Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

iyi fake attılar sonunda, bir o yana bir bu yana. Ölenleri diriltirlerse senaryo çorba olur. Ned 'i de geri getirsinler o zaman.

Arya'nın hikayesi baydı.

Bir mad king daha eklendi hikayeye.

izlenmiyor böyle, bittikten toptan izlemek lazım ama spoiler manyağı yapıyorlar öyle de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

s06e02

Evet yazdım bunları ben 1 sene önce, 8.sayfada duruyor. :zuh: Aktörün ben yoğum bu sezon diye demeç vermesi beni bağlamaz dedim. kitabın ana karakteri o adam, dirilecekti başka yolu yoktu, dirildi. 

Ölenler öyle kolay dirilmiyor. Herkesi diriltemiyorsun. Jon Snow'un dirilmesi dizide daha normal bir olaymış gibi duruyor fakat kitapta dirilmesi onun Azor Ahai yani vaadedilen prens olduğunu gösterir, gösterecek. Çünkü kehanetteki bütün her şey gerçekleşiyor.

Olayla ilgili detayları şuraya yazmıştım, isteyen okusun. 

https://eksisozluk.com/entry/43780041

ilk bölümden daha iyiydi. Yine anlamsız bir ölüm var dizide. Impact factor olarak kullanıyorlar tabi diziyi izleyen kitlenin çoğu ya karakterler hop diye harcanıyor efsane dizi dedikleri için, böyle ünlendiği için. Kitapta ölecek adamın ölüme gittiği düzgün okunduğunda çok belli oluyor. Dİzide aniden 1 bölümde, hatta 5dk içinde hiç ortada öyle bir şey yokken karakter çatırt diye öldürülüyor. 

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

S06e02 ve kitap hakkında spoiler

jon snow'un geri gelmesi beklenen bir hareketti. Azor Ahai'nin prensi olması gerekmiyor, Dondarrion ve Catelyn de Thoros tarafından geri geliyor kitapta. Vaadedilen kurtarıcı da Kitapta Daenerys. Çünkü gecenin ve soğuğun, kışın güçlerine karşı duracak büyülü güç, valaria çeliği kuşanan insanlar (valarian, Targaryenler gibi) ve oradan gelen Ejderhalar. Ejderha olmadan Ejderha Camı olmuyor ve muhtemelen Drogo'nun ve diğer 2 ejderhanın alevleri white walkers'ı öldürecek güçte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yani, Snow' un Targaryen dölü ve anasının Lyanna olması, üç ejderhaden birisine merkep niyetine bineceği (Tyrion ile beraber) toorisi büyük oranda tek bölümde ortaya kondu.

Peeeeh :S

YaRiLeTkEn beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

S06e02 ve kitap hakkında spoiler

jon snow'un geri gelmesi beklenen bir hareketti. Azor Ahai'nin prensi olması gerekmiyor, Dondarrion ve Catelyn de Thoros tarafından geri geliyor kitapta. Vaadedilen kurtarıcı da Kitapta Daenerys. Çünkü gecenin ve soğuğun, kışın güçlerine karşı duracak büyülü güç, valaria çeliği kuşanan insanlar (valarian, Targaryenler gibi) ve oradan gelen Ejderhalar. Ejderha olmadan Ejderha Camı olmuyor ve muhtemelen Drogo'nun ve diğer 2 ejderhanın alevleri white walkers'ı öldürecek güçte.

Hocam vaadedilen kurtarıcı Daenerys değil bence, Azor Ahai ise Jon Snow ya artık kesin bu.

Dondarrion her geri geldiğinde kendinden bir şeyler kaybettiğini, daha çok boşlukta hissettiğini söylüyor. Catelyn ise birkaç gün sonra geri getiriliyor ve onun geri getirilmesi için Dondarrion kendini feda ediyor. Jon Snow ise yanındaki direwolf'una warg olduğu için aklını kaybetmemiş bir şekilde geri gelecek muhtemelen. Catelyn birkaç gün ölü kaldığı için aklı pek yerinde değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şurda bir özetle geçmiş.

http://edition.cnn.com/videos/politics/2016/05/06/jake-tapper-and-john-king-break-down-game-of-thrones-campaign-origwx-jm.cnn

Hızlı geçti yine ama bu sefer pek ilgimi çekmedi. Lord Stark'ın geçmişine dönmesi güzeldi belki. 

• Arya'nın hikayesi baydı iyice. Sanırım şair burda zorlu ve bayıcı bir eğitimden geçtiğini vurguluyor.
  • Rickon Stark'ı unutmuşum tamamen . O kurt kafası gibi bir şey koydu masaya , onun olayı ne?
  • John Snow 'dan adam olmaz. Bir öldüm dirildim diye hemen pes etti. 
  • En son ölen ultra uyuz Joffrey yerine , Ramsey çıktı. bunun da öldüğü görürüz herhalde. 
  • Güneyde Lannisterlar  iyice çorba ettiler işi. Little man olsa böyle olmazdı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hoop, hoooooooopppp, hooooooooooooouuuuuuuup!!!
Kız dediki "bir yarım erkek kardeşim var". Kız yalan söyleseydi zılgıtı yiyecekti, kız yalan söylemezdi. Bırada kırgıda çıvallamadılarsa Jon Snow hakkatten Eddard ağanın oğlu. Targaryiyen dölü değil yani? Doğru mu genjler?

Gördüm ki herkes R + L = J toorisine yardırmaya devam edir. Bu half brother mevzusunu görenler olmuş ama kimse duruma uyanmamış.

Sanki bir şeyi gözden kaçırıyorum?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orada Arya yalan söylediği için vuruyor, arya Jon'u half brother olarak biliyor o yüzden öyle demesi gerek. Jon'un Ned'in çocuğu olduğu ile ilgili değil sahne.

Rickon Stark'ın yanında masaya konulan şey onun direwolf'u, normal kurt değil.

Diğer bölümler aksine olayların, hikayenin ilerlediği bir bölümdü, beğenilmemesi ilginç, sezonun iyi bölümlerinden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hoop, hoooooooopppp, hooooooooooooouuuuuuuup!!!

Kız dediki "bir yarım erkek kardeşim var". Kız yalan söyleseydi zılgıtı yiyecekti, kız yalan söylemezdi. Bırada kırgıda çıvallamadılarsa Jon Snow hakkatten Eddard ağanın oğlu. Targaryiyen dölü değil yani? Doğru mu genjler?

Gördüm ki herkes R + L = J toorisine yardırmaya devam edir. Bu half brother mevzusunu görenler olmuş ama kimse duruma uyanmamış.

Sanki bir şeyi gözden kaçırıyorum?

Yani sonuçta ne kadar yüzsüz suikastçiler falan da olsalar Arya'nın ailesi hakkında bilebilecekleri sınırlı. Yani Ned Stark'ın bir piçi olduğunu falan biliyorlardır ama o kadar. Gerçeği öğrenmek için tek umut Bran ve öngörüleri ama onu da senaristler batıracaklar. Hayır şak diye kesmeyin gösterin işte ne olacak. İlla bekletecekler.

Reddit'te bir kullanıcı güzel bir teori atmış ortaya: Mad King'in delirmesinin sebebi Bran olabilirmiş. Hani o babasına fısıldadığında babası dönüp bakıyor ya... Onu Mad King'e sürekli olarak yapınca delirmiş. Bana olabilir gibi geldi. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orada Arya yalan söylediği için vuruyor, arya Jon'u half brother olarak biliyor o yüzden öyle demesi gerek. Jon'un Ned'in çocuğu olduğu ile ilgili değil sahne.

Rickon Stark'ın yanında masaya konulan şey onun direwolf'u, normal kurt değil.

Diğer bölümler aksine olayların, hikayenin ilerlediği bir bölümdü, beğenilmemesi ilginç, sezonun iyi bölümlerinden.

Orada bir çelişki var. Tamam kız yalan söylemiyor ama bilmeden doğruyu mu söylüyor? Arada ince bir ayrım var. "4 erkek kardeşim var derken" de bence yalan söylemiyordu. Yani çok yüzlü tanrı söylenilen lafın yalan olup olmadığını mı ayırt ediyor yoksa gerçek olup olmadığını veya her ikisi? Kız "bir tane yarım erkek kardeşim var" derken doğruyu söylemesine rağmen bilmeden yalan söylüyor. Çok yüzlü "tanrı" bu ayrımı yapar diye düşünüyorum. Sonuçta kuşu küçük tanrı olamayacağına göre :D, bu ayrımı yapamayacak tanrı da yoktur. Bu nasıl bir tanrı ki yalanı anlayabiliyor ama gerçeği anlayamayore veya anlamamazlıktan geliyore. Neyse, sabah sabah düşündüğümüz şeylere bak :P

Jon Snow gerçekten ilerleyen bölümlerde Tartaryiyen dölü çıkarsa bence burada kurguda bir çuvallama var demektir.

Ek: Ha ben o sahnede aynen şunu beklemiştim:

-4 erkek kardeşim var

Zıbam!!!!!

-3 erkek kardeşim var birisi yarım

Zıbam!!!!

-3 erkek kardeşim var

Kızın suratı -> WTF?????

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1)eski seyleride mi spoilera koyuyorsunuz
2)eger her konulsuacak spoilerda olursa manasi kaliyo mu
3)o kadar bakindim spoilder tusu nerde nasil yapiliyo anlamadim anca gore gore quoto yo buldum

erwin

mad king in cildirmasi olayi bambaska

bu dragonlar insan olunca
durmadan kendileri ile ciflesmisler
sonuc hastaliklar manyaklilar bas gostermis
gectgimiz sezonlarda sanki kor gozlu crow bahsetmisti.

yani arada sorunsuz olan lar cok

ulke gercegine bakarsan dunyada ikinci ucuncu kuzenle olan flort olunca amanim akrabaymiz yuk olmaz falan diyo
bazi bati ulkeirne gore 1. derece kuzenle evlilik olmaz 2. derecedeki bile igrenc gorulurken

turkiyyede siradan
kardes cocuklari paso birbirleriyle evlenince onlarin da cocuklari diger kuzenlerle evlenince
bol bol hastaliklar sorunlar zeka ve gelisim bozuklujklari genetik ve baska hastaliklarin cortlamasi durumu ortaya cikiyo
hatta gec onu japonya gibi okuz gibi buyuk adada bile distan kapali kaldiklari icin sorunlar var
gec boyle seckin olarak sadece aile ici evlenen 2 avuc hanedani

mad king ilk manyak targerian degil
jofreyede mi biri bakmis canim :D
ustelik o kardes cocuklarin 3 tanesinden 1 .diger 2 si cok pasa efendi cocuklardi.
kardes olsalarda 1 kere olmus
targaryanlarin ise gelenek boyle

hah buldum aldim spoilera da

biri yazsinda yinede hersey psoilere girmek sartindasa basliga zati firmez spoilera kil olan eski bolumler sezonlar genel konusmalari spoiler dizi konusulur mu konusulmaz mi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

spoilerlerin başına bölüm adı yazmak bir çözüm, bazen yapıyorum bazen unutuyorum.

s06e03

Arya'yı sorgulayan kişi tanrı değil, faceless man'lerden biri. Arya da onlardan olmaya çalışıyor ve eğitim alıyor. Bu eğitimde etrafına farkındalığını ciddi derecede arttırıyorsun, kör bir şekilde zaman geçirmesi diğer duyularını kullanmayı öğretiyor. Kızın bunu sorgularken Arya bilerek veya bilmeyerek yalan söylerse, kız bunu Arya'nın mimiklerinden, verdiği açıklardan farkediyor ve sopalıyor. Arya'nın burada yalan söylememe dışındaki bir amacı da (eğitimin içinde) mimiklerini çok iyi kontrol etmeyi öğrenmesi, karşıdakini inandırması. Önceki bölümlerden birinde kız Arya'ya hikayesini anlattı diye hatırlıyorum, Arya inandı, sonra kız onun yalan olduğunu söyledi. 

Kısaca, kız tanrı değil veya tanrı onlara gerçekleri fısıldamıyor. Arya orada Jon kardeşimdi derken kendi bildiği gerçeği değil, inanmak istediği şeyi söylüyor, haliyle kız da anlayıp vuruyor. Kızın Jon Snow'un gerçek annesi ve babasını bildiği yok, Arya'nın söylediklerini ve hareketlerini okuyarak hareket ediyor.

Mad King'in delirmesini nedenleri belli. Bran ile bir alakası yok.

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

spoilerlerin başına bölüm adı yazmak bir çözüm, bazen yapıyorum bazen unutuyorum.

s06e03

Arya'yı sorgulayan kişi tanrı değil, faceless man'lerden biri. Arya da onlardan olmaya çalışıyor ve eğitim alıyor. Bu eğitimde etrafına farkındalığını ciddi derecede arttırıyorsun, kör bir şekilde zaman geçirmesi diğer duyularını kullanmayı öğretiyor. Kızın bunu sorgularken Arya bilerek veya bilmeyerek yalan söylerse, kız bunu Arya'nın mimiklerinden, verdiği açıklardan farkediyor ve sopalıyor. Arya'nın burada yalan söylememe dışındaki bir amacı da (eğitimin içinde) mimiklerini çok iyi kontrol etmeyi öğrenmesi, karşıdakini inandırması. Önceki bölümlerden birinde kız Arya'ya hikayesini anlattı diye hatırlıyorum, Arya inandı, sonra kız onun yalan olduğunu söyledi. 

Kısaca, kız tanrı değil veya tanrı onlara gerçekleri fısıldamıyor. Arya orada Jon kardeşimdi derken kendi bildiği gerçeği değil, inanmak istediği şeyi söylüyor, haliyle kız da anlayıp vuruyor. Kızın Jon Snow'un gerçek annesi ve babasını bildiği yok, Arya'nın söylediklerini ve hareketlerini okuyarak hareket ediyor.

Mad King'in delirmesini nedenleri belli. Bran ile bir alakası yok.

Anladım hocam, teşekkürler :D .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

R + L = J teorisi neye dayanıyor? Kızkardeşinin oğlunu kendi oğlu olarak göstermesi için ne neden olabiloir? Çünkü eşi tarafında bir sürü sorun çıkıyor. Kız kardeşinin oğlu olduğunu söylese ne "bastard" olur , ne sorun çıkar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

R + L = J teorisi neye dayanıyor? Kızkardeşinin oğlunu kendi oğlu olarak göstermesi için ne neden olabiloir? Çünkü eşi tarafında bir sürü sorun çıkıyor. Kız kardeşinin oğlu olduğunu söylese ne "bastard" olur , ne sorun çıkar.

tahtin varisi olur kari dirdirindan beter sey olur

sorun cikmaz derken bebe meme demezler kellesi ucar.

bazi teoriler o kadar ucuk kacik ki artik mantikli mantiksiz demiyorum hic biri ile ilgilenmiyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kazanan taraf benim bildiğim tüm varisleri öldürüyor. O bebek de teoride tahtın bir varisi. Daenerys ve abisi sanırım kaçıyordu, Master Aemon zaten Night's Watch ondan zarar gelmezdi.

Cersei nasıl Robert'ın piçlerini öldürttüyse o hesap olacaktı. Ned ben bunu uzakta bir kadından peydahladım dedi o yüzden. Yoksa niye şanına leke sürer gibi bu çocuk benim desin ki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

s06e03 + kitap

kitapta Jon'un Targaryenlerle alakası yok. Ama onu öğrenen kişinin hikayesi kitabı takip etmediğinden şu anda gidip o bilgiyi kitaptaki gibi öğrenme şansı yok. Bu yüzden kitaptan gitmeyeceği öngörüsü yapabiliriz. Bran'ın hikayesi de bu şekilde ileri gidemedi, çünkü yeni kitapları çıkmadı. Bran muhtemelen Jon'un Lyanna ve Rhaegar'ın oğlu olduğunu görecek o kulede. Böylece dizi de esamesi okunmayan kuzen targaryen yerine Jon geçip, Alevler tanrısının prensi olacak...

Ki bence normalde bu prens değil, prenses ve o da Daenerys.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizinin, kitapta geçmişe dair anlatılan hikayeleri yansıtamaması büyük eksiklikti fakat bu sezon Bran ile geçmişe gidilme fikrine bayıldım ben. Keşke güzel işleyebilseler. Kitaptaki gibi yapılması çok zordu, karakterler ya hikaye anlatıyorlar ya rüya görüyorlar ya da düşünüyorlar, bunları sürekli flashback yaptırmaları akışı bozardı. 6.sezonda Bran'ın bu şekilde devam etmesi, dizinin kitapları hikaye açısından sollayıp fark atmamasını sağlıyor hem de hikayeyi derinleştiriyor.

s06e03

tower of joy sahnesi eksikti fakat hiç olmamasından iyi. 7'ye 3 dövüş yapılması gerekirken 6'ya 2 yapıldı. Kitapta ned, howland olmasa ölmüştüm demekte fakat howland'ın ne gibi rol oynadığı belli değildi. Çünkü Arthur Dayne gibi efsane savaşçıya karşı cüssesiz ve zayıf yapılı Howland'ın bir şansı yok. Dizide arkadan bıçakladı, ben yakıştıramadım. Howland zeki bir adam, kitapta Dayne'in ölmediğine dair teori üretildi, gerçekçi olmasa da inanmak istediğim bir şey. Dizide Howland, Ned ile aynı boydaydı, çok daha ufak olması gerekirdi. Kuleye çıkıp Lyanna'yı göstermemeleri ise doğru bence.

Bu sahnede; Howland Reed'i James McAvoy, Ser Arthur Dayne'i Benedict Cumberbatch, Ser Gerold Hightower'ı Michael Fassbender olarak hayalimde canlandırıyordum. Rol alsalar efsane olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok