Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Bende de hiç sıkıntı yaşatmadı W10. Sorun yaşayan kişiler bir hayli fazla gibi gözüküyor ama ilk çıktığı günden beri kullanıyorum şu ana kadar hiç bir problemle karşılaşmadım. W10 a geçtim diye hayatımda bir değişiklik olmadı ama var mı var denecek bir Windows işte her zamanki gibi  :D

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Ranilin, benzerini yaşıyorum. Şirkette zaten 8.1 kullanıyordum. Evdeki 7' yi de 8.1 gibi kullanıyordum zaten. W10' geçtim mi geçmedim mi anlamadım. Kullanmadığım start menüsü geri gelmişmişmiş peeeh :D.

Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herşeyin yenisini severim, laptopumda daha çıkmadan insider olarak betadan girdim... Çıktığı anda da desktopumu upgrade ettim W10 a.. 

Her zaman olduğu gibi hiç bir sorunum yok..  :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Korhan hocam beni üzüosun ama.. :)

Ben küçük tiesin emekli zabıta memuru idris efendi gibi her durumda bıyıklarındaki tozları üflemek suretiyle söze başlayıp titrek bi sesle "2016yı / 2017yi / ecelimi beklemek lazım laflarına ithafen yazdım her durumdaki sorunsuzluğumu..  :lol: Adam bi de utanmadan 8.1le devam ediyorum yazmış daha 3 gün önce falan geçti 8.1 e de 7den zaten..

Daha önceki msgları görmedim bi sorun mu oldu :)

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok, senin sistemde sorun olmadığı için kıskandım. :D  Ben evde 4 kere sıfırdan kurmak zorunda kaldım windows 10'u. Her seferinde farklı bir nedenden göçtü sistem. Ama tahminim benim anakartın ömrünü doldurmasından kaynaklı olabilir bu sorunlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz BF4 'te oyun hataları ile kıvrım kıvrım kıvranırken o oyunda da bir sorun olmamıştı hatırladığım kadarıyla Narci sende.

Onu okuduğum zaman çok şaşırmıştım. O oyunda bir kere yer düzleminde giderken paraşüt açılıp oyun evreninden

aşağı düşmüşlüğüm vardır benim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

küçük çağlara her ne kadar kızsam da sistem sorunsuzluğu bende de vardır genelde, win10 kursam eminim ben de sorunsuz kullanırım... vardı zaten diğer ssd'de kurulu idi kullanmıştım biraz ama psikolojik olarak uçurmuştum 8.1den devam ederim diye bi süre daha :lol: sisteme fazla birşey kurmayıp sade ve stabil kullandığımız için muhtemelen sorun çıkmıyor bizde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de hiçbir sorun çıkmadı. Gayet temiz kuruldu, efendi efendi çalışıyor.  

Hoşuma giden iki özellik fark ettim. 

Aktif olmayan pencerelerinde mouse cursor ile üzerinde durduğunuzda, mouse tekerleği o sayfayı kaydırıyor.

Masaüstüne shortcut attınız diyelim. Sonra orjinal dosyanın yerini değiştirdiniz. Shortcut yine çalışıyor. Bu 8.1 'de varmıydı bilmiyorum ama hatırladığım eskiden hata veriyordu. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizüstü bilgisayarımda Intel 330 SSD var. Bu SSD'de DevSleep özelliği yok. Şimdi yine Intel'in DevSleep özelliği olan bir SSD'sini alıp dizüstüne takmak istiyorum. W10 kurulumunu yeni SSD'ye klonlasam, aktivasyonda sıkıntı yaşar mıyım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aktivasyon anakart üzerine sanırım çünkü daha 4 gün önce 256gb ssd den 500gb ye terfi nedeniyle yeni diske kurulum yaptım, bi sıkıntı olmadı.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk kurduğumda aktivasyon işleri hallolunca sırf gönül rahatlığı sebebiyle temiz kurulum yapayım dedim. Tam formatı basacakken 1 yıldır bios updatelere göz atmadığım aklıma geldi oldu olacak onu da güncelleyeyim dedim. Güncellemeyle bastım formatı. Akabinde temiz kurulum yaptım bir türlü aktivasyon yapılamadı. Nette belirtilen tüm yöntemleri denedim nafile.. Sonra yeniden 8.1 kurarak onun üzerinden upgrade ettim. Akabinde aktivasyon işi olunca gene formatı bastım ve temiz kurulum yaptım. Bu sefer win i açar açmaz aktivasyon oldu otomatik olarak.. 

Dolayısıyla artık denk mi geldi noldu bilmiyorum bios update ile saçma sapan bi vaziyet oldu.. Alakası var mıdır yok mudur başka saçmalıklar mı denk geldi o sırada bilemiyorum ama ilk gün böyle bi rezillik yaşamıştım. Aklınızda bulunsun  :bigstar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok dolmacım o da şöyle bişey; 

Windows 10 u sıfır almadıysan yani bir product key in yoksa mutlaka upgrade ile kurup bir kere aktivasyon yapmak zorundasın.. O aktivasyondan sonra istediğin kadar sıfırdan kurabilirsin.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok dolmacım o da şöyle bişey; 

Windows 10 u sıfır almadıysan yani bir product key in yoksa mutlaka upgrade ile kurup bir kere aktivasyon yapmak zorundasın.. O aktivasyondan sonra istediğin kadar sıfırdan kurabilirsin.. 

Ah benim okumayıp da içindeki bilgi volkanını patlama noktasına getirip akabinde bu hevesle gözü kör olup direktman dalan sevgili küçük karşiim :lol: , post umun başlangıcında sarfettiğim kelimeleri özenle okumanı rica edeceğim senden.. Bknz yazar o bölümde neler söylemiş, "İlk kurduğumda (yazar burada W10 dan bahsetmekte) aktivasyon işleri "hallolunca" (yazar aynı şekilde W10 üzerinde aktivasyonun yapıldığını bilhassa belirtmiş) ... şeklinde devam eden bir deneyimini paylaşmış..  :lol: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün forumu bi ara telefondan takip ettim de o sıra doru dürüst okumamışım nedense uyklamış mıyım ne..  :D

Şu durumda saçmalıkmış diyerek cvpliim :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de hiçbir sorun çıkmadı. Gayet temiz kuruldu, efendi efendi çalışıyor.

Hoşuma giden iki özellik fark ettim.

Aktif olmayan pencerelerinde mouse cursor ile üzerinde durduğunuzda, mouse tekerleği o sayfayı kaydırıyor.

Masaüstüne shortcut attınız diyelim. Sonra orjinal dosyanın yerini değiştirdiniz. Shortcut yine çalışıyor. Bu 8.1 'de varmıydı bilmiyorum ama hatırladığım eskiden hata veriyordu.

OS X'te durum senelerdir böyle zaten (mouse cursor olayı), uygulamalarda kısayolları takip etmedim ama zaten farklı bir yere koyayım şeklinde birşey olmadığı için ihtiyaç da olmuyor :) şaka bir tarafa böyle özellikler basit ama çok kullanışlı, bir ara Windows tabanlı sistem kurmayı planladığım için sürekli takipteyim Windows 10'u.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 pro 'ya geçeceğim yakın bir zamanda bir tane key aldım kendi MSDN aboneliğimden bunu alıp eve kuracağım neler olacak göreceğiz ...

MSDN aboneliğinden gelen keyleri kullanan hiç var mı ? Bu konuda bilgisi olan var mı ? 

post-10-0-48702000-1443418841_thumb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş bu sürücü güncelleme işi ne kadar dangoz yapıyor bu microsoft. Win 10' a geçtiğimde ilk etapta elan touchpad sürücüsüyle epey bi debelenmiştim sonra bi ara internetten düzgün çalıştıran güncel bi versiyon bulup olayımı çözmüştüm. Geçen yine bi güncelleme oldu o gün bugündür yine slider ve kullanmasam bile diğer tomarla fonksiyon ortadan kayboldu.

Kafam attı bugün o eski sürücüyü kurdum tekrar ama tekrar otomatik güncelleyecek sanırım win 10' da zoraki güncelleme özelliği gibi bir özellik varmış diye duydum :S

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş bu sürücü güncelleme işi ne kadar dangoz yapıyor bu microsoft. Win 10' a geçtiğimde ilk etapta elan touchpad sürücüsüyle epey bi debelenmiştim sonra bi ara internetten düzgün çalıştıran güncel bi versiyon bulup olayımı çözmüştüm. Geçen yine bi güncelleme oldu o gün bugündür yine slider ve kullanmasam bile diğer tomarla fonksiyon ortadan kayboldu.

Kafam attı bugün o eski sürücüyü kurdum tekrar ama tekrar otomatik güncelleyecek sanırım win 10' da zoraki güncelleme özelliği gibi bir özellik varmış diye duydum :S

25mRNd.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok