internet yasaklarında yeni gelişme.
2 2

Bu konuda 381 mesaj var

Telefonda zenmate bağlanıyor, operavpn bağlanmıyor. 

OpenVPN uygulaması ile digitalocean daki sunucuya da bağlanmıyor.  Bunu nasıl blockladılar acaba? port değiştirmek ile aşılacak birşey mi?

iran ve Çin'de VPN engelini ihlal etmek suç değilmiş. Arap emirliklerinde ise para ve hapis cezası varmış. 

https://www.bestvpn.com/how-to-bypass-vpn-blocks/

Opera bende kusursuz çalışıyor .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zenmate support'tan:

The Turkish Government announced on Friday, 4th November, that all VPNs in Turkey would be blocked immediately.

Based on user feedback we now know that the fix we published for the Chrome extension worked for most ISP (updates for Opera and Firefox will follow), but it seems like Turkcell Superonline and CaptainNet are still able to block ZenMate. This is most likely as they use another way to block.

Our team will continue to work find a solution also for these ISPs, and for other platforms. We have some ideas already, but it will take a bit more time to implement.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Whatsapp ve telegram gibi servislerin yasaklanmasına hazır olun. İran usulü haberleşmeye geçeceğiz yakında ama yavaş yavaş ısıtıyorlar. Bip vardı şimdi emo olayı çıktı turkcell den. Her operatör kendi hızlı mesajlaşma platformunu yapacak göreceğiz.... 

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

öyle birşey olmayacak... azınsanmayacak kadar çok insan işlerini whatsapp kullanarak yapıyor. yabancı adama kendi programını yükletemezsin...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yabancıyı takan kim. Birkaç gün sonra telefonu açtığınızda whatsapp ın çalışmadığını görünce anlarız derim. Bir iki haftadır whatsapp mesajlarım düzgün gelmiyor benim. hanımın da öyle. Ben wp o ayfon kullanıyor. Her ikisi de son sürümde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence artık "o kadarını yapamazlar "  çizgisini geçmiş olmamız lazım. Göründüğü gibi yapabiliyorlar , GitHub, Onedrive bile yasaklanabiliyor.   Whatsapp gibi uygulamaları da yasaklarlar isterlerse. 

İşin aslı GSM şirketlerinin uzun süredir bu IM uygulamlarından rahatsız olduğu yazılıyor . Kimse SMS kullanmıyor, telefon konuşmaları azalmış.  Kendi uygulamaları da bunlarla rekabet edemiyor. Yasaklanmalarını uzun süredir istedikleri söyleniyor. 

Bir mazeret bulunup yasaklanırsa hiç şaşırmam.

Trump 'ın seçilmesinden sonra Signal isimli uygulamaya ilgi artmış ABD'de. Bizim için birşeyi çözeceğini sanmıyorum, sonuçta o da yasaklanabilir. Bunlara VPN 'de çözüm olmaz , biz kullansak başkası kullanamıyor. 

Elon Musk 'ın binlerce uydu ile dünyanın her yerinden ulaşılabilir internet hizmeti kurmaya çalıştığı haberleri çıktı dün. O durumda engelleme nasıl olacak, bunlara nasıl erişilecek soruları yakın zamanda gündeme gelebilir.

http://mashable.com/2016/11/17/elon-musk-fcc-internet-spacex-satellite-filing/#Yzr..w6Xj8qW

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bleep olabilir belki . Internet kullanımı fazla olabilir, birileri hub oluyor herhalde.

Brazilya'da yasaklamaya çalışmışlar Whatsapp 'ı , büyük protestolar olunca geri adım atılmış.

http://www.marketplace.org/2016/11/15/world/encryption-app-signal-sees-400-growth-election

""Every time they try to block WhatsApp in Brazil, there are riots.  So I think the popularity and ubiquity of a lot of these tools are going to prevent those kinds of measures.  But we'll see." "

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle orasını kapattılar mı bir şekilde başka delik buluruz yaklaşımının bir sonu yok. Aslında sonu var elbette, biz de o sona çok yaklaştık ama hiç itiraf edip yüzleşesim gelmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle orasını kapattılar mı bir şekilde başka delik buluruz yaklaşımının bir sonu yok. 

Çok doğru. Sonunda yapılacak şey VPN kullanan fetöcüdür, Whatsapp kullanan atayisttir, hadepelidir diye bahanelerle yasa dışı hale getirmek.

Bu yapıldıktan sonra delik melik kurtarmaz. (Daha önce de yazmıştım) Polisin rastgele üstünüzü ararken telefonununuzda VPN işareti görmesi gözaltına alınma sebebi olacak yakın zamanda gibi geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus Ben de aynı şeyi yazacaktım. Bunlar yol değil. 

Daha önce burda link verdim, benzer söylentiler de yayılmaya başlandı. VPN kullanmanın suç olduğu gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.

https://twitter.com/say_cem/status/795303294856003584

Herkesi engellemeleri de gerekmez kaldı ki. Yasaklamalar arttıkça onları aşmak için gereken teknik bilgi de artıyor. Sayılı insan yapabilir. %70 'i engelleseler yeter.  Diğer kullanıcılar yerli IM leri kullanmaya başlayınca diğerleri de mecbur geçecek. Hem de az sayıda kullanıcı gerekli etkiyi yaratamayacak.

Whatsapp Facebook 'a ait. Belki Facebook messenger da veya whatsapp da verileri Facebook servisinin verilene benzetme yolunu seçebilirler. Whatsapp 'ı kapatırlar ama Facebook da gider. Kullanıcılardan daha fazla tepki gelir. Tepkileri kimsenin umrumda olur mu o ayrı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de şimdi denedim, daha önce SOL ile çalışmıyordu şimdi PC de çalıştı. Oradaki ikonu doğru anladıysam android ile hala blok var.

Edit: Valla şimdi yine çalışmıyor, anlık bir şeymiş herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wikipedia ' a erişim sorunları doğrulandı. Wikipedia bizim tarafımızda sorun yok diyor. Ancak bir yasak , yavaşlatma varsa nedeni belli değil.  

Wikipedia SSL 'e geçtiğinden beri isp ler içeriği göremediğnden makale bazlı yasaklama yapamıyorlarmış. 

Niye sansürlenir Wkipedia?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok