Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

Alıp almamak sizin tercihiniz ama nvidia koydu full çipi.

tamam da yine büyük bir açgözlülük örneği.

bir önceki Titan X'i alan akıllı arkadaşlar yüzünden, "vay demek bu fiyata da satabiliyoruz" düşüncesiyle bu işe girişiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zaten hakkı o kadar, bu kadar açgözlü olmasalar bence sürümden daha çok kazanırlar ama yok yani suçu Nvidia'da değil AMD'de aramak lazım çünkü rekabet edecek kart çıkarmadığı sürece bu piçiketolar uçuyorlar böyle.

nooldu bak ryzen çıktı, intel işlemci fiyatlarında "seve seve" indirime gitti. Şu vega da azcık ümit vadetseydi aynı şey olacak derdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080ti ciler onu bıraksınlar

http://techreport.com/news/31706/nvidia-titan-xp-retakes-its-rightful-place-on-the-throne

full GP102 geldi. Kolu bacağı kesilmemiş yamultulmamış kırpılmamış. Herşeyi ile tam Titan XP geldi.... :D

O değil, adı da gerçekten Titan Xp. :mrgreen:  Eskisine de XP diyorduk, kötü oldu şimdi. :zuh: Bundan sonra eskisinin adı Titan X, yenisi Titan Xp olarak kesinleşmiş oldu. Maxwell'in Titan X'in e de Titan XM deriz artık.

Kartın geleceği de biliniyordu ama bu kadar erken gelmez diye bekleniyordu. Bu gelişme üzerine o beklenen yorumu da yapmış olayım: "Vega çok fena geliyor demek ki. Baksanıza Nvidia hiç sebep yokken daha hızlısını çıkarmış!!11!1 :lol: "

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bellek hızını daha da arttırmışlar bu arada. 11,4 ghz. :mrgreen: Bant genişliği hayvani olmuş. 547,7 gb/sn. Bildiğim kadarıyla Vega da Fury gibi 512 gb/sn olacak. Yani önümüzdeki serilere kadar en yüksek bant genişliğine sahip kart olacak kendileri. 4kda farkını belli edebilir. 1080ti 4kda Titan X'le arasındaki farkı kaybediyordu (gerçi ne kadar fark vardı ki :mrgreen:).

Yıl sonunda Volta mimarili ilk ürünler tanıtılacak ama yeni bir seri gelmeyecek diye biliniyor. Full gp102 bu kadar erken gelince, durum biraz değişebilir gibi geldi. Yıl sonu şöyle adam gibi 4k performansı veren hbm2 bellekli voltaları görsek pek hoş olur.

Edit: Şimdi farkettim, kart hala 12 gb bellekli. Yoh.. Beğenmedim. :2no: Bu ne böyle Titan Xm 12 gb, Titan X 12 gb, şimdi Titan Xp geldi; o da 12 gb. TiesTorN gibiler napacak şimdi...

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında 16 gb hedeflenmeliydi. GP100 de 16gb HBM2 bellek var yamulmuyorsam. En azından 512 bit arayüz ve 16gb bellek konabilirdi. Ama o zaman GP100 ü baltalamış olmaktan mı endişe ederlerdi bilemeyeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman gpu gereksiz büyür, gereksiz güç tüketir, gereksiz ısınırdı. Üzerine de maliyet gereksiz artardı. Mantıklı olan 384 bit.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

insan biraz acır, AMD'yi iyice rezil rüsva etmeye çalışıyorlar.

zaten 1200 dolara kimse almayacak ama moralmen çöketme hedefindeler amd'yi.

bari Vega çıkana kadar bekleselerdi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NVIDIA-TITAN-Xp-4-1.jpg

NVIDIA-TITAN-Xp-3DMark-Fire-Strike-1.png

Düz 1080ti'dan %12 kadar hızlı görünüyor. Mantıklı. Ayrıca 1070 sli'dan hızlı denmiş. Zaten 1080ti 1070 sli performansı sunabilecek yapıdaydı. Titan'ın ufak bir farkla geçmesi mümkün.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu Titan Xp 4K 60fps diye gazlanıyor da millet, böyle Ti'den anca %10-15 kadar fazla performans gösteriyorsa o iş yalan. Ben anlamıyorum arkadaş; 4K 60 fps gaming dediğin minimum 60 fps alınabiliyorsa geçerlidir. 1080Ti'nin 4K performansına bakılırsa ve bu zaten beklenen %10-15 performans getirisi hesaba katıldığında bu kartın alacağı max 60 fps 4k çözünürlükte. Bu kartı alıp wildlands'i açtığında ara ara 40 fps altına düşen bir performans gösterirse hepten yalan bir kart benim için.

Hele ismi lazım değil bazı videolu inceleme sitelerinde :D çok rahat bir şekilde 1920x1080 çözünürlük için gtx 1060, 2560x1440 monitör için gtx 1070, 4k için de 1080 ya da 1080Ti gibi kartlar önerildiğini bile görmeye başladım. Yapmayın arkadaş, GTX 1070 ile 2560x1440 çözünürlük eziyet olur. Bana göre GTX 1080 bile hakkını veremiyor o çözünürlüğün. Ti olsa belki.

O yüzden bir sonraki nesil kartlardan önce 4k gaming falan hikaye. @@T800 hangi başlıkta dediydi hatırlamıyorum; Ben adamın harcadığının kaç mislini harcayacam, o adam ultra ayarlarda 1080 çözünürlükte çatır çatır oynarken, ben ezik gibi ayar kısacam da anca oyun oynanabilir olacak babında yazmıştı. Aynen katılıyorum ve ekliyorum Titan Xp full chip olması dışında hiçbir özelliği olmayan gereksiz bir kart. Alan anca 4K için de bir boka yaramıyor ama param var en pahalısını alıyorum, siz anca bakarsınız fakirler demek için alır.

ZvAnA tarafından düzenlendi
T800, OnLyTNT, stardust and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Korhan abi çok güzel yazmış, hislerime tercüman olmuş. 

Bilgisarını "oyun oynamak" için kullanan adamın, hele hele yüksek akıcılık gerektiren FPS türü oyunlar oynayan birinin daha uzun bir süre 4K monitör ile işi olmaz.

Bizim duracağımız yer şuan 1440p'de wide 2560x1440 (16:9) ve ultra-wide 3440x1440 (21:9)'dur. Bundan ötesini aramak kulliyen zarar, hem paranızdan hem performansınızdan olursunuz.

Zaten 1200 dolara alınabilir bir kart değil, bir de böyle sanki 4K'nın ilacı gibi lanse edilmesi tam bir keklik avı. 

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok ciddi bir biçimde ASUS PG258Q düşünüyorum çünkü FPS dışında oynadığım hiçbir oyun yok neredeyse, ancak işte 6-Bit+FRC olayı düşündürücü oluyor hep bana, bir türlü elim gitmiyor, bir daha ki nesil kesin SLI yapmayacağım ve kafam da rahat etsin istiyorum,  iğrenç optimizasyon da olsa ki sık denk gelinebiliyor, hiçbir surette 100 FPS altını görmeyeyim, üstü nereye kadar giderse gitsin diye düşünüyorum bu kadar tecrübeden sonra. 

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800 240hz 1920x1080 çözünürlüklü 24" bir monitör aslında benzer sebeplerle çoğu kişinin düşünebileceği bir monitör. Ama dediğin gibi 6-bit+FRC bir panele sahip olmasına rağmen belirlenen fiyat insanı soğutuyor.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IPS'ten TN'e dönmek hadi bir derecede 27" ve üstünden 24'e dönmek bana imkansız geliyor. Belli süre sonra 27 bile ufak gibi geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Azcık çalışan beyni olan herkes, benim defalarca yazdığım gibi, genel olarak bu titan serilerinde Nvidia'nın yaptığı aç gözlülüğü ve müşterisini enayi yerine koyma alışkanlığını farketmiştir zaten. Bu video'nun tek özelliği anladığım kadarıyla takipçisi bol, nvidia'nın al incele diye kart gönderdiği popüler birinin bunları söylemesi olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok