PlayStation Muhabbetleri...
1 1

Bu konuda 248 mesaj var

On 5/26/2022 at 08:12, Altan Yoklar said:

PS5 pro modelinden bahsediliyor.
https://www.ppe.pl/news/300686/ps5-pro-z-data-premiery-tcl-wspomina-o-konsoli-na-konferencji-w-polsce.html
Merl
inin Kazanı sitesinin haberi link de oradan.
Toplam 3 oyun bitirdim ps5 ile . GOW-The Last Of Us 2-Sponge Bob...
On civarı oyunu da denedim .
Şimdi de yenisi geliyor.
Ben pek bir şey anlamadım bu ps5'ten.

PS4'te de benzer durumu yaşadığım için 5 serisinde Pro çıkmadan almayacağım moduna girdim.

Nitekim bundan sonra ana seriler harici Pro serileri takip ediyorum kendi adıma.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 05.06.2022 at 01:04, SEP said:

Richard abimizin soyledikleri arasinda en cok machine learning kismi bana mantikli geldi... Daha guclu bir GPU vb yerine DLSS tarzi tekniklerin gelistirilerek potansiyelin kullanilmasi ureticiler icin de daha mantikli... Ha nerede tikanabilir, belki CPU kisminda tikanma yasanabilir onu bilemiyorum... 

Gecen jenerasyonda 28nm'den 16nm uretim teknolojisine gecilmesi cok buyuk fark yaratmisti ama simdiki SoCler 7nm teknoloji ile uretiliyor, planlanan 6nm demis... Eskisi gibi devasa bir fark yok... 

Pro vb. bir versiyon icin ben sebep de goremiyorum su an aslinda... Olsa bile 2024 sonbaharindan once olmaz sanirim... Ama slim bir an once gelsin isterim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Returnal

Sevdim ama ne kadar kasarım bilmiyorum.

Ölünce en baştan başlama olayı her ne kadar mazoşist damarımı okşasa da, görünen o ki sağlam saat gömmek gerekiyor bu oyuna.

hadi corona senden bir atak bekliyoruz :icon_twisted::lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/20/2022 at 4:54 PM, Atrin said:

ben saldım ya Returnal'ı. Tv yi kırma ihtimalim vardı yoksa. Amk öyle oyunun. 

+1

eskiden 100 kez ölsem 101. kez denerdim böyle oyunlarda, fakat şuan kısıtlı vaktimde malesef kasamayacağım.

korona hortlar ya da başka bir bok çıkar, uçuşlar yine durursa dönerim bu oyuna.

PS Plus'a GTA Vice City Remastered gelmiş, onu görünce kaçınılmaz olarak hemen ona sardım...

hey gidi günler 20 sene önce oynadığımız oyun... RC helikopterle bomba atılan bölümle ne uğraşmıştım, şimdi 4 dakikada bitti 3 dakika arttı bile :lol:

-

@Pablo 'Definitive' Vader 'ın gidip PS Plus hesabını Deluxe olarak yükseltmesi benim bilgisayarı resmen boşa çıkardı.

evde değilsem laptop'dan oyun oynuyorum, evde PS5 açıp 77" oled önünde, la-z-boy koltukta ayaklarımı uzatıp oyun oynamak rahat geliyor...

rtx 3080'i cyberpunk dışında zorlayacak bir oyun oynamadım henüz, almasam bile olurmuş diyeceğim nerdeyse... ya da cyberpunk'ı bitirince satsaymışım iyi olurmuş, ölü yatırım oldu. hep senin yüzünden Alper abi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardusto zaman 4090'lı, 13900k ve DDR5'li bir upgrade yapalım hep birlikte madem.. Sony oyunlarını PC'ye getirmeye başlamasaydı PS5 alacaktım ama artık gereksiz bir cihaz.

Definitive tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Sony oyunlarını PC'ye getirmeye başlamasaydı PS5 alacaktım ama artık gereksiz bir cihaz.

Pandemi, tedarik zincirinin bozulması, çip krizinin üstüne bizdeki epistemolojik kopuş eklenince PS5 fiyatları iyice çıldırmıştı zaten. Geçenlerde elime bir miktar para geçince ekran kartı mı alayım, PS5 mi alayım diye bir bakındım fiyatlara ama 2. el CD'li PS5'lere bile 17-18bin gibi saçmasapan fiyatlar istendiğini gördüm. Ben de bu paranın yarısına ekran kartını değiştirdim; 2. el 3070Ti aldım.

DLSS Quality ile grafik ayarlarını biraz kurcalayınca (Digital Foundry'de Alex'in optimize ayarlarını kullanıyorum; PS5'teki kaliteye en yakın ayarları gösteriyor) God of War, Uncharted, Death Stranding, Horizon Zero Dawn gibi PS5 oyunlarını 2K'da 100+ FPS ile oynatabiliyor PC. PS5'te ise 60 FPS üstüne çıkamıyorsun.

Şimdi Last of Us P1 ile Horizon Forbidden West'in PC'ye gelmesini bekliyorum. Last of Us'ın geleceği kesinleşti, diğeri de ilk oyun gibi er-geç gelecektir PC'ye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz God of War geldikten sonra PS için çıkmış ve çıkacak tüm exclusive oyunlar PC'ye gelecek demektir. PS almamın en temel sebebi tek kişilik hikaye tabanlı oyunlardı ve artık PC'ye de geldikleri için PS benim için öldü.

Elimdeki PS4 Pro eğer Star Wars Edition olmasaydı muhtemelen onu da PS+ hesabımı da satılığa çıkartırdım ama dursun bakalım şimdilik.  Gerçi dursun diye düşünüyorum ama eninde sonunda çöp olacak, acaba şimdi hesapla birlikte yada ayrı ayrı satmak istesem kaça gider iki gamepad ile birlikte bu cihaz?

Pablo 'Definitive' Vader tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Gerçi dursun diye düşünüyorum ama eninde sonunda çöp olacak, acaba şimdi hesapla birlikte yada ayrı ayrı satmak istesem kaça gider iki gamepad ile birlikte bu cihaz?

Sarı forumda tek kollu PRO konsollar yanında birkaç oyunla birlikte 6000-6500 gibi bir fiyata alıcı buluyor. Hesabı ve içeriğini tam bilmemekle beraber, konsolu iki kolla birlikte 6000 lira seviyesi bir fiyattan hızlı bir şekilde satabileceğini düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, Najaz said:

Sarı forumda tek kollu PRO konsollar yanında birkaç oyunla birlikte 6000-6500 gibi bir fiyata alıcı buluyor. Hesabı ve içeriğini tam bilmemekle beraber, konsolu iki kolla birlikte 6000 lira seviyesi bir fiyattan hızlı bir şekilde satabileceğini düşünüyorum.

Hesap 10 Mart 2024 tarihine kadar Playstation Plus Deluxe, içerisinde Playstation 4'de oynamaya değecek tüm oyunlar da mevcut. Gerçi kişisel email adresimle açtığım bir hesabı birisine satar mıyım onu bilemiyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 dakika önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Gerçi kişisel email adresimle açtığım bir hesabı birisine satar mıyım onu bilemiyorum..

Konsolu satın, hesabı burada komün usülü kullanalım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/24/2022 at 8:25 PM, stardust said:

eskiden 100 kez ölsem 101. kez denerdim böyle oyunlarda, fakat şuan kısıtlı vaktimde malesef kasamayacağım.

bugün canım yine oynamak istedi Returnal dikkatli bir şekilde canımı düşürmeden ve bütün upgrade'leri toplayarak gittim Phike denen 1. bölüm boss'una, yine öldürdü beni ama obolite biriktirip astronot figürü aldığım için öldüğüm yerden direkt revive etti ve bu sefer kesebildim.

2. bölümde de baya bir ilerledim, hatta belki de sonuna doğru gelmiştim ama yine bir acelecilik ve dikkatsizlik eseri olarak öldüm.

tekrar en başa dönmek, 8. seviye silahı kaybedip sıfırdan başlamak koydu...

normalde "ne uğraşacağım ya, çekilecek kahır mı bu" demem lazım ama değişik bir cazibesi var oyunun.

ilginç tabi bu devirde böyle old-school oyunculara yönelik bir oyun yapılmış olması.

sıradan bir konsol bebesi bu oyunun direkt CD ve kutusunu kırar atar.

sırf bu yüzden bunu da platinum thophy ile tamamlayasım var.

geçen 2. pilot playstation'da şöyle oynuyorum, böyle oynadım falan filan diye atıp tutuyordu, telefonda PS App'den thophy bölümünü açıp platinumları parlattım gözüne, daha fazla konuşmadı :lol:

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS vr2 gözlük geldi sonunda.
2 gün birer saatten 2 saat civarı kullandım.
Ürün ağır ve kaba hantal. Kullandıkça alnımı ve boynumu rahatsız etti , o bölgelerde sürekli baskı olması bir süre sonra eeh dedirtti.
İçindeki teknolojiye hayran kaldım , pupil takibi , kontrolcü gecikmesi vb. muhteşem . Taktığım gibi başka bir boyutta olmanın heyecanını yaşadım. 
Fakat görüntü kalitesi ve gözlüğün sadece bir pozisyonda net görüntü vermesi durumu beklentimin altında kaldı. Bu arada yakını göremiyorum cep telefonumu gözlüksüz kullanamıyorum fakat vr2 gözlüğü gözlük olmadan rahatça kullandım. O konuda bir sorun yaşamadım.
Cactus Cowboy - Plants at War oyunu ücretsiz olduğundan onunla başladım.
Sonra da Horizon Call of the Mountain'a geçtim. 
Çok içine çekmedi oyunlar nedense. (Muhtemelen rahat bir şekilde oynayamadığım için. Kafada kocaman bir aparat olması bu yaşta beni zorladı , gençler muıhtemelen zevkle kullanacatır)
Potansiyeli çok büyük ama yukarıdaki sebeplerden tam ısınamadım gözlüğe.
Beat Saber , Drums Rock , Synth Riders , Pistol Whip oyunlarını edineceğim sanırım yaza doğru. 
Gran Turismo 7 çok pahalı o parayı vermek istemiyorum şimdilik ama yorumlar çok iyi olduğu yönünde.
ek:20 yıl önce bir fuarda film izlemek için bir gözlük denemiştim. Muhteşem film izleniyordu (20 yıl önce ama , hd miydi vcd miydi hatırlamıyorum , çözünürlük muhtemelen düşüktü ama sinema için çok yüksek çözünürlük gerekmiyor) sanki sinema perdesinin önünde gibiydim. Ona benzer bir şeyler bekledim bu vr2'den ama üretilme amacı oyun olduğu için o şekilde bir kullanımı tatmin etmiyecektir. 
Bir de Sony bu vr2'ye oyun desteğini kısıtlı tutacak gibi geliyor. Büyük stüdyolar henüz vr kulvarına yoğunlaşmadılar sanırım. Bu vr2 kütüphanesi de zayıf olacak gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de nuh nebi'den kalma ps4 ile arada sırada oynarken geçen gün baktım ispanya'da ps5 fiyatları tr'ye ye göre makul alayım dedim bir tane ps5

digi sürüm 450 euro'ydu fiyatı.. ama maalesef mediamarkt'ta yoktu stoğu.. ben de cd'li sürümü 550 euroya aldım..

tax free'den de 60 euro iade geldi.. totalde 490 euro'ya cd'li versiyonu almış oldum

fiyatı iyi mi bilmiyorum açıkçası ama bizim buradaki tekno marketlere göre iyi gibi fiyat.. sahibinden'de satılan yurtdışı cihazlarla kıyaslamadım hiç iyi fiyata mı almışım diye

neyse bakalım oynayıp görecez neymiş bu ps5.. biraz geç olsa da :mrgreen:

rammstein and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bomba oyunlar gelir diye düşündüm ama ps5'te beni ps4'te hissettiğim gibi sürükleyen oyunlar olmadı. Ya da olanlar bana hitap etmedi.
Ek:O ps4 oyunlarının bir kısmı da ps3 oyunuydu aslında.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok