Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

masaüstünde power management i nasıl kullanıyuorsunuz?

Dün Aida64 açıkken fark ettim, işlemci hep 3900mhz de. Meğer powermanagement tan min -max cpu speed 'i %100 seçmişim.  Bunun min %5 seçmenin bir sakıncası yoktu değil mi?

Linux on Windows 10: Will penguin treats in Creators Update be enough to lure you?

https://www.theregister.co.uk/2017/02/27/linux_on_windows_10_creators_update/?mt=1488210166950

Bu çok tartışılacak.

Microsoft is currently testing a new feature which will allow Windows 10 users to only install apps from the Windows Store — preventing them from installing the classic Win32 apps.

https://www.instapaper.com/text?u=https%3A%2F%2Fmspoweruser.com%2Fmicrosoft-just-added-the-best-way-of-preventing-installation-of-bloatware-in-windows-10%2F

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu çok tartışılacak.

Microsoft is currently testing a new feature which will allow Windows 10 users to only install apps from the Windows Store — preventing them from installing the classic Win32 apps.

https://www.instapaper.com/text?u=https%3A%2F%2Fmspoweruser.com%2Fmicrosoft-just-added-the-best-way-of-preventing-installation-of-bloatware-in-windows-10%2F

böyle bişeyin olabilitesi yok bence, windowsun var olma ve kullanılma amacına ters bu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows'un sadece bilgisayarda kullandıldığını düşünmemelisin @. Büyük ihtimal tabletler için atılan bir adım bu. Apple gibi özel store oluşturmaya çalışacak ve değişik bir sürüm adıyla vs.. gelecek. Oldukça mantıklı ve geç kalmış bir iş aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows'un sadece bilgisayarda kullandıldığını düşünmemelisin @. Büyük ihtimal tabletler için atılan bir adım bu. Apple gibi özel store oluşturmaya çalışacak ve değişik bir sürüm adıyla vs.. gelecek. Oldukça mantıklı ve geç kalmış bir iş aslında.

E tamam da o vardı zaten. Windows RT, 8'in ARM işlemci destekleyen ve sadece mağaza uygulamalarını çalıştıran versiyonu. Kimse sevmedi, iptal ettiler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

E tamam da o vardı zaten. Windows RT, 8'in ARM işlemci destekleyen ve sadece mağaza uygulamalarını çalıştıran versiyonu. Kimse sevmedi, iptal ettiler.

Şu anda tam wdesteği olan arm işlemcili windows var. O zaman biraz erkendi.

W32 uygulamaları ı tamamen kapatmıyor, kullanıcı isterse kapatıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence Windows RT aslında gayet güzeldi benim açımdan. Bir değeri bilinmedi, iki düzgün mobil arayüz uyduramadılar acemiliğe geldi, üç düzgün anlatılmadı, dört MS' in saçma pazarlama stratejileri. Aygıt/donanım uyumluluğu bu kadar yüksek bir mobil OS yoktu piyasada o zaman için. Ha WinRT için "mobil OS mi la o?" diye dalgaya alabilirsiniz o ayrı :mrgreen: ...

O sadece storedan yükleme hikayesi doğruysa MS iyiden iyiye power user kesimi defterden silmiş demektir. Başka bir deyişle "herkeş mal, herkeş gerizekalı" stratejisi tatlı gelmiş anlaşılan...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@lawnmower Reset'in söylediklerinin yanında şöyle önemli bir konu daha var bizi çok ilgilendirmeyen MDM. Mobil device management için kurumlar deli gibi paralar harcamaktalar. Ben eğitim sektörünün bu konuda çıldırdığını çok iyi biliyorum. Tüm okullar tabletlerle eğitim verme peşinde ve şuanda MDM desteği düzgün tek tablet neredeyse apple tabletleri. Bir nevi tekel var bu konuda ve bu tekeli yaratan yine en önemli konu market güvenilirliği/yönetillebilirliği .

Eğer windows programların yüklenmesini store'a yönlendirebilirse, cihaz üzerinde kısıtlamaları düzgün sağlayabilicekse (ki windows üzerinden oldukça tecrübeli ) ve geliştiricilere kolaylık sağlayabilecekse kendini güzel bir piyasanın içinde bulacaktır. Bu sadece eğitimde değil tahmin edersiniz ki , geçen gün gelen arçelik bayinin kolunda da tablet takılıydı, çoğu yerde sipariş alan adamın kolunda da tablet takılı olabiliyor artık. Sadece bu cihazlara oynuyorsa bile çok büyük bir pazardan bahsediyoruz.Düşünsenize yazdığınız yazılım her ortamda tam performanla çalışacak, cihaz /dandroid uyumluluğu sorunu olmayacak ve tüm bunları herkesin bildiği bir arayüz ile yapacaksınız. IT'niz oturduğu yerden,ekstra yazılım kullanmadan mobile device'ları da yönetmeye devam edebilecek.

Microsoft son kullanıcıdan deli gibi kar eden bir firma olmadı zaten hiçbir zaman. Bu adımı düşündüğüm gibi atıyorlarsa çokça başarılı olabilirler.

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sadece eğitimde değil tahmin edersiniz ki , geçen gün gelen arçelik bayinin kolunda da tablet takılıydı, çoğu yerde sipariş alan adamın kolunda da tablet takılı olabiliyor artık. Sadece bu cihazlara oynuyorsa bile çok büyük bir pazardan bahsediyoruz.Düşünsenize yazdığınız yazılım her ortamda tam performanla çalışacak, cihaz /dandroid uyumluluğu sorunu olmayacak ve tüm bunları herkesin bildiği bir arayüz ile yapacaksınız. IT'niz oturduğu yerden,ekstra yazılım kullanmadan mobile device'ları da yönetmeye devam edebilecek.

Bu kaçınılmaz bir durum. Eski tip el terminalleri (WinCE veya WinMobile 6.x çalıştıran) bu tip işlerin altından kalkamıyorlar, yetenekleri son derece kısıtlı. Andorid cihazlar ancak 4 sürümünde adam akıllı BT, USB cihazları sorunsuz desteklemeye başladı. Halbuki WinRT ilk çıktığında biz online çalışan mobil uygulamamızla her türlü barkod ve yazıcı cihazları rahatlıkla kullanabilmiştik. Yanılmıyorsam bu cihazlardan o zaman alıp kullanan bir de müşterimiz olması lazım. Bu çok büyük bir avantajdı aslında...Bu tip sipariş alma, stok sevkiyatı, servis işlemleri gibi olaylarda bu tip cihazların desteklenmesi çok önemli...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son çıkan build 1607 nov16 'yı kuranınız varmı, ben fizikseldede win10'a geçtim epey stabil çalışıyor yanlız uykudan dönüşlerde (bazen, ram doluluğu sebep olabilir. :icon_think: ) çakılıyor ve mavi ekran veriyor. CPU kullanımı ilk çıkan sürüme göre daha iyi göründü bana, ilk sürümü sanalda beğenip fiziksele geçtiğimde pek beğenmemiştim privacy zımbırtıları deneyeyim diye silip sanaldan devam etmiştim orada kalmıştı, son sürüm bariz daha iyi optimize edilmiş görünüyor. :alkis:

Bu konu daha çok su kaldırır. MS rahat durmuyor. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mağaza uygulaması zorlaması yeni büyük güncellemeyle opsiyonel olarak sunulacakmış ve varsayılan olarak kapalı gelecekmiş. İsteyen açacakmış. Üç seçeneği olacakmış. İlk seçenek komple kapalı, ikinci seçenek uyaran ama yine de kurmaya izin veren (ekran görüntülerindeki gibi), üçüncü seçenek de komple yasaklı şeklinde. Bunun bahsi geçen ARM destekli W10 sürümü veya Cloud Edition (o da sadece mağazaya bağımlı) ile alakası yok, bu tüm W10 sürümlerinde olacak.

Tabi biz kafadan kapalı kullanacağız ama buna ihtiyaç duyanlar da olabilir. Mesela çocuğa, anne babaya verilen bilgisayarda bu özellik açık olur, yanlışlıkla veya kötü niyetli başka yazılımlar yüzünden başka şeylerin kurulması engellenir. Benzer şekilde elemana iş için verilen tablette kullanılabilecek yazılımlar bu şekilde kısıtlanabilir. Diğer yandan, MS tüm uygulamaları mağaza uygulamasına dönüştürebilen araçları geliştiricilere sundu. Bu şekilde önceden düz W32 uygulaması olan bazı programlar mağazaya geldi bile. CrystalMark var mesela mağazada. Mağazada olunca otomatik güncelleniyor filan, bazı avantajları var. Dezavantajları da var tabi. Neyse, MS büyük ihtimalle bu kısıtlamalarla geliştiricileri mağaza uygulaması geliştirmeye teşvik etmeye çalışıyor. Ne kadar başarılı olur bilmem.

Ha, bir de, büyük ihtimalle o "komple kapalı" seçeneği bir zaman sonra gider, MS en azından uyarmalı - sormalı sistemi dayatır bize. User account control da böyleydi, şimdi kapatamıyoruz. Her kurulumda filan soruyor emin misin bak diske yazacak diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam developer mode var. Açık tutacaz bu naneden kurtulacaz demektir. Kullandığım tüm windows 10 cihazlarda developer mod açık bende. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun üreticilerinden şöyle bir iddia var. "MS birden bire kapatamaz store dışından uygulama yüklemeyi. Ancak ufak ufak hamlelerle store 'dan oyun , uygulama yayınlamayı daha avantajlı hale getirecek , bir süre sonra çoğunluk Steam 'i yüklemeye gerek görmeyecek. "

Store son kullanıcı için aslında iyi zorlanmadı sürece. Güncellemelerin otomatik gelmesi bile önemli avantaj. Notepad ++ her açtığımda yeni versiyon uyarısı  veriyor, otomatik güncellense iyi olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önce backup alma seçeneği koysun store uygulamalarına salak ms. Ondan sonra da steam gibi istediğimiz partitiona yükleme seçeneği (app location değiştirme değil,her appta sorma şeklinde steam gibi). Ondan sonra bakarız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 creators update sürümü reklam göstermeye başlamış diyollar.

Valla zorla bıraktıracaklar windows u.

Zaten 3 haftadır kullandığım tek arayüz shell. Daha da ihtiyacım kalmayacak gibi bu yoğunlukta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID "assistive technologies" alanında çalıştığını belirtenlere hala ücretsiz olarak Win 10 upgrade şansı sunuluyor.

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade?tduid=(14c348e893a91089cb2980533c6ee123)(256380)(2459594)(TnL5HPStwNw-0FBZfNm6YPFXNhiu3o52rA)()

Benim anladığım, öyle bir alanda çalıştığını değil de "bedensel özürlü olduğunu" beyan edenlere bu olanak sunuluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 gün evvel aktivasyonunu kaybeden bir windows 10 kurulumunu orjinal windows 8.1 keyi ile aktive ettik. Bişiler hala çalışıyor :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok