AMD'nin geleceği. Microsoft satın almak için görüşüyor.
1 1

Bu konuda 187 mesaj var

Amd en son SW'a nano göndermemişti. Hatta siteler adil olmalı falan diyen bir prcı vardı da özür dilemek zorunda kaldı. İnsan iş teklifinde bulunacak kadar önemsediği birine neden kart göndermez yahu?

Bu arada Amd başka isimleri de firmaya döndürüyor:

http://www.techpowerup.com/mobile/217999/amd-promotes-renowned-graphics-architect-michael-mantor-to-corporate-fellow.html

Adamı tanımıyorum ama r600 öncesi dönemde firmada gpu mimarisinin tasarlanmasında görev yapmış. Yani atinin ati olduğu zaman. Raja ne kadar sağlam adam varsa topluyor gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://hackaday.com/2015/12/09/echo-of-the-bunnymen-how-amd-won-then-lost/

Bu yazı, reddit te üstlerde.

2005 lerden sonraki başarısızlığı, intelin yasal olmayan yollar ile rekabetine bağlanmış.

Konsolları AMD 'nin kazanmasını , intel kasıtlı bıraktı gibi değerlendirmiş. Yine Zen ile geri dönüşte, intel in planı varmış gibi yazılmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

INTEL'in Zen için hazır planlarının olmaması düşünülemez tabiki vardır, ayrıca olmasıda son kullanıcı adına iyi olur, birde bu tip yazılar gerçeklere ne kadar dayanıyor ona bakmak lazım, insan yeri geldiğinde komplo teorisi üretmekte çok becerikli olabiliyor.  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En iyisi buraya koymak.

Adamlar şu işi 10 yılda anca yaptılar bir de bununla övünecekler diye korkuyorum. Belki 10 yıldan da fazla, bilemiyorum. Amd işlemci fanlarının gürültülü olduğunu ben 10 yıldır biliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD hisselerinde %30 e yakın lik bir artış var. 

Advanced Micro Devices Inc. stock jumped upwards of 30 percent to $3.41 at the start of trading Friday, bolstered by the news that AMD is working on processors for three new gaming consoles. 

http://www.ibtimes.com/advanced-micro-devices-inc-amd-stock-jumps-over-sony-neo-nintendo-nx-rumors-2358094

Ek olarak,

China Calling: AMD Forms Joint Venture for x86 Server SoCs in China

http://www.anandtech.com/show/10268/china-calling-amd-forms-joint-venture-for-x86-server-socs-in-china

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çin'le lisans anlaşması yaptıkları için %50 kadar artış hisseleri. Yoksa dün yine zarar açıkladılar. Ayrıca gelirler baya düşmüş. Geçen yılın aynı dönemine göre %20 kadar sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sefer Amd cidden gidici gibi görünüyor:

http://www.bizjournals.com/sanjose/news/2016/04/22/exclusiveamds-sunnyvale-campus-selling-to-irvine.html

Bu haber doğruysa kötü.

Aaa yazik gercekten - az sabahlamadik o binada; sirket tarihinde onemli yeri (K5 / K6 tasarimlari vs.) olan, demode ama hos ic/dis tasarimi ile ilginc bir yerdir.  Satilmasinin AMD'nin gelecegi ile ilgisi oldugunu sanmiyorum : gercekten yer itibariyle cok degerli bir konumdaydi ve zaten hemen dort bir tarafi konut projeleri ile cevrilmis durumdaydi. Silikon Vadisi emlak fiyatlarinn geldigi yer dusunulurse oradanin ofis olarak kalmasi mantiksizdi. Birisine satilip konut ya da apartman arsasi olarak degerlendirilmesi oldukca mantikli, yani AMD yerinde kim olsa coktan devretmis / cikmisti diye dusunuyorum. Zaten AMD'nin mali da degilmis; bilmiyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amd'nin batması vs gerçekten çok yazık olur.inşallah kısa zamanda toparlarlarda athlon 64 dönemindeki günlerine dönerler yoksa intel çok fena dürttürür valla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel bilgisayar chip'leri konusunda gelecek görmeyip yeniden yapılanacağını, bunun içinde 12000 bin kişiyi işten çıkartıp farklı alanlara odaklanacağını duyurmuşken AMD'nin chip'e sarılarak yeniden kar etmeye başlamasını bekleyen var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ AMD konsollarda ve taşınabilir VR sistemlerde kullanılacak, az güç tüketen ancak Watt başına performansı yüksek APU'lara yoğunlaşacak bence. ATI'yi bünyelerine katmalarının meyvelerini nihayet bu dönemde toplayacaklar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diğer başlıklardan birinde verilen linkte şöyle bir senaryo vardı. Raja AMD 'nin grafik bölümüne bir yarı bağımsızlık kazandırmaya çalışıyor, sonra Intel ile anlaşmaya çalışacak . Intel 'e gpu tasarımı yapma yoluna gidecekler .

Bunun olabilirliği var mı?

Zen 'i takip etmiyorum ama daha finans ile ilgili sitelerde (forbes gibi ) AMD geleceği üzerinde çok önemli olduğu yazılıyor. Diğer yandan performans beklentisi ümit verecek düzeyde değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CPU veya GPU performanslarını yorumlayacak kadar takip etmiyorum ancak bu sene AMD bilancosunun gecmis senelere gore cok daha olumlu olacagi simdiden belli. Analistlerin yorumlari da olumlu. Her ne kadar performans acisindan olumsuz yorumlar olsa da analistlere gore RX480 ozellikle Amerika pazarinda cok basarili bir tablo cizmis. AMD referans kartlarda rakibinin aksine oldukca yuksek stok miktarları ile pazara girmis ve onemli satis noktalarinda stoklar tukenmis durumda. Ayrica Zen ile alakali piyasa beklentileri oldukca iyimser. Bazi bilgilere gore daha simdiden bazi anlasmalar sayesinde server pazarinda %2 lik bir pay kapmasi olasilik dahilinde deniyor.

AMD cephesinde ise bu payin %4 ila 5 oranina cikmasi bekleniyormus. Gelismekte olan pazarlarda APU larin belirli bir pazar payi kapmasi ve Zen bazli APU lar konusunda ciddi bir beklenti olusmasi, konsol tarafinda satislarin olumlu gitmesi ve guclendirilmis konsollarda satis potansiyeli, yil sonunda Apple ile isbirligi ile yeni ürünlerde Amd ürünlerinin kullanilacak olmasi, bilancolara yansiyacak gibi gözüküyor.

Tablo pek karanlik degil bu sene..

Ha urunlerin performansı ne olur bilmem...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Analistlerin olumlu yorumlarının çoğu konsolların yeni çıkacak versiyonları için amd ile sözleşme yapmış olmaları bence. RX480'in çok başarılı bir tablo çizdiğini düşünmüyorum. En azından kart kağıt üzerinde açıklanan spesifikasyonları karşılığında belirlenen fiyat politikası nedeniyle öyle bir hava yaratmış olsa da tam olarak açıkladığı gibi bir kart sunamadı AMD. Gtx 1080 gibi performanslı bir kartın harcadığı güçten daha fazla güç çekmesi vs. Üstelik rakip GTX1060'ı piyasaya sürdüğünde AMD açısından durum daha da olumsuz bir hâl alacak. Ha yazılımcılar async vs. üzerinde kafa yorar falan, gpu tarafında belki o zaman AMD polaris ile buradan bir avantaj sağlayabilir. Ama Nvidia gibi bir rakibe karşı AMD ne zaman kendi teknolojisini kabul ettirebildi ki...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ha yazılımcılar async vs. üzerinde kafa yorar falan, gpu tarafında belki o zaman AMD polaris ile buradan bir avantaj sağlayabilir. Ama Nvidia gibi bir rakibe karşı AMD ne zaman kendi teknolojisini kabul ettirebildi ki...

yanlış hatırlamıyosam bu tarz muhabbetler ilk HD 2900 çıktığı günlerden beri var :lol: o zamanlarda da söylenen "ya işte yapımcılar gpu içindeki küçük yan shadercıkları da tam olarak kullanırlarsa ortalığı silip süpürür" bla bla tarzı hiçbir zaman gerçekleşmemiş umut fakirin ekmeği hesabı yorumlar... yok gcn dendi, yoksa async compute dendi, yok mantle dendi... simitçi amd hiç bir zaman senin de dediğin gibi kendi teknolojilerini kabul ettirip yaygın olarak kullandırtamayacak ne yazık ki :) zamanında ben de yapardım bu muhabbetleri, artık çok komik geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence esas birkaç yıl önce nvidia'ya yatırmak lazımmış. Herifler zirve yaptılar. Düşecek düşecek deniyor, bakıyoruz daha da çıkıyor. Amd'nin yükselişi de yeni konsolların duyurulması, yeni nesil kartların çıkışı, carrizoların laptoplara gelmesi, çinle yapılan anlaşma, galiba bir firma daha vardı ve Amdye baya yatırım yapacaktı, zen beklentisi, Vega beklentisi, bir de birkaç gün önce 2. çeyrek sonuçlarının açıklaması ile ilgili sanıyorum. Son birkaç ayda oldu bunlar ve bunlar olurken hisseler artmış görünüyor. Çok iyi aslında. Son 4 yıldır bu seviyede değildi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok