Bilgisayar masası önerileri
2 2

Bu konuda 419 mesaj var

Aslında Asus monitorle gelen ayak yeterli ayara sahip değil mi? Bu ek olarak hangi fonksiyonu kazandırdı? 

Koltuk hoşuma gitti, onun markası ne?

Koltuk denince, ünlü Aeron koltuk yeni dizaynı ile piyasalarda olacakmış.

https://www.wired.com/2016/10/herman-miller-just-redesigned-iconic-aeron-chair/

Yukarda link verdiğim sistemde projector çok iyi görünüyor. En azından resimde görüntü net ve ışık dağılımı homojen. Biraz aklıma projector fikri girmeye başladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında Asus monitorle gelen ayak yeterli ayara sahip değil mi? Bu ek olarak hangi fonksiyonu kazandırdı? 

Koltuk hoşuma gitti, onun markası ne?

Koltuk denince, ünlü Aeron koltuk yeni dizaynı ile piyasalarda olacakmış.

https://www.wired.com/2016/10/herman-miller-just-redesigned-iconic-aeron-chair/

Ben 2. monitörü istediğim yerde kolayca konumlandırmak istediğimden böyle bir ayak şarttı. Asus'un kendi ayağıyla kullanmak istesem spoiler içerisindeki konumda kullanmak istediğimde monitör ayağını masanın ortasına koymam gerekecekti. Ayrıca kullanmadığım zamanlarda da ilk resimdeki gibi duvara yapıştırmak istediğimde ayak için yer açmam gerekecekti yine. Zaten sürekli ayağından kaldırıp monitörün yerini değiştirmek mantıklı değil ;) Benim kullanım tarzı için bu kol olmazsa olmaz yani.

Koltuğu Pendik'te Büroland isimli bir mağazadan 10 ay önce satın aldım;

26042014190103-.jpg

Soldakiyle aynı koltuk bendeki, sadece üst kısmı resimdeki gibi kumaş değil ve rengi farklı.

10 ay sonunda mekanizma kısmı benim için kafa s.kecek düzeyde ses yapmaya başladı. İlk aldığım gün de pek memnun değildim mekanizma kısmından. Ayrıca oturma yerinin de pek rahat olduğunu söyleyemiyecem. İnce bi minder vs. kullanmadığımda uzun süreli kullanımda baya bi kıçımı ağrıtıyor benim. Kısaca pek tavsiye etmiyorum. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bu var. Koçtaş'tan aldım evlenirken. Görüntüsüne bakmayın gayet büyük. 27" monitör, klavye, mouse, oyun diskleri vs. hepsi duruyor ve boşluk yine çok.

veneto-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fma-masas%C4%B

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Masa benim de hosuma gitti ama sanirim gecen senelerin katalogundan, su an satan biryer gormedim... Venero diye geciyor olmasi lazim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben de DXRacer koltuk buldum, yorumları olumlu ama alsam mı başka birşey mi baksam bilemedim, benim kas, iskelet sistemi netameli maalesef, en ergonomik, en rahat neye gücüm yeterse onlara yönelmeye karar verdim.

Başka bir önerisi olan olur mu bu tarz ergonomik ürünleri nereden buluruz gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Bürosit Banzai kullanıyorum, çok memnunum. Kendime göre ayarlı olduğundan mıdır bilmiyorum, eşim oturduğunda hiç rahat edemedi. Kişiye göre değişiyor olabilir konforu, bir süre deneyerek almak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800

Bu koltuklar güzel görünüyormuş. Deneme imkanı olan bir yer biliyor musun?

Hayır, bayadır biliyordum da burada da getiren olduğundan haberim yoktu, stok yok dediler ama aradığımda da, bir de bunların modelleri boya, kiloya göre değişiyor, ben Racer modelini uygun buldum kendime ancak 180cm boy ve 90kg ağırlığa kadar destekliyor o, benim boy 168cm kilo da 73kg. Bana uyar DXRacer sitesinden baktığıma göre, diğer kilo ve boylara göre de modeller var, bilip bilmeden alıp sonradan popom sığmadı falan diyenler olmuş, ilgilenen varsa dikkate alsın bu tür şeyleri. Aliexpress'te de var gördüğüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Bürosit Banzai kullanıyorum, çok memnunum. Kendime göre ayarlı olduğundan mıdır bilmiyorum, eşim oturduğunda hiç rahat edemedi. Kişiye göre değişiyor olabilir konforu, bir süre deneyerek almak lazım.

Çağdaş bu da güzel görünüyor baya da 2000 TL imiş gördüğüm kadarıyla, DXRacer 1000-1500TL arası gördüğüm ama nedir ne değildir, satan yer de kimdir nedir bilmiyorum, olmazsa bu İzmir'deki Bürosit bayisine gidip bu Banzai'ye falan da bakayım ellerinde varsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DXracer 'ı Adore getiriyordu . Bir ara  çok iyi indirim de vardı hatta, 700₺ gibi satıyorlardı. 

Benim twitch de vs gördüğüm herkes bunu veya benzer tasarımlı modelleri kullanıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dxracer'ın classic serisinden odama uygun siyah beyaz modelini bir bulsam hemen alacağım da en son stokta yok diyordu web sayfalarında. Bir ara bizim burada Konya yolu üzerindeki mağazalarına gidip bakacağım, stoğa gelme durumunu falan konuşacağım. Yeni gelen birkaç modelde arkadan led ışıklandırma falan gibi gereksiz şeyler var. Benim özellikle classic modelini istememdeki amaç koltukla bütünleşik ayak desteği.

Tolga'nın da dediği gibi modellerin hangi yaş-kilo-boy grubunu hedef aldığına dikkat etmek lazım. Modellerin bazıları gerçekten oyuncak gibi boyut açısından(çocuklar için vs) dikkat etmek lazım. Ofisteki koltuğum da öldü ölecek. Eğer istediğim dxracer modelini bulursam memnun olduğum evdeki ikea marcusu ofise götüreceğim. DXracer da evde oyun için ideal olmuş olacak.

Aslında oyuncu koltuğu olarak yurt dışında dxracer dışında bir sürü marka var. Bir başkası da diğerlerinden getirse ne güzel olur. Çok beğendiğim modeller var başka üreticilerde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çağdaş bu da güzel görünüyor baya da 2000 TL imiş gördüğüm kadarıyla, DXRacer 1000-1500TL arası gördüğüm ama nedir ne değildir, satan yer de kimdir nedir bilmiyorum, olmazsa bu İzmir'deki Bürosit bayisine gidip bu Banzai'ye falan da bakayım ellerinde varsa.

DXRacer Adore Ankara mağazasında var. Gittim bir ton fırçaladım ne halt etmeye İstanbul'da bir mağazanız bile yok demek için. Hiç sallamıyorlar. Devlet memuru zihniyeti. 1.90 ve 120kg için ancak King serisi ve daha büyüklerine sığdım. Ben netten en ucuzunu sipariş ederim diyordum görmeden önce, hepsinin iskeleti aynı sanıyordum. Meğer kimisi hakkaten çocuk boy imiş, kimisi de en fazla 1.80 80kg falan olanlar için. Seçerken dikkat etmek lazım ebatlarına.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Orada işte sen deneyebilirsin ancak olmadı bir de Kukla'da döner falan yersin. :D

Kukla ne ? Neresi burası?

@@Kibitzer Ankara Adore mağazası şu sitelerdeki mağaza mı? Bir AVM 'de varsa deneyebilirim , şu anda kullandığım IKEA Markus tan hiç memnun değilim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında Balgat'ta meşhur bir dönerci vardı adı yanlış mı hatırladım nedir ? :D

Olabilir yani, B12 falan baktırayım ben bir.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kukla ne ? Neresi burası?

@@Kibitzer Ankara Adore mağazası şu sitelerdeki mağaza mı? Bir AVM 'de varsa deneyebilirim , şu anda kullandığım IKEA Markus tan hiç memnun değilim.

https://www.google.com/maps/@39.9065414,32.8147343,3a,75y,39.62h,91.3t/data=!3m6!1e1!3m4!1sYzAue6AuhnSULHVdYKzEZQ!2e0!7i13312!8i6656

Bu mağaza. Ankarayı pek bilmiyorum. Arkadaş götürmüştü :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok