Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

https://videocardz.com/newz/nvidia-says-something-is-coming-on-april-29th

Edit: Site tasarımının eski hali gayet kullanışlıydı. Böyle bir değişime gerek yoktu. Ayrıca mesaj yazmak istediğimde direk alıntı içeriği haline geçiyor ve şuan facebook linki verilmiyor.

https://www.facebook.com/NVIDIAGeForceIT/videos/10155257345294626/

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önemli bir şey değil, küçük bir teaser. Nvidia bir şeyler tanıtacak büyük ihtimal. "Geforce gtx challenge" denmiş. Ne olduğu belli değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia dün ititbariyle 11 ghzlik 1080'leri ve 9 ghzlik 1060'ları piyasaya sundu(rdu). 11 ghz'lik 1080'in ilk incelemesi de biraz önce gelmiş:

https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_1080_Gaming_X_Plus_11_Gbps/

Kısaca custom model bir kart beklendiği gibi referans model %10-12 kadar daha hızlı. Oc ile daha da gidebiliyor. Bellek 12 ghz'e çıkmış. Gpu da biraz daha gitmiş. O sayede sonuç şu olmuş:

perf_oc.png

Referans modelin üzerine belirgin şekilde bir fark konmuş. Ama fiyat için 570 dolar denmiş. Biraz fazla kaçmış. 550 doları pek aşmaması gerek. Çünkü yukarı da ciddi biçimde hızlı olan 1080ti var.

Ek olarak, Amd'nin dün piyasaya sunduğu rx550'e karşı, Nvidia da "nasıl daha saçma bir iş yapabilirim?" diye düşünüyormuş haberi geldi. Nvidia'nın bu sorgulaması sonucunda gt1030 gibi bir kart olabilir şeklinde bir haber yapılmış.

https://www.techpowerup.com/232528/nvidia-readies-the-geforce-gt-1030-to-compete-with-radeon-rx-550

Kısaca 750 (non ti) modeli gibi bir şey olur gözüyle bakılıyor. O bile fazla bu 550'ye.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 1080 Ti köpex gibi.:)

Denecek birşey yok, ancak tam GTX 1070 SLI hızında değil, onu söyleyeyim hemen. GTX 1070 SLI'daki türlü sorundan azade olması on numara bir olay tabii, almak için sebep o.

Ben gayet beğendim. Hafif bir coil whine yapar gibi olup geçiyor gibi oluyor, pek duyulmuyor. O açıdan kullanılabilir seviyede. Ama mesela 240Hz monitör falan kullansam kesin yapacak. Zaten o tarz hızlarda coil whine duymamak o kadar mümkün birşey değil. 

Sonuç olarak ilaç gibi geldi benim monitöre, baya beğendim diyebilirim.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

+150 MHz girildiğinde 2 GHz'yi aşıyor boost ancak tabii sıcaklık, güç gibi engellere takılıyor, blokla birlikte o engel ortadan kalkar, 2 GHz yakalanabilir yani bunda.

Coil Whine bir miktar kötü GTX 1070'lere göre ancak GTX 980 Ti ile yaşadığım kadar da değil. O konuya biraz eğileceğim. Amazon'a geri gönddmekle falan uğraşmak istemiyorum, tüm oyunlardaki durumunu araştıramadım daha detaylı. Ancak genelde menülerde yapıyor. Oyunda bir miktar duyuluyor, sonra normal bir seviyeye iniyor ses. Battlefield 1, R6 Siege, Overwatch rahatsız etmedi kesinlikle.

Ancak Doom pek iyi değildi, yine The Division şöyle böyleydi.

İmkan olursa Rise of the Tomb Raider ile The Witcher 3 deneyeceğim akşama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia'nın gereksiz işlerinden birisi daha, aslında ilk başta bu gpu'lar olsa sonra revize edip şuan ki çipi duyursalar anlamı vardı fakat şu halde AMD'den yeterli bir hamle gelmediği için boşlukları doldurmak adına yapılmış fason bir iş. Neticede NB'larda son dönemde ciddi bir hafifleme görmüştük, Öyle görünüyor ki bu hamle daha çok mühendislik kısmında ciddi çalışma yapamayan üreticiler için can suyu olsun diye yapılmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gereksiz iş mi?

Adamlar ince notebookta üst düzey grafik performansı verecez diyor. Esas gelişim böyle bir şeydir. Verimlilik arttıkça daha düşük enerji ile daha yüksek performans sunulur. O sayede bunu yapabiliyorlar. Performans her şey demek değildir.

Whooosh and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/26/2017 at 10:38 AM, T800 said:

+150 MHz girildiğinde 2 GHz'yi aşıyor boost ancak tabii sıcaklık, güç gibi engellere takılıyor, blokla birlikte o engel ortadan kalkar, 2 GHz yakalanabilir yani bunda.

Dün Wildlands oynarken kitlendi bilgisayar. Anlam veremedim çünkü 3dmark vs bi sürü stabilite testi yapmıştım. Afterburner'da +200 ayarlıydı core clock. Sonradan bi baktım tuttuğum loglara max core clock 2000'leri aşmış 2100'e vuruyor. Normal 1481, boosted 1581 olan core clock niye böyle davranıyor. +200 yapınca 1681-1781 arası gidip gelmesi lazım değil mi? neticede +150 (yanlış yazmışım 125mhz olacak.) ayarlayıp çözdüm stabilite problemini ama anlayamadım açıkçası. bu şekilde boosted ~2000mhz'lerde kaldı. (Referans tasarım bu şekilde 91C max görüyor.)

Ne yalan söyliyeyim bi fan sesi kadar rahatsız etmiyor coil whine oyunlarda ama benchmark yaparken öyle sesler çıkıyorki noluyor lan kasanın içine böcek mi girdi dedirtiyor. Bu ses şimdi referans olmayan kartlarda yok mu? :) 

the5thhorseman tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de Battlefield 1 kilitleniyor bazen +150MHz ile. +200 ile test almak falan mümkün değil. Ancak ben power limit ve voltaj ile oynamadım, varsayılan olarak kartın 84C grçmemesi gerekir, nasıl 91C görüyor sizinki ? Anlam veremedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Voltaj ile ben de oynamadım. Zaten Afterburner'da kapalı voltaj ayarı. Ayarlardan voltaj kontrolünü aç desem bile hep kapalı. Zaten onu da soracaktım. Niye öyle?

Power limiti 120'ye çektiğim için olabilir. (Temp limit ile linked olduğundan heralde o sıcaklıklara izin verdi.)Power limit 120, core clock +200mhz ile 3dmark'ın muhtelif testlerini ve unigine valley bitiriyordu. (Bitiriyordu ama 91C'ye şaşırmanızdan kitlenmenin sebebinin bu olduğu gün gibi ortada. hahaha.) Tabi oyun oynamamışım. Oyun oynadığımda kurtarmadığını farkettim. Kitlenme sonrasında tamamen stock değerlerle sadece +125mhz yaptım. Bu şekilde 83C üstü görmedim. Herhangi bi stabilite problemi de yok. Yani zaten abesle iştigaldi yaptığım da ne bilim insanın şöyle bi potansiyeli zorlayası geliyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Voltaj denemedim dediğim gibi ancak kapalı olabilir referans olduğu için, power limiti sona dayasam da benim kart + 200 ile testi (Timespy) tamamlamıyor, şu blok gelsin esas denemeleri yapayım Windows falan kurup.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de su soğutmayı beklemedeyim. benden önce kullanacaksın gibi. sonuçları baya merak ediyorum. aynı anda bile gelse malzemeler benim deneyimsizliğim vs. yapacağım testleri geciktirecektir muhtemelen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim işim uzun, Ryzen sistemi de beraber kuracağım, artı olarak tüm sistem elden geçecek, rezervuar değişecek, ikili pompa düzenine geçeceğim. İşler çok, üç adet ekran kartına tekrar hava soğutma heatsink'lerini montaj işlerim falan da var.

Parçaların gelmesinden sonra rahat iki haftaya falan yayılır süreç.

T800 tarafından düzenlendi
the5thhorseman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@T800

Tolga abi senin sistemi kurmanı beklerken bunu izliyoruz :)

PS: ben de havaların ısınacak olmasını da göz önünde bulundurarark artık evga'nın termal modunu uygulamaya karar verdim bugün:

photo_2017-05-20_22-13-51.jpg  photo_2017-05-20_22-13-41.jpg

resimde açıkta gözüken VRM'lerin üstüne, hem baseplate'e hem backplate'e termal pad'leri yapıştırdım. Termal macunu da articlean set ile temizleyip, yeni macun uyguladım.

5-10 dakikalık bir işmiş, niye gözümde büyütüp bu kadar zaman ertelemişim ki dedim prosedürün kolaylığı karşısında.

Artık volta'ya giden yolda geçireceğimiz bu yaz ayında içim rahat VRM'lerden yana :D

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kurdum ben bu arada sistemi bugün.

Ancak GTX 1080 Ti blokunu daha takmadığımdan geçici olarak GTX 1070'i taktım, bir de anakart da değişeceğinden şimdi görüntü falan gelmez, karttan mı, başka birşeyden mi falan derken kafayı yemeyelim dedim. Neticide GTX 1070 bloğuyla beraber sağlam olduğunu biliyorum.

Şimdilik taktım, görüntü falan da aldım, BIOS update yaptım, öyle bıraktım şimdilik.

Ryzen 7 1800X ile Crosshair VI Hero takılı yani şu anda.

Bir, iki aksilik oldu, bloodshed red hortum kullandım bu sefer ancak 3m hortum yetmedi, beyaz da vardı elimde onunla tamamladım, bir de anakartı kendi arka plakasını ASUS yapıştırmış, olacak şey değil, onu sökerken zorluk oldu, ancak acemilere kesinlikle tavsiye etmiyorum, anakartı ellerine alabilirler o anda.

1002 BIOS yüklüydü anakartta o BIOS'ta QFan ile ilgili sıkıntı vardı, sessize almıyordu ancak, pompaları düzgün yönetebiliyordu, iki adet D5 pompalı kuruluma geçtim bir de arada, seri bağlı bunlar. Son BIOS'ta hepsi birden sapıttı.:)

Daha bakamadım çok, BIOS updateten sonra görüntü vermedi bir de, CMOS reset attım.

Neyse daha devam ederim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga abi sen founders edition'ın blower soğutucusunu söktün mü üstünden ?

Sökmediysen onu taksana bir dene bakalım bloğu gelmeden önce.

Gerçi tabi ilk anakartı bir hallet de ryzen bi 4GHz üstü çalışsın hele :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, wazzap said:

Abi 1700x değil miydi?

1700x aldı ilk, gece uykusu kaçmış, ya 4GHz çalışmazsa demiş, ertesi gün gidip 1700x'i iade edip 1800x almış. :D

Şaka bir yana ben çok gereksiz bulduğumu belirttim kendisine, Overclock açısından 1700x ile 1800x arasında herhangi bir fark olduğunu ya da AMD'nin daha iyi çipleri ayırıp 1800x falan yaptığını kesinlikle düşünmüyorum.

düz 1700'ün TDP 65W, o bile 4GHz çalıştı 110 dolardık B350 anakartta. 95W TDP'ye sahip 1700x ile 1800x arasında fiyat etiketi dışında bir değişiklik yok.

Hatta daha ileri gidip şunu da koyacağım buraya: :D :D

ryzen.JPG 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-amd-ryzen-7-1700-1700x-vs-1800x-review

Amerika fiyatları ile düşünürsek, 30 dolar fazla verin 1700x alın derim.

Türkiye'de ise fark 200 lira civarında, eğer o 200 lira fark ile daha iyi bir ekran kartı ya da monitör alabilecek duruma geliryorsanız kesinlikle 1700 alın. En kötü 4 GHz değil de 3900 MHz çalıştırırsınız, değişen bir şey olmaz. Ama GTX 1060 yerine GTX 1070 alabilmek çok daha fark edilir bir etki yaratır.

AMD'yi çok seviyor ve destek olmak istiyorsanız 1800x alın, onun dışında kesinlikle ama kesinlikle gerek yok, çünkü fark yok. Overclock bilmem ben falan da demeyin, artık o kadar kolay ki, hele hele bu yeni aldığım ROG serisi anakatta 5GHZ için tek yaptığım, gidip sync all cores değerine 5 ve 0 yazmak oldu, diğer tüm değerler auto, bir de XMP ram profili seçili o kadar.

Gerçi Pascal konusunda niye konuştum bu kadar bilmiyorum ama yazmış oldum şimdi silip ziyan etmeyeyim :lol: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok