Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

domain'e dahil win8.1'de hala upgrade çıkmış değil (rezerve de çıkmamıştı)... internette domain'den çıkarıp windows update'i kontrol edin demiş ama şimdi kim uğraşacak onunla... var mı benzer dertten muzdarip?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sorun çıkmadı şu ana kadar. Gerçi kullanımda Win 8 'den farkım yok şimdlik. Bir tek Cortana ve Virtual desktops 'ı arada kullanıyorum. 

Edge 'de eklenti desteği 2. dalgada gelecek. O zaman adblock , lastpass vs gelir. Ancak gelse ne olur, şu anda chrome da , firefox da hepsi var zaten.  Onlarda olmayan bir özellik var mı Edge de?

Yeni start menu iyi de, bu iş alışkanlık işi. Ben önceki fullscreen start menuye alışmıştım. 

Updateleri indirirken , p2p mantığıyla indiriyor. Eğer upload u harcamamanız gereken bir durum varsa, onu settings windows upadate den kapatabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benin sorunların kaynağı intel wireless n2230 imiş. zaten eskiden de çok çektirmişti ve ancak 8.1de gelen windows update driver ile büyük oranda düzeliyodu . connection kendi kendine durup zar zor tekrar geliyor. gidip gelen bağlantıya rağmen çeşit çeşit driver denedim en son tekrar 8.1 kurup updatele gelen driverı extract ettim, tekrar 10 kurup manual olarak bu driverı yükledim şimdi iyi. lazım olabilir diye kullandığım metoda link veriyim:

http://blogs.technet.com/b/mniehaus/archive/2013/09/16/grabbing-out-of-box-drivers-from-a-windows-8-system.aspx

edgede yine uyumsuzluklar var ama hem edge update olunca hem de siteler kendini düzeltince bir sorun kalmayacak. acid testlerinden tam puan alıyor ve javascript performansı olarak chrome ve safariye ciddi fark atıyor bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teknoseyir'de çıkan W10 incelemesini izlediniz mi? LP, "W10'la birlikte artık PIN sistemi geldi, hesabınıza giriş yaparken uzun şifreniz yerine 4 basamaklı PIN kullanabiliyorsunuz" diyor incelemede. İyi de, bu özellik W8.1'de zaten var ve uzun zamandır da kullanıyorum bu şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fazla araştırmadım öncelikle..

Şu an microsoft'un aracını kullanarak w10 home iso'sunu indiriyorum. Masaüstü lisanslı 7'den yükseltme yapıcam. O iso'yu kullanarak sistemi açıp kurduğumda aktivasyonu gerçekleştiribelecek miyim? Yoksa başka bir işlem yapmama gerek var mı yada başka türlü mü kurmalıyım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teknoseyir'de çıkan W10 incelemesini izlediniz mi? LP, "W10'la birlikte artık PIN sistemi geldi, hesabınıza giriş yaparken uzun şifreniz yerine 4 basamaklı PIN kullanabiliyorsunuz" diyor incelemede. İyi de, bu özellik W8.1'de zaten var ve uzun zamandır da kullanıyorum bu şekilde.

O güvenli oluyor mu? 4 haneli pin pek güvenilir görünmüyor bana. 

Yeni hello özelliği ile çalışan birşey almak isteiyorum . Her seferinde şifre girmek bayıyor. fingerprint reader, veya intel 'in 3d kameralarından biri mesela.

@@Executioner , upgrade edecekseniz , iso u indirmeye gerek yok aslında. O yazılımdan upgrade'i seçin , o gerisini hallediyor. 

Sizin yazdığınız gibi de oluyordur herhalde gerçi.

Edge testlerine ben de baktım. Bazı benchmarklarda önde görünüyor ama toplamda chrome 'dan geride gibi. 

Hangi benchmarklar önemli ? Edge 'in diğerlerini ezdiği benchmarklara bir link var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O güvenli oluyor mu? 4 haneli pin pek güvenilir görünmüyor bana. 

Yeni hello özelliği ile çalışan birşey almak isteiyorum . Her seferinde şifre girmek bayıyor. fingerprint reader, veya intel 'in 3d kameralarından biri mesela.

Full disk encryption olmadıktan sonra bilgisayara fiziksel erişimi olan biri hertürlü verilere ulaşır. 2 factor authentication için yubikey var ama herşeyle çalışanı (lastpass, google accounts, windows login, linuxta ssh vs.) $50+$20 kargo. Yanında bir de yedeğini almadan olmaz yani toplam $120 falan geliyor. Şu anda birden fazla bilgisayara giriş yapmam gerekmediğinden düşünmüyorum ama, alacak olsam bunu alırdım.

https://www.yubico.com/products/yubikey-hardware/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sistemde full disk encryption yok ama belli dosyaların ve servislerin sifrelemesi var . Onlar da bilgisayara giriş yapınca açılıyor. Yani kasadan harddisk i çalarsa işine yaramaz. Zaten hd nin çalındığını fark eder, servislerin şifresini değiştiririm. 

En temizi biometrik. Onu her türlü riskli işi şifrelemekde kullanırız. Intelin bir kamerası var . O henüz son kullanıcı için değil . Yakında çıkar herhalde bizim için .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle yazıyor ek olarak. Tabii bu benchmarkların hangileri gerçek kullanıma yakın test yapıyor , o yazılmamış. Belki geride kaldığı benchmarklar önemli değildir.

"However, when Ghacks.net used other various benchmarks with the most recent version of Windows 10 results showed that Edge was not out-performing its competitors across the field. The conclusion Ghack makes is, “Microsoft has improved the performance of the default Windows browser by a lot, but since Edge is not beating all browsers in all benchmarks, it cannot be said that it is the fastest browser on Windows 10.”"

Bence performans çok geride kalmadıkça önemli değil. Chrome ve firefox kullanıyorum. O testlerde fark görünüyor ama ben kullanımda fark görmüyor. Başka niteliklere bakmak lazım. Misal Firefox çok güzel eklentilerle kişiselleştirilebiliyor. Chrome da eklentiler aynı fonksiyonlara sahip değil genelde. Panaroma özelliği firefox dışında yok mesela. Ona yaklaşan tab manager da yok. 

IE en çok kullanılan browser genelde. Eklenti desteği yoktu. Şimdi ona eklenti desteği gelmesinin başka etkileri olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dayanamayıp sabah yükseltmemi yaptım. İşlem 15dk civarı sürdü sanırım. Şu an görünürde hiç bir kusur yok gibi.

Win8.1' deki arayüzüm neyse otomatik olarak buraya geçti, aynı masaüstü aynı ayarlar falan. Laptopta çok fazla birşey yok ama gözlemlediğim kadarıyla çalışmayan bir uygulamam yok. Firefox, battlenet ve üzerinden bir oyun açma, photoshop ve illustrator şu an kontrol ettiklerim. Biraz daha kurcalayayım bakalım.

Yeni bildirim merkezi gibi birşey eklenmiş, wp8.1 deki gibi hoş gözüküyor.

Başlat gayet güzel sunumlarda falan gösterildiği gibi hem klasik arayüz hem modern birleşimi gayet başarılı olmuş.

Tek açılırken 3 kez Lcore.exe diye bişi hatası verdi, detayına bakarız artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah sabah mekanik diski söküp SSD taktım laptopa ve temiz yükleme yaptım. Sorunsuz aktive oldu. Key filan gerekmedi zaten. İyi oldu bu iş. Desktop ve diğer tüm PCler için de bir tane kaydedelim kullanalım lazım olursa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende upgrade bir türlü olmadı, her seferinde siyah ekran çıktı maalesef %32 falan gibi.

Sıfırdan kurulumda bir sorun olmadı ama activate etmedi. Fiyatı nedir diye bir bakayım dedim bilgi olsun diye Pro versiyonu 700 küsur TL.

Windows 8.1 sıfırdan kurup, hiçbir program ve sürücü falan kurmadan update deneyeceğim bir de ama sıkıntılı oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Battlefield 4 oynanamıyor, devamlı DirectX Error veriyor hafıza yetmiyor falan diye bir 10-15 dakika oyundan sonra.

İyice oturana kadar ki sonbaharı bulur herhalde, uğraşmamak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LP GÜNDEM değerlendirmelerinde win 8, 8.1 hiç kullanmadığını win 7 kullandığını söylüyordu. ondandır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Battlefield 4 oynanamıyor, devamlı DirectX Error veriyor hafıza yetmiyor falan diye bir 10-15 dakika oyundan sonra.

İyice oturana kadar ki sonbaharı bulur herhalde, uğraşmamak lazım.

Tolga abi, takas dosyasini kapatmis olabilir misin? Eger oyleyse, 1 GB kadar sabit boyutlu bir takas dosyasi belirleyip deneyebilir misin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Windows 10 rezerve olmasına rağmen kendi kendine güncellemeyince dün Media Creation Tool , USB vs. ile sorunsuz bir şekilde 8.1'den 10'a güncelledim. Şu anda C altında iki tane hidden folder gözüküyor. Biri önceden gelen "$Windows.~BT" klasörü , diğeri kurulumdan sonra çıkan  "$Windows.~WS" klasörü. Kurulum da sorunsuz olduğuna göre bu ikisini silsek bir sıkıntı olur mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga abi, takas dosyasini kapatmis olabilir misin? Eger oyleyse, 1 GB kadar sabit boyutlu bir takas dosyasi belirleyip deneyebilir misin?

Varsayılan ayarlar ile hiç oynamamıştım, böyle bir olayla ilgili 8.1 için hotfix var ama bende 8.1 ile bir problem yok, 10'da ortaya çıkıyor.

Bu arada siyah ekran meselesinde de baya bir beklemek gerekiyormuş, bir müddet sonra ekran geliyor ve kurulum devam ediyor, başına gelen olursa beklesin birşey yapmadan ama beş dakika kadar sürüyor bu siyah ekran.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu default browser değiştirilmesi de 8.1 gibi çok basit değil, daha karışık bir menüden Firefox veya her ne yüklendi ise Edge yerine onu seçmek gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de geçen gün birşey okudum windows 10 ile ilgili olarak.

Biliyorsunuz Windows media center 8.1 pro ile geliyordu. 8.1 pro'dan windows 10'a upgrade yapınca media center'ı gördüğü için windows 10'la da geliyormuş. Ancak sonradan temiz kurulum yapıldığında media center yüklenmiyormuş. Parayla falan almak gerekiyormuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows media center aslında 8 ile de gelmiyordu. MS ,kullanıcı  satın almış gibi  bir  code gönderiyordu . Ben onunla yüklemiştim. 

Bence önemli değil. Media center MS 'nin doğru dürüst desteklemediği bir uygulama . Kodi (xbmc ) gibi birşey yüklemek daha iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Battlefield 4 Direct X "Out of Memory" problemi de DXSETUP yapınca çözüldü, başına böyle birşey gelen olursa deneyebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı sorunları var gibi gördüğüm benimde, misal ELAN touchpad sürücüsü tam verimli çalışmıyor bende şu an. Yukarı aşağı kaydır kısmı iptal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de geçen gün birşey okudum windows 10 ile ilgili olarak.

Biliyorsunuz Windows media center 8.1 pro ile geliyordu. 8.1 pro'dan windows 10'a upgrade yapınca media center'ı gördüğü için windows 10'la da geliyormuş. Ancak sonradan temiz kurulum yapıldığında media center yüklenmiyormuş. Parayla falan almak gerekiyormuş.

Teknoseyir'in w10 videosunda bu konudan bahsettiler. Şu an için w10'un medya center desteği yokmuş. Daha sonra getirilecekmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok