Bilgisayar masası önerileri
2 2

Bu konuda 419 mesaj var

1, tamam; 2, alt tepsi istemiyorum. Masanın üzeri benim için gayet yeterli; 3, tamam; 4, tartışılabilir.

Bu dediklerimin hepsini düpedüz mutfak(!) masası karşılıyor zaten. Boyutlar konusunda tartışılabilir ancak. Tabi bunların hepsi öznel bir bakış açısı/ihtiyaç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1, tamam; 2, alt tepsi istemiyorum. Masanın üzeri benim için gayet yeterli; 3, tamam; 4, tartışılabilir.

Bu dediklerimin hepsini düpedüz mutfak(!) masası karşılıyor zaten. Boyutlar konusunda tartışılabilir ancak. Tabi bunların hepsi öznel bir bakış açısı/ihtiyaç.

Hocam İKEA'nın Hemnes çalışma masası size uygun, çok oturaklı bir masa ve ağaç. Fiyatı tuzlu onun dışında ben çok memnunum, ilk sayfada linki vermiştim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu ikisi idare eder . Ama tam istediğim gibi değil. 

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masalari/70214192/malm-calisma-masasi.aspx

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masalari/89006414/bekant-sag-kose-calisma-masasi.aspx

Reddit teki efsane battlestation lardan birini seçip kendin yaptırman en iyisi . 

Bir de IKEA 'da epey büyük bir masa tablası var. Millet onu alıp iki tarafına çekmece yerleştirip kullanıyor. Nasıl sabitliyorlar bilmiyorum ama kullanışlı göründü bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Koltuğu Pendik'te Büroland isimli bir mağazadan 10 ay önce satın aldım;

26042014190103-.jpg

Soldakiyle aynı koltuk bendeki, sadece üst kısmı resimdeki gibi kumaş değil ve rengi farklı.

10 ay sonunda mekanizma kısmı benim için kafa s.kecek düzeyde ses yapmaya başladı. İlk aldığım gün de pek memnun değildim mekanizma kısmından. Ayrıca oturma yerinin de pek rahat olduğunu söyleyemiyecem. İnce bi minder vs. kullanmadığımda uzun süreli kullanımda baya bi kıçımı ağrıtıyor benim. Kısaca pek tavsiye etmiyorum. :D

4. sayfadaki bu mesaja bir güncelleme yazayım;

2 hafta önce koltuğu satın aldığım Büroland firmasının iletişim bölümüne mekanizma kısmı yüzünden yaşadığım problemi anlatan bir mail attım. Aynı hafta bana geri dönüşte bulunup yine aynı hafta evime yeni amortisör ve mekanizma kısmı getirip ücretsiz montajını yaptılar. Koltuktan rahatlık olarak hala çok memnun olmamakla birlikte ses konusundaki sıkıntım çözüldü bu şekilde. Montajı yapan arkadaş da son derece güler yüzlü ve iyi biriydi. İşini iyi yapan bir firma gibi gözüküyor.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu ikisi idare eder . Ama tam istediğim gibi değil.

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masalari/70214192/malm-calisma-masasi.aspx

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masalari/89006414/bekant-sag-kose-calisma-masasi.aspx

Reddit teki efsane battlestation lardan birini seçip kendin yaptırman en iyisi .

Bir de IKEA 'da epey büyük bir masa tablası var. Millet onu alıp iki tarafına çekmece yerleştirip kullanıyor. Nasıl sabitliyorlar bilmiyorum ama kullanışlı göründü bana.

Mutfak tezgahi o.. masif agac olmadi lazim.

http://m.ikea.com.tr/urun-katalogu/mutfaklar/tezgahlar/10273797/hammarp-tezgah.aspx

ben bir ara teknik serviste kullaniyordum. altina taktiginiz ayak veya cekmecelikten sabitleniyor.. cok guzel bir ürün bu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzunca bir süredir aklımda olan bir şeyi bugün yapmaya karar verdim. Bilgisayar masamı yeniden düzenlemek. Ağırlıklı olarak yazılarımı yazdığım ara sırada oyun oynadığım sistemde bir süredir dev gibi bir masaüstü bilgisayar vardı ve geçen hafta bilgisayardan kurtulmaya karar verdim. Eskisi gibi notebook'uma geri döndüm. Evin içinde istediğim zaman istediğim yere gitmek benim için önemliymiş. Masa başında yazı yaz, sonra sigara içmeye çıkarken buluta salla oradan notebook'la aç gibi eziyetler yaşıyordum. Yeter dedim sonunda.... 

Ağırlıklı olarak DIY çözümler kullanmak istedim. Sonuçta amacım eğlenceli zaman geçirmek idi. Hazır bugün yağmur dolayısı ile evdeyken işe giriştim... 

post-32-0-25344100-1480447628_thumb.jpgpost-32-0-09937500-1480447519_thumb.jpgpost-32-0-51505500-1480447527_thumb.jpg

Ben notebook'umu da bir nevi masaüstü gibi kullandığım için herkes gibi bol bol kablo bulunuyor ortalıkta. Hoş notebook 18.4" olduğu için aslında aslında bir bilgisayar kasasından bile daha fazla yer kaplıyor :) Masa cam olduğu için kablo toplama aparatı takmak mümkün olmuyor. Bende kıskaç kullanarak topladığım kabloları kıskaçlara sabitledim. Kabloları toplamak için ise spiaral kablo toplayıcısı denen son derece ucuz -metresi 5TL olmalı- bir aparat kullandım. Gerekli yerlerde de çırt çırt kullanarak kabloları biraraya topladım. Sonuç gayet güzel oldu Bazı yerlerde her zaman kullanılmayan kablolar olması gerekiyordu örneğin telefon şarj kablosu gibi onları da kıskaçlara tutturdum.... 

Hazır elim değmişken ikinci telefonuma küçük bir stand yaptım. Yukarıdaki en sağdaki resimde gözüküyor. Eski bir kaset kapağını 3M vinyl ile kaplayınca çok güzel bir stand çıktı ortaya... 

post-32-0-52211300-1480447541_thumb.jpg

Bir süredir kullanmakta olduğum IKEA Markus koltuktan mutlu değildim. Her tarafından ses gelemeye başlamıştı. Ayrıca saçlarım uzun olduğu için ve her zaman toka kullandığımdan mütevellit arkası uzun koltuklar beni çok rahatsız ediyordu. Ayrıca özel bir yastık kullanmam gerektiği için oturma alanının büyük ve mümkünse düz olması gerekiyordu. Zamanında ofis için fazladan aldığım Adore mobilyanın basit koltuklarından birisini evime getirip kullanmaya başladım. Herkesin ergonomi beklentileri farklıdır ancak ben halimden mutluyum. Zamanına toptan 90 küsür TL karşılığı almıştım. Şimdiki fiyatı da çok yüksek değildir sanırım... 

post-32-0-37182500-1480447557_thumb.jpg

Masaüstünde çalışırken müzik dinlemediğim için Audioengine A5'lerimi yedeğe kaldırdım. Hoş aynı oda da bir çift daha var zaten. Basit bir pikap ile sade bir sistemim var, belki SM de görmüşsünüzdür. Bunun yerine elimde bulunan basit bir hoparlör sisitemini kullandım. Sadece youtube videoları vesaire seyrettiğim için ses kalitesi çok önemli değil. Bu hoparlörleri basit birer metal parçasından bükerek elde ettiğim L parçalarla rafa monte ettim ve kabloları tablonun arkasından geçirdim.... 

post-32-0-87194300-1480447569_thumb.jpg

Rafları temizleyip yeniden düzenledim. Ayrıca duvar tarafındaki raflara elimde bulunan alüminyum çubuktan bir parça kesip IKEA da satılan çengeller ile günlük kullanım kulaklıklarımı astım. Daha üst model kulaklıklar ise kutularında ayrı bir yerde duruyorlar...  Ayrıca mutfaklarda bir şeyler koymak kullanılan küçük plastik kaplardan alıp monte ettim. İçerisine de çok gerekli olan küçük malzemeleri attım. El altında harika bir çözüm oldu.... 

post-32-0-58653500-1480447580_thumb.jpg

Bu aralar tenkeyless bir klavye deniyorum. Bu deneyim hoşuma gitti. Bu şekilde devam eder miyim bilmiyorum ama bir süre devam edeceğim kullanmaya. Klavye ve mouse'un altına fazla beklentim olmamasına rağmen çok iyi sonuç aldığım bir mousepad ekledim. Bunlara extended mouse pad deniyor sanırım. Gearbest'ten 5 Dolara aldım. 

post-32-0-18674900-1480447592_thumb.jpg

Tabii ki herşeyi bir güzel temizledim, bol bol toz aldım... Bu arada dikey duran monitörün altındaki stand ta eski bir ayaklı lambaderin altı. Bunu da monitör standı olarak modifiye ettim. 

post-32-0-28664100-1480447601_thumb.jpg post-32-0-66150100-1480447610_thumb.jpg

Geçen hafta mutfağa LED şerit takarken elimde bayağı fazlalık kalmıştı. Hazır uğraşmışken masanın arkasına LED şerit döşedim. Yapıştıracak yer olmadığı için kablo toplamak için kullandığım kıskaçların ortasına sıcak silikon ile sabitledim. Satın aldığım şeritler RGB şerit olduğu için basit bir kontrol kartı ile renk değiştirebiliyorlar. Aslında oturup kendim de yapardım ama gözler sıkıntılı olduğu için uğraşasım yoktu. İmdada bir arkadaşım yetişti. Mutfağı yaparken tasarladığı kontrol devresi ve uygun bir uzaktan kumanda getirmişti. Hazır eli değmişken fazla fazla yapmış, bir tanesini de kendi odamda kullandım.

Kullanacağımdan değil aslında hazır elim değmişken bunu da yapayım dedim. Odadan çıkarken yakıp çalışmaya başladığımda kapatıyorum....

Bu arada konu masaydı. Benim masa eski bir yemek masası idi. Bunun üst tablasını kaldırıp cam ile kullanmaya uygun hale getirdim. Cam ise IKEA'dan alındı.... 

Yaştan mütevellit sıkıntılar ve zamansızlık gibi problemlere rağmen fena olmadı sonuç. Tabii genç arkadaşlarımız kimbilir neler yapıyorlardır. Benimkisi maksat muhabbet olsun tadında bir paylaşım olsun! 

not: Fotoğraflar akşam çekildiği için biraz kötüler. Kusura bakmayın. Hoş ayrıntılı görülecek kadar matah bir şey de yok doğruyu söylemek gerekirse....

Rj0lnir, TiesTorN, Hamza and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cozy/10

comfy/10

Cam üzerindeki dallı çiçekli deseni beğenmedim ama ne yalan söyleyeyim. :) Wallpaper ise ikinci dikey pozisyondaki monitör ile beraber 10 numara 5 yıldız.

Led şerit aydınlatma güzel olmuş ancak zifiri karanlıkta monitör aydınlatması ile hiç kullanamıyorum ben PC'i; gözlerimi çok yoruyor, oyun bile oynayamıyorum, ancak film. Odayı aydınlattığında da ledlerin pek bir esprisi kalmıyor sanırım, zaten siz de kullanacağımdan değil çıkarken açıyorum demişsiniz.

Tenten ile Asteriks candır.

Güle güle vakit geçirin.

Çalışma masalarını ayrı bir "CHW Battlestations" başlığında paylaşmak lazım aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez

hocam böyle yeni konu açmaya layık mesajları buralarda heba etmezseniz forum için daha yararlı olmuş olur sanıyorum  :) konu aralarında kaynamamalı bence böyle güzel işler :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Hungarde ben cam masa cok severim. Ozellikle bilgisayar masasi olarak. Dallı güllü cam konusunda hemfikirim :) ancak sıkıntı bu boyutlarda temperli cam tedarik edebilecegim Izmir de bir yer bulamamistim. IKEA da aldigim donemde bu vardi bununla idare etmek zorunda kaldim. IKEA da her sezon 2 farkli cam tabla oluyor. acik renk ve koyu renk. Son 4 5 senedir koyu olan parmak izi seklinde. O bundan beter yani :) Daha makul bir sey bulursam benim de degistirme istegim var.

zamaninda ofise ozel cam tedarigi icin fiyat arastirmasi yapmistim anormal fiyatlar cikmisti... IKEA evimizin herseyi zorunluluktan...

@@RFID Figur olayi keyiflidir cok. Ayni zamanda buyuk bir para tuzagi. Bu olaylara gitmeyip heves eden varsa hic heves etmesin veya belirli bir konsept cevresinde hareket etsin... Hirs yaparsaniz kendinizi binlerce dolar harcamis bulursunuz... Hos bizim forumda çoluk cocuk olmadigi icin gereksiz uyari yapmaya gerek yok.

LED karsindan olmayinca eglenceli bir sey aslinda. Normal isikta verebildigi ve parlakligi da arttirip azaltılabilir olduğu icin kullanilabilir.

Vaktim olunca aklimda bir proje var. Bir sensor vasıtası ile odaya girince calisma isigimi yakıp odadan ciktigim zaman calisma isigimi kapatip led seridi acacak eğlenceli bir sey yapmak istiyorum.

son zamanlarda cevremde ozellikle arkadaslarimin cocuklarindan goruyorum miniminnacik progralanabilir bilgisayarlarla harika isler yapıyorlar. Vaktim olsa bugun akilli ev konsepti denilen seyleri harika DIY cozumler ile. en azindan bir noktaya kadar yapabilmek mumkun gozukuyor. C64 de ismini soyletmekten nerelere gelindi 20 yılda...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ forumlarda yazılan çizilen hemen hersey kaybolmaya mahkum oluyor. Bu tarz yazıları eğer yazarken keyif aldiysam mutlaka bloguma ekliyorum... Her zaman el altinda yani....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Isik bu sekilde masanin arkasinda led serit oldugunda hic iyi olmuyor pratikte monitoru iyi goremiyorsun dikkat dagitiyor.

En guzeli isigin tam monitorun arkasinda olmasi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O ambient light Amazon'da var monitörün arkasına takmak için, bir programı da var sahneye göre rengi de değişiyor ışığın, ben bir zaman sipariş vermiştim PG278Q'nun arkaya takmak için ama uzun süre göndermediklerinden iptal etmiştim siparişi, sonra baktığımda da bu defa Türkiye'ye gönderilmiyor bilgisi vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha basit sekilde rgb led alinip ekranin arkasinada yapistirilabilir.

Olayın esprisi arkadaki aydınlatmanın ekrandaki görüntü ile senkronize renk değiştirmesi. Öteki türlü pek bir manası kalmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sadece embilayt olarak degil, bilgisayar odasinda gozleri kor etmeden karanlik saglayacak isiktan bahsediyorum.  Masanin arkasindaki led serit isik berbat bir isinlandirma yaratiyor, kablolari ve masanin yuzeyini aydinlatiyor. Monitorun arkasinda hatta yukariya dogru bakan tam beyaz bir isik olmali en iyisi.

Bu arada bu masalari falan resimlerde goruyoruz ama pratikte hicbiri mumkun degil. Ozellikle pc basinda uzun saatler geciren bir adamin masasinin bu kadar sade ve duzenli olmasi mumkun degil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bu masalari falan resimlerde goruyoruz ama pratikte hicbiri mumkun degil. Ozellikle pc basinda uzun saatler geciren bir adamin masasinin bu kadar sade ve duzenli olmasi mumkun degil.

Valla o kisiden kisiye degisir. Ornegin ben 2 gun pc basinda olsam yine masam dagilmaz. Su şişesi haric hicbir sey olmaz masamda. Belki bazen bir fincan veya mug yaninda da atistirdigim bir tabak. O da en fazla 10 dk sonra mutfaga geri doner. Ama bazi insan benim tam tersim oluyor. Bazi is arkadaşlarımin o hafta ne yiyip ictigini bilgisayar masasindan anlamak mumkun oluyordu...

Ben calisma ortaminda nedense cok duzenliyimdir. Haftalık temizliğini yaparim. 2 gunde bir mutlaka masamin tozunu alirim. 20 25 senedir aliskanlik oldu. Disaridan bakildiginda cok duzenli bir insan zannedebilirsiniz ancak mesela kiyafet odasinda tam aksi oluyor. Esim arkami toplamazsa 1 hafta kalir. Ortalıkta kıyafetler herhalde...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok