Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

Muhtemelen duymuşsunuzdur ama yine de yazayım. Dizi senaristleri george r r martin ile görüşerek senaryodan geride kalan kitapta ileride olacaklara dair bilgi istemiş. Uzun görüşmeler sonucu ana hikayeden çok sapmadan dizi senaryosuna devam kararı alınmış.

Ayrıca ilk sezondan beri diziyi izleyen ve ikinci kitabı yarılayan biri olarak seriyi mutlaka okumanızı öneririm. Dizide atlanan onlarca detay, olay vs mevcut. Çok uzun bir seri görünebilir ancak anlatımı çok yalın ve hikaye sürükleyici. Gözünüzde büyütmeden okumayı deneyin derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Muhtemelen duymuşsunuzdur ama yine de yazayım. Dizi senaristleri george r r martin ile görüşerek senaryodan geride kalan kitapta ileride olacaklara dair bilgi istemiş. Uzun görüşmeler sonucu ana hikayeden çok sapmadan dizi senaryosuna devam kararı alınmış.

Ayrıca ilk sezondan beri diziyi izleyen ve ikinci kitabı yarılayan biri olarak seriyi mutlaka okumanızı öneririm. Dizide atlanan onlarca detay, olay vs mevcut. Çok uzun bir seri görünebilir ancak anlatımı çok yalın ve hikaye sürükleyici. Gözünüzde büyütmeden okumayı deneyin derim.

Dizisi ilk çıktığı zamanlarda 1. kitabını almıştım da çok fazla isim geçtiği için kitapta (diziyi de izlemiyordum) aklıma çoğu şeyi tutamadım, öyle bıraktım sonra kitabı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence dizi iyi gidiyor. ittifaklar oluşmaya başladı. 

Bu tip dizilleri izlerken , yazar nasıl tasarlıyor bu kadar detaylı konuları, karakterleri diye düşünüyorum. Mesela Asimov , Vakıf serisinin konusunu Roma imparatorluğunun son günlerinden almış. G  G Martin 'de herhalde, tarihten benzer kaynak, kullanıyor.

-Sansa kaptı politika işini. 

-Arya , tuhaf şekilde çok yaşlı görünüyor. 

-half man 'in görüntüsü üzerinde oynanıyor sanki. Görünüşü önceki sezonlara göre daha monster olmuş. 

-Little Finger ile Lord Varys 'ten feci huylanıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5. sezonun ilk 4 bölümünü izledim dün ve artık pek kitapların izlediği yolu izlemediklerini rahatlıkla söyleyebilirim. Bazı yerler epey farklı hale getirilmiş hatta. Ama bence güzel bir durum bu zira böylece dizi ve kitap olarak iki farklı Game of Thrones takip edilebilir. Her ikisi de farklı zevk verir hale geldi gibi bir durum oluştu. Dizi çok güzel, mevcut dizilerden en iyilerinden birisi belki de ama kitaplar da ayrı güzel, mutlaka okunmalı, tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Foruma yeni kaydoldum ASO az önce haber verince. :)

Martin, Asimov gibi bir kaynak kullanmıyor fakat baya iyi kurguluyor. Asimov da aslında genel hatlarıyla Roma İmparatorluğunu anlatmasına rağmen olayların ve ittifakların çoğu kendi kurgusu, tarihsel bir karşılığı yok.

Tarihsel süreçlerin birbirleriyle nasıl bağlantılı olduğu, bunların sanatla, bilimle, dinle veya toplumla nasıl iç içe olduğunu iyi analiz edebilmiş kişiler bunlar. O yüzden böyle güzel şeyler ortaya çıkıyor.

5.sezonda kitaptan fazla ayrılan noktalar var bu arada. Bazılarını hiç sevmedim, bazıları ise önemsiz. Yazarim bir ara, kitapları da okuyalı baya oldu detayları hatırlamıyorum artık, geçen sene iyi yazıyordum detayları hatırladığım için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de sonunda kitaba başladım. Dizinin ilk dört bölümü küt diye düşünce, üstüne bu sezonun biraz yavaş ilerlemesi vs derken kitap daha güzel geldi. Diziyi izlememe rağmen kitabı okurken şimdilik diziyle alakasız gidiyor zihnimde canlananlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SPOILER

bölüm çok pis bitti. Umarım belasını bulur ilerleyen bölümlerde o dallama. 

Cersai kaptı bu işi gibi. ama karşı tarafta Daenerys Targaryen de kaptı işi. Kuzeyde karışıyor. Büyük aksiyon olacak ama bir türlü olmuyor. 

little finger işi iyice ..... luğa verdi. O da ayrı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla dizi kitaptan koptu. "Karakterler nasılsa ölecek, kitabın nasıl sonlanacağını da biliyoruz, sansasyon yapacak şekilde istediğimiz gibi aradaki bölümlerle oynarız" mantığına dönmüş iş. "Brace yourself", ikinci Lost vakası geliyor :shot:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son 2 bölümünde dizinin heyecan ve kalitesi düştü mü ben mi sıkılmaya başladım acaba?  :icon_think:

Aynen bende de aynı his var, bakalım toplarlar inşallah.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cuma günü 505 ve 506 izlemek için oturdum, 506'nın yarısında uykuma yenik düştüm, Cumartesi sabah devam ettim. Bunu yapabildiğime göre dizinin temposu biraz düşmüş olmalı.

Özellikle Arya'nın faceless man muhabbetlerinde baydığımı söyleyebilirim.

506'ya kadar spoiler'ımsı (ama hafif)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası geçen haftaki bölümde kalite bayağı düşmüştü. O bahçedeki dövüş sahneleri son derece uyduruktu, bahçede çekimin zorlukları bahane gösterilebilir ama kötüydü be. O üç gacı da rezaletti. O kısımları çeken yönetmen çuvallamış ya da imkan dahilinde elinden geleni yapmış.

Genel olarak oyunculuk kalitesinde düşüş var. Bir de dizide taşaklı adam kalmadı, şöyle karizma bir laf söyleyince ortalığı titreten (Tywin ağa, The Hound vs.. son gidenler)...

Son bölümde toparlanmasını umut ediyorum.

Ha bir de nerde o eski krallar :D Örnek vermek gerekirse:

Rober: I'm the king, I get what I want.

Joffrey: I am ......DA KING.

Pısırık Tommen' e kaldık. Bir Stannis vardı, o da gramerle bozdu kafayı :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok