Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

Dizi bu sezon fena çuvalladı. Ben kitapları okumaya başlamıştım diziye izlemeden önce, baktım çok paralel gidiyor kitabı bırakmıştım. Bu sezonu hiç beğenmedim, son bölüm geldi bile.. Buradaki yorumları da görünce kitaba geri dönmeye karar verdim. Kindle alayım diye düşünüyordum iPad'le zor olmaya başlamıştı kitap okumak, bu sayede hızlıca alayım bari bahane edip.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle başladığı gibi biten sezonlara uyuz oluyorum. Ulan 9 bölümde bir iki olay dışında hiçbirşey olmadı neredeyse. Bu arada bizim sakat stark veleti nerede, hiçbir bölümde görünmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle başladığı gibi biten sezonlara uyuz oluyorum. Ulan 9 bölümde bir iki olay dışında hiçbirşey olmadı neredeyse. Bu arada bizim sakat stark veleti nerede, hiçbir bölümde görünmedi.

Son bölüme saklıyor olma ihtimalleri heyli yüksek

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Stark veledi

Bu sezonda olmayacak yapımcılar söyledi daha sezon başlamadan.

Son bölümde Cersei çıplak yürür, Stannis iki kılıç savurur 3-4 saniye ejderha görürz daha sonra seneye görüşürüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Unsullied'lar kitapta nasıl resmediliyor? Dizide öyle bir şekle sokuldular ki resmen Karagümrük'ten adam toplasan daha işe yararlardı herhalde. :))

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Unsullied'lar kitapta nasıl resmediliyor? Dizide öyle bir şekle sokuldular ki resmen Karagümrük'ten adam toplasan daha işe yararlardı herhalde. :))

Aynen , ne zaman Khalesee'ye saldırsalar bunları rahatça dağıttılar. Sanırım büyük kazık yedi, iyi ki zamanında satın aldığı adamı bir güzel ejderha kızartmasına çevirmişler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5x10

sansa ölmedi bence. stannis de ölmeyebilir ama emin değilim.

Bu arada stannis'in kızını yaktığını bilen kimse kalmadı hayatta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne katliam oldu be :D

King of the Grammer' a sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. Boltonlara ezildi ona üzüldüm bir tek. Bu Boltonların hakkından kim gelecek sorarım sizlere :).

Bu duvar mevzusunda dönen olaylar bizim ülkecek yaşadığımız sorunlara benziyor :/.

Cersei' nin yürüyüşü de grafik teknolojileri adına ayrı bir tartışma başlatmış :P.

Ha bir de "for the watch" muş.....Hay ben sizin :P.

Kitapların seriye aktarılması bitti. Dağılın :D.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan bok yoluna gitti snow.
Böyle 10 bölüm, 10 bölüm sezon mu olur len. Bu sezon ne olduysa son 2-3 bölüm oldu.İpnetorlar yaaa. Hadi bekle bakalım şimdi bir sene.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5x10

sansa ölmedi bence. stannis de ölmeyebilir ama emin değilim.

Bu arada stannis'in kızını yaktığını bilen kimse kalmadı hayatta.

Stannis kızı askerlerin önünde yaktı. Bilen bir sürü asker vardır . Saldırının başında kaçanlar görülüyordu.

Sansa ölmemiştir umarım. Kızın başına gelmeyen kalmadı zaten. O mumun son anda yakılması hoş olmadı :) . Kurtarılsa sevinecektim.

Stannis in ölümü önemli değil. Negatif, positif bir his yaratan biri değildi bende. Kızını yaktı ama ya hepsi olecekti, ya da kurban vereceklerdi gibi biryere de bağlandı.

Jon Snow çok anlamsız öldü. Bu GOT 'da yönetici sınıfın ciddi bir strateji sorunu var. Jon gibi adamın , kendine yakın bir sürü adamı olması gerekirdi mesela. Cersai de öyle, o da çok salak bir şekilde hapse atıldı. daenerys targaryen 'ı neden dragon aldı bir yerlere götürdü , o da belli değil. 

Bu sezonu sevmedim. Bir yere bağlanmadı . Şimdi bir yıl daha bekleyeceğiz. Olmaz böyle :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sezon sonu uzun spoiler

Öncelikle Cersei ordan çıktı ya, o rahibi de, o shame diye arkasında çan çalan suratsız kadını da meletmeden bırakmaz. (Bu arada memintolar da tombiktoymuş.) Mountain'ın walking dead olarak tedavüle girmesi feci, adamı canlıyken yenebilen yoktu zaten, canlıyken de canavar modeli çalışıyordu, şimdi iyice belini kırar milletin. Sadakatini de sürdürüyorsa oyunu değiştirebilecek bir karakter. Şimdi işin hukuki yönünü çözemedim, Martell'lerin bir kez daha intikam almalarına gerek var mı :) 

Kimse üzerinde  durmuyor ama Jamie'nin kızı zehirleyip öldürdüler. Açıkçası kadın ağzından ıslak öptüğü an ben "aha gitti kız" dediydim zaten, ağzından burnundan kan gelmesi çok da şaşırtıcı olmadı. Jamie ne yapar, kimi keser, şeetmez de Cersei'ye mi bırakır belli değil.

King Tommen neyin kurma koluysa işlevsiz adam gibi. Kendine harem kurup takılıyor mu, artık günahı boynuna ne yapıyorsa... Destekçin deden vardı, amcan (aynı zamanda dayın :) ) öldürdü, annen vardı zindanlara tıktılar, karın vardı o zaten zindanın mamulü oldu, baban/dayın vardı yitik ellerde, ablan vardı zehirlediler, karının ailesi vardı parasal destek veren alayına atladılar, sen orda naapıyorsun belli değil. Resmen kalesinin içinde takılıyor, kral adayları birbirini kessin, tekini maskeli isyancılar öldürsün olmadı ejderhası kaçırsın, tekini bolton allahsızı öldürsün falan diye bekliyor, işin kötüsü işler bir taktik. 

John Snow... You know nothing John Snow. Arkadaş, şu adamın anası kimmiş öğrenemeden 5 sezon geçti,  belki bu sezon öğreniriz derken watch match diyip adamı indirdiler. O bebenin bir şeyler yapacağı belliydi. Uzman'ın dediğini destekliyorum. Arkadaş lider mider geçiniyosun, yanında iki tane adamın olmuyor. Aha böyle bıçağı takarlar. (Aklı olan Longclaw muydu, o kıcı alıp zulaya atsın, white walker lar geldiğinde başka bir çözümleri olmayacak) Allahtan tombalak eleman kendini kurtardı, yoksa onu da cila niyetine indirirlerdi.  Üzücü, eleman güzel şeyler katıyordu diziye.

Khalesi takılıyor, gelen atlı elemanlara "ben sizin liderinizim" diye yedirebilecek mi bilemiyorum. Açıkçası zihnimi de zorladım da o Dothraki'ler ne olduydu hatırlamıyorum, denizi mi geçmedilerdi ne olduydu? Var mı etkisi yani ?

Sansa öldü mü bilmiyorum, eğer öldüyse çıplak tek bir sahnesi olmadan ölmeyi becerdi, bir çok GOT izleyicisi için üzücü bir durum.  :8 Dizi çekirdek çitler gibi kalan Stark'ları çitliyor, Joshn, Sansa derken Arya da garip bir şeye dönüştü. Arya demişken, zaten adam seni görmüş tanımamış, niye gidersin de suratsız tanrıdan surat çalarsın, kendin fahişe rolü yap adamı kes gel işte... Kör mör oldu, garip bir şeye dönüştü bakalım...

Tyrion (favorim ama kimseye söylemeyin, öldürmesinler) şehrin başına geçti. Hızlı bir matematikle hem onun hem de Khalesi'nin evlendikleri kim varsa son iki bölümde öldü, royal wedding bekliyorum :) Tyrion öldükten sonra diziyi bırakıcam, bütün sezonlar bittikten sonra toptan izleyecem :)

Stannis'in yatacak yeri yoktu zaten, ölümü güzel oldu, intikam alındı. O büyük hatun (sansa da ölürse) ne yapar nereye gider beli değil, bir ihtimal Jamie'nin yanına döner, o taraftaki ittifak feci güçsüzleşti çünkü. Kızıl kaltak duvara kaçtı, kimi zehirlemeye çalışır belli değil ama benim bildiğim o Sir Davos o kadını jülyen parçalarla keser. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben o "shame" diye söylenen hatunu nedense çekici buldum :P. Hatta kimmiş bir araştırayım :D.

Diğer karakterleri çok takan olmadı favori karakterler ön plana çıkınca, normaldir. Dizide karakter kalmadı bu arada. Kitapta da böyle "oldu da bitti" şeklinde gitmiyordur umarım (hatta bu öldürdükleri kesin yaşıyordur herhalde :P)

Nerde benim Tormund' um, Tormund' u getirin bana. Bu adama dokunursanız yakarım buraları :D

"Bir sene bekleyeceğiz" demişsiniz de altıncı kitap yok ki piyasada bildiğim kadarıyla. Ha, yapımcılar için çok da önemi yok zaten, üfür gitsin :icon_rolleyes: .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Stannis ölmedi bence. Çünkü bu dizide kim öldüyse açık ve net bir şekilde gösterdiler. Ama yaşaması da saçma olur çünkü ne ordusu kaldı ne de ailesi. Burası saçma.

Jon Snow geri dönecek zaten. Burası kesin gibi bir şey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

melissandra myıdı neydi kızılın adı, tam kaleye girdigi gece jon u indirdiler ya, bu kadın napar eder canlandırır bunu, tek o kaldı. üstüne bi dünya insan öldü onların kanını kullanır bisi yapar.

stannis in ölümünü göstermedi, bu yüzden ölmedigini düsünüyorum ben. khaleesi de yeni ordusuna kavustu temiz. lekesizler bittiydi zati

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Stannis ölmedi, ölemez, çünkü daha çok işi var eğer böyle bir b.kluk yaparlarsa diziyi daha izlemem.

Jon Snow gene canlanır Melisandre canlandırır onu.

Cersei kendi yürümedi, 3-4 tane dublör kullanmışlar çok sırıttı. Her bölümde göğüsleri farklı. Zaten Lena bacımızı daha önce gördüğümüz için o göğüsler kendisine ait değil :))

Ayrıca koymazsam olmaz: :D  1149145.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok