Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Bir restart et düzelir belki. Bu arada AMD nin win 10 sürücüsü sorunlu. Windows update üzerinden sürücü güncellemesi yapmasını sağlayın yoksa çok mavi ekran yersiniz. En azından laptoplar için durum bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar yazdım edge'in azizliğine uğradı. kurarken kesinlikle internete bağlanmayın saatlerce bekletiyor. edge şuan çok kötü tıkanıyor, eksik açıyor, bazı siteler uyumsuz vs. şimdilik değecek bişey de yok geçmek için acele etmeyin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yorum yazayım diyorum bi yazdırıyor bi yazdırmıyor, bi tıkanıyor bi akıyor. çok aceleye gelmiş bu edge. herlalde hızlı olayım derken güdük bırakmışlar çoğu şeyi. chrome firefox eklenti desteğini sonraya bırakmaları boşuna deilmiş demek ki. umarım 2-3 aya 10.1 gelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Optimus veya Enduro teknolojili laptopu olan varsa güncellemeden önce ikincil grafik sürücüsünü tamamen kaldırsın sistemden.

Özellikle enduro (AMD radeon kullananlar) kullananlar kurulumdan sonra microsofttan gelen sürücüyü yüklesinler onun tarihi daha yeni 15.7 catalyst den. Muhtemelen son dk da bir güncelleme oldu ve henüz catalyst e yansımadı bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Word Excel ve Powerpoint mobile uygulamaları düz desktop modunda iyi kullanılabiliyorlar. Office 365 i olmayanların deneyimini merak ediyorum eğer sorunsuz çalışıyorsa sadece bir MS hesabı ile o zaman office satın almaya gerek kalmayacak epey bir insan için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ne ya bismillah direk sorunlarla mı geldi win 10 :D Anlaşılan bir süre daha 8.1 ile devam etmek laptopta denemeye niyetim vardı zaten çok fazla birşey kurulu olmadığından sakatlık olmaz diyordum.

Desktopta win 7 ile yola ise hala devam anlaşılan :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anladığım kadarıyla yükseltme yapmadan doğrudan iso ile yükleyemiyoruz. Yükseltme yaptıktan sonra da iso ile indirip temiz kurulum yapınca key falan sormadan windows kendini etkinleştiriyor. Peki, daha sonra donanım değiştirdiğimizde muhtemelen "key" soracak, onu nasıl/nereden elde edeceğiz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende W7 Box Home Premium var. İki sorum var yükseltme hakkında..

Birincisi ben bu sürümü yükselttiğimde eski windows 7 mi kullanma hakkımı kaybetmiyorum di mi? Yani bir şekilde tekrar kurmak istersem w7 mi aktive edebilir miyim?

İkincisi de benim şu an kullandığım masaüstü sistemim birazcık tarihi eser kalıyor ve ergeç onu upgrade edeceğim. Şimdi ben buna w10 kurarsam yeni sistemime bu lisansı kullanabilecek miyim? Sonuçta kutulu lisanstan upgrade etmiş olacağım. Eski w7 lisansımı istediğim her bilgisayara kurup aktive edebilirim. Kutu lisansın özelliği o bildiğiniz gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Executioner'in sorularını ben de merak ediyorum. İstediğim bilgisayara kurma hakkım olan Windows 7'yi yükselttiğimde de istediğim bilgisayara kurabilmeliyim. Windows 7'yi kullanma hakkımın devam etmesi ise o kadar önemli değil benim için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Executioner'in sorularını ben de merak ediyorum. İstediğim bilgisayara kurma hakkım olan Windows 7'yi yükselttiğimde de istediğim bilgisayara kurabilmeliyim. Windows 7'yi kullanma hakkımın devam etmesi ise o kadar önemli değil benim için.

Aslında w10'a geçip beğenirsem w7'ye dönmeyi bende düşünmem ama sırf meraktan soruyorum bunu. Belki etrafımdan birileri için gerekebilir birde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Imgur'daki GIF süpermiş. :D

qCWHwCd.gif

Yalnız orada da birkaç kişi Win 10 anahtarına Hardware ID'nin kayıt olacağını yazmışlar. Bu da ileride yeni bir bilgisayar alırsam kuramamam demek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anladığım kadarıyla yükseltme yapmadan doğrudan iso ile yükleyemiyoruz. Yükseltme yaptıktan sonra da iso ile indirip temiz kurulum yapınca key falan sormadan windows kendini etkinleştiriyor. Peki, daha sonra donanım değiştirdiğimizde muhtemelen "key" soracak, onu nasıl/nereden elde edeceğiz?

Hocam bununla ilgili microsoft' un sık sorulan sorular sayfasında bilgi vardı. Büyük donanım değişiklikleri yaptıktan sonra ms müşteri hizmetlerini arayın, aktivasyon için yardımcı olurlar yazıyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz uğraştırdı ama çalışır hale getirdim dün gece.  Epey yüklenmiş MS serverları. Aktivasyon sırasında epey sorun çıktı. update de sürekli hata veriyor. AMD sürücülerini yüklerken hata verdi. Mecbur amd nin sitesinden yükledim. Sorun yok gibi. 

-Cortana güzel olmuş. Tahmin etmediğim sorulara cevap verebilioyor. Onedrive daki finans dosyalarını bul dedim. Buldu. Tabii isimleri uygun ama pratik işte.

-Virtual desktop güzel fikir. Ama ubuntu dan alıştığım kadar iyi değil. farklı desktoplar arasında uygulamaları düzenlemek ubuntudaki veya mac deki kadar kolay değil. 

şurda kısa yolların listesi var.

http://reviews.gizmodo.com/the-ultimate-guide-to-windows-10-keyboard-shortcuts-1720656591

Edit:

Saçma birşey var. Başlangıçta aktive edemeyince, lock screen resmi gibi kişiselleştirmeleri kaldırdı. Aktivasyondan sonra da geri getirmedi. Gitti ayarlarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 da pencere kenarlıklarının rengini değiştirmeyi kaldıran elemanı işten atmamışlarsa ciddi manada sorun var demektir. Bu arada pencere kenarlıklarının rengini değiştirecekseniz aero tweakeri kullanmanız gerekecek veya theme dosyasını elle değiştireceksiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dün akşam şu tool ile direkt usbye kurmasını istedim isoyu o şekilde sıfırdan kurulum yaptım. aktivasyonda da problem olmuyor, cmd ile yapılan bir yol var. şimdilik oldukça memnunum bir tek gerizekalı creative herzamanki gibi sürücülerini çıkartmadığı için daniel_k'nin support pack 3.4'ünü kurdum onu da bu şekilde halletmiş olduk. (creative 2015 sonunda sürücü çıkaracağını söylüyor) 

açılıp kapanma süreleri 8.1'e göre daha uzun gibi geldi. (corsair force 3 60gb ssd)

windows edge inanılmaz hızlı açılıyor, tarayıcı hızı da fena değil gibi. ama chrome'a bir sürü şifre, yer imi vs kayıtlı olduğu için geçip geçmemek konusunda kararsızım. bir de adblock yok tabi. ayrıca html5 test'inde chrome'dan oldukça düşük puan alıyor şimdilik. webm'de oynatmıyor..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar,

Bu gece bizim pederin ACER 5740 NB'unda deneyeceğim, win10a yükselttiğimizde win7'ye geri dönmeyi ve win10a yükselttikten sonra ISO edinip bununla temiz kurulum deneyeceğim, tabi keyi kendimi alacak yoksa elden yazmam mı gerekecek onada bakacağım. buradan yazarım.

Herşeyi hazır edip image almam gerekecek,  ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir arkadaşın Windows 7 Home Basic' li dizüstü bilgisayarında 2 kere denedim ve kuramadım. Şu 17-18mb' lık, dosyaları kendisi indiren media creation tool yazılımıyla, bu bilgisayarı yükselt seçeneği ile yapmaya çalıştım. Bir de hatayı kurulum dosyalarını indirdikten sonra veriyor malesef. Verdiği hata da "denetim modunda bu işlem yapılamaz" falan gibi birşey, ekran görüntüsü almayı unuttum, bir de usb installer oluşturup deneyecem artık. Bu arada recovery yapılmış tertemiz windows' da oluyor bu hata, yönetici hesabı ile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok