiç utanmadan "Telefonu yanlış tutuyorsun" da der, "Halıyı sadece ileriye doğru süpüreceksin" de der.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, Najaz said:

Halıyı sadece ileriye doğru süpüreceksin

sakatlanmak için bundan bir ilerisi arabaya eğilip paspasların ordan ağır bir şey kaldırmak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dyson'un yardımcı olmamasına şaşırdım. Kuzenime V8 aldırmıştım dyson.com.tr'den. Aleti düşürüp toz haznesini kırmış. Dyson ile iletişime geçti ücretsiz olarak yeni toz haznesi yolladılar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Atrin said:

Dyson'un yardımcı olmamasına şaşırdım

yardımcı olmamış demek yanlış, yenisini göndermişler ama ellerinde yenisi olmadığı için eskisini göndermişler.

ha tabi yenisi geldiğinde gönderelim diyebilirlerdi o ayrı. belki de dyson bu sorunun farkında ve o parçayı revize ettiği için yeni stok gelmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ek basliklar filan ekstra 4.000 TL odemeye degecek aksesuarlar mi?.. Alinca cogu kosede bekliyor mu yoksa gercekten ise yarayan aksesuarlar mi?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, JardeL said:

Bu ek basliklar filan ekstra 4.000 TL odemeye degecek aksesuarlar mi?.. Alinca cogu kosede bekliyor mu yoksa gercekten ise yarayan aksesuarlar mi?.. 

kesinlikle değer, almasaymışım eksik kalırmış gider tekrar para verip alırmışım yani öyle diyim.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 minutes ago, JardeL said:

V11 Total Clean'de 3.000 TL indirim var Kasim indirimleri kapsaminda... 

İyi mi şimdi bu fiyat? Sürekli robot var işte diye ertelediğim sonrasında da elektrikli süpürgeyi çıkartmak gereken bir durum olunca tekrar niyetlendiğim bir ürün bu Dyson süpürgeler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen Nisan ayında V15 almıştım. 2-3 ay gayet güzel kullandıktan sonra ekranda şarj durumunu göstermemeye sonra da ekranı kapanmaya başladı. Daha sonra menüden bir seçeneği açtıktan sonra sanki hiç açılmamış gibi tekrar kapalı hale döner oldu. Bundan iki hafta sonra da süpürge 3 saniye çalışıp kendini durdurmaya başladı.

Garantiye gitti. Serviste gövde arızası yüzünden gövdeyi değiştirdiler. Ben cihazı gönderirken "Servis prosedürü olarak cihazın yanında borusunu ve bir de başlığını göndermeniz gerekiyor" demişlerdi, ben de o şekilde gönderdim ama garantiden gelen cihazda boru ve başlık geri gelmedi. Serviste kaybolmuş... Şikayet kayıtları açıldı, 1 ay sonra sadece borusunu gönderdiler. "Başlık yok, başlık olmadan nasıl kullanayım?" deyince "Sizin cihazla gelen başlık renginden yokmuş, başka renk göndersek olur mu?" dediler. Renk umrumda değil, gönderin dedim. Neyse, başlık geldi ama başka başlık. Yani benim servise gönderdiğim ve V15'in kutusundan çıkan başlık anti-tangle digital motorbar ama onların gönderdiği anti-tangle olmayan klasik motorbar. Haliyle geri gönderim, tekrar şikayet kayıtları falan açıldı tabii. Sonra "Sizin başlık stokta yok, ne zaman geleceği de belli değil. Niye geri gönderdiniz, uyumlu aslında" dediler. Dedim "Ama bu farklı ürün, özellikleri aynı değil, stok kodları bile farklı". "O zaman stok bekleyeceksiniz" dediler. 2 aydır stok bekliyoruz. Eski süpürgemi annemlere verecektim, neyse ki o var da onu kullanıyorum şimdilik. :facepalm:

Cihaz deneyiminden bahsedersem V15 fena değil. Özellikle lazerli başlık başarılı diyebilirim. Daha önce led ışıklı başlığı olan süpürgeler kullandım ama bunda ışık zemine çok yakın şekilde yayıldığı için yerde ne var ne yok görüyorsunuz (evde kedi falan da varsa saat başı ev süpürme ihtiyacı hissediyosunuz bir noktadan sonra). Mini motor başlık koltuktaki kedi tüylerini temizlemekte çok yetersiz, halı başlığı ondan çok daha iyi temizliyor mesela. Çekiş gücünden de hiç şikayetim olmadı, gayet yeterli. V15 özelinde konuşursam partikül sayımı tamamen gereksiz. Pil ömrü medium ayarda ve sadece sert zemin süpürülüyorsa 40-45 dk civarı. Eğer halı vb de olursa süre 25 dk'ya düşüyor, o zaman evin tamamını süpürmeye pil yetmiyor. Toz haznesinin contası sadece suyla temizlememe rağmen 3. ayda parçalanmaya başladı. Lazerli başlık da 1 ay sonra gacır gucur ses çıkarmaya başladı ama bunun kullanıma bir etkisi yok tabii.

7/10 diyebilirim. Verilen paranın karşılığını tam olarak verdiğini pek söyleyemem, hala abartılı buluyorum Dyson'ların fiyatlarını (özellikle v15 modelini).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, SEP said:

7/10 diyebilirim. Verilen paranın karşılığını tam olarak verdiğini pek söyleyemem

"En kötü süpürge, olmayan/çalışmayan süpürgeden iyidir" desek daha doğru olmaz mı? :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, SEP said:

Toz haznesinin contası sadece suyla temizlememe rağmen 3. ayda parçalanmaya başladı. Lazerli başlık da 1 ay sonra gacır gucur ses çıkarmaya başladı ama bunun kullanıma bir etkisi yok tabii.

bu aletlerin hiç bir yerini suyla temizlememek lazım, hem etkili değil hem de zarar verebiliyor. hava kompresörü en güzeli.

başlıktaki gacır gucur sesler doğru... v8'de de aynı durum var ama ona yapacak bir şey yok sonuçta mekanik parça. kullanıma etkisi yok dediğin gibi :)

ben bu tarz cihazları garantiye gönderirken hiç bir zaman aparatlarını göndermem. gönder deseler de göndermem, ne anlamı var ki? adı üstünde, teknik servis. borusu da adaptörü de herşeyi vardır orda test için. ben gönderip neden riske atayım. tam da örneğini yaşamışsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde zaten robot süpürge var ve günlük olarak kullanıyoruz. Evin kablosundan halısına herşeyini buna göre tasarladığımız için hangi odayı istersem süpürüyorum ve çok memnunum. Aslında süpürge sadece eve temizliğe gelen kadın için gerekiyor bir de bazen (ayda yılda bir) robotla halledemeyeceğimiz bir durumda kullanıyoruz. Bu kadar para vermek yerine başka bir markaya baksam mı acaba daha uygun fiyata o işi görecek benzer ürün var mıdır? Hiç araştırdığım bir konu olmadığı için belki yakın zamanda araştıran olmuştur diye bir de alternatif sormuş olayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
45 minutes ago, Definitive said:

Bizde zaten robot süpürge var ve günlük olarak kullanıyoruz. Evin kablosundan halısına herşeyini buna göre tasarladığımız için hangi odayı istersem süpürüyorum ve çok memnunum. Aslında süpürge sadece eve temizliğe gelen kadın için gerekiyor bir de bazen (ayda yılda bir) robotla halledemeyeceğimiz bir durumda kullanıyoruz. Bu kadar para vermek yerine başka bir markaya baksam mı acaba daha uygun fiyata o işi görecek benzer ürün var mıdır? Hiç araştırdığım bir konu olmadığı için belki yakın zamanda araştıran olmuştur diye bir de alternatif sormuş olayım.

Bosch'lara bi göz atın bence.

Örn: https://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/elektrikli-supurgeler/sarjli-dikey-supurgeler/unlimited/BCS711XXL

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Dyson Turkiye malmis hakikaten... Dun ogle arasi 12 gibi siparis verdim, sonra baktim Ziraatte kampanyaya katilmamisim... 250 TL mi ne puan veriyor... Siparisten 40 dakika sonra aradim, dedim iptal edelim siparisi ben tekrar verecegim... Islem de provizyonda duruyor... Basladi kargoya verilmemisse olur, verilmisse geldiginde teslim almazsiniz vs. demeye... Ya dedim ne kargosu daha siparis vereli 40 dakika olmus, saaat 13.15 filan... 

Neyse 1 saat gecmedi tekrar aradim, ya dedim hadi bakin ben tekrar siparis gececegim sizin iptal etmenizi bekliyorum... Tabii hemen arkadaslara aciliyetini iletiyorum filan... Saat de bu arada 14.05 civari, aksam uzeri de degil... 

Bu sabah emaili bir actim siparisiniz kargoya verilmistir... :D Simdi @SEPin yasadigi durumu anlayabiliyorum... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, JardeL said:

Bu sabah emaili bir actim siparisiniz kargoya verilmistir... :D Simdi @SEPin yasadigi durumu anlayabiliyorum... 

En azından ürünü kargoya vermişler. @SEP'in başlığa çöktükleri gibi senin süpürgeye de çökebilirlerdi :D

Aslında böyle durumlarda, kredi kartı limiti müsaitse 2. bir sipariş oluşturup, ilk geleni teslim almadan (veya teslim aldıktan sonra) iade etmek düşünülebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/7/2023 at 10:47 AM, JardeL said:

Bu Dyson Turkiye malmis hakikaten... Dun ogle arasi 12 gibi siparis verdim, sonra baktim Ziraatte kampanyaya katilmamisim... 250 TL mi ne puan veriyor... Siparisten 40 dakika sonra aradim, dedim iptal edelim siparisi ben tekrar verecegim... Islem de provizyonda duruyor... Basladi kargoya verilmemisse olur, verilmisse geldiginde teslim almazsiniz vs. demeye... Ya dedim ne kargosu daha siparis vereli 40 dakika olmus, saaat 13.15 filan... 

Neyse 1 saat gecmedi tekrar aradim, ya dedim hadi bakin ben tekrar siparis gececegim sizin iptal etmenizi bekliyorum... Tabii hemen arkadaslara aciliyetini iletiyorum filan... Saat de bu arada 14.05 civari, aksam uzeri de degil... 

dyson'a özel bir durum değil bu ya, hepsiburada ve amazon gibi firmalar bile eğer işleme girdiyse o gidişatı durduramıyor, kapınıza gelsin kabul etmeyin iade olsun diyor.

geçen amazondan kayınvalide için omron m3 tansiyon aleti aldım, alır almaz da m4 ile arasında 200 lira fark var hadi daha yeni model olsun dedim. cidden tam 5 dakika sonra amazon'a iptal isteği gönderdim ve başıma ne geleceğini bildiğim için hemen chat'e bağlanıp kesinlike istemediğimi söyledim. 

Ona rağmen yine de kargoya verdiler kayınvalidenin evine gitti, onlara da diyemedim onu kabul etmeyin daha iyisini alacaktım aslında falan diye muhabbete de girmek istemedim.

Türkiye'de zaten kimse işini iyi yapmıyor ama bu tip büyük firmaların alt kademe çalışanları normal firmalara oranla ya ekstra vurdumduymaz ve umursamazlar ya da engelli kadrosundan işe girmiş beyin özürlü çıkıyor, bilal'e anlatır gibi anlatmana rağmen anlamayıp senin kastettiğinden tamamen farklı bir işlem yapıyorlar.

wazzap and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim anladığım kadarıyla o durum en alt kademede çük kadar maaşla çalışan adamın uğraşmak istememesinden kaynaklı, her firmada benzer durumlar yaşanıyor.

ben koçta çalışırken de oluyodu buna benzer durumlar, en alt kademe durumu olmasa da benzer şekilde başımdan savıyodum. adamın istediği şeyi yapmak için 5 farklı yere mail atıp konuşmam gerekiyordu, ne gerek var. normal sürecinde ilerlesin zaten eninde sonunda sonuç aynı olacak :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ZrwJdq.jpg  ZrwLi7.jpg

Pili ölmesin diye asla sıcakken şarj etmedik, %100 şarj'da bekletmedik. 

4 senedir her gün kullanıyoruz ve sonuç...

Pil ve motorda bir sorun olmamasına rağmen temizlik performansında düşüş farkettim, filtreleri ve başlığı temizleyeyim diye elime aldım. Başlığın içindeki hortum sizlere ömür...

insan dyson'dan beklemiyor açıkçası...

orjinal başlığının fiyatı saçmalık, zaten başlığın motorunda ya da dönen paspas fırçada sorun yok, nasıl bir şey uydursam bu hortum yerine bakacağım bakalım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçmiş olsun @stardust

Benim Samsung elektrikli süpürgede geldi başıma hortum kopması olayı, 1400 TL’ye aldığım süpürgenin hortumu yırtılan, kopan başlığı için 800 küsür TL ödeme çıkmıştı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TiesTorN said:

aliexpress'e bak dedim, anında buldu... :lol: bu tip şeyler satılıyor hep orda çerez parasına.

Ne olursa olsun, orijinal Dyson hortumun performansını veremez...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
41 minutes ago, Najaz said:

Ne olursa olsun, orijinal Dyson hortumun performansını veremez...

dyson hortumu alman için komple başlığı alman gerekiyor, ayrıca satılmıyor diye biliyorum. komple başlık 3000 tl. hortum 50 tl. 10 tane hortum alır yedeğe koyarım. ayrıca aliexpressten alınan bu tarz parçalar o kadar da kötü kalite olmuyor. orjinalinin en az yarısı kadar gider.

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6.11.2023 at 17:24, Erwin said:

Ben Amazon'dan aldım bir tane annem çok memnun valla.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0BL6NL1DD/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o09_s00?ie=UTF8&psc=1

Şöyle bir şey. 

Ben kayınpeder ve kayınvalideye bozulan elektrikli süpürge yerine Beko'nun borusu katlanarak koltuk altına girebilen modelinden aldım. 6 aydır kullanıyorlar, çok mutlular, pille ilgili bir sorun yok, Beko servisinden isterseniz şu anda da yedek alabiliyorsunuz. Onlar çok memnun kalınca biz de yazlık eve bir tane aldık, biz de memnun kaldık. Benim elektrik süpürgesiyle ilgili görüşlerim çok net, bunlar sağa sola çarpıla çarpıla kırılan bozulan aletler, en çok dayananlar genelde en ucuz olan modelleri oluyor. Bizim işyeri ve ev için 4 tane yedek Beko'nun en ucuz normal elektrikli süpürgemiz var depoda (sanırım en son 700 TL gibi bir fiyata aldım dördünü de), işyerinde 2 tane bozuldu bugüne kadar 7 senede, her defasında direkt çöpe atıp yedekten aldığımızı kullanmaya başladık. Çok daha pratik ve ucuz bir yöntem, boşuna öyle çok para verip uğraşmayın diye bunları yazıyorum. Beko'nun ürünü 9 bin TL'ydi, bu Greenote 2750 TL. Dyson'dan bir tane alıp yedek parçayı Çin'den kovalayacağınıza 3 tane Beko veya 10 tane Greenote alıp kenara koyun, bozulup performansı azalanı direkt çöpe atın. Bir ömür boyu çözüm olur size.

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, pentaman said:

Ben kayınpeder ve kayınvalideye bozulan elektrikli süpürge yerine Beko'nun borusu katlanarak koltuk altına girebilen modelinden aldım. 6 aydır kullanıyorlar, çok mutlular, pille ilgili bir sorun yok, Beko servisinden isterseniz şu anda da yedek alabiliyorsunuz. Onlar çok memnun kalınca biz de yazlık eve bir tane aldık, biz de memnun kaldık. Benim elektrik süpürgesiyle ilgili görüşlerim çok net, bunlar sağa sola çarpıla çarpıla kırılan bozulan aletler, en çok dayananlar genelde en ucuz olan modelleri oluyor. Bizim işyeri ve ev için 4 tane yedek Beko'nun en ucuz normal elektrikli süpürgemiz var depoda (sanırım en son 700 TL gibi bir fiyata aldım dördünü de), işyerinde 2 tane bozuldu bugüne kadar 7 senede, her defasında direkt çöpe atıp yedekten aldığımızı kullanmaya başladık. Çok daha pratik ve ucuz bir yöntem, boşuna öyle çok para verip uğraşmayın diye bunları yazıyorum. Beko'nun ürünü 9 bin TL'ydi, bu Greenote 2750 TL. Dyson'dan bir tane alıp yedek parçayı Çin'den kovalayacağınıza 3 tane Beko veya 10 tane Greenote alıp kenara koyun, bozulup performansı azalanı direkt çöpe atın. Bir ömür boyu çözüm olur size.

dediğiniz şey "mercedes almayın onun yerine 5 tane tofaş alın yedeğe koyun, bozuldukça yenisine geçin nasıl olsa hepsi eskiyor" demeye benziyor :lol:

5 senede bir boruyu bir bataryayı değiştiremeyecek olanlar beko alsınlar bence de... :1pof: biz dyson ile mutluyuz.

not: 10. kattan aşağı falan atmadığınız sürece dyson'ı kıramazsınız. plastik kalitesi çok iyi, acaip sağlam.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok