Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Windows lisansi basbelasi aslinda bana lazim olan key sifirdan kurum yapabilecek donanim degisirse aktivasyon yapabilecegim bir key. O W8 keyleri upgrade keyiydi sanirim sifirdan kurmak isteyenler yapamamisti sanirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows lisansi basbelasi aslinda bana lazim olan key sifirdan kurum yapabilecek donanim degisirse aktivasyon yapabilecegim bir key. O W8 keyleri upgrade keyiydi sanirim sifirdan kurmak isteyenler yapamamisti sanirim.

Ben onu sıfırdan kurmuştum usb belleğe yazıp. Sorun çıkmıyordu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu rezerve olayının mantığı ne ya? Hani kutulu ürün olsa sıraya koyacaklar vs. derim ama digital download işte, sıra ne? Bu arada bende yok hala simge (W7HPSP1)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sıfırdan kurulum yapılabilecekmiş o indireceği dosya ile. 

http://www.neowin.net/news/windows-10-after-the-free-upgrade-you-can-perform-a-clean-install-if-needed

Ben her zaman sıfır kurulum yaparım ama upgrade de sorun çıkmıyor aslında. Bir video vardı. Eleman dos dan alıp, windows 3.1 , win95 sırayla Windows 7 e kadar upgrade ederek geliyordu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl ben de şimdi şöle bir sıkıntı var. Benim orjinal 8.1 pro'yu şuanki sistemimde rezerv ettim. Ama bir hafta sonra anakart, işlemci terfisi olursa ve windowsu yeni sisteme kurarsam rezerv durumu ne olacak merak ediyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada, microsoft artık kurulum iso dosyaları için direk kendisi bir araç sunuyor, istediğin sürümü aşağıda linkini verdiğim araç vasıtasıyla indirip, ister dvd'ye ister usb'ye yazabiliyorsunuz. 

http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=510815

Bunu G2A'daki satış sayfasında da yazmışlar ama bende Windows 10 kurulu ve onda çalışmadı. OEM Key alacağım ben de 1 adet, sonra artık başka bir notebook'tan falan indirip USB'ye yazarım ISO'yu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asıl ben de şimdi şöle bir sıkıntı var. Benim orjinal 8.1 pro'yu şuanki sistemimde rezerv ettim. Ama bir hafta sonra anakart, işlemci terfisi olursa ve windowsu yeni sisteme kurarsam rezerv durumu ne olacak merak ediyorum. 

En fazla , telefonla (ancak ABD 'deki merkezi aramak mantıklı. ) tekrar aktifleştirir, sonra tekrar rezerve edilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçi onay maili istemiştim, rezerv olduğuna dair onay maili geldi. Sıkıntı çıksa da birşekilde çözülür sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Korhan sen OEM olanıni almışsın o fiyata sanıyorum, o versiyon kurulduğu anda CPU, anakart, RAM ve HDD'ye bağlanıyor bunların dördü birden uçtuğunda lisans da uçuyor.

Bu kuralı halen aynıdır herhalde Microsoft'un.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de aynı OEM lisansını aldım. Şimdi Windows 10 Preview sürümü yerine de bu key ile Windows 8.1 kurdum notebook üzerine. Bana Windows 10'a geçiş için bir uyarı falan gelmedi henüz. Ama sürücülerin daha düzgün olması yüzünden görüntü kalitesi ve performans iyileşti Windows 8.1'e geçince.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ResetButton

Bir arkadaş bana sıfırdan kuramadığını bahsetmişti sonra MS Türkiyeyi aramış o keyler upgrade keyi bu yüzden sıfırdan kurulum yapamayabilirsiniz demişler. 

Yani MS işine akıl ermez işte...en 39'luk kampanyadan aldım key falan gelmedi işlem kesildi yarıda kaldı ama PPal parayı çekti. Parayı aldım ama key alamadım. 

Şimdi OEM bir key aldık diyelim W10 için donanım değişince ne yapmamız gerekiyor ? Rezerv yapmak ne oluyor ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurt dışında bir iki yerde Microsoft artık sıfır kurlumu serbest bırakacak diye yazılar vardı. Zaten artık kurulum iso dosyalarının, key falan sormadan rahatça indirilebilmesine olanak tanıması bence bunu doğruluyor. Bence yeni yönetim anlayışını benimsedi Microsoft.

Korhan sen OEM olanıni almışsın o fiyata sanıyorum, o versiyon kurulduğu anda CPU, anakart, RAM ve HDD'ye bağlanıyor bunların dördü birden uçtuğunda lisans da uçuyor.

Bu kuralı halen aynıdır herhalde Microsoft'un.

Muhtemelen zaten dediğin gibi abicim. O yüzden zaten şuan P67 board ve 2600k ile kullandığım 8.1 pro'ya dokunmayacağım. Bu sistemi yeni sisteme geçtikten sonra ofiste aynen kullanacağım. Yeni anakart + işlemciye geçtiğimde G2A'dan aldığım yeni keyi yeni sistemde kullanacağım. Böylece bir sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu ben bu olayı bir türlü çözemedim. Wİndows 10 rezerve ikonu geldi bana. MS diyoki ücretsiz güncelleme yap korsan dahi olsan serbestsin. Hatta yine korsan dahi olsan sana ISO vercem oradan sıfır kurulum yapabileceksin. Sonrasında bir sene süreden bahsediliyor. Bu bir sene sonunda ne olacağı net değil. Diyelim ki ücret alacak, tamam alsın da ne kadar alacak?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben o olayı öyle anlamadım. Benim anladığım şu; bir yıl içerisinde rezerve yaparsan windows10'u ücretsiz olarak edinebilir ve kullanabilirsin. Ancak o 1 yıldan sonra eğer windows10 almaya veya güncellemeye kalkarsan o zaman para vereceksin.

Biraz Polyanna mode:ON oldu ama en azından ben öyle anladım. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Update'ini yaptırır,1 ay trial diye süreyi çakar sana. Sonrasında ne yaparsan yap diyor işte. İyi politika bence,korsan da olsa ortalıkta Windows 7-8 kalsın istemiyor artık adamlar. Clean install çok konuşulacak birşey değil. Upgrade işine fazla kafayı takmayın. Bilgisayarda 1 tane işletim sistemi bile olsa Windows sana yaptırır clean install. Iso'nu al,keyini al. Git kurmaya başla,sana kuramazsın demez. Onu ancak bilgisayar komple formatlı ise der. 

Ayrıca sıkıntı olursa onun da 2 günde çözümünü bulacaklardır. Windows 8.1 isosunu,Windows 8 keyi ile kuramıyordun,adam 2 dakkada key girmeden yapabildiğin install yaptı. Bunda da yaparlar birşeyler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Update'ini yaptırır,1 ay trial diye süreyi çakar sana. Sonrasında ne yaparsan yap diyor işte. İyi politika bence,korsan da olsa ortalıkta Windows 7-8 kalsın istemiyor artık adamlar. Clean install çok konuşulacak birşey değil. Upgrade işine fazla kafayı takmayın. Bilgisayarda 1 tane işletim sistemi bile olsa Windows sana yaptırır clean install. Iso'nu al,keyini al. Git kurmaya başla,sana kuramazsın demez. Onu ancak bilgisayar komple formatlı ise der. 

Ayrıca sıkıntı olursa onun da 2 günde çözümünü bulacaklardır. Windows 8.1 isosunu,Windows 8 keyi ile kuramıyordun,adam 2 dakkada key girmeden yapabildiğin install yaptı. Bunda da yaparlar birşeyler.

Bence ortada windows 7-8 kalmaması isteğinin yanında, konuya hakim olmayıp bulduğu her korsan sürümü indiren kullancıların kullandıkları sistemler de ayrıca tehlike arz ediyor. Sonuçta windows "tamam ulen korsan kullanıyorsun madem, bari içinde ne olduğu belli olmayan, sanal saldırı makinalarına dönüşebilecek işletim sistemi kullanma, benimkini temiz temiz kullan" da diyor olabilir. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de evdeki masaüstü sisteme geçen akşam windows ikonu gelmiş. Windows 8.1 Pro versiyonu kullanıyordum, simgeyi görünce hemen Windows 10'u rezerve ettirdim. Bu sabah da konfirmasyon epostası gelmiş. Yalnız ofisteki masaüstü pc'imde Windows 7 SP1 Enterprise versiyonu kullanıyorum ve henüz bunda bir güncelleme simgesi görmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evinde Windows 8.1 kullanıp bu rezervasyonu yapanlar Windows 10 çıkınca fark etmeden kotalarından GB'lar gidince delirir gibi geliyor bana.. Sonuçta Windows 10'u çekip hazır bekleteceğiz, upgrade et demeniz yetecek diyor. Özetle arka planda GB'ları download edecek sisteminiz hiç fark etmeden. Özellikle DH benzeri bir kitle ağlar diyorum ben bu duruma..

Bugüne kadar hiç upgrade yapmadım, yapmam da.. Windows 10'u da temiz temiz kurmak istiyorum geldiğinde. Rezervasyonu yaptım, ISO'su çıktı al kur dese keşke upgrade et demek yerine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu kadar bedava yaygarası kopardıktan sonra 1 ay trial falan demezler. Derlerse de insanlar iyice uzaklaşır Windows'tan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu kadar bedava yaygarası kopardıktan sonra 1 ay trial falan demezler. Derlerse de insanlar iyice uzaklaşır Windows'tan.

İnsanların Windows'tan uzaklaşıp gidebilecekleri alternatif bir platform yok ki. Sonuçta yine korsan kullanıma devam ederler. Microsoft'un oldukça uzun vadeli bir planla tek platform haline getirme çalışmasını bir yerde başarmasını bekliyorum. Bunu Windows 10'ta oldukça iyi seviyeye getirecekler gibi görünüyor.

Kendi adıma IOS kullanmamın nedenie güvenli olması, uygulama marketinin zenginliği ve güvenli yazılım içermesi ve Apple TV, iCloud, Family Account gibi entegrasyonların başarılı olması. Eğer Microsoft buna yaklaşabilirse platform değiştirmeyi düşünebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok