Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

Bu arada 1080'lerin fiyatlarında feci bir düşüş yaşandı. Kdv indirimi ile 1860 lira civarından kapanlar oldu. Şuanda da 2150-2350 lira civarı. 1070'ler de 1600-1700'e gerilemiş durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gtx1080 fiyatları amma düşmüş yav. Yurtdışından düşük nasıl oluyor bu fiyatlar böyle.

5 gün farkla 250tl zarar ettim 1080 alarak oha. Vatanda mağazadan aldım diye iade de edemem sanırım değil mi? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz Prosedürleri ve kanunu hiç bilmiyorum valla, coil whine var zaten biraz, asus yerine msi daha iyi gibi sanki. 1 hafta geçti almıyoruz demezler mi?

Netten alışveriş olsa etmesi daha kolay. Şimdi bunlar kartta sorun var mı yok mu diye servise yollayıp beni 30gün kitlemesinler?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@eldrun Kanunen iade hakkın yok mağazadan aldığın için. Ama Vatan kendi insiyatifiyle 15 gün içinde iade yaparsan ürün ücreti kadar hediye çeki veriyor sana. Sitelerinde şöyle yazmışlar:

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ KAPSAMINDA DEĞİŞİM İŞLEMLERİ (AYIPLI OLMAYAN ÜRÜNLER)

Vatan Bilgisayar’dan satın almış olduğunuz ve 6502 sayılı T.K.H.K. çerçevesinde ayıplı olmayan ürünleri müşteri memnuniyeti kapsamında, satın aldıktan sonra 15 gün içinde, aşağıda aktarılan koşullar çerçevesinde ve yalnızca belirtilen ürünleri değiştirebilirsiniz: (aşağıdaki koşulların bir arada bulunmaması halinde değişim yapılamaz)

1. Değiştirmek istediğiniz ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürünün kutusunu açtıysanız; kutuya, ürüne ve aksesuarlara zarar vermeden, hasarsız, hatasız ve eksiksiz olarak getirilmesi ve ürünün kullanılmamış olması durumunda değişim işlemleriniz başlatılabilecektir.

2. Ürünle birlikte verilen tüm hediyelerin de kusursuz ve eksiksiz olarak teslim edilmesi zorunludur.

3. Satış faturasının aslı olmadan değişim işlemi yapılamaz.

Yukarıdaki koşulların sağlanması durumunda makul süre içinde değişim işlemleriniz sonuçlandırılacaktır.

Ödediğiniz bedel ileriki alış verişlerinizde kullanabileceğiniz şekilde alışveriş kuponu (gider pusulası) olarak tarafınıza verilecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz. Bugün (pazar günü) beylikdüzü Vatan'a yani aldığım yere gittim, iade kabul etmediler,  açılmış ürünü iade almıyoruz zaten 7 gün geçmiş dediler malesef.

Coil Whine problemi var ayıplı ürün diyorum fakat kabul etmediler, servisleri yokmuş test edemiyorlarmış firmaya göndermeleri gerekiyormuş. 7 gün de geçmiş oldu ayıplu ürün iadesi için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Coil whine çok zor, ben aylarca uğraşmıştım. Anında iade etmiştim ancak kabul etmek gibi zorunluluk yok zaten, normal deyip geri verdiler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@eldrun Kendi sitelerinde 15 gün diye belirtmişler; 7 gün geçmesini ileri sürmemeleri lazım. Kendi iade prosedürlerine aykırı olur bu.

Bir de kartı iade ederken keşke coil whine sorunundan hiç bahsetmeseydin. Ayıplı ürün diye değerlendirip iadeyi yokuşa sürmek istemiş olabilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk olarak zaten iade etmek istiyorum dedim, coil whine falan hiçbir şey demedim, daha kutuya ve karta bakmadan, ekran kartı gibi bantlı ürünleri iade almıyoruz öyle dedi, sizin yolladığınız maddedeki " hatasız ve eksiksiz olarak getirilmesi ve ürünün kullanılmamış olması durumunda değişim işlemleriniz başlatılabilecektir."  kısmını belirtti. Daha sonra coil whine var ayıplı ürün falan demeye başladım, servise yollarız yapacağımız bir şey yok dendi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Founders Edition 1080 Ti kabul ederim diyenler için EVGA'nın kartı, 700 dolardan amazon'un stoklarına girmek üzere:

https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-FOUNDERS-Support-11G-P4-6390-KR/dp/B06XH2P8DD/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1490951851&sr=1-1&keywords=1080ti

ps: şuan itibari ile amazon'un pre-order stokları bitti. linke bastığınızda diğer satıcıların fiyatı gelecektir, amazon'un fiyatı 699.99 idi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Backplate'in çıplak pcb'nin üzerini kapatması dışında zaten hiçbir getirisi yok. Kasaya kartı koyduktan sonra kapağı kapatıp unutacak adam için hiçbir şey ifade etmemeli. Son zamanlarda backplate sanki ekstra bir soğutma performansı sağlıyormuş gibi bir pazarlama yolu izliyor firmalar ama hiçbir etkisi yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Backplate'in çıplak pcb'nin üzerini kapatması dışında zaten hiçbir getirisi yok. Kasaya kartı koyduktan sonra kapağı kapatıp unutacak adam için hiçbir şey ifade etmemeli. Son zamanlarda backplate sanki ekstra bir soğutma performansı sağlıyormuş gibi bir pazarlama yolu izliyor firmalar ama hiçbir etkisi yok.

Bunu söylediğin iyi oldu sevgili @@ZvAnA kardeşimle birlikte soğutmaya etkisi ne kadar ki diye bakınıyorduk teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet. aksine kağıt gibi ve karta değmeyen bu backplate'ler karttan çıkan havanın orada sıkışmasını sağlayıp kartı daha çok ısıtıyorlar.  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Linus bu konuda bir video yayınlamıştı geçenlerde.

Eskiden bazı grafik kartlarının arka kısmına da bellek yongaları yerleştiriliyordu; misal bir dönem kullandığım 7800 GTX'in arka tarafında 4 adet RAM yongası vardı. Ve bunlar epey ısınıyordu, ki üzerlerine heatsink taktığımı hatırlıyorum. Bu gibi kartlarda backplate'in soğutmaya bir nebze katkısı olabilir ancak günümüzde üreticiler tüm bileşenleri PCB'nin ön yüzüne yerleştiriyorlar. Backplate'in artık görsellikten başka bir işlevi yok.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı firmalar backplate i support olarak koyuyorlar pcb bend olayına karşı. PCB o plakaya birkaç noktadan tutturulduğu için nispeten destek görevi görmekten başka bir işlevi yok aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evga ftw serisindeki vrm sorunu için backplate ısı aktarımı mevcut,,(gonderilen padler ile) tabi bu durum istisna gibi ama  yeni cıkan icx ile bu durumu bir tık daha ileri tasımıslar, bir yerde testi vardı adam backplate hafif bir hava sirkilasyonu sağlayarak ısılar 10c aşağı çekmişti diye hatırlıyorum şimdi gene arıyorum bulamıyorum videoyu soylediğim de havada kalıyor :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ıcx'te backplate soğutsun diye tasarlamışlar zaten. acxdeki saçmalıkları gidermiş, birkaç diyot eklemişler, 50$ daha geçiriyorlar tabi. Gamersnexus güzel karşılaştırma yapmıştı muhtemelen onların videosunda görmüşsünüzdür. icx soğutucuya standart acx backplate takarak, sadece backplate farkını da gösteriyorlardı.

evga-sc2-icx-vs-acx-all.png

Bazı firmalar backplate i support olarak koyuyorlar pcb bend olayına karşı. PCB o plakaya birkaç noktadan tutturulduğu için nispeten destek görevi görmekten başka bir işlevi yok aslında.

Kağıt kıvamındaki backplatelerin bir şeyi destekleyeceklerini sanmıyorum. Bir kaç üretici kalın yapıp belli noktalardan tutturuyorlarsa pcb'ye bilemeyeceğim. Asus'dakinin tek olayı görsellik mesela bunu söyleyebilirim. pcb'de bir şeyin ısısını almak gibi bir niyeti yok ve öndeki soğutucunun kendisi kartın yamulmaması için fazların olduğu yerden de extra vidalanmış, backplate'in katkısı sıfır. 
eldrun tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ICX ya da Strix 1080 Ti aldıracağım amerika'dan, 10 gündür hiçbir yerde stok yok. MSI Armor vardı, o da dandik.

Nası iş bu ya, koleksiyon itemi gibi sayılı mı üretiyorlar bu kartı, yoksa gerçekten bu kadar iyi mi satıyor.

FE dışında seçenek yok şuan, çok üzücü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok