AMD RDNA3 - RX7000 (2022-2023)
4 4

Bu konuda 203 mesaj var

The Callisto Protocol gibi bazi oyunlar AMD anlasmali oldugu icin FSR var, DLSS yok. Sende oyunu 120fps calistiracak kart olacak ama AMD ile anlasmasi oldugu icin yapimci firma gereken teknigi eklemeyecek, 60fps oynayacaksin. AMD yuzunden bazi oyunlarda acamayacaksin ama muhtemelen nvidia'ya kufredeceksin.

Bunun tersi akla daha yatkın.

Callisto Protocol Intel GPU'larda, konsolda, mobilde, akıllı kol saatinde de çalışsa DLSS olmayacak. Nvidia sadece kendi donanımında, kendine has, proprietary teknolojiler üreten bir firma, bir nevi GPU'nun Apple'ı. İlk sefer de değil, benim aklıma bundan önce PhysX geliyor, *Works geliyor, GSync geliyor, CUDA da yanılmıyorsam aynı şekilde. 

Bu teknolojilerin her yerde çalışmasının önündeki engel Nvidia 'nın patentli, trademarklı ürünleri olmaları. Nvidia istese bunları açık kaynak yapıp ortak standartlar oluşması için çalışabilir. Bunları exclusive tutmak NV'nin ekmek kapısı olduğu için yapmıyorlar. Nvidia istese bu teknolojiler her yerde desteklenir, başka üreticilere "neden Nvidia 'nın teknolojilerini Nvidia olmadığınız halde desteklemiyorsunuz" diye sormak anlamsız. Ben de Breath of the Wild oynuyorum, orada da DLSS yok mesela.

AranelSurion tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ikisi de kendi donanimina gore optimizasyon icin para harciyor. Aradaki fark: 

Biri “ya bu daha gelismis teknolojiyi desteklemeseniz” diye para harcayip PC’yi geride birakiyor.

Goreve ozel donanim olmayinca iki yil oncesinin kartini anca yakaliyorsun.

AMD de oraya gelecek, onda da bu goreve ozel birimler olacak, gelismenin yolu bu, aklin yolu bir. Su anda geride oldugu icin desteklenmesin diye ugrasiyor.

Bunu alkislayip “bir sonraki neslin teknolojisini urettik, desteklenmesi icin de butce ayiralim” diyene kufretmek acayip.

Acik standartlar nihayette daha iyi. Fakat kisa donemde arge’ye milyar harcayan firma bunun avantajini kullanarak o parayi geri kazanamiyorsa arge’ye ayni miktarda para harcanmaz, teknoloji ilerlemez. Ideali: her sektorde "tekellesmeyecek kadar kisa, ama arge butcesini geri kazanacak kadar uzun" patentlerle gelismeyi besleyecek optimal nokta hedeflenir. Uclarda olmak her zaman geride birakir. 

Kisa donemde nvidia yeni tekniklerin onculugunu yapiyor, kendi markasi altinda kullaniyor. Ardindan DirectX gibi standartlara entegre oluyor.

Bu surecte rekabet edip one gececek, kendi teknolojilerini gelistirecek kabiliyette olmak yerine digerinin urettigini baltalamak serbest yazilim savasciligi degil.

Nvidia melek degil. Firsat buldu mu herkesi oper. Ama "nvidia melek degil, demek ki AMD melek olmali" seklinde ikilikci dusunce sekli yuzunden dunya bugun oldugu yerde. 

Firsat bulan tuttugunu opuyor.

Birine surekli kufredip otekini surekli savunuyorsan, arada "o kart alinmaz, para tuzagi, yenisi gelmek uzere", "bu FX neslinde s.cmislar, sac kurutucu fan takip siviyorlar" demiyorsan, 2 yil oncesinin kartini yakalayan urunu alkisliyorsan "4090 killer olacak" diye video yapan her sarlatani takip ediyorsan orada bir hata var.

epi tarafından düzenlendi
achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes gömüyor bu seriyi. Daha "çok iyi" diyen görmedim ben, sadece satıyor. Gerçi satmayan ekran kartı var mı, o da ayrı soru.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7900 XT değil de 7900 XTX satış rakamları iyiymiş sanıyorum ancak tabii ilk çıktığında böyle olur hep, ilerleyen zamanda ve üretim adedi ile değerlendirmek daha doğru olur.

7900 XTX bizde en ucuz gördüğüm 27.000 TL, RTX 4080 ise 31.500 TL gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa genelini bilmem ama Almanya 'da hiç 7900 XTX yok satışta diyebilirim, olan da 3-5 scalper. XT 'ler ise her yerde mevcut. 

Bundan iyi sattığı sonucu çıkabileceği gibi yetersiz tedarik edildiği sonucu da çıkabilir tabii. :) 

--

Ben her şekilde bu fiyatıyla çok mantıklı bir ürün olmadığı düşüncesindeyim.

AranelSurion tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
  • eBay'de goz ucuyla bakinca iki yasindaki 3090 $900-1100. 12GB 3080'ler bile bu fiyatlarda gozukuyor.
  • Bunun da performansi o civarda ama sifir kart, mining falan gormemis, garantili. Satsin tabi.
  • ETH mining sonrasi kalan 30x0 stoklarini satacagiz diye nvidia 40x0'lari yuksek fiyatli sundu. 3080 fiyati nire... 4080 fiyati nire...
  • AMD o firsatta "biz daha ucuzuz" diye kendini konumlandirmaya calisti. 4090'a alternatif sunmadilar, 3090'a alternatif sundular, hem fiyatta, hem RT performansinda. "Yaninda bir de bedava tarak veriyoruz" der gibi RT kullanmayan (grafik yukunun hafif oldugu) oyunlarda 3090'dan hizli.

8nm 2 yillik karta yeni alternatifle de nvidia'dan duzgun pazar payi alamazsa bi Istiklal Marsi soyleyip dagilsinlar zaten.

• nvidia pahali mi? Evet. Yeni kartlar luks tuketim seviyesinde. Ayrica alt modellere indikce fiyat/performansin iyilesmesi lazim.
  • Fiyat/performans acisindan bir cazibesi yok. Bakinca kosup alasin gelmesi icin "abi, 4090'dan sadece %x yavas ama %y ucuz" diye (y>x) istahlanman lazim, o yok burada.
  • Pahali. Almadim. Biraz pazar payi da kaybetsin de burnu surtsun, bir sonrakini bu kadar pahali cikarmasinlar...

Ama fiyat baska, teknolojisi baska. Nvidia yeni kartlarin teknolojisini iyi kotarmis.

4080 vs. XTX

• 4080 rasterizing'de ortalamada %3 geride.
  • RT'de cok daha hizli (ortalamada %24, agir RT kullanan oyunlarda daha fazla).
  • DLSS3 de acinca ucup gidiyor. Agir RT kullanan oyunda XTX-SLI gibi

7 bin benchmarktan ortalama ile meta review yapmislar, ortalamalar oradan. XTX rezil bir sekilde daha cok guc cekiyor, en komigi de orasi.

"DLSS'in farki bana batiyor ama RT'nin farkini gormuyorum" ve "RT'nin farkini gormuyorum ama %5 performans farkini goruyorum" diyecek %1 kisi disinda XTX almanin tek sebebi fiyatin biraz kisik olmasi. 

• Keyfim icin $1000 harciyorsam $1200 harcamamak bana cok mantikli gelmiyor.
  • Keyfe $1200 harcamaya uygun bir donem degilse keyfe $1000 harcamak da mantikli gelmiyor.
  • "Yok oyle almiyorum demek, illa birini alacaksin" dense 4080 alirdim.

4060/4070'ler falan gelmeden olusan boslukta piyasa payi calamazlarsa, 2 yil sonra "yakaladik, yakaliyoruz" derken 3080'larin sifiri (10GB, 12GB ve Ti) XTX'ten daha cok satiyorsa, AMD biraz daha dusunsun bu isleri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Spoiler

Dünyada böyle tuhaf bir akım var. Birileri nedensiz bir şekilde milyarder iş adamlarının milyar dolarlık şirketlerin avukatlığını üstleniyor.
Bu kişilerin verdikleri tepkiler aşırı dindar bireylerin dinlerini savunurken verdikleri tepkilerle örtüşmesi sosyolojik çalışmalarla bilimselleştirildi.
Yapacak bir şey yok, siz ne söylerseniz söyleyin kafaları basmıyor. Sizin yapıcı eleştirilerinizi bile "dinlerine saldırı" olarak algılayıp savunma moduna geçiyorlar.
Allah kimseyi sosyal ağlarda milyar dolarlık şirketlerin bedavaya avukatlığını yaptıracak kadar düşürmesin.

Onlar için kendi tarafını tutukları formasını giydikleri firmanın rakibinden üstün olması yeterli. Böyle kendileri tatmin ediyorlar, kendi özel hayatlarındaki başarısızlarını bu milyarderlerin "başarısı" ile yamayıp hasır altı ediyorlar. Benzer bir şeyi Türkiye'de AKP seçmeni üstünde de görebiliyoruz. Seçmen kendi aç gezse de AKP'nin rakipleri üstündeki zaferlerini kendi başarısı gibi özdeştirip mutlu oluyorlar.

1600$'lık 4090'ın "ne kadar güçlü ne kadar mükemmel ne kadar muhteşem" olduğunu sabahtan akşama kadar tekrar tekrar kendinden alıntılar yaparak kafa sikmesine bakmayın. 
Digital Foundry'nin Witcher 3 NextGen incelemesinin 13. dakikasından itibaren 12900K,4090 ve oldukça hızlı DDR5 bellekli sistemde 1080P çözünürlüğünde DLSS "performans" modunda sadece "48fps" alabildiğini görüyoruz.
Yani piyasadaki en hızlı işlemci ve en hızlı ekran kartı ile 960x540 iç çözünürlükte 46 fps veriyor.
Tekrar ediyorum 960x540 çözünürlüğünde 46 fps.

ve adam bunu savunuyor.

Bu rakamlar doğal değil, bir şeyler dönüyor.
Fakat anlıyorum, hoşuma gitmese de anlıyorum. Önce talep oluşturacaksın ki insanlar ürününüze talip olsun. Yoksa kimseye yeni ekran kartı satamazlar.

Ben takım tutmam, verdiğim para karşılığı ne aldığıma bakarım. Yarın Intel beni cezbedecek bir şey yapar Intel ekran kartı alırım, Amd yapar AMD alırım. Nvidia yapar Nvidia alırım. Nvidia kullanırken Amd güzel bir şey yapar, helal olsun AMD derim. Adam bundan bile rahatsız oluyor, çünkü ezberini bozuyorum.
Çünkü onun fanatik dünyasında bir insan X kullanırken Y'ye helal olsun diyemez.

7900XT, 7900XTX kötü mü?
Hayır, hayvan gibi ekran kartları. 7900XTX 61 teraflop'luk bir canavar. düşünsenize 61 tane HD4870 gücünde.

7900XTX Microsoft Flight Simulatörde 110 fps alıyorken, geçen senenin en hızlı ekran kartı 3090 78 fps alıyor. Horizon Zero Down'da 125/81 fps, DX11 Witcher 3'de 148/108, RDR'da 108/73, Spiderman 85/61.
7900XTX Kötü mü? değil.

Benim şuan kullandığım 3070ti ile 7900XTX arasındaki farka bakalım
https://www.youtube.com/watch?v=ctd6BT_b1K0

7900XTX bildiğin üst üste koyup katlıyor.

Ben şimdi nasıl 7900XTX'e kötü diyeyim. 3070ti'ı satıp 7900xtx'e geçmeye değer mi? Asla. Şöyle 700USD falan olsaydı yapardım, ama şu fiyatlarla olmaz. 7900XTX'e de geçmem, fakat 4080/4090'a da geçmem.
Nvidia götünü de yırtsa piyasadaki bütün oynlara sponsor olup RT yama da çıkartsa geçmem.

Sitemde bir değişiklik yapacak olsam da ilk değiştireceğim şey ekran kartı olmaz zaten. İşlemci/Anakart/Ram kombosunu değiştiririm ki onun da günahı 1100USD. Şimdilik kalsın hiç gerek yok.

Yok efendim "4090 daha hızlı", eee yani? Bu 7900'ü kötü yapmıyor ki! Biri 1100$ diğeri 1600$, aradaki fark 128GB DDR5 bellek parası. Bir tane 16 çekirdekli işlemci parası. Çok baba bir anakartı parası.

Sıfır 7900XTX yerine ikinci el coin farm'dan çıkma 3090 alınabilir mi? Ben almam ama alana da neden aldın demem.

7900 serisinin enerji yönetimi iyi değil. Gereğinden fazla enerji tüketiyor. Benim 3070ti da öyle ona bakarsan.
Fiyatı rakibine göre uygun ama yine de fazla, rakibinin fyatı da fazla. Hepsinin düşmesi lazım.
Düşmezse kendileri bilirler, biz de top-end kart almayız, RT açmayız, 8k monitör almayız. Çok büyük dert değil benim için. Her şey grafik değil.
Son bir haftadır en çok oynadığım oyun emülatörde Metal Slug, acayip keyifli.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

-Iyi mi?

-Kotu diyemem.

-Peki “iyi degil” diyebilir misin?

”O kadar sisirildi, o fiyatla 4090’a rakip olacak iddialarini buraya tasidik, Cyberpunk’ta yakaliyor dedik, guc kullanimi konusunda atip tuttuk ama hic oyle cikmadi, en azindan iyi degil demek boynumun borcudur” diyebilir misin? “Yalan yanlis bilgilerle her nesilde ayni sey yapiliyor, sen de buraya tasiyorsun, bu sefer yapma diye bastan yazildi (elden geldigi kadar uygun dille, kimseyi parmakla gostermeden), ben inatla devam ettim, sonunda cikan kart bunu dogrulayacak kadar iyi cikmadi, evet iyi degil”,  diyebilir misin?

Yoksa “iyi degil diyemem, cunku benim bu firmayi savunmam sart, cunku bu anlattigim  kisi benim” mi dersin:

1 hour ago, Whooosh said:
  Hide contents

Dünyada böyle tuhaf bir akım var. Birileri nedensiz bir şekilde milyarder iş adamlarının milyar dolarlık şirketlerin avukatlığını üstleniyor.
Bu kişilerin verdikleri tepkiler aşırı dindar bireylerin dinlerini savunurken verdikleri tepkilerle örtüşmesi sosyolojik çalışmalarla bilimselleştirildi.
Yapacak bir şey yok, siz ne söylerseniz söyleyin kafaları basmıyor. Sizin yapıcı eleştirilerinizi bile "dinlerine saldırı" olarak algılayıp savunma moduna geçiyorlar.
Allah kimseyi sosyal ağlarda milyar dolarlık şirketlerin bedavaya avukatlığını yaptıracak kadar düşürmesin.

Soru bu: “AMD’nin bu serisi iyi olmus mu”.

A. Hayir.

B. Bir mesajla daha bu milyar dolarlik sirketin bedava avukatligini yapayim, girisine “Allah kimseyi sosyal ağlarda milyar dolarlık şirketlerin bedavaya avukatlığını yaptıracak kadar düşürmesin.” yazayim, bunun komikliginin farkinda bile olmayayim.

C. Evet (olmusken tam olsun)

Seni, beni bosver. O kadar sisirildi. Nvidia degil, AMD teknoloji lideri dedin. Kart geldi. Konuyu bana getirme, sen de konu olma. Soru bu:

Bu kart iyi mi?

4090 gelince “pahali ama iyi” dedim. Nesi iyi dedin. Bu kart iyi mi?

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 minutes ago, epi said:

-Iyi mi?

Değil.
Fakat 3080'de değil,  3090'da değil, 3090ti da değil, 4080 de değil, 4090 da iyi değil.

Benim iyi diyebilmem için bu kartların 200watt harcayıp 650-700 USD altında olması gerekiyor. Bu kartların hiç biri bu fiyat aralığına girmiyor hatta bazısı ikiye katlıyor.
Olması gerekenden 2 kat pahalı bir karta ben nasıl iyi diyebilirim? İyi desem zaten gider kendim alırım.

Fiyatlarını görmezden gelip sadece performans olarak değerlendirirsek RDR2'de bütün ayarlar sonuna kadar açıldığında native 4K çözünürlükte 116FPS alıyor 7900xtx.
Ultra ayarlarda 4k çözünürlükte 116fps.

4k çözünürlükte 116fps alabilen bir kart kötü mü? Canavar gibi kart.

Karşılaştırma için aynı ayarlarda aynı oyunda 4090'da 120fps alıyor. Arada 4fps var, 4 fps ve 500usd fark var.
Frame başına 125USD.

Frame drop var mı? Yok.
Sürücü sıkıntısı var mı? Yok.

Fps baştan sonra stabil mi? Stabil.
RDR2'de native 4K çözünürlükte 116FPS almak için ince ayar, hotfix, yama vs gerekiyor mu? Hayır.

Aynı fiyata alabileceğin bitcoin çıkması ikinci el 3090 80 fps veriyor.

Ortada ne övülecek ne de gömülecek bir şey var. İki ucu boklu değnek.

Diğer taraftan ben iyi desem ne olur, kötü desem ne olur? bu forumda senden başka kimse Nvidia AMD 3080 4090 diye yatıp kalkmıyor. Fiyatlar zaten olmuş kol gibi, memleketteki ekonominin durumu malum.
Şahin fiyatına ekran kartı satılıyor, millet maddi gücünün yettiği en iyi sistemi alıp geçiyor. Öyle bir top-end kovalayan güruh kalmadı. 4090 alacak adam da alıyor zaten, "dur bakalım epi ne demiş" demiyor.

Şuan bizim için 4060'lar, 7800'ler önemli.

Bu arada dipnot "Nvidia'nın amk."

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3080 Ti ve 12GB 3080’ler yakin zamanda cikti, mining gormedi zira piyasasi bitmisti. 2. elde ucuza bulunursa alinabilir demistim, bu fiyatlarla cazip degiller.

”4090 cikmis, almam lazim” diye elindeki 3090Ti’i ucuza satan bulunursa onun icin de aynisi gecerli.

Ucuz yakalanmadigi surece (su anda gordugum fiyatlarla) o kartlarin benim icin cok cazibesi yok.

XT, XTX hem “ucuz etin yahnisi” gibi kartlar, hem de ucuz degil.

4080 fiyat/performansta 4090’dan iyi degil, albenisini limitliyor. 30x0’lari eritelim diye x080’lerin en pahalisi yapilmis. Iyi kart ama fiyati kotu (bu ikisi ayri seyler). Iyi kart ama bu fiyatla iyi secim olmayabilir.

4090 saglam kart. Hobiye ayiracak butce varsa alip gecilir. Onceki nesle basmis, ustune bir de DLSS3 basmis, gorulmemis sicrayis yasatmis ama rakipsiz oldugu halde klasinin fiyat seviyesini sadece enflasyon kadar arttirmis.

4070 vs eger iyi fiyatli cikarsa cazip olabilir.

Nvidia 30x0’lar tukenince 40x0’larin alt modellerini cazip kilarsa guzel. Is modelini degistirip “alt modelleri 8nm ucuza Samsung yapacak, ust modeller pahali gidecek” derse (30x0 stoklari erimeyecek cunku aynen devam diyoruz diyorsa) kotu (amk seviyesinde kotu). Samsung’dan ne kadar siparisi olduguna bakip anlasilabilir.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7900 XTX 1000 USD değil de 900 USD olsa 1200 USD'lik karta karşı daha bir çekici olabilirdi. Belki düşer o fiyata ancak satışları iyi olursa hiç zannetmiyorum, üretim durumu da önemli. Az üretilebilir ise daha bile pahalı olur. 

7900 XTX yapısı nedeniyle düşük çözünürlüklerde baya başarılı bazı oyunlarda özellikle, CPU yeterse yakında gelecek 1080p 500Hz monitörler ile düşünülebilir bu tip ürünlerin alıcıları tarafından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arada salgın dönemi ile üretim, tedarik zincirlerinin kopması ile çip krizi her alanda aldı yürüdü, o dönemde bozulan ve şimdiki doğu-batı gerginliği ile de toparlanamayan global ekonomi ne zaman toparlamaya geçer bilinmez. Acil ihtiyaç yoksa bu jenerasyonu atlamak doğru olabilir.

T800 tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugün itibariyle 7900XTX fiyatı asgari ücret zamlarıyla beraber Türkiye de 32-33k ya çıktı. 4080 lerin fiyatları da 4000 lira zamlanarak 37-42k arasına çıktı.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her ne kadar almayacak olsak da yazmak lazım. RDNA3 de birşeyler ters gidiyor özellikle güç tüketimi tarafında. Tech Yes in incelemesinde kart normalde çektiği iddia edilenden daha fazla güç çektiği ortaya çıktı gibi birşey. Overclock desen kartın güç dengelerinde bir sıkıntı var zaten. GPU ya yüklensen ramlar düşüyor ramlara yüklensen gpu stabil değil. Var bir sıkıntı. ciklet tasarım tutmadı gibi GPU gibi çok paralel ortamda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, jackjoker said:

bugün itibariyle 7900XTX fiyatı asgari ücret zamlarıyla beraber Türkiye de 32-33k ya çıktı. 4080 lerin fiyatları da 4000 lira zamlanarak 37-42k arasına çıktı.  

Halen 27000 TL bulunabiliyor. Asgari ücretten ziyade kur artışı ve alış fiyatının dolar üzerinden artması ile çok daha ilgili bir konu olduğunu düşünürüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel "ucuz ve yeni" alternatif olarak uygun bütçeli pazarda AMD'den müşteri koparması normal.

Piyasa önceki yıllar kadar hareketli değil. Geçen sene evden çalışma, mining falan derken ürünler karabosrsada kapışılıyordu. Biraz küskünlük, biraz doygunluk, biraz pandemi sonrası ekonomik sıkıntılar, savaşlar, enerji kesintileri, Çinde yeniden hortlayan pandemi gibi sebeplerden dolayı piyasa bozuk.

Tuhaf bir ortam var. 4090 4080'den çok satıyor.
Amd Nvidia yeni seri giriş ve orta seviye kartları henüz çıkarmadı, Amd 7400 falan çıkarsa yada Nvidia 4050-4060 falan çıkarsa yine alır eline o pazarı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.tomshardware.com/news/amd-responds-to-rx-7900-xtx-hotspot-fiasco?

AMD 7900XTX referans modellerinde olan hatayı kabul etmiş görünüyor. Bu sorunu yaşayanların AMD ile iletişime geçmesi istenmiş. 

yalnız şu cümle,
"According to AMD, 110 degrees Celsius is the normal junction temperature for the Radeon RX 7900 XTX"

neyse :)

jackjoker tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia'nın 12 pini ile dalga geçen AMD dünya grafik kartı tarihinde ki en salakça skandala imza atmış oldu yani :alkis:

7000 serisi ekran kartını standart şekilde takınca sorun oluyor.

kasayı yatay yapıp dik durunca problem olmuyor. 

daha önce çok epic fail görmüştük de bu kadar epic fail bir olaya tanık olmamıştık. tebrikler AMD:cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD forumunda biri der8auer videosunda ki durumu test etmiş. Test sonuçları problemin durumunu net olarak ortaya koyuyor. Ben böyle bir ekran kartı faciası daha görmedim ya. 

Nvidia'nın 12 pin bağlantısı sonrası AMD resmi hesaplarla Nvidia'yı eleştiren şekilde dalga geçmişti. Merak etmeyin biz eski usule devam edeceğiz patlayan kablolar çıkmayacak kutulardan diye makaraya almıştı. Şimdi gelinen durumda epic fail skalasında zirve yaptılar. 

not: Bu problemin sadece referans kartlarda olduğu söylenmişti. Ancak referans tasarım üzerine özelleştirilmiş markalarda da aynı problem çıkmaya başlamış. Özellikle bu konuda SAPPHIRE ekran kartlarında da aynı sorunlar var. AMD forumunda epey bir başlık var. AMD den henüz bir cevap yok. 

https://community.amd.com/t5/graphics/7900xtx-reference-orientation-testing-orientation-impacts/m-p/570509

2500?v=v2&px=-1

2500?v=v2&px=-12500?v=v2&px=-1

rammstein, wazzap, quad and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok