Windows 11
2 2

Bu konuda 275 mesaj var

9 hours ago, ZvAnA said:

Artık TPM'i zorunlu kılmıyor mu? Ben ofisteki pclere tpm olmadığı için kuramıyordum. Eğer bu atlanabiliyorsa onları da geçireyim 11'e ilk fırsatta.

TPM, Min. RAM sınırlaması ve online account sınırlaması, hepsini temizliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 14.02.2024 at 10:58, Omfs said:

4.Nesil işlemcili laptop var ona gelmedi güncelleme. Kulağı tersten tutma güncel yöntemi nedir ?

4300u işlemcili, 16GB RAM ve SSD'li dizüstü bilgisayara W11 kurmuştum ancak genel kullanım açısından W10 kadar akıcı değil maalesef. 1 hafta kullandıktan sonra W10'a geri döndüm. Eski donanımla pek keyif vermiyor W11.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Najaz said:

4300u işlemcili, 16GB RAM ve SSD'li dizüstü bilgisayara W11 kurmuştum ancak genel kullanım açısından W10 kadar akıcı değil maalesef. 1 hafta kullandıktan sonra W10'a geri döndüm. Eski donanımla pek keyif vermiyor W11.

Bendeki 4270HQ Ram de 8GB. Bu şekilde ise geçirmem o halde. Hayatımda bir değişiklik de yapmadı zaten w11 :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Najaz said:

Ubuntu candır.

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ubuntu gibi saçmalıklarla uğraşacağıma win7 kurarım daha iyi :1pof:

geçen sene server olarak kullandığım eski bir pcye linux mint kurmayı denedim, kendimi çok zorladım 1 hafta kadar öğrenmeye ve gerekli her şeyi windows gibi pratik olarak kurmaya ama yok arkadaş. olmuyor. öğrenme kısmında sorun yok, zibil gibi ingilizce kaynak var öğreniliyor da, uygulamalar kesinlikle windows gibi rafine ve pratik değil, çok düzgün çalışmıyor. en basitinden bir remote desktop bile kullanmak ızdırap. ubuntu da bunun yandan yemişi zaten.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

geçen sene server olarak kullandığım eski bir pcye linux mint kurmayı denedim, kendimi çok zorladım 1 hafta kadar öğrenmeye ve gerekli her şeyi windows gibi pratik olarak kurmaya ama yok arkadaş. olmuyor. öğrenme kısmında sorun yok, zibil gibi ingilizce kaynak var öğreniliyor da, uygulamalar kesinlikle windows gibi rafine ve pratik değil, çok düzgün çalışmıyor. en basitinden bir remote desktop bile kullanmak ızdırap. ubuntu da bunun yandan yemişi zaten.

Kesin öyledir. :cici:

Peregrine and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Şu nane şimdiye kadar gördüğüm en iyi RDP clientlardan. Daha hardcore takılanlar için FreeRDP var ki o da kral. 

8ciqh8g.jpg

Distrolar ile gelen yazılımlar malesef eski sürümlerde takılıp kalabiliyorlar. Maintain edilmeyen paketler hele hepten sorun olabiliyor. Mint bu konuda en leş distrolardan. Debian testing veya debian sid kullanırım daha iyi mint kullanacağıma. Bleeding edge kullanmıyorsanız linux u fedora, arch veya tumbleweed gibi resmi distrolarla o durumda flatpak, snap veya appimage en iyi kurtarıcınız olabiliyor. Açıkçası sistemimde 2 flatpak() 6 snap ve 5 appimage uygulama mevcut. Çok da rahatım. Sistemin geri kalanına müdahale etmeden uslu uslu çalışıyorlar güncelleniyorlar. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft sessizce Android için Windows Alt Sistemini (WSA) gelecek yıl Windows 11'de sonlandıracağını duyurdu. Destek resmi olarak 5 Mart 2025'te sona erecek ve bu tarihten sonra Android uygulamaları artık işletim sistemi üzerinde desteklenmeyecek.

>https://www.thurrott.com/windows/298807/microsoft-killing-windows-subsystem-for-android-amazon-appstore-windows-11-march-2025

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saçmaydı zaten. Windows windows olarak kalamadı bir türlü. Yok WSL yok bilmemne. Yaw windowssun sen. Bir işletim sistemi hem hypervisor, hem OS hem konsol hem mobile OS olamaz. Hayatın genel gidişatına aykırı. Hele ki komedi alıyorsun cihaz embedded windows ile geliyor. My Pictures My Music klasörleri yaw aldığım cihaz endüstriyel. Bir ciddiyeti olsun değil mi. Embedded sistem yapıyorsun bana gaming pc satmıyorsun. 

MSin kafası çok karışık. Windowsu sadece bir kernelden ibaret vermeli. DE seçenekleri olmalı isteyen istediğini kullanabilmeli. 

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

Windowsun  saçma tarafı hiçbirşeyin entegre olmayıp entegreymiş gibi hareket etmesi. Duct Tape ile yapıştırılmış gibi herşey. 

Yeni kontrol seçenekleri var ama eski kontrol paneli hala daha işlevsel. Donanım arayüzü hala eski düzgün bir donanım arayüzü yok. WSL denen şey sistem kaynaklarını fena sömürüyor adam gibi bir alt yapısı yok. Kullanan da pek yok ama MS ısrarcı. Windows benim için en fazla bir oyun işletim sistemi ciddi birşey yapılası bir ortam değil. Oyuncak gibi. 

Windows 2000 deki gibi ciddi bir UI yi korumayıp balon kürek XP yi verdikten sonra ne yapsalar beklenir zaten. Evet XP yi classic UI ile kullananlardandım. Windows 7 yi bile Classic Theme kullandım. O zamana kadar nispeten ciddi birşey yapılabilir bir ortamdı. Ama işler çok değişti çok bozdu. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, SkyWarrior said:

Windows 2000 deki gibi ciddi bir UI yi korumayıp balon kürek XP yi verdikten sonra ne yapsalar beklenir zaten. Evet XP yi classic UI ile kullananlardandım. Windows 7 yi bile Classic Theme kullandım. O zamana kadar nispeten ciddi birşey yapılabilir bir ortamdı. Ama işler çok değişti çok bozdu. 

ciddi tanımı senin yaptığın işe bakar aslında yani ui'nin nasıl olduğunun çok da önemi yok. ui istediği kadar oyuncak gibi olsun, kullandığın uygulama veya yaptığın işe çok etkisi yok sonuçta bunların.

ama diğer yandan kesinlikle katılıyorum. eski control panel tasarımı çok daha iyiydi. windowsun her settings'e girdiğinde önüne zorla getirdiği o gerizekalı tasarımlı control panel çakması ekranı kapatıp klasik control panele geçiyorum genelde. bir çok konuda hala daha efektif, güncel olanda neyin ne olduğu belli değil. tablet için yapıldığı bariz zaten, klavye mouse için gereksiz bir arayüz.

achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Duct Tape ile yapıştırılmış gibi herşey. 

valla win11'de nasildir bilmiyorum ama simdiye dek tum windowslarda su update olayi asiri can sikiciydi. bu kadar tel masa sekilde guncelleme sistemi olmaz!  yil olmus 2024, 45 dk. veya daha fazla suren update oluyor. sonunda sansliysaniz update basariyla yukleniyor, biraz daha az sanssizsaniz kimileri yuklenemiyor veya bahtiniz karaysa hicbir dosya yuklenemiyor...sonra hooop basa. sirkette insanlar timer sonuna kadar update'i yapmiyor haliyle. ayni sekilde windows server 2016 veya 2019'lara update push ediliyor (bir de atos'a dunya para veriyorlar. guya kontrolden geciyor) ve ayni senaryo soz konusu. HA olmayan serverlarda (sirketin %90'i) bildigin her ay 4 saate varan downtime yasiyor insanlar.

ne desem GG (fak yu bill gates)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tuhaf şekilde anakart ve işlemcisinin değiştirdiğim sistem yeni AMD sistem (Anakart sıfır sadece işlemci 2. el alındı), Önceki intel sistemden gelen SSD ile boot etti ve kendini yeniden aktive etti. hiç birşey sormadı etmedi. Aynen devam ediyor kaldığı yerden :D

Peregrine, Mono, wazzap and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tuhaf şekilde anakart ve işlemcisinin değiştirdiğim sistem yeni AMD sistem (Anakart sıfır sadece işlemci 2. el alındı), Önceki intel sistemden gelen SSD ile boot etti ve kendini yeniden aktive etti. hiç birşey sormadı etmedi. Aynen devam ediyor kaldığı yerden :D

https://www.youtube.com/watch?v=GGYpESpbHis

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Win11 KB5035853 Toplu Güncelleme ile ilgili, geçen akşam güncelleme win11 de göründü yaptım siz siz olun yapmayın. System performansında düşme oluyor. Bir önceki sürüm mümkünse kalsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, RFID said:

Win11 KB5035853 Toplu Güncelleme ile ilgili, geçen akşam güncelleme win11 de göründü yaptım siz siz olun yapmayın. System performansında düşme oluyor. Bir önceki sürüm mümkünse kalsın.

otomatik yapmış benim laptop ama bir performans düşmesi farketmedim henüz... nasıl bir düşme oldu ki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sluttering var oyunlarda ve bazı uygulamalarda. Şimdi bir önceki sürüme geçtim rahat işliyor makine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.03.2024 at 19:15, SkyWarrior said:

Windowsun  saçma tarafı hiçbirşeyin entegre olmayıp entegreymiş gibi hareket etmesi. Duct Tape ile yapıştırılmış gibi herşey. 

Yeni kontrol seçenekleri var ama eski kontrol paneli hala daha işlevsel. Donanım arayüzü hala eski düzgün bir donanım arayüzü yok. WSL denen şey sistem kaynaklarını fena sömürüyor adam gibi bir alt yapısı yok. Kullanan da pek yok ama MS ısrarcı. Windows benim için en fazla bir oyun işletim sistemi ciddi birşey yapılası bir ortam değil. Oyuncak gibi. 

WSL güzel bir sistem ben kullanıyorum. Virtual Box'a kuracağım sanal linux ile cebelleşmektense sistemin donanımlarını kullanıp hızlı çalışan bir terminal yeğlerim. Üstelik dosya sistemi de Windows'un dosya sistemine tam entegre oluyor. Uzun süredir Microsoft'un kedi olalı fare yakalayacağı tuttu. WSA da henüz başlarındaydı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

WSL görüp görebileceğiniz en ucube şey Android subsystemden sonra. 

MS windowsta linux kernel kullanmaya başlasın da artık durduk yere tüm resourceları 2 farklı işletim sistemine paylaştırmak zorunda kalmasın kimse. 

NTFS eskidi

ntkrnl eskidi

systemwow64 eskidi 

Artık bunlardan vazgeçmesi ve kendine yeni bir mecra bulması lazım. İleriye dönük gidecekse artık eski kerneli bıraksın. Yepyeni bir yapıya geçsin. 

Bana kalırsa Apple gibi açık kaynak bir kerneli kendine edinmesi daha yerinde olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cidden soruyorum: win11'e gecmek icin hakiakten gecerli bir sebep var mi?

tabbed browsing disinda bir sebep goremiyorum ben :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok