Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

18 saat önce, stardust said:

Çok geç kaldın rfid, satın alma önerilerinde verdim ben bunu çoktan :)

Evet hocam gece paylaşmıştım, gözümden kaçmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia'nın bugün bir duyurusu vardı. Ortaya çıkmış. Max-Q teknolojisini duyurmuşlar.

http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-max-q-high-performance-notebooks/

Kısacası, notebooklar için yeni bir kart tasarımı. Bu sayede 2 cm'den ince notebooklar için bile üst seviye kartlar kullanılabilir hale gelmiş.

http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2017/05/17-PROJECTQ-TAKEOVER_1920x1080_7s_VP9.webm?_=1

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teknoseyir Nvidia'nın yeni kartı GT1030'un incelemesini yapmış, izledim bitiş ekranında youtube'da 1030 vs 750Ti testlerini gördüm eski günler aklıma geldi, 750Ti'de kendisinden 4 kat fazla güç harcayan GTX480'i tokatlıyordu oyunlarda. Artık onuda tokatlayan cücük gibi bir kart yapmışlar. 750Ti  nin tüketim 60W'ta ike GT1030'da bu rakam 30W'mış, işlem birimi'de az olmasına rağmen mimari Pascal olunca verimlilikten kazanmış. İnceleme videolarına bakarken dikkatimi çekti RX550 ne rezil bir kartmış yahu 750Ti'den bile geride.

Geçen yıl 750Ti'yi yenilemek istiyordum ama artık oyunda açmadığım için yeni bir kart alma gereğide kalmamış oldu. Arıza filan olursa ileride ucuz yollu pasif bir kart alarak durumu geçiştireceğim.

GT 1030 v 750Ti İncelemesi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bitcoin'de seviyeler yükselmiş, bu kartların alıp coin kasacaklar etherium gibi yeni nesil coinlere abanırlar sanıyorum, zamanında 5870'imi minning kasan birine vermiştim. 

Birde dün DH'de bir başlıkta 570-580 stoklarının bittiğini toplu alanların kartları iç ettikleri filan yazan bir haber vardı, yorum kısmında filanca mağazada çalışan birisi kendince yorum yazmış epey gülmüştüm.

aGBjr5.jpg

mehmetclk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia pazarlama ekibine tebrik kartı vermeleri lazım, Vega 56'yı ve 64'ü en güzel tıkama biçimi bu olsa gerek. minning olmasa bu hamle daha erken gelebilirdi  zira minning yüzünden kullanıcı tercihi görülemedi.

AMD'nin Vega'yı ucuzlatma zaten yoktu şimdi piyasaya girse bile satış rakamları düşük kalabilir.  Nvidia açısından dıdısının dıdısı gibi bir durum var, gpu ve ram bazlı ölçeklenebilir durumda olması sebebiyle satış rakamları pek değişmeyecek bu hamleyle. 1070'i yenilemiş olacaklar, 1080'in fişini çekmiş olacaklar ve oradaki müşteriyi 1080ti'ye yönlendirecekler. valla bravo.

AMD'yi şu durumda kurtaracak bir hamle düşünemiyorum, kazık GPU üretim sıkınıtı GPU = verimsizlik + yüksek maliyet...:cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu bütün 1070ti dedikodularının kaynağı salak çinli bir mağazanın reyondaki ürün bilgisi zıkkımında yazım hatası yapması mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gtx 1070 yok satarken, var olan yerlerde de fiyatları, çıkış fiyatının %10 - %20 üstünde satılır durumdayken, sizce 1070ti gibi bir kart ile uğraşırlar mı ?

bana pek mantıklı gelmedi, amd ile rekabet mi etmek istiyorsun, gtx 1080'in fiyatını 50 dolar daha kırp, olay bitmiştir, hiçbir oyuncu vega kartlara dönüp bakmaz bile.

1070ti çıksa bile bu saatten sonra mantıksız, kime satacaksın ?

1080ti almamak için resmen tüm irade gücümü kullanmam gerekti, PG35VQ monitörün de henüz ufukta gözükmemiş olması yardımcı oldu. 

Benim tavsiyem bu saatten sonra elinizde ne varsa artık idare edin ve Volta bekleyin. Gerçi Vega fiyaskosundan sonra Nvidia'nın Volta için hiç acele etmediğini tahmin etmek güç değil ama yine de ekran kartı fiyatlarında yaşanan enflasyon, 1070ti ya da herhangi bir sıfır bir kart almak bütçe açısından kısa vadede üzecektir. Black Friday de yaklaşıyor, gerçi elde indirim yapacak pek stok yok, özellikle 1070'de kıtlık yaşanıyor fakat 500 dolar seviyesi altında yakalayacağınız bir gtx 1080, 4K gaming gibi gubidik işlere girmediğiniz sürece sizi her türlü memnun eder.

pentaman and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kanyak ne? 

biraz daha hızlı 1070 ve 1080ti 'nin fiyatı aşağı çeklirse Vega 'nın oyuncular için hiçbir anlamı kalmaz. Freesync bile kurtarmaz , monitrou değiştirirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar 1080 nin fiyatını 50 Dolar aşağı indirmemek icin yoktan kart var ettiler neredeyse... Allah gözlerini doyursun ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1070ti'lar miningcilerin işini daha iyi görür gibime geliyor. 

yoksa arada çok az bir fark varken 1080 yerine 1070ti alınmaz. tabi fiyatlandırmada önemli. 

AMD'nin gpu dünyasında ki durumunu göz önünde bulundurursak Nvidia uzatabildiği kadar PASCAL'ı uzatacak gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Miningçiler 1080 ve 1080ti kullanmıyorlar çünkü gddr5x bellekler mining işinde iyi sonuç vermiyor, bu nedenle bellekleri 5x olmayan en hızlı kart 1070'e yöneldiler.

Eğer Nvidia, 1070ti diye bir kart çıkarsa ve bu kartta gddr5 bellek kullanılırsa o kart mining için çıkarılmış olur. Bu da Nvidia'nın da karanlık tarafa geçmesi demek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yukarıda dediğim gibi 1070ti sadece mining için ideal olacak. kart çok yüksek ihtimal gddr5 barındırıyor. nvidia'nın daha çok para kazanma hırsının sonucu olan skandal bir kart çıkıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim satacaksa niye skandal olsun. Adamlar kârına bakacak tabi. Öyle miningciler saldıracak, 1080, 1080Ti sahibi olmak isteyen oyuncular rahat edecekse iyi bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burada bellek türü belirleyici kriter. 

Gddr5x bellekle gelirse deriz ki Nvidia oyuncular için 1070ti'ı çıkardı.

Gddr5 bellekle gelirse deriz ki Nvidia da paranın kokusunu aldı, miningçiler için 1070ti'ı çıkardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

G5X olması kesin gibi bir şey. Ama kırpılma miktarı çok olursa 9 ghzlik gddr5 de kullanılabilir.

Nvidia bu yıl bellek hızlarını da güncellemişti. Şimdi 1080'e yakın bir kartın 10 ghz olarak gelmesi beklenir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok