Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

kitaplar bitti mi şimdi? Yani kitaptan spoiler yeme tehlikesi yok artık?

Daha önceki mesajlarımdan birinde ,yazarın "honor" işine kafayı taktığını , bu kod ile hareket edenleri öldürdüğünü , dolayısı ile Jon Snow 'u öldürebileceğini yazmıştım. O yola gitti Jon. Olayın başka  anlamsız yanları da var. Bu wildling ile olan anlaşmaya karşı çıkmaları saçma . Çünkü gelen tehlike çok bariz.

"honor" ile hareket edenlerden , Jamie ölmedi hala. Gerçi eli gitti . Zaten o surreal bir adam. Tek eli ve yanına aldığı bir tane asker ile kız kurtarma operasyonuna girişti. 

Half_man + daenerys ittifakından çıkar birşeyler. daenerys hata yapıyor ama öğreniyor. Half_man adamın dibi . 

Jon snow ölmemiş olabilir yorumuna katılmıyorum. Gitti o bence. Diriltirlerse , hayır gelmez . Gece white walkers saldırır, jon da canlanır , onlara katılırsa, konu sulandı , diziyi bırakma zamanı geldi demektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kitap dizi karışık ona göre

öncelikle, jon snow ölmedi. Nasıl yıldırım lordu dondarrion, Myr'li tantos (adı neydi o sarhoşun) tarafından geri geliyorsa, Melisandre de John'u geri getirecek. Kitapta böyle bir detay yok bu arada ama kitapta Melisandre Stannis'le gitmiyor zaten, Kara kale de kalıyor. Stannis de çocuğunu falan yakmıyor zaten. Ama Stannis'in geberdiğinden de eminim. Jon'un annesi de aslında kitaptaki zaman akışına göre belli oluyordu. Ama o kısımları atladılar. Kafadan 2-3 cilt hikaye kayıp, dizide geçmedi. Oradaki olaylar olmadı. Ama sonundaki olaylar kitaptaki gibi bağlandı. Kitapta Drogon Daenerys'i at efendilerinin oraya taşıyor ve Daenerys Khal ile karşılıyor ve kitap bitiyor. Jon aynı şekilde saldırıya uğruyor ve "öldü" denmeden kitap bitiyor. Arya, Tyrion'da benzer noktalarda kalıyor kitapta.

Sansa'ya da birşey olmayacak. Theon ile kaçacaklar. 3-5 metre kar var o surun altında. Kitapta atlayınca Theon'a birşey olmuyor.Kitapta Bolton piçiyle evlenen o değil zaten, nedimelerinden biri (Jeyne Poole). Hatta onu da littlefinger Arya diye iteliyor. 

En büyük hayal kırıklığı Dondarrion ve Caitlyn'in bu sezon olmaması oldu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Milliyet acımamış, "Game of Thrones'ta şok eden final" haberini bir de fotoğrafla süsleyip ana sayfaya taşımış... 

İşte bu yüzden koşa koşa izledim bölümü, ülkenin durumu belli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eksi 'de , adamlar sol taraftan başlık olarak spoiler veriyor. O yüzden pztesi gecesi izliyorum , o ana kadar da eksiye girmiyorum. 

Aklıma takılan şu soru var .

Bu dombili Sam , mükemmel zamanlamayla ayrıldı Wall'dan. Şimdi haber almış olabilir mi olayı? Jon'un öldüğü ortamda, Sam'i kazığa oturturlar . Durumu görüp, kaçmış olabilir mi? 

Gerçi yapacak birine benzemiyor, haber verirdi bilse ama yine de her olasılık var. İşin içine kız girince , risk alamamış olabilir. 

O kız olayı , ayrı tuhaf zaten. Wall gibi , itin kopuğun , sapığın gönderildiği bir yerde , kızı bu kadar uzun süre tutmaları saçma. Bir yere yerleştirmesi daha mantıklı olurdu. 

Jon 'un kafası çalışıyor gibi görünüyor ama seçilirken düşmanları oluştu. Sonra da düşmanları güçlendi. Üstelik sam saldırıya uğradı. Bu durumda , hiç önlem almaması , rakipleri hakkında istibarahat yapmaması. Yanında birkaç koruma bulundurmaması , ülke yönetecek adam olmadığını gösteriyor. 

Joffrey ....ini sevmezdim . ama bu ramsay bolton çok sağlam ....... çocuğu.  Yazar böylelerini seviyor , kolluyor. Öldürse bile kolay yoldan öldürüyor. Acı çektirmiyor. Şunu biri kazığa oturtsa , rahatlayacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada o kızıl saçlı kadının gördükleri hep gerçekleşti, Stannis' e Winterfell' i alevler içinde görüyorum demişti, Stannis nanay olduysa muhtemelen John' un geleceğini gördü bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Off amk ya! Yazdım 2 sayfa önce ama haklı çıkmayı istemiyordum Jon Snow hakkında. Nedir arkadaş bu G.R.R.M'in olayı? Bir kişi "evet bu doğru düzgün bir adam" diye sivrildiği an öldürülüyor. Yani tamam ters köşe ilk 1-2 sefer ilginç oluyor, arada geoffry gibi piçlerde ölüyor ama düzgün adamlar kesin ölüyor. Neyse ben saydırmaya başlamadan yazmayı bitireyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ramsey, simit sat onurlu yaşa :P

Adam mesajı veriyor işte: "onursuz birer piç olun hayatta" :P. Kızlar da böyle piçleri sever zaten :P...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kurtlar Vadisi'nde Süleyman Çakır ölünce gazeteye ilan vermiş toplumuz biz.. Bu adamı kesin döverdi birisi..

Kitaba geri döneceğim, sırf bunun için Kindle almaya karar verdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kitapda Jon Snow ölmemiş olabilir , ama dizi kitabı takip etmiyor . Kitapda ölmeyen karakterlerin , filmde ölebileceği söyleniyor hep. 

Jon Snow 'u oynayan elemanın , 6. sezon için yapımcı ile anlaşması yapılmamış söylentisi var. Yani ölmüş olabilr.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sezon hiç ortada görünmeyen karakterlerden bir altıncı sezon yapacaklar sanırım. Araya biraz Khalesee birkaç meme ekleyip 10 bölüm daha götürürler işi. Böyle giderse dizi LOST'a bağlayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6.sezonda senaristlerin hayal gücünün daha fazla ön planda olacağını hatırlatayım da. İyice sıvayacaklar bu gidişle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yüzüklerin Efendisi gibi ana hikayesi tamamen bitmiş bir seriden dizi yapmadılar, üstüne bir de kitaptan da ayrıldılar. Ben de iyice işin suyunun çıkacağını ve mantıksız bir hale geleceğini düşünüyorum. Keyfi de kaçabilir ama dizi bitmeden de bırakılmaz. Dizinin toplam kaç sezon planlandığı duyuruldu mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kit Harrington'un röportaj vermesi geçerli bir kaynak sayılmaz. O kadar dikkate alınmasın.

Diziyi benioff ve weiss 7 sezon olarak planladılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dun gece 4 kadar 4 bolum gunduzde 6 bolum olarak bi çırpıda aradan çıkartıverdim.

Benim beklediğim olaylar yine yoktu denecek kadar az sayılırdı. Bu sezon bolum.sonlarında hadi diğer bolum nasıl olcak hissiyatı biraz daha az gibiydi, dizinin tadı gittikçe kaçıyor. Bi kez başladığım dizi bitene kadar izleme huyum olmasa izlemeyebilirdim büyük ihtimalle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi vurup da öldürmeyelim, dizi "izlenmez" kıvamında değil, öyle bir hale gelmez de... (O hissi heroes da yaşadıydım, o kadar rezilleştiydi ki izlemek acı veriyordu) 

Ama eski sezonların tadı olmadığı da ortada tabi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kitaplarda yeni bir cengaver var diyorlar spoiler vermeyecem ama diziye koyarlar ve doğru bir şekilde yansıtırlarsa efsane olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

edit:Spoiler yoktu aslında da yine de alayım spoiler'a.

Theon'un akrabasıdır o dediği belki.

Ya dizi izlenmez değil de, geçen ekşide milletin yazdığı gibi, Westeros'ta adam gibi adam kalmadı be. Kalanlar: Roose Bolton ve piçi Ramsay, kerhaneci Littlefinger, sevimli şişko Samwell, anasının kuzusu ödlekler kralı Tommen, adını bile zor hatırlayan Theon... Neyse yeter, bunların neyini seyredicez be?! Breaking Bad'de Walter White ve Jesse Pinkman olmadan, skinny pete, brandon mayhew falan izlemek gibi bir şey!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok