Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

MSDN üyeliği ile alınmış sanırım. Geliştirilen ürünün testi için o lisanslar, notepad bile açsanız lisans dışına çıkılıyor galiba :)) .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

3-4 Yıl önce MS'in açığından faydalanarak 30TL'ye 8 Pro Keyi aldım ve hiç kullanmadım.

Ancak keyi nasıl kullanacağımı unuttum, önce W7'yi mi kuruyordum yoksa 8'i mi?

Bunlar korsan mı yoksa saf mı oluyordu?

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Ayın 29'una kadar W10 geçebilme hakkım var, onu kullanmak istiyorum da.

Sevgiler...

Aynı kampanyadan ben de win8 anahtarı aldım. Daha sonra win8'i tamamen kaldırıp sistemde hiç windows olmadan kullandım. Fikir değiştirip win8'i tekrar yüklediğimde, ilk açılıştan sonra "Bu anahtar yükseltme anahtarı, windows sıfırdan yüklendiği için aktive etmiyoruz" dedi. WinXP cdsi ile tekrar format atıp XP yükledikten sonra win8 yükleyince bu sefer anahtarı kabul etti.

Buna dayanarak muhtemelen şöyle bir yol izlenmeli:

- Sistemde hiç windows yoksa herhangi bir windows sürümü yüklenir (korsan falan farketmez)

- win8 yüklenir, anahtarı ile aktive edilip 8.1 e güncellenir

- win8.1 içerisinden win10 güncellemesi yapılır (Bu adım tam olarak nasıl olacak bilmiyorum, bir teknoseyir gündem değerlendirmesinde yapılan yoruma göre diyelim.)

Bütün bunları yapmak için win10'un çıkmasından itibaren bir yıl zaman var.

özkaradağ beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSDN üyeliği ile alınmış sanırım. Geliştirilen ürünün testi için o lisanslar, notepad bile açsanız lisans dışına çıkılıyor galiba :)) .

Selam evet MSDN aboneliği ile mail adresime bağladım. Bir tanecik W8.1 pro 'yu evdeki bir bilgisayarıma kurarsam ne olur acaba ?  :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özellikle SSD olan bilgisayarlarda işletim sistemi kurmak yada upgrade etmek çok büyük zaman kaybı yaratmıyor. FAQ'da da bir kez upgrade ettikten sonra clean install yapılabileceği söylenmiş. Bence Windows 8.1'den Windows 10'a upgrade kurup sonra ürün anahtarı ve medyasını yedekleyip ihtiyaç duyduğum zaman clean install yapabiliyor olmak yeterli.

Can I reinstall Windows 10 on my computer after upgrading?

Yes. Once you’ve upgraded to Windows 10 using the free upgrade offer, you will be able to reinstall, including a clean install, on the same device. You won’t need to purchase Windows 10 or go back to your prior version of Windows and upgrade again.

You’ll also be able to create your own installation media like a USB drive or DVD, and use that to upgrade your device or reinstall after you’ve upgraded.

Bu FAQ sayfasında hemen hemen sorulan tüm sorulara cevap verilmiş. Gayet faydalı olmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FAQ geldi. Upgrade etmeden key mey gelmeyecek,clean install da yapamayacağız büyük ihtimalle.

http://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-10-faq?ocid=reserve_r_PostReserve_header

tam da benim başta tahmin ettiğim gibi olmuş. Bu yüzden format atmıyordum. Yeni temiz bir windows kurulumu lazım. Ama windows 10'u rezerv ettiğim için ve formattan sonra büyük ihtimalle sıkıntı çıkacağı için format atamıyorum. Biran önce windows 10'u upgrade etsek de baştan temiz kurulum yapsak. En azından ilk upgrade'ten sonra temiz kurulum yapabileceğiz ve önce eski sürümü kurup sonra windows 10'u kurmak gibi saçmalıklarla uğraşmayacağız. Bu yüzden benim için çok da sıkıntı değil önce upgrade olması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle olduğu yazılıyordu zaten. Sakıncası yok. Zaten hızlı işliyor. 

Preorder a USB bellek ile satın alma eklenmiş. Artık işletim sistemi de USB bellek ile alınabildiğine göre , dvd okuyucuya ihtiyacım kalmadı. Bir ara çıkarayım sistemden . 

Edit :

W10 da gelen yeni bir araç ekran görüntüsünü video olarak kayıt edebiliyormuş. Desktop da çalışmıyor ama sadece uygulamalarda çalışıyor. Desktop da çalışsa çok işe yarayacaktı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada windows 10 ile birlikte insanlar word excel ve powerpoint satın almak zorunda kalmayacaklar gibi sanki. Şu modern ui versiyonlarını beleş verirse MS o zaman office ev için satılmaz hale gelir resmen. tamam biraz güdük ama en azından standart ev kullanıcısına fazlasıyla yeter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS bu dereyi görmeden paçayı sıvamamak lazım, yıllardır sağlam office alternatifleri olmasına rağmen genel kullanıcı alışkanlıkları sebebiyle satılan bir office'den bahsediyoruz, MS zora gelmedikçe işe yarar bir şey sunmaz diyorum ama MS işte insan'ı şaşırtabiliyor. ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son RTM sürümünü 10240'ı deneyen oldumu, son durum nasıl?  ben daha deneyemedim .iso  ofiste nb'ta kaldı. bir daha indirip kurmak zor geliyor.

update menüsüne girdim, belki bu iniyordur, bakacam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mevcut sistemden yükseltme başlamadı diye biliyorum, bu yazdığım RTM torrent'lere düştü oradan bakabilirsin. preview programından alınan sürümü RTM'ye çeviremiyorsun o öylece yüklü kalıyor, MS'un kobayı olduğun sürece kalacak diye yazılmıştı yanılmıyorsam. ;)  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu wi-fi sense olayı nedir nasıl kapatacağız parolaları paylaşıyormuş vs modemin ssid sini değiştirmek gerekiyormuş sanırım böylede salaklık görmedim 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Attığım mesaj niye gitmedi ki??

Windows 10 'u arka planda indirmeye başladı.  Çin'de , Windows 10 'a upgrade için mesaj da gelmeye başlamış. Saati pekin 'e mi ayarlasak? belki upgrade eder , indirdikten sonra.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kurdum laptopa, kullanıyorum. Fena değil, ama mekanik diskle zor oluyor bu işler. Kurulumdan sonra hemen kendine gelemiyor, güncellemeler filan indiriyor, acele etmeyin. Ben sabah 9 gibi başladım indirip kurmaya, ancak kendine geldi sistem. Akşama da bir defrag yaptırırım bitince bilgisayarı kapatan cinsinden, tam olur.

Bilgisayarda elzem olmayan, ıvır zıvır uygulama varsa kaldırın. Uyumsuzluk olur filan, uğraştırmasın. Bende WeChat yüklüydü Çinlilerle konuşmak için, her açılışta Windows 10 uyarı veriyor "bu program değişiklik yapmak istiyor, yapsın mı?" diye. Hiç gerek yok böyle şeylere, kaldırın gitsin. Lazım olursa tekrardan kurulur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

upgrade edelim dedik MS 'nin aracını kullarak, 70kb/sn ile indiriyor. MS 'nin serverları genelde hızlıdır aslında. 

USB bellek hazırlarken 10mbit ile tam hız indirmişti.Bir acaip oldu bu sefer. Bir türlü W10 a geçemedik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güncellemeyi yaptım ama burnumdan getirdi. Radeon R9 M265X in sürücüsünü kaldırmış olmam lazımdı güncellemeden önce. Kaldırmayınca debelendirdi durdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende deçözüldü . Upgrade ediyor şimdi.

Upgrade den sonra , active etmek gerekiyor. Sonra clean install yaparım. Bu nokta önemli , active olmadan clean install yaparsanız aktive etmenin yolu yok.

Sonra clean install sırasında serial ı skip diyerek geçiyoruz. Getekmiyor serial

Edit :

Hayda , şimdi de bu serial ı aktive edemem diyor. Halbuki satın aldığım , geçerli bir serial, üstelik windows 10 u reserve etmiştim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok