Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

Bok gibi bir sezon.

Nasılsa izleniyoruz mantığıyla iyice soap operaya döndü dizi baymaya başladılar artık.

Aynı Walking Dead mantığı 5 dk'da sonuçlanacak olayları tüm bölüm seyrediyoruz. Cersei-High Septum konuşmaları uykumu getirdi dura dura bekleye bekleye.

Öğrendiler mantığı iki felsefik söz söyle, iki meme göster, 5 dk Tyrion 3 dk Daenerys göster, 30 sn Jon Snow olsun ondan sonra gelsin "OHOHHOOHO EFSANE BÖLÜM" mesajları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son bölümden SPOILER

Ben sondan memnun olmadım. Cersai'deki değişim hoşuma gitmişti. 

Ama inandırıcı değil. O oyunları oynayan birinin önlem alması beklenir. 

Biraz yavaş ilerliyor ama fena değil . ittifaklar ve ayakoyunları hakim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Reset

Spoiler tag' ını kullansana abi. :) (Sol üstten 3. icon' a tıklayınca spoiler' ı da seçebileceğin BBCode' ları geliyor.)

Cersei için hep sandığın kadar zeki değilsin diyorlardı, bence son olayla cuk diye oturdu o yorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadar salak olsa, gene inandırıcı değil. Bulunduğu konumun alışkanlıkları olur. Belli güvnelik alınmadan , her yere girip çıkmaz.

Üstelik salak olan biri , o ayakoyunlarını oynayamazdı. Olmamış bence bu bölüm.

Arya'nın faceless man işi bence de baydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tek tek izleyince çok çabuk bitiyor diye bölümleri biriktiriyorum. En azından ikişer ikişer izliyorum. :)  Aman spoiler'lara dikkat. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

508 Spoiler

Bu bölümün de ikinci yarısı Walking Dead'e bağladı be... Hatta dizi Lost'a da döndü, ilerki sezonlarda mevzu toparlanamıyor da senaristler top dolandırıyor sanki

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Koca sezonda tek güzel bölüm.

Stannis savaşı falan önümüzdeki sezona kalır artık. Baydılar artık.

Ayrıca ben o sondaki CGI'yi daha bir etkileyici beklerdim her tarafın böyle dolu olmasını ama yapmamışlar. Böyle çok sönük kalmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence sondaki aksiyon iyiydi. Senaryo biraz yavaş yine. 

Cersai 'nin hapse atılması hala inandırıcı değil. Bağlanmadı bir yere. Arya 'nın hikayesi de bayık. 

Half_man iyi yardırıyor. Ordan birşeyler çıkacak.  

Sansa 'nın evlendiği dallama ultra uyuz. Joffrey dallamasının yerini bu aldı.

Little finger bir plan peşinde ama görünmedi bu bölüm.

Bu dizi böyle izlenmez. Bittikten sonra (10 yıl sonra yani ) bir seferde bütün sezonları izlemek lazım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son bölümden SPOILER

Ben sondan memnun olmadım. Cersai'deki değişim hoşuma gitmişti. 

Ama inandırıcı değil. O oyunları oynayan birinin önlem alması beklenir. 

Biraz yavaş ilerliyor ama fena değil . ittifaklar ve ayakoyunları hakim.

Cersei o kadar zeki biri değil neye önlem alacak. Kaç sezondur etrafındaki kişiler sayesinde paçayı kurtarıyordu fakat etrafında onun hatalarını düzeltecek kişi kalmadı.  Babasının da Tyrion'un da Cersei'ye ayar vermekten halleri kalmamıştı. 

Eski yüce rahip ölünce yerine bu adam geliyor. Başka rahipler de var fakat Cersei bu adamı kullanabileceğini düşünüyor Tyrell'lere karşı ve Cersei'nin desteği ile seçilmesi kolaylaşıyor. Littlefinger'ın bir lafı vardı, insanların isteklerini bilirsen onları kullanmayı da bilirsin diye. Bu yeni elemana dair elinde kozu yoktu Cersei'nin, benzer şekilde Lady Olenna'nın da kozu yok... Adam da her ne kadar aşırı dinci olsa da bir halk adamı cidden. Örgütün adının Sparrow yani Serçe olmasının nedeni de serçenin en sıradan kuş olması, aynen bunların hitap ettiği tabakanın olduğu gibi. 

Lady Olenna adamın takma adıyla dalga geçiyor High Sparrow'u tonlarken yüce rahip midir yüce serçe midir nedir diye... Adam bu lakabın saçmalığını kendi de biliyor, cevap verirken Lady Olenna'ya görüyoruz fakat ona öyle denmesinin nedeni örgütün başında onun olması. Adamın gerçek adı bile belli değil. 

Bu dinciler kısmının kurgusu dizide gayet düzgün gidiyor. Esas geri kalan kısımlar dökülüyor. 5.sezonda dizinin hikayesi çok vasat, onlarca problem var. 

Sansa'nın tekrar bir psikopatın yanına yollanması esas saçmalık. 5.sezonda yaşadığı karakter gelişimini hiçe sayıp 3.sezon'a geri döndürdüler, kitapta yok böyle bir şey. Theon'un Bran ve Rickon'un yerini söylemesi daha ayrı bir saçmalık, kitapta zaten böyle bir şey yok fakat dizideki karakter kurgusuna ters bu. Bir saniye önce Ramsay'e ne kadar bağlı olduğunu söyleyen adam birden bire Bran ve Rickon'u öldürmedim demez, Ramsay'in winterfell'daki bütün hak iddiası bu iki çocuğun ölümü üzerinden gidiyor çünkü. 

Kitaptan her ayrıldıkları noktada problem yaşıyorlar çünkü zaten karmaşık kurgulanmış hikayeyi değiştirmeye kalınca senaristler toparlamasını beceremiyorlar. Mesela Sansa'yı kızı ve bir yandan da aşığı gibi gören Littlefinger, Lysa Aryyn Sansa'yı kıskanıp öldürecek gibiyken geldi Lysa'yı öldürdü. Adam Sansa'nın kılına zarar gelmemesi için uğraşıyor. 2 bölüm sonra gidip Ramsay'in eline teslim ediyor. Kitaba bağlı kalmamak tamam da dizide oluşturduğun karaktere de ters işler yaptırıyorsun.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten koca sezon CGI bütçesini kullanmadılar bari şu bölümde son sahnede görünen tüm yerleri doldursalardı ölülerle. Sadece kıyı şeridini doldurmuşlar olmamış. Sonuçta 5 saniyelik görüntü. :D Taktım kafaya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@eldrun 

Cersei  çok akıllı olmayabilir . ama kendi güvenliğini alamayan , o oyunların hiçbirini yapamaz. Kaldı ki ,bunlar iktidardaki aile . Güvenlik işi artık protokol olmuş olur.Kendisi düzenlemez zaten. Orda tuhaflık var.

Şöyle bir akılsızlık var denebilir. Bu adamı "kullanırım" düşüncesi le bir yere getiriyor , ancak adamı kullanbilmesi için bir koz yok elinde . "Geçmişte seni ben yükselttim " diyerek kullanamayacağını bilmesi gerekir. Bunu düşünemesi aptallık. 

Half_man bu işleri biliyordu. Diğerleri boş kafa çıktı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok yav ben dün izlemiştim de izlemeyenler yemesin diye ses ettim. :baba:

9. bölüm yayınlanır yayınlanmaz sana spoiler vereceğim. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün 7. bölümü izledim, bugün de 8.bölümü izleyeceğim.. Game of Thrones 'un tempolu büyük yapım halinden hızla pembe dizi tadına doğru akıyorlar gördüğüm kadarıyla. Her bölümde tempo biraz daha düşüyor, paralel ilerleyen karakterlerin hikayelerine dokunma süreleri yok oluyor. Eski bölümlerde her karakterin o bölümde bir gelişimi olurdu, yeni bir olaya girişi yada mevcut olayında bir değişim yaşanırdı. Artık bıraktım aynı bölümde farklı karakterlerin hikayelerinde ilerlemeyi birkaç bölüm boyunca ortaya çıkmayan, unutulan karakterler oluyor. Eğer bu şekilde giderse bu sezon bittikten sonra dizi bitene kadar izlemeyi bırakırım. Dizi bittikten sonra tüm bölümleri bir hafta sonuna sıkıştırıp hızlıca izler kapatırım.

Spoiler içine hangi bölümden spoiler verdiğinizi yazabilir misiniz? Spoiler bölümlerine bakamıyorum hangi bölümden alıntı yapıldığını göremediğim için ama merak ediyorum ne yazmışsınız. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oh be sonunda be... Kodumu oturtan, vurdumu ses çıkartan birisi: Tormund. :D Yiğidin harman olduğu yerden, adam gibi adam :P

O tormund, "thug" . ondan birşey çıkmaz. 

Ne varsa, Half_man 'de var. Arka planda kalıp, yönetseydi aslında Cersai de kurtulmuş olurdu. 

Şimdi yeni bir oyuncu girecek bence . tywin 'in kardeşi.  Şimdi Cersai hapiste olduğuna göre , o birşeyler yapmak zorunda kalacak. Sonuçta bir lanister hapiste. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok