Yatak Seçimi - Visco/Yayli/Lateks ?..
2 2

Bu konuda 73 mesaj var

ilk günden sonra yatağa alıştım, belki biraz yatak da ilk bir iki günden sonra biraz yumuşuyor. Şimdi gayet rahat , tavsiye edebilirim. Yatak alacak olan varsa bir baksın. 

Yine de denemek için üzerine visco pad gibi birşey düşündüm ama bir öneri , tavsiye bulamadım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tempur yataktan sıkıldım artık, ilk başta çok mahat bir bok gibi gelmişti ama yaylı yatak özledim.

belki sırt ve bel ağrısı çekenler için falan ilaç niteliğinde de ama abi yok yani bana sıcak basıyor bu yatakta, bilinçsiz üstümü açıyorum, sonra da üşüyerek uyanıyorum.

en iyi yaylı yatak serta ya da herneyse, seneye yeni eve geçerken ondan alacağım artık...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

padleri biraz araştırdım. 

Bizde satılan daha çok memory foam denen materyal. Bunlar herkese göre değil. Sevmeyebilrsiniz.

Hava doldurularak sertliği ayarlanabilien padler tavsiye edimiş Lifehacker da. Ama gördüğüm kadarı ile bunları satan yok. 

Şöyle güzel bir tavsiye var ama yatar alırken kararsızsanız daha sert olanı tercih etmek daha mantıklı. Sonra pad ile yumuşatabiliyorsunuz ama yumuşak olanı alırsanız yapacak birşey yok sonradan. 

Mağazada bir yatın deneyin diyorlar ama bu bence geçersiz bir tavsiye. Mesela ben bu yatağı ilk gün yattıktan sonra mümkün olsa iade edecektim nerdeyse. Çok sertti. ikinci ,üçüncü günden sonra çok rahat gelmeye başladı , çok memnunum şimdi. Biraz yatınca yaylar mı yumuşuyor yoksa vücut mu alışıyor bimiyorum ancak mağazada iki dakika uzanıp anlaşılacak şey değil. En az 2-3 gün kullanmak gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Terolifon Hoşgeldiniz.

Mesajlarınızı onaylarken, aynı firmanın ürününe hem kendi sitelerinden, hem n11 üstünden link verdiğinizi farkettim. Belki denk gelmiştir. Sadece reklam yapmış olmak için üye olmadığınızı ümit ederek tekrardan hoşgeldiniz diyorum.

Terolifon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 dakika önce, Terolifon said:

Kafa karışıklığına gerek yok bence ,tartışmasız lateks derim hem organik olması sebebiyle ancak anladığım kadarıyla hammadde yurtdışı menşei , geçen ay aldım lateks yatak internetten daha hesaplı buldum diyelim firmada şansıma iyi çıktı düşünene tavsiye ederim . 

Ev düzüyorum , internet üzerinden lateks yatak siparişi vermek üzereydim sizin mesajda organik ibaresini görünce vazgeçtim.

Mahalledeki yatak satan bayiye gidip yaylı yatak alacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında yaklaşık 1 sene sonra ihtiyacım olacak yeni yatağa, ancak malum fiyatların artışını izlemek üzüyor.

O yüzden taşınmadan önce, yatak ve baza'yı da şimdiden alayım diyorum.

Serta yatakları denedim haftasonu, güzel rahat yataklar ama ben biraz daha sert yatakta rahat ediyorum.

Serta'nın şu an en popi yatağı perfect sleeper twin'miş, dediğim gibi güzel yatak ama biraz yumuşakça.

Yatakların bir yüzünü visco padli, bir yüzünü de lateks falan yapmışlar , genelde lateks tarafı kullanımda...

Bir de Serta yatak diyoruz ama malzemelerini ve reçetesini almış Yatsan burada üretiyor.

O yüzden web siteleri pek bilgi verici gelmedi, bazı sayfalara tıklıyorsun, aradığınız sayfa bulunamadı falan diyor.

USA sayfasına bakayım diyorum, oradaki ürün isimleri burada yok falan..

Misal şimdi 85. yıla özel, Jubilee diye bir model çıkartmış, fiyatı da bu ay kampanyadan dolayı baya uyguna geliyor, ancak ne katalogta ne web de bilgi yok.

Adından anlaşılacağı gibi neden Jubilee , üretimden mi kalkacak diyorum, hayır yeni çıktı diyorlar :)

Keza Clementine diye bir model var, serta sitesinde var, ama yatsan da üretimden kaldırılmıştır diyor, mağazaya gidiyorsun var, ve indirim yok..

Deneğim 4-5 Serta model arasında

1- Clementine

2- Jubile

3- PS Twin

Bunların dışında Yatsan'ın switzerland diye bir serisi , premium plus modeli tam sert, hani fazla mı sert bilemiyorum. Biraz daha deneyip , Serta'dan ona mı yönelsem diyorum....

Baza olarak ta, japon tipi, yere yakın , gerekirse içinde sandığı olmasın diyordum. O sandıklı modeller malum hiç estetik değil.

Yatsan da yerden toplam yüksekliğ 30 cm olan, yine içinde sandık olan, ve yere sıfır montaj yapılabilen (yatak altına toz girmesin diye) bir model var: Tresor Secret.

Onda da Tresor serisinde kampanya var diyor ama bu modeli kapsamıyor! 180x200 ölçü için 5.540 tl diyor!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, CaRaBeeN said:

Baza olarak ta, japon tipi, yere yakın , gerekirse içinde sandığı olmasın diyordum. O sandıklı modeller malum hiç estetik değil.

yastık, yorgan, nevresim vs. derken o kadar çok eşya alıyor ki sandık bazalar... güzel bir yatak örtüsü ile tamamen kapanıyor zaten yüksekliği. ben tavsiye ederim.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mağazada eşimle bakıp şunu aldık, teslim edildi ancak henüz kullanmadık ama bizde tercihimizi yaylı yataktan yana yapmıştık.

https://www.yatasbedding.com.tr/ergocoil-infinity-hybrid-seri-yatak-35173

Bu arada şuanki yatağımız da Kayserili lokal bir üreticinin visko+paket yaylı hibrit bir yatağı. Bundan da çok memnunuz, düşük bütçe varsa kesinlikle tavsiye ederim bu yatağı hem viskonun yumuşaklığı hemde yay’ın desteklemesi ve paket yay olduğu için de stabilliği. Yatakta siz diğer tarafa dönerken eşiniz hissetmiyor hareketinizi. Bu güzel birşey.

http://www.kargibi.com.tr/viscoplus-tam-ortopedik-yatak

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim pamuk yatak parcalandi boyule cuval ustunde yatar gibiyim pamukppar dagildi 2 kat cok ince idi malesef ki yatagin bazi yerilerde 10 cmlik yuksktik farklari falan var almam lazim bisilerde hem para hem alismadan cekiniyorum

ben eski usul divan tipi alti ucuz cerveve yaylar ve bantlar divan gibi yani alti.

bende yatakta pc i kullaniyorum eski usul divanda kurulmus nine dede modu gibi yani yatak bana yasam alani gunde 20-22 saat ortamalarla ustundeyim  her daim de yatiyor degilim

bu sunger vico bla bla yataklar ucuz yollu dayanirmi  cok kayar mi  altindaki yayli divan yuzuden hop diye yirtilir mi yosa ucuz yollu bi yayli yatak mi bakmak lazim

vicso ile sungerin farki bile nedir bilmiyhorum aslinda.

ne etmek lazim bi yerden siparis verip alip sonra olmadi diye zirlamyim yada parca pincik olmus yere avuc avuc her gun pamuklari sacilan yatagi da atip ortada kalmaktan cekiniyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evlilik nedeniyle forumdan birçok öneri aldım ve yatak önerisi için de konuyu hortlatmış bulunmaktayım:)

İki marka arasında kalmış bulunmaktayım.

Biri bu konuda adı sıklıkla geçen Serta Perfect Sleeper Twin (4.850 TL)

https://yatsan.com/yataklar/serta-perfect-sleeper-twin-yatak-80644

Diğeri ise işbir Frezya modeli (2.800 TL)

https://www.isbiryatak.com/urunler/yataklar/frezya/

Aklıma yatan serta olan. Forumda kullanan arkadaşlar var sanırım. Son aşamadaki yorumları nedir? Yarın almayı planlıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@antibit

Gidip bir 5 dakika uzerinde uzanin oyle karar verin derim... Yatak isi diger satin almalara gore cok farkli bir is, dunyanin en iyi yatagini da onersen belki adam duz sunger dosekte daha rahat ediyordur... O yuzden genel sorular disinda boyle spesifik model sorulari cok sonuc getirmez diye dusunuyorum... Sundugunuz modeller klasman olarak birbirinden farkli modeller... Isbir'in Coolflow serisi belki sizin onerdiginiz Yatsan modeline yakin olabilir... Benim onerim gidip uzerinde birkac dakika uzanmaniz ve minimum 180x200 cm boyutlarinda bir yatak almaniz yonunde... 

Mono and antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jardel'in dediği gibi kesin yat dene. Ben bir kaç sene önce x marka ve daha pahalı bir yatak almayı düşünürken gidip yattıktan sonra başka marka ve daha uygun fiyatlı bir modelde çok daha rahat ettiğim için onu almıştım.

antibit beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanıtlar için teşekkürler :)

Teknolojik olarak farklılıkları olmasına rağmen hissiyat olarak çok büyük bir etki farketmedim ikisi arasında. Markalar hakkında tecrübem de olmadı. Serta'yı forumda uzun zamandır kullanan olabileceğini düşündüğüm için sormak istedim açıkçası yorumlarını.Farklı mağazalara gidip tekrar denemek lazım en iyisi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/13/2019 at 18:36, CaRaBeeN said:

Aslında yaklaşık 1 sene sonra ihtiyacım olacak yeni yatağa, ancak malum fiyatların artışını izlemek üzüyor.

O yüzden taşınmadan önce, yatak ve baza'yı da şimdiden alayım diyorum.

Serta yatakları denedim haftasonu, güzel rahat yataklar ama ben biraz daha sert yatakta rahat ediyorum.

Serta'nın şu an en popi yatağı perfect sleeper twin'miş, dediğim gibi güzel yatak ama biraz yumuşakça.

Yatakların bir yüzünü visco padli, bir yüzünü de lateks falan yapmışlar , genelde lateks tarafı kullanımda...

Bir de Serta yatak diyoruz ama malzemelerini ve reçetesini almış Yatsan burada üretiyor.

O yüzden web siteleri pek bilgi verici gelmedi, bazı sayfalara tıklıyorsun, aradığınız sayfa bulunamadı falan diyor.

USA sayfasına bakayım diyorum, oradaki ürün isimleri burada yok falan..

Misal şimdi 85. yıla özel, Jubilee diye bir model çıkartmış, fiyatı da bu ay kampanyadan dolayı baya uyguna geliyor, ancak ne katalogta ne web de bilgi yok.

Adından anlaşılacağı gibi neden Jubilee , üretimden mi kalkacak diyorum, hayır yeni çıktı diyorlar :)

Keza Clementine diye bir model var, serta sitesinde var, ama yatsan da üretimden kaldırılmıştır diyor, mağazaya gidiyorsun var, ve indirim yok..

Deneğim 4-5 Serta model arasında

1- Clementine

2- Jubile

3- PS Twin

Bunların dışında Yatsan'ın switzerland diye bir serisi , premium plus modeli tam sert, hani fazla mı sert bilemiyorum. Biraz daha deneyip , Serta'dan ona mı yönelsem diyorum....

Yatsan da yerden toplam yüksekliğ 30 cm olan, yine içinde sandık olan, ve yere sıfır montaj yapılabilen (yatak altına toz girmesin diye) bir model var: Tresor Secret.

Onda da Tresor serisinde kampanya var diyor ama bu modeli kapsamıyor! 180x200 ölçü için 5.540 tl diyor!

Bu bahsettigim zaman Serta yataklari almistim.

Yaklasik uc haftadir da yatiyoruz. Maalesef hala alisamadim ve sabahlari yataktan ciktigimda sirtim agriyor. Gun icinde bir sekilde geciyor ama ertesi gunu yine ayni. Esimde de durum ayniydi ama onun agrilari gecer gibi oldu. Muhtemelen bir alisma sureci yasayacagiz ama bunun suresi ne kadardir ki...

Lateks tarafinda yatiyorduk , bu aksam Visco tarafina cevirdik bakalim bir de oyle deneyegim.

Bizim yatagin modeli Serta Perfect Sleeper: Jubilee

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk sayfada atılan mesajların üzerinden (2015)  5 yıl geçmiş .
Nedir şu an durum , aman almayın dediğiniz yatak var mı?

Paket yay sistemi gerçekten çöküyor mu?
Bonnel yay almak lazım sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 28.05.2019 at 20:47, Coppermine said:

mağazada eşimle bakıp şunu aldık, teslim edildi ancak henüz kullanmadık ama bizde tercihimizi yaylı yataktan yana yapmıştık.

https://www.yatasbedding.com.tr/ergocoil-infinity-hybrid-seri-yatak-35173

Bu arada şuanki yatağımız da Kayserili lokal bir üreticinin visko+paket yaylı hibrit bir yatağı. Bundan da çok memnunuz, düşük bütçe varsa kesinlikle tavsiye ederim bu yatağı hem viskonun yumuşaklığı hemde yay’ın desteklemesi ve paket yay olduğu için de stabilliği. Yatakta siz diğer tarafa dönerken eşiniz hissetmiyor hareketinizi. Bu güzel birşey.

http://www.kargibi.com.tr/viscoplus-tam-ortopedik-yatak

Yaklaşık 1,5 yıldır yukarıda linkini paylaştığım yataş ergocoil yatağı kullanıyoruz. Tamamen yaylı bir yatak, Gerek ben, gerekse de eşim gayet memnunuz, herhangi bir çökme yada deformasyon olmadı. Bu sürede bir kere yatağı yatay eksende 180 derece çevirdik ki, benim ve eşimin kilo farkı sebebiyle yatakta kalıcı deformasyon oluşmasın.

Diğer linkini paylaştığım (kargibi) Kayserili üreticinin visko+paket yay yatağını da 2015-2019 arası kullanmıştık. Ondan da çok memnun kaldık. Fiyatına göre gayet iyi bir yataktı. Visko+paket yay düşünen ve bütçesel sebeplerle uygun bir ürün arayanlara önerebilirim (umarım bu sürede kalitelerini bozmamışlardır)

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12 yıl önce aceleyle ve mobilya aldığım yerde satıcının tavsiyesiyle vitello (galiba buydu) marka bi yatak aldım.

çok memnunum ve hiç deformasyon yok. şansamı denk geldi yoksa kaliteli bir markamı emin değilim.

zaten bu tip şeyleri kolay kolay istesem de değiştiremiyorum. vücut acayip yadırgıyor. uyku düzenim bozuluyor fln.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok