OLED Deneyimleri ve monitörler
1 1

Bu konuda 99 mesaj var

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

4 hours ago, SEP said:

Samsung, S24 serisinde fazla parlamayan ekran kaplaması yapmış. Yine parlıyor tabii ama ayna gibi de değil. Yakında monitörlere de gelir benzeri.

Anti-glare/anti-reflective coating dediğim tam olarak buydu zaten, gözlüklerde bunun daha çabuk çizilen ve yansımayı yeşil/mor gösteren yani daha eski teknolojisi on yıllardır kullanılıyor. Bunu çizilmeyecek ve ışığı renkli yansıtmayacak şekilde geliştirmişe benziyorlar ki çok çok iyi olmuş. 

Peregrine tarafından düzenlendi
imla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aw2725df-back-front-2-Custom-1456x1097-1

Alienware AW2725DF

Temel Özellikler ve Özellikler

27″ boyut (tam 26,7″), düz ekran, 16:9 en boy oranı

2560x1440 çözünürlük

Samsung Display QD-OLED teknoloji paneli (3. nesil)

360Hz yenileme hızı

AMD 'FreeSync Premium Pro' ve VESA 'AdaptiveSync' sertifikaları dahil olmak üzere VRR için uyarlanabilir senkronizasyon

0,03 ms G2G nominal yanıt süresi

250 nit parlaklık (SDR), 1000 nit en yüksek parlaklık (HDR)

VESA DisplayHDR 400 Gerçek Siyah sertifikası

2x DisplayPort 1.4 ve 1x HDMI 2.0* video arayüzleri

3x USB veri bağlantı noktası (1 hızlı erişim), 1x USB-C veri bağlantı noktası (hızlı erişim)

Eğme, yükseklik, döndürme ve döndürme ayarlarıyla tamamen ayarlanabilir stand

Fiyat: $900

https://tftcentral.co.uk/reviews/dell-alienware-aw2725df

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben şu ana kadar 32-42-45" ekranları çalışma masalarımda denedim. Tek monitör kullanımında 32'ler iyi olabilir. Evdeki odamda en ideal kullanım benim için çift 27" monitör oluyor. Kendi masamda gerkirse üçüncü bir 27 monitör için de yer var. Ama hiç gerek duymuyorum. 

ZvAnA tarafından düzenlendi
Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/25/2024 at 23:39, CandleGarden said:

Star çok haklı. 32" bir kere kullanan insan daha aşağısına geçemez. İstediği kadar uçsun, kaçsın. 

42 inch kullananda bir daha 32 ye dönmez. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Once you go black, you never go back. Bu ilk cümleyi sırıtan mandingo portresinin altında hayal edin. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yıllar boyu 15" monitörden başlayarak kademe kademe 32'ye kadar çıktım, gözüm hep alıştıktan sonra daha fazlasını istedi, ama 32" benim için sınır oldu. aldığım günden beri hiç daha üstü olsaydı demedim diyeceğimi de sanmıyorum. daha altına kesinlikle geçmem, ama daha üstünü de almam. ideal nokta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sidik yarisina 49" ile katiliyorum :lol:

ama birkac ay sonra bunu kullanmayi biraktim. fancy zones zirt pirt cekemem. izdirap oldu. yeni baslayan  birine verdim. nasil sevindi pale belli degil :mrgreen:

simdi is yerinde cift 34" kullaniyorum, evde tek 34". 34 evet. bence gayet yeterli.

On 23/01/2023 at 6:42 PM, infestor said:

is yerimdeki 49"lik samsung monitor

P9LqiZ7.jpg

absürt olmasi disinda ne numarasi var bilmiyorum :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dunyanin-ilk-displayport-2-1-oyun-monito

Gigabyte's AORUS FO32U2P  DisplayPort 2.1  4K 240 Hz QD-OLED Panel

İlk DisplayPort 2.1 monitörlerinin gelmesini sabırla bekleyenler için, Gigabyte'ın DP 2.1 ile donatılmış. Söz konusu monitör, aynı zamanda 240 Hz yenileme hızına sahip 4K QD-OLED panele sahip olan AORUS FO32U2P 31,5 inç QD-OLED panel, 10 bit panel, 250 cd/m² parlaklık, 1,5 milyona bir kontrast oranı, 0,03 ms GTG tepki süresi ve DisplayHDR True Black 400 sertifikasıyla standart özellik setini takip ediyor. Gigabyte yansıma önleyici kaplamayı da tercih etti, bu da herkese hitap etmeyebilir.

Girişlere gelince, DP2.1 bağlantı noktaları UHBR20 spesifikasyonunun tamamını destekliyor; bu, dört adet 20 Gbps DisplayPort hattı üzerinde toplam 80 Gbps bant genişliği anlamına geliyor, bu da Gigabyte'ın burada hiçbir şeyden kaçınmadığı anlamına geliyor. Evet, doğru okudunuz, monitörde biri tam boyutlu, biri mini DP olmak üzere iki adet DP 2.1 girişi bulunuyor ve 65 W USB Güç Dağıtımı'na ek olarak DP-Alt modunu destekleyen USB Type-C girişi de mevcut. USB verileri, ancak bu bağlantı noktasının DP 2.1'i de destekleyip desteklemediği belli değil. Ayrıca iki adet HDMI 2.1 bağlantı noktası, bir adet yukarı akış ve iki adet aşağı akış USB 3.2 bağlantı noktasının yanı sıra bir kulaklık ve mikrofon girişi de bulunmaktadır. Gigabyte ayrıca AORUS FO32U2P'yi bir çift 5 W hoparlör ve eğme, döndürme, pivot ve yükseklik ayarları sunan bir standla donattı. Maksimum güç kullanımının 78 W olduğu söyleniyor ancak buna USB PD kısmı dahil olmamalı. Diğer özellikler arasında KVM desteği, DP çıkışı yoluyla zincirleme bağlantı, resim içinde resim ve resim resim desteği ve artı işareti, gece görüşü, siyah ekolayzır vb. gibi çeşitli oyun özellikleri yer alır. Gigabyte henüz çıkış tarihinde resmi fiyatlandırmayı duyurmadı.

Kaynak:TPU

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

T800 giriş yapmış LG 32GS95UE-B hakkında. Altta bir kısım yorumlar var mat kaplama ile ilgili onlarıda editliyim aklınızda olsun.

ZvDfBx.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Don’t Buy This - LG 4K 240Hz / 480Hz OLED 32GS95UE Monitor

daha bir şey dememe gerek yok. WOLED panel Ekran parlaklığı konusunda QD-OLED den daha iyi ama renk canlılığı ve keskinlik konusunda kesinlikle WOLED panel QD-OLED panele yetişemiyor. 

bir de bu monitör özelinde video da adam 300 dolar bile olsa bu monitörü almam diyor. MAT panel tamamen berbat. Hele beyaz ışık altında ki gren seviyesinde ki detayları ortaya çıkardığı için kesinlikle uzak durun diyor. 

not: kim 32" ekranda 1080p oynamak ister ki? bu forumda yoktur diye sanıyorum. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

lzHeJ14p32irjmKF.jpg

HP'nin OMEN Transcend 32 hakkında bir duyuru:
"Aralık ayında, HP'nin OMEN Transcend 32 modelinin ayrıntıları sızdırılmıştı ve ortaya çıkan en önemli bilgilerden biri, yakında çıkacak olan bu OLED ekranın DisplayPort 2.1 desteğine sahip olacağıydı. Şimdi TFTCentral aracılığıyla Transcend 32'nin beklendiği gibi olmayabileceğine dair ayrıntılar ortaya çıktı, çünkü DP 2.1 bağlantı noktası yalnızca 40 Gbps bant genişliğine eşit olan UHBR10'u desteklediğinden ciddi şekilde sınırlı olarak adlandırılabilir. Bunu UHBR20'yi destekleyen yeni Gigabyte AORUS FO32U2P ile karşılaştırdığınızda , 80 Gbps'de iki kat bant genişliğine bakıyorsunuz. Bunu gerçek dünya terimleriyle ifade edersek, bu, 69 Gbps'ye yakın bant genişliği gerektirdiğinden, OMEN Transcend 32'nin 4K çözünürlükte maksimum 240 Hz yenileme hızına ulaşması için hâlâ Ekran Akışı Sıkıştırma özelliğinin etkinleştirilmiş olmasını gerektireceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, küçük bir teselli ödülü olan DSC olmadan hala 144 Hz kapasitesine sahip, ancak potansiyel müşterilerin ilgisini çekmesi pek mümkün değil."

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

a2wJxtNPd6QNvX6e.jpg

modeller 34GS95QE, 39GS95QE ve 45GS95QE
Özellikler : (Hepsi için geçerli)
3440 x 1440 çözünürlük 
800R
240 Hz 
21:9 
FreeSync Premium Pro ve G-Sync desteği
275 cd/m² tipik parlaklık
0,03 ms GtG tepki süresi
2 x HDMI 2.1
1 xDP 1.4,
1x USB 3.2 Tip-B 
1 çift Tip-A  ve bir kulaklık girişi
Kavisli 

34GS95QE $1.299,99 +
39GS95QE $1.499,99 +
45GS95QE $1.699,99 +

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03.03.2024 at 00:12, jackjoker said:

daha bir şey dememe gerek yok. WOLED panel Ekran parlaklığı konusunda QD-OLED den daha iyi ama renk canlılığı ve keskinlik konusunda kesinlikle WOLED panel QD-OLED panele yetişemiyor. 

Bu söylediğin panel tipiyle değil de, daha çok panelin çözünürlüğü ve kaplamasıyla ilgili sanki.

Piksel diziliminin renk canlılığına etkisi olduğunu sanmıyorum. Keskinlik dediğimizde de, çözünürlük ana etken. Üstelik QD-OLED panellerdeki piksel dizilimi, özellikle text rendering konusunda çok sorunlu; burada WOLED panellerin bariz üstünlüğü var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, jackjoker said:

Woled VS QD-OLED The Truth

İzledim izlemesine de.. Videoda LG C1 panelle yapılmış kıyaslama; yani 3 yıl öncesinin panel teknolojisi. Üzerine C2 ve C3 paneller çıktı ve parlaklık kayda değer şekilde arttı. G3 serisinde kullandıkları MLA teknolojisini saymıyorum bile.

Ayrıca LG WOLED paneller DCI-P3 renk uzayının %98'ini, sRGB renk uzayının da %130'unu gösterebilen 10-bit paneller. Doğru parlaklık ve kontrast ayarlarında, bu panellerin renkleri "doğru" gösteremediğini iddia etmek biraz zorlama olur. QD-OLED panellerdeki ekstra QD katmanının sebep olduğu "over saturated" renkler senin daha çok hoşuna gidiyor olabilir, ona bir şey diyemem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

On 05.03.2024 at 10:48, Najaz said:

Bu söylediğin panel tipiyle değil de, daha çok panelin çözünürlüğü ve kaplamasıyla ilgili sanki.

Piksel diziliminin renk canlılığına etkisi olduğunu sanmıyorum. Keskinlik dediğimizde de, çözünürlük ana etken. Üstelik QD-OLED panellerdeki piksel dizilimi, özellikle text rendering konusunda çok sorunlu; burada WOLED panellerin bariz üstünlüğü var.

W-OLED panellerde parlakligi artirmak icin beyaz subpixel kullanildigindan (RWBG) hem renk doygunlugu QD-OLED'deki gibi degil hem de text kisminda daha sikintili... LG de 2025 yilinda QD-OLED'deki gibi RGB panellere gececek deniyor... 

Aslinda nit degeri olarak W-OLED daha yuksek parlaklik degerine sahip olsa da (white subpixelden oturu) renklerin doygunlugu/canliligi QD-OLED'de daha iyi oldugundan olcum cihazi yerine gozle bakildiginda QD-OLED daha parlak geliyor diyorlar... 

Ha bu skindirik bilgileri arastirip okuyoruz da noluyor o da ayri konu :D ... MSI 321URX'e goz dikmistim, muhtemelen 60bin TL olur gelince, biz de bakakaliriz... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok