Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Ne ileri dönem lisanslama konusunda detay var ne de başka bir şey. MS' in bu kadar elibol davranması hayra alamet değil. Herkes kıllanmış zaten bu durumdan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10, upgrade sonrasında temiz kurulum yapılmasına izin verecekmiş.

http://techreport.com/news/28406/windows-10-free-upgrade-allows-clean-reinstalls

O linkteki tivitlerin birinde "yetkili abi" şöyle demiş, bir cihazda windows 10 yükseltmesini yaptıktan sonra o cihaz için tekrar windows10 kurulumu yapabilirsiniz diyor. İyi de hangi cihaz? Buradaki gibi çoğu kişi en azından 9-12 ayda bir PC parçası değiştiriyor diyelim, en azından sıfır komple değişimi göz önüne almazsak ekran kartı, anakart, işlemci vs vs. Peki ben şimdi SSD'imi değiştirdim diyelim, nereden anlıyacak aynı cihaz olduğunu? Hadi diğer bileşenlerden anladı, anakartı değiştirdim ve temiz kurulum yapmak istiyorum herhangi bir sürücü çakışmasını engellemek için. O zaman ne olacak?

Havada birçok soru var.

@Definitive, hocam o da doğru. Ben Ubuntu'dan ümitliydim bayağı; bu Steam entegrasyonu ile bayağı bayağı iyi şeyler bekliyordum ama o da geride kalıcak sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O soruları pek kafanıza takmayın. MS uzun süredir o durumları idare ediyor. En fazla ms 'i ararsınız , sadece bir bilgisayarda kullandığınızı söylersiniz . Aktifleştiriyorlar. Adamlarda biliyor onu takip etmenin zor olduğunu. Misal benim anakart arızalandı, yenisini gönderdiler. Sonuçta tek bilgisayarda kullanmaya devam ediyorum, MS buna bir çözüm üretmek durumunda.

Windows 10 'u en çok hangi özelliği için bekliyorsunuz?

Eskiden Linux'ta sevdiği virtual desktop vardı. Onun benzeri birşeyler yapmışlar. Onu bir denemek istiyorum. "Hello" işe yarar ama masaüstünde uygun araç yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

işletim sistemi aktivasyonunu da office 365 gibi bir sistem olarak oturtsalar olur. Aktivasyon bir hesapta olacak o hesabı kullanan kullanıcı işletim sistemini sorunsuz yükleyebilecek aynı anda sadece bir bilgisayarda kurulu olacak o kadar. Bu çok mu zor bence değil. Hatta MS windowsu son kullanıcıya bedava versin artık uğraşmayalım lisans şu bu ile ama o da zor.

Ubuntuyu ana işletim sistemi yapacam az kaldı yakındır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu kadar bedava yaygarası kopardıktan sonra 1 ay trial falan demezler. Derlerse de insanlar iyice uzaklaşır Windows'tan.

Hocam korsan kullanan adama ne desin,al hacı tepe tepe kullan istediğin kadar demez. Demesin de zaten,ben eşek miyim o vakit para veriyorum. Ben de korsan kullanayım,bana da bedava versin. Onlara sadece upgrade'i otomatik yapacak. Lisans alması yine gerekecek adamın düzgün kullanmak istiyorsa. MS da biliyor almayacaklarını,crack yapacaklarını. Ama en azından adamların da Windows 10 kullanmasını istiyor olay o.

Bence kafaya takmayın upgrade olayını. Bir yerden o ISO gelecek. Windows Preview bile başka partitiona kurulabildiğine göre bundan sorun olacağına inanmıyorum. Bize bir key verilecek sonuçta. ISO da yasal yolla da bulunur,başka şekilde de bulunur ki yukarda link vardı yasal yoldan indirmek için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abimin işyerindeki lisanlı 8.1 yüklü bilgisayarada win. 10 muhabbeti gelmiş. yalnız onda ''29 temmuzda hazır olacak'' diye tarih verirken benim evde kullandığım cracklı win. 8.1 de herhangi bir tarih vermiyor. Sizde durum nasıl?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anlaşılan korsan  sisteme bile yüklenebilecek açıklaması her yerde olduğu gibi buradada epey bir konu edilmiş, durum şu birkaç yıldır neredeyse tüm MS yazılımlarını iso olarak  erişiliyor sisteminize kurabiliyordunuz, esas olan aktivasyonu ise ne olursa olsun crack yapıp aşsanız bile yakalanıyorsunuz sağ alt köşede watermark çıkıyor,  MS her zamanki çakallığıyla ortalığı fısıltılarla yarım yamalak haber kırıntıları ve milletin birbirini doldurmasıyla oluşan sorularla yaşamasını istiyor, öyleki  tanıdığım herkes bu win10  tatavasıyla alakalı benzer şeyleri banada soruyor, :mrgreen:    sistemin %10'u bilmeyen tonla arkadaşım var hepside sanki bedava verilecek gibi bir anlayışta...  yok babacım itibar etme yalan onlar demekten bıktım. sağa sola iso veriyordum yıllardır artık iş güç deyip sallıyorum soran eden olursa, çünkü arkasından daha önce 20 kere anlattığım şeyleri soruyorlar.

Sonuç sisteminiz  kopya bile olsa yükseltme yapacaksınız o kadar, sonra iso ile temiz yükleme yapmak istediğinizde aynı key muhtemelen yeterli olacak o kadar.  aktivasyon yine olmayacak kopya keylerle, bence en önemli olay dandini win7 starter/home/pre 8.1sl gibi sistemlerin mevcut keyleriyle ücretsiz yükseltmeye resmi olarak izin vermesidir o kadar, bende 2 nb var evdede 2 nb  var. hepside orjinal win10 olacak bence önemli olan bu BEDAVA olması gerisi tatava.

bu arada son sürüm 10130 cidden hızlanmış, son sürümde daha ne olacak merak ediyorum. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dükkanda kullandığım windows 7 starter ada çıktı windows 10. inşallah 10 geçince 4 gb. ram ın tamamını kullandırtır. şuanda 4 gb. ram takılı olmasına rağmen 2 gb. sini kullanıyor starter olduğu için. 

2011 de toplamıştım bu bilgisayarı iyice yavaşladı artık, bakalım windows 10 ile ne hale gelecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok açık ya, yani optional olanların hepsini yapmadım ama diğer hepsi tamam. Bir google amcaya sorayım bari.

Bende de ilk birkaç gün çıkmamıştı, sonra aklıma geldi bilgisayarı "hazırda beklet" şeklinde kapatıyor olmam, 1 kere windows' u yeniden başlatınca çıktı, eğer windows' u bu davetiye olayı çıktıktan sonra hiç yeniden başlatmadıysanız bir deneyin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Korsan mevzusu değil sadece. Lisanslı Win8'i "ücretsiz Win10' a güncelleme" yaptık. Ya sonrası? Toplu lisanslamalarda özellikle şirketler için mevcut durumda tam bir karın ağrısı neyin, nasıl lisanslanacağı. Evdeki tek bilgisayarın akıbetini çözememişiz, gerisini düşünün :).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ev kullanıcısı için sorun yok key verecekler temiz temiz kuracaz. Volume licence enterprise için durum farklı olacaktır onlara notifikasyon gelmemiş bile olabilir. Windows 8 kullanan firma biliyorum windows 8.1 güncellemesi gelmiyor adamlara.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft'un kurumsal lisanslamasında yazılım güvenesi diye bir kavram var. Küçük/Orta boy işletmeler bunu satın almadığında yeni sürümleri kullanma hakkı zaten olmuyor. Büyük kurumların yaptığı Enterprise Aggerement'lar ise bu anlaşmalarına dahil her ürünün en yeni sürümünü kullanma hakkıyla birlikte geriye dönük sürümleri kullanma hakkını da içeriyor. Büyük bilgisayar ağlarında işletim sistemini güncellemek çok fazla parametrenin kontrolünü gerektirdiği için bireysel kullanıcı kadar hızlı bir geçiş zaten olmuyor.

Microsoft işletim sistemini ücretsiz dağıtacak olursa aslında en büyük etkisi güvenlik açıklarını kullanan kötü niyetli kişilere olacaktır. Ürün anahtarı yaratan yazılımlara, anahtar gerektirmeyen korsan kurulumlara gömülen kötü niyetli kodlar zombi bilgisayarların en büyük nedeni olarak görülüyor. Bunların azalması ve insanların para vermeden orjinal işletim sistemi kullanabilmesi çok fark yaratır. Gerçi bilgisayarına antivirus paketini bile kaçak kurmaya çalışan ve antivirus kuracağım diye bilgisayarına her türlü naneyi bulaştıran bir ortamdayız ya neyse..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ev kullanıcısı için sorun yok key verecekler temiz temiz kuracaz. Volume licence enterprise için durum farklı olacaktır onlara notifikasyon gelmemiş bile olabilir. Windows 8 kullanan firma biliyorum windows 8.1 güncellemesi gelmiyor adamlara.

Yahu tamam key verecekler de keyin süresi ne kadar? Bundan sonra sürüm numarası olmayacak deniyor. Nereye kadar geçerli o key, şartları ne? Bir kaynak varsa tüm bunları açıklayan verin okuyalım.

Korsan kullananlara bence öyle veya böyle bir trial mevzusu çakacaklar, nasıl olsa Tiestorn' un dediği gibi aktivasyon mevzusu devreye girecek ama o zaman bu "herkes güncellesin, bilgisayarlar zombi olmasın, güvenlik de güvenlik" mantığının bir önemi kalmıyor. Yine aktivasyon için abuk sabuk yazılımlar yüklenecek.

Herşey açık seçik ortada, ben mi göremiyorum :), 5 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatın bana :P.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aktivasyon olayı tam bir çöp. Hala bir Mac OS'un yarısı olamadı Windows şu konuda. Ver bedava kullansın işte insanlar arkadaş. Zaten bir ton şeyden söğüşlüyorsun milleti. En azından ev sürümleri bedava olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok