Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Windows'un kendi oyun kaydetme ve yayınlama zamazingolarını iptal etme, kaldırma filan ile ilgili güzel bir rehber.

http://www.windowscentral.com/how-disable-and-remove-game-bar-windows-10-creators-update

Bunlar Windows mağazası oyunları için geliştirilmiş, başka platformlarda çakışma filan olabiliyormuş. Zaten oyun oynarken arkada fuzuli birşeyin çalışması pek tercih edilmez. Ben kapattım gitti.

lawnmower tarafından düzenlendi
İmla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon'dan ucuz bir windows 10 linki vermiştim. 

Bunu alıp microsoft hesabımızla eşleştirip sonra gerekirse kullanabiliyor muyuz? Hani alıp atalım bir kenara hesabı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar bu format olayında windows 10 upgradeden yararlanmıştım şimdi format ihtiyacı duymaya başladı sistem. Yanlız ID key gözükürken OEM kısmı belirsiz benim sistemde gözükmekte. Şimdi format atınca otomatik tanımlanır değilmi?

Birde aynı kullanıcı ile giriş yapmak gerekiyormuş. Sistemimde 2 kullanıcı bulunmakta bunun hangisi sisteme kayıtlı gözükmekte nasıl öğrenebiliriz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sıkıntı kullanıcı hesaplarından birine bağlanamadım, oturum kapatıldı uyarısı verip durdu bende netten birkaç makale baktım uygulayayım dedim iyice bozuldu sistem mecbur temiz kuruluma ihtiyaç oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz daha net anlatayım;

Windows 8 den free upgradeden yararlanıp sistemi windows 10 'a güncelledim. Sistemde iki kullanıcı var ikiside bana ait. Biri yetkili iken diğeri değil. Söz konusu normal kullanıcı olan kısıma bu sabah giremedim. Hata veriyor giriş bağlantınızı sağlayamıyoruz iki seçenek çıkıyor kapat veya oturumu kapat diye. Kapatı seçersem pencereden sistemin içindeki user ayarları kayıp. oturumu kapat dersem kullanıcıdan çıkıyor. İnternette ilgili sign in ayarlarına baktım çözüm olmadı. Bu bahaneyle sistemime format atayım dedim temiz kurulum. ShowKeyPlus programımdan ürün anahtarlarını kayıt ediyim dedim burada serial belli iken OEM gözükmemekte. Bu başlığada bu nedenle yazdım. Temiz kurulumda bir sıkıntı olurmu? Diğer bir sorum ise Aynı kullanıcı hesabıyla girmek gerekiyormuş. Sistemde hangi kullanıcı hesabı kayıtlı nasıl öğrenebilirim? 2 mail adresimde şuan kullanıcı gözükmekte sistemimde ama hangisi adına microsoft kayıt yaptı hatırlamıyorum.

Saygılar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@RFID, Upgrade sonrası temiz kurumda aktivasyon için Microsoft hesaplarından oturum açma gibi bir zorunluluk yok diye hatırlıyorum. 8.1'den upgrade yaptığım Windows 10'da hiç MS hesabıyla oturum açmadım, hiçbir zaman da aktivasyon sorunu olmadı. Sizin durumda da olmaması lazım diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, Lightning McQueen said:

@RFID, Upgrade sonrası temiz kurumda aktivasyon için Microsoft hesaplarından oturum açma gibi bir zorunluluk yok diye hatırlıyorum. 8.1'den upgrade yaptığım Windows 10'da hiç MS hesabıyla oturum açmadım, hiçbir zaman da aktivasyon sorunu olmadı. Sizin durumda da olmaması lazım diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim @Lightning McQueen hemen cevapladığın için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@RFID Windows 10 kurduktan sonra hesap ile bağlanmak zorunda değilsiniz etkinleştirme için. Bu arada oturum hesabı farklı administrator hesabı farklı. İllaki windows hesabınıza da bağlanacaksanız, sizin eski windowsunuzu kurarken kullandığınız administrator hesabı önemli olan.

Bir de serial falan uğraşmayın. Şuan 3 tane windows 10 kullanıyorum, hiçbirinin serialinden haberim yok. Donanıma bağlanıyor zaten hesap, sıkıntı olmuyor artık etkinleştirmek.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, ZvAnA said:

@RFID Windows 10 kurduktan sonra hesap ile bağlanmak zorunda değilsiniz etkinleştirme için. Bu arada oturum hesabı farklı administrator hesabı farklı. İllaki windows hesabınıza da bağlanacaksanız, sizin eski windowsunuzu kurarken kullandığınız administrator hesabı önemli olan.

Çok teşekkürler. bahsettiğim problem şuydu. 

Bende işe yaramadı malesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

safe modda da açılmıyorsa temiz kurulum gerekir. Veya sıkıntı yoksa 2. kullanıcı silinip,tekrar windows içinden oluşturulabilir dosyaları backup alınıp.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Bloody said:

safe modda da açılmıyorsa temiz kurulum gerekir. Veya sıkıntı yoksa 2. kullanıcı silinip,tekrar windows içinden oluşturulabilir dosyaları backup alınıp.

@Bloody hocam safe mode ile de denedim user içine giriş yapılıyor lakin programlar gözükmemekte aynı uyarı alınıyor. O kadar gıcık bir durum ki. Backup aldım dediğiniz gibi ama sonra eski kullanıcıyı silip yeni açtığım kullanıcıya aynı dosyaları yükleyebiliyormuyuz. Yani yeni oluşturduğumuz kullanıcıyla giriş yapınca bir önceki sildiğimiz kullanıcının masaüstü arayüzüne kavuşabiliyormuyuz bilemedim.

46 dakika önce, TiesTorN said:

creators sürüm için direkt iso indirebileceğim bir yer var mıdır? 0 kurulum için.

Creators sürüm için yok sanırım @TiesTorN bende bakındım bulamadım. Normal yükleme gerçekleştirip update yaptım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, TiesTorN said:

creators sürüm için direkt iso indirebileceğim bir yer var mıdır? 0 kurulum için.

media creation tool en son denediğimde en son sürümü indiriyordu, öyle değil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, ResetButton said:

media creation tool en son denediğimde en son sürümü indiriyordu, öyle değil mi?

Yok son sürümü indirmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

merhabalar, laptop aldım windows 10 home ile geldi, masaüstü ikonları her restarttan sonra yer değiştiriyor, masaüstüne sağ tıklayıp refresh deyince de yer değiştiriyor, nedir bunun çözümü fikriniz var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, OnLyTNT said:

@klomn, benzer bir sorun ofiste bir bilgisayarda var.

daha ikonları yerinde tutamayan bir işletim sistemine nasıl güvenip işimizi gücümüzü yapıcaz o da ayrı bir muamma :D hayırlısı artık

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/13/2017 at 2:44 PM, klomn said:

merhabalar, laptop aldım windows 10 home ile geldi, masaüstü ikonları her restarttan sonra yer değiştiriyor, masaüstüne sağ tıklayıp refresh deyince de yer değiştiriyor, nedir bunun çözümü fikriniz var mı ?

laptopa 2. bir monitör bağlı ise bu sorun olabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 dakika önce, wazzap said:

Yakın zamanda ucuz keylerden alıp kullanan var mı? Varsa nereden aldı acaba?

Bu başlık altında aradığınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok