Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

İzmir' de bir elemanla tanıştım. Elinde Gigabyte GTX1070 Gaming G1 mevcut. 3 haftalık bi kart sürekli çalışmayı hesaba katılırsa 1 gün falan kullanılmış kart. 3 yıl TR garantili bir ürün ve 1650lira gibi bir orta yolda bağlama yaptık sayılır. Kendisi GTX1080 terfi istiyor, vatan bilgisayardan gidip benim vereceğim miktarı dilersen taksitle alırız sende çok sıkılmazsın dedi. Kafama yattı gibi bu durum. Şu an çok hareket pozisyonum yok ama yarın bakalım büyük ihtimalle bu anlaşmayı kabül edip alışverişi yaparım diyorum kendime.

GTX680 tam 4 sene götürmüş beni. Şimdi tam manasıyla 3x performans sıçrayışı almak beni artık oyun manasında ölünceye kadar götürür gibi geliyor. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oc li modeller çıkmaya başladı, bu %10 kadar daha hızlı.

https://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_1080_Amp/

Founder edition da vapor chamber varmış bu arada,onu bilmiyordum

Corsair den su soğutmalı bir model geliyor yakında.

https://www.techpowerup.com/224962/corsair-launches-hydro-gfx-gtx-1080-liquid-cooled-graphics-card

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 3 zaten kafamı attıran olay oldu denebilir. Ha GTX680' la oynadım bi miktar high medium karma ayarla oynatıyor iyi kötü ama böle bazı savaşlarda 40 45fpsler iyice rahatsızlık vermeye başlayınca hepten kafam attı bu sefer. Önce bi bunu devirelim bakalımda overwatchın sırası var o zaten gtx680' de de kasmayan bi oyundu :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Strix güzelmiş yav bol bol ışık modlarıyla oynadım kasanın içi cıvıl cıvıl oldu. :D

Sonra Overwatch'e girdim her şeyi kökledim iyice oyun bi değişik oldu yav :D

Sorunsuz kurulum için Nvidia'ya teşekkür ederiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler, benim cicinin üstünde de var RGB led ayarlanabiliyormuş. Ben kasayı görmediğim için pek takılmıyorum bu kısmına ama kasadan ufo varmışçasına delikerlerden ışıklar çıkıyor. Kartın boyuda biraz büyükceneymiş, benim yadigar TT Mambo' ya zar zor hatta tam sıfır girdi diyebilirim. Bi an takamıycam galiba diye paniklettirtti :D Ben hala amazondan aldığım evga psuyuda takmadım aslında uygun yollu bi kasa denk getirip ortamıda bi ara rahatlatmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HafX'in kapağı kapanmadı yan fanın tünelinin yönünü değişince oldu. Kart ne kadar zorlasam da 65C üstüne çıkmadı.

Teşekkürler ZvAnA.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia'nın dün yapılan basın etkinliğinde mobil pascal modelleri hakkında bilgilendirme yapılmış. Murat Gamsız gitmişti, bilgi ondan.

Bir de söylentiler gerçek oldu, Nvidia 3 gb bellekli kırpık gpulu bir 1060 çıkarıyor:

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-3-GB-Announcemen

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-3GB.jpg

Gainward-GTX-1060-3GB-2.jpg

http://videocardz.com/63134/nvidia-confirms-geforce-gtx-1060-3gb-has-1152-cuda-cores

Berbat.

Kart bildiğin 1050ti olmuş ama 1060 olarak adlandırıp fiyatı yüksek tutacaklar belli ki. E zaten tanıtımı da 1 aydır gerçek 1060 üzerinden yapılmış oldu. Güzelce sömürecekler. Artık 3 gb bellekli kartlara 200 dolar bile verilmez. Çünkü elde o seviyede 470 var. Gerçi bu kart salt performans olarak 470'in önünde olacak büyük ihtimalle. Ama 3 gb bellek nedir yahu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CaRaBeeN Eyvallah abi :) Darısı seninde başına, sanırım benim ızdırabıma cevap oldu bu çözüm. Yadigar i5-2500k' da beni patlayana kadar götürecek heralde bu gidişle. Witcher 3 şu an 1080p 70-100 fps arası çalışıyor ultra ayarlar ile dahası şamda kayısı bana. Zaten bu kadar zorlayabilecek en çok 3 5 oyun olacaktır gerisi 150 200fps uçar bu kart ömrümü çürütür heralde artık patlamadığı sürece. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O nasıl bir işmiş ya saat hızlarını hadi geçtimde mobil sürümlerde GTX1080 1060 aynıda 1070' de cuda core falan desktopa göre daha fazla :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1070'i gözüme kestirmiştim ama Narc 'ın aldığı monitorde karar kılınca yine FreeSync'ten dolayı AMD Tarafında kalmak zorundayım.  

Nvidia 'nın başka bir isim altında da olsa FS 'i destekleyeceği yazılıyordu, ne oldu o ?

OC li üst modeller (1080'de) %10 kadar hızlı, ben daha fazla bekliyordum OC performansını.Önceki nesli hatırlamıyorum, orda nasıldı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O nasıl bir işmiş ya saat hızlarını hadi geçtimde mobil sürümlerde GTX1080 1060 aynıda 1070' de cuda core falan desktopa göre daha fazla :lol:

Güç tüketimini düşük tutmak için saat hızlarını düşürüyorlar, performansın düşmemesi için de shadera abanıyorlar. 3 kart içinde bunu yapabilecekleri en uygun kart 1070 olacaktı, yapmışlar görünüyor. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1070'i gözüme kestirmiştim ama Narc 'ın aldığı monitorde karar kılınca yine FreeSync'ten dolayı AMD Tarafında kalmak zorundayım.

Nvidia 'nın başka bir isim altında da olsa FS 'i destekleyeceği yazılıyordu, ne oldu o ?

OC li üst modeller (1080'de) %10 kadar hızlı, ben daha fazla bekliyordum OC performansını.Önceki nesli hatırlamıyorum, orda nasıldı?

Hiçbir şey olmadı o.:) Olacağı falan da yok öyle birşeyin, ne diye yapsın öyle birşey Nvidia ? Artı olarak temelde aynı amaca hizmet ediyor görünseler de teknik olarak baya farklı şeyler.

4K, 32 inç monitör falan derken MG278Q da ilginç bir seçim ancak bence doğru bir seçim yapmışsınız AMD tarafında kalacaksanız, ya da yeni gelecek geniş freesync aralıklı IPS modellerden de edinilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir şey olmadı o. :) Olacağı falan da yok öyle birşeyin, ne diye yapsın öyle birşey Nvidia ? Artı olarak temelde aynı amaca hizmet ediyor görünseler de teknik olarak baya farklı şeyler.

4K, 32 inç monitör falan derken MG278Q da ilginç bir seçim ancak bence doğru bir seçim yapmışsınız AMD tarafında kalacaksanız, ya da yeni gelecek geniş freesync aralıklı IPS modellerden de edinilebilir.

Yeni Vesa standartında öyle destek var , Vesa destekleyecekse mecbur başka isim altında da olsa FS desteklemek zorunda gibi birşey okumuştum. 

4K 32'-40' e denk gelirsem gene alırım. Ona denk gelene kadar MG278Q e geçeyim.FS'den , 144hz den yararlanmış olurum.  Şu an kullandığım T260 rahatsız ediyor artık. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

T260 bende de var bir tane, bayadır duruyor kenarda ama, zamanında fena bir model değildi ancak baya geride kaldı haliyle, T260'ta en son Bad Company 2 oynuyordum, HD5770 crossfire ile.:)

Böyle bir mecburiyet içerisinde niye olsun, mantıklı gelmedi bana böyle birşey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia bugün 3 gb bellekli 1060'ı tanıtımış. Kart aslında 1050ti olacakken 1060 olduğundan biraz tırt. Gpu kırpık, bellek kırpık, fiyat kırpık, tdp aynı. :D

http://videocardz.com/63252/nvidia-launches-geforce-gtx-1060-3gb

Bu saatten sonra 970/290x seviyesi karta 3 gb biraz abes olacağından almak pek mantıklı değil. Ama fullhd olmayan çözünürlükte monitörlere gidebilir. Fiyatı 200 dolar seviyesinde olacakmış. Kısaca 470'in rakibi olmuş. Şuan memlekette 470 de saçmalık düzeyinde fiyatlara sahip olduğundan, bu seviyede kart falan alınmaz. :2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün dayanamayip gidip Zotac Gtx 1070 Amp edition aldim, cuma gününe kadar elimde olacak umarim, 23 inc 1080p 120hz bir monitörde (Samsung 23A950D) yeterli olacaktir diye düsünüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ulwi

Yeterli derken, rahat rahat 120 üzeri fps alırsınız. Ancak benim başıma gelen sizin başınıza gelmez umarım. 120Hz görüntüyü hangi bağlantı ile alıyorsunuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok